Connect with us

Bitcