Connect with us

Spor Haberleri

Nef’ten Türk futboluna aslan gibi yatırım – İnternet Haber

Tasarım ve inovasyon markası Nef, Türk futbolunun en önemli temsilcilerinden Galatasaray’ın, Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası Ana …

Published

on

Tasarım ve inovasyon markası Nef, Türk futbolunun en önemli temsilcilerinden Galatasaray’ın, Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası Ana Sponsorluğu, Global Resmi Sponsorluğu ve Basketbol Erkek Takımı’nın ana sponsorluğunun ardından bu kez de Galatasaray Stadı’nın isim sponsoru oldu. Sarı kırmızılı kulüp ile gerçekleşen anlaşma ile stadın yeni ismi Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu olarak değişti.

Gayrimenkul sektörüne yenilikçi yaklaşımı ile farklı bir soluk getiren tasarım ve inovasyon markası Nef, Türk sporuna verdiği desteği sürdürüyor. Daha önce farklı alanlarda Galatasaray Spor Kulübü’nün destekçisi olan ve hali hazırda Galatasaray Basketbol Erkek Takımı’nın ana sponsoru olan Nef, Galatasaray ile yeni bir iş birliğine imza attı. 10 yıl önce görkemli bir törenle kapılarını aralayan Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin gerçekleşen anlaşma ile yeni isim sponsoru Nef oldu.

Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı ile 5+5 sezon için toplam 725 milyon TL + KDV tutarında gerçekleşen anlaşmayla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu olarak değişti. İmza töreni Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas ve Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un katılımıylaAli Sami Yen Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.

Törende köklü tarihiyle Türk sporunun yurt içi ve yurt dışındaki en önemli temsilcilerinden Galatasaray ile Nef’i yeni bir anlaşma ile bir araya gelmesinden dolayı heyecanlı olduklarını belirten Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Yaşam alanlarında olduğu gibi Türk sporuna da nefes olmak için çıktığımız yolda bugün gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden farklı bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Gayrimenkul sektörünü; yenilikçi yaklaşımımız ile ileri bir düzeye taşıyan tasarım ve inovasyon markası olarak; nefesten gelen adımızın yansıttığı marka felsefemizi her daim yaptığımız işlerde gösterdik. Bizce her nefes bir hediye, o hediyenin kıymetini bilecek ve o nefesi toplumumuza fayda sağlayacak projelere imza atmak için harcamak en öncelikli odak noktalarımızdan biri oldu. Daha iyi bir yaşama giden yolda keşfedilmemiş beklentileri karşılayarak ulaşılabilir yaşam alanları tasarlamayı ve sunmayı; bu yaşam alanlarında insanların birlikte mutlu anlar biriktirmelerini sağlamayı kendimize görev edindik. Spor, bu anlamda sosyal yaşamda insanları bir araya getiren ve ortak bir paydada buluşturan önemli bir güç. Hem bedensel hem zihinsel hem de sosyal olarak sağlıklı bir toplum için sporun öneminin bilincindeyiz. Her geçen yıl bu alandaki varlığımızı artırıyor, takım sporlarına destek veriyor, gençlerimizin sporla bütünleşerek kendi yeteneklerinin geliştirmesine ve sporun yaşamımızdaki birleştirici gücünden faydalanarak daha iyi bir yaşamı kucaklamalarına olanak sağlıyoruz” dedi.

Gerçekleşen iş birliği ile Nef’in Galatasaray ile olan yol arkadaşlığının daha da güçlendiğini belirten Timur; “Efsane oyuncuları, birbirinden değerli hocaları, Türkiye’yi tek yürek halinde bir araya getiren maçlarıyla Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran sarı kırmızılı camia ile Nef’in yolları 2016 yılında kesişti. Geçmiş dönemde Galatasaray’ı Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası Ana Sponsorluğu ve Global Resmi Sponsorluğu ile destekledik; ayrıca Basketbol Erkek Takımı’nın ana sponsorluğu ile Galatasaray ile yol arkadaşlığımız devam ediyor. Yeni anlaşma ile Galatasaray ve Türk futboluna verdiğimiz desteği daha da güçlendiriyor, yol arkadaşı olmaya devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeni anlaşmayla aynı çatı altında, aynı heyecana, tek yürek ve tek ses birlikte adım atacaklarını belirten Erden Timur sözlerine şöyle devam etti: “Şanlı Galatasaraylıların evi, buluşma noktamız Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Nef Stadyumu olacak. Nef olarak ülkemize olan sorumluluğumuzun farkındayız ve Galatasaray’ı desteklemekten büyük gurur duyuyoruz. Her iki kuruma ve markaya önemli değerler katacağına inandığım bu iş birliğinin hayırlı, uzun soluklu ve başarılı olmasını diliyorum. Bu anlaşmanın hayata geçmesinde büyük emeği olan Sayın Başkana ve Yönetim Kurulu Üyeleri olmak üzere tüm Galatasaraylılara; tüm futbolseverlere, şahsım ve Nef ailesi olarak içtenlikle teşekkür ederim.”

Bugünün Galatasaray camiası adına çok heyecanlı ve önemli bir gün olduğunu vurgulayan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas ise şöyle konuştu: Bildiğiniz üzere seçim döneminde üyelerimize ve taraftarlarımıza bazı sözler vermiştik. Bu sözlerimizi büyük bir özenle tek tek yerine getirmek için çalışıyoruz. Verdiğimiz sözlerden biri de stadın isim hakkıyla ilgiliydi. Bu konudaki planlama sürecimizde Erden Timur, Nef markasıyla Galatasaray’ın hem içine en çok sinen hem de Galatasaray’a en büyük katkıyı yapacak teklifini Galatasaray Spor Kulübü’ne sundu. Benim için bu birlikteliğin başka bir özelliği de var. Erden Timur içimizden biri, çok iyi bir Galatasaraylı. Galatasaray’a olan gönül bağı ile elinden gelen tüm imkanlarla her zaman Galatasaray’ın yanında olmuş bir kişi. Dolayısıyla daha önce birçok projeye imza attığımız Nef ve Nef’in Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur Bey ile bu projede birlikte olmaktan çok büyük gurur duyuyorum. Nef sadece bir inşaat firması değil, aynı zamanda bulunduğu sektörlere inovasyon ve yenilik getiren bir firma. Yanı sıra, önemli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren ve topluma fayda sağlamayı önemseyen bir marka. Galatasaray markamızla da mükemmel bir uyumu var. Sponsorluk anlaşmasının bir Türk şirketiyle yapılması nedeniyle, 32. sayılı karar uyarınca sponsorluk bedelini Türk Lirası üzerinden gerçekleştirdik. Buna göre ikinci 5 sezon opsiyonlu olmak üzere 10 sezon için ve sezonluk ortalaması 72 milyon 500 bin TL + KDV olacak şekilde, toplam 725 milyon TL’lik bir anlaşmaya imza atıyoruz. Bu aynı zamanda, Türk spor tarihinin en yüksek bedelli stadyum isim sponsorluğu. Bu anlaşma ve kısa bir süre önce forma sponsorluğu ile ilgili yeni anlaşmayla birlikte Galatasaray tarihinin en büyük iki sponsorluk anlaşmasını hayata geçiriyoruz. Bu anlaşmaların Galatasaray’a ve geleceğine çok büyük faydalar getireceği temenni ediyoruz, Geçmişten gelen sinerjimizi daha da büyüterek nice başarılara birlikte koşacağız. Tüm bunların dışında da sevgili dostum, kardeşim, yol arkadaşım Erden Timur’a da bir Galatasaraylı olarak teşekkür ediyorum. İyi ki var, iyi ki bizimle.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Spor Haberleri

VakıfBank’tan Karayolları’na set yok – İnternet Haber

VakıfBank, Misli.com Sultanlar Ligi’nin dördüncü haftasında konuk olduğu Karayolları’nı 3-0 mağlup etti. Son Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa …

Published

on

By

VakıfBank, Misli.com Sultanlar Ligi’nin dördüncü haftasında konuk olduğu Karayolları’nı 3-0 mağlup etti.

Son Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley şampiyonu VakıfBank, ligde dördüncü maçında Karayolları’nı 3-0 yendi.

Başkent Voleybol Salonu’ndaki karşılaşmaya hızlı bir giriş yapan VakıfBank ilk seti 25-16 hanesine yazdırdı. Sarı-siyahlılar ikinci sette de hız kesmedi ve 25-21’lik set skoru ile durumu 2-0’a getirdi. 3. sette ise VakıfBank, rakibine sadece 6 sayı vererek maçı 3-0 kazanmayı başardı.

VakıfBank’ta Chiaka Ogbogu 18 sayı ile karşılaşmanın en skoreri olurken; Meryem Boz 13, Michelle Bartsch-Hackley 10 sayı kaydetti.

VakıfBank sezonun beşinci haftasında 23 Ekim Cumartesi, 13.00’te Bolu Belediyespor’u konuk edecek.

KARAYOLLARI – VAKIFBANK: 0-3

SALON: Başkent Voleybol Salonu

HAKEMLER: Bilal Çağlar, Tolgacan Dinçer

KARAYOLLARI: Ceren Karagöl 1, Selin Navruz 5 (L), Zeliha Küçükkardaş 6, Yulia Gerasymova 7, Merve Nezir 8, Ayçin Akyol 10, Tuğçe Ceyhan 12, Yasemin Özel 16, Kübra Kegan 18

VAKIFBANK: Buket Gülübay 1, Cansu Özbay 3, Tuğba Şenoğlu 4, Chiaka Ogbogu 7, Melis Gürkaynak 8, Meryem Boz 13, Michelle Bartsch-Hackley 14, Aylin Acar 16 (L), Derya Cebecioğlu 17

SETLER: 16-25, 21-25, 6-25

SÜRE: 70 dk (27, 24, 19)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Spor Haberleri

Türkiye Vodafone Vakfı’ndan Basketbolda “Ben Varım” Diyen Kız Çocuklarına Destek – İnternet Haber

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesine basketbolcu kız çocukları da dahil oldu …

Published

on

By

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesine basketbolcu kız çocukları da dahil oldu. Kadın Basketbol Dayanışma Derneği ile yapılan işbirliği sonucunda bugüne kadar 3 farklı eğitimle 34 kız çocuğuna ulaşıldı. Eğitimler, Ekim sonuna kadar devam edecek.

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği, çocukları dijital geleceğe hazırlama hedefiyle ortaklaşa hayata geçirdikleri “Yarını Kodlayanlar” projesini ülke genelinde daha çok çocuğa ulaşacak şekilde yaygınlaştırmaya devam ediyor. Proje kapsamında, Kadın Basketbol Dayanışma Derneği işbirliğiyle 7-14 yaş arası basketbolcu kız çocuklarına kodlama eğitimleri veriliyor. Basketbolcu kız çocuklarının sporun yanı sıra kodlama gibi diğer konularda da bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini geliştirmelerine fırsat sunmak amacıyla hayata geçirilen işbirliğiyle bugüne kadar 34 çocuğa ulaşıldı. “Dijital Kodlama Eğitimi: Scratch”, “3D Tasarım Eğitimi: Tinkercad” ve “Elektronik Dünyayı Tanımak için: Micro-bit” olmak üzere 3 farklı eğitime katılan çocuklar sertifikalarını aldı. Eğitimler Ekim sonuna kadar devam edecek.

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, şunları söyledi:

Türkiye Vodafone Vakfı olarak, dijital geleceğe hazır nesiller yetiştirme hedefiyle, Habitat Derneği işbirliğinde 5 yıl önce başlattığımız ‘Yarını Kodlayanlar’ projesini büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Tüketen değil üreten bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz proje kapsamında, 7-14 yaş arasındaki çocuklarımıza dijital dünyanın lisanı kodlamayı öğretiyoruz. Bugüne kadar 81 ilde 200 bini aşkın çocuğumuza ulaştık. Projemize kız çocuklarımızın katılımını önemsiyoruz. Katılımcılarımızın 51’ini kız çocukları oluşturuyor. Bu kapsamda, Kadın Basketbol Dayanışma Derneği işbirliğiyle basketbolcu kız çocuklarına kodlama eğitimleri vermeye başladık. Amacımız, bu öğrencilerimize sporun yanı sıra kodlama gibi diğer konularda da kendilerini geliştirme fırsatı sunmak. Vodafone olarak, toplumun genelinde erkeklere biçilmiş rol tanımlarında kadınların da yerinin olduğuna ve bunun cesaretle ön plana çıkarılması gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla başlattığımız ‘Ben Varım’ hareketiyle cinsiyetçi algının kırılması için çalışıyoruz. Kadın Basketbol Dayanışma Derneği ile olan işbirliğimizi bu açıdan da önemsiyor ve basketbolda ‘ben varım’ diyen kız çocuklarımızın yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle, yüzde yüz eşitlik için herkesi ‘ben varım’ demeye davet ediyoruz.”

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, şöyle konuştu:

“Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle 5 yıl önce başlattığımız ve Türkiye’nin 81 ilinde 200 binden fazla çocuğumuzun kodlama eğitimi ile buluşmasına vesile olan Yarını Kodlayanlar projemizin kapsamını her geçen gün artırmanın haklı sevinci ve gururu içerisindeyiz. Kadın Basketbol Dayanışma Derneği ile hayata geçirdiğimiz ortaklık sayesinde Türkiye’nin birçok farklı yerindeki basketbolcu kız çocuklarımızı kodlama eğitimleri ile buluşturuyoruz. Halihazırda basketbol gibi son derece önemli bir branşta değerli kazanımlar elde eden kız çocuklarımız kodlama eğitimleri ile gerek algoritmik düşünme gerekse de kodlama becerilerini geliştiriyor. Bu vesileyle, sporun birleştirici gücüne ve bireyin kişisel gelişimine yaptığı katkıya gönülden inanan biri olarak, yarattıkları değer ve kız çocuklarımıza kattıkları için Kadın Basketbol Dayanışma Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Habitat Derneği olarak, teknolojinin sadece kullanıcısı değil aynı zamanda üreticisi de olacak genç nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Kadın Basketbol Dayanışma Derneği Başkanı Fügen Kansak ise şunları ifade etti:

“Kadın Basketbol Dayanışma Derneği olarak, ülkemizde kadın basketbolunun güçlenmesi ve gelişmesi için toplumsal proje ortaklıkları yapıyoruz. ‘KBDD 81 İl Kız Basketbol Şenliği’ kapsamında, basketbola yeni başlayan kız çocuklarımıza bilimsel bir bakış açısı katma hedefiyle Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği ile işbirliğine gittik. Projemize koşulsuz destek verdikleri için kendilerine müteşekkiriz. ‘Yarını Kodlayanlar’ eğitimine katılan kız basketbolcularımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Türkiye’deki bütün kız basketbol altyapısında oynayan kız çocuklarımızı ‘Yarını Kodlayanlar’ eğitimlerine katılmaya çağırıyoruz. Tüm toplumsal proje ortaklarımıza kız çocuklarımız ve Türkiye’nin aydınlık geleceği adına teşekkür ediyoruz.”

Binlerce çocuğa kodlama eğitimi

“Yarını Kodlayanlar” projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanında yaşları 7-14 arasında değişen çocuklara gönüllü eğitmenlerin yönetiminde programlamaya giriş, algoritma mantığı, uygulama yapma, hikâye oluşturma ve oyun yapma gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Eğitimlerde çocuklara programlama hakkında fikir sahibi olma, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yapma, kendi hayal dünyalarını oluşturma, kendi oyunlarını üretme imkânı sunuluyor. Bugüne kadar 81 ilde 200 bini aşkın çocuğa ulaşan proje kapsamında, son 1 yılda elde edilen toplam sosyal değer yaklaşık 6,6 milyon TL olurken, projeye yapılan her 1 TL’lik yatırım 4,4 TL değerinde sosyal fayda yarattı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Spor Haberleri

Ebrar’ın Hayali Olimpiyat Altını – İnternet Haber

Saç bakım markası Elidor’un, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) iş birliğiyle hayata geçirdiği …

Published

on

By

Saç bakım markası Elidor’un, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) iş birliğiyle hayata geçirdiği Adım Adım Kendi Yolumuzda kişisel gelişim rehberinin yeni videosunda hayaline giden yolculuğu anlatan Ebrar Karakurt, en büyük hayalinin 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya almak olduğunu söyledi.

Elidor’un “Kendi Yolumuzda” projesi kapsamında TOG ve ICRW iş birliği ile hazırladığı “Adım Adım Kendi Yolumuzda” serisinin yeni videosunda Tokyo 2020 Olimpiyatları ve 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’ndaki başarısıyla dikkatleri çeken Ebrar Karakurt yer aldı. Ebrar Karakurt hayal yolculuğunu anlattığı ve genç kadınlara önerilerde bulunduğu röportajında, en büyük hayalinin de 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi. Başarıya ulaşırken karşılaştığı zorluklara dair deneyim ve fikirlerini de paylaşan Ebrar Karakurt, röportajda genç kadınların hayallerini gerçekleştirmesi için kendilerine inanmalarının yeterli olduğunu ifade etti.

“En büyük hayalim 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya almak.”

İmzaladığı iki yıllık sözleşmeyle İtalya’nın Igor Gorgonzola Novara takımına transfer olan millî voleybolcu Ebrar Karakurt, elde ettiği başarının hayalini çocukluğundan beri kurduğunu söyledi: “Şu an hayalini kurduğum şeyleri birer birer gerçekleştiriyorum. Başarı çok fedakârlık gerektiriyor. Genç kadınlar belki şu anda ne kadar güçlü olduklarının farkında değiller ama eminim ki kendilerinin ne kadar güçlü olduğunun farkına vardıkları bir an mutlaka gelecek. O anı bulduklarında, o andan devam etmeliler, çünkü biz kadınlar çok güçlüyüz ve birçok şeyi başarabiliriz. Bunu söylemek bile bana mutluluk veriyor. Ben onlara ufacık da olsa ilham olabiliyorsam dünyanın en mutlu insanı oluyorum.”

Ebrar Karakurt Elidor ile iş birliği kapsamında markanın reklam filminde de yer almış; büyük beğeni toplayan film boyunca karşısına çıkacağı söylenen tüm engelleri aşabileceğini “Dedim olabilir” sözleriyle yanıtlamıştı.

“Adım Adım Kendi Yolumuzda” serisi genç kadınlara hayallerine giden yolda ilham veriyor

Elidor’un Kendi Yolumuzda projesi kapsamında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) ile hazırladığı “Adım Adım Kendi Yolumuzda” video serisi, hayallerine giden bir yol planı yaratabilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri konularda genç kadınlara rehber bilgiler veriyor. Moderasyonunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği ve Gülse Birsel, Meriç Aral, Ece Çiftçi, Emine Yiğci, Dilara Gevrek, Mizgin Ay, Göze İşcan, Ebrar Karakurt gibi rol modellerin yer aldığı video serideki tüm içerikler, Elidor Türkiye Youtube hesabından ve kendiyolumuzda.com adresinden ücretsiz olarak sunuluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending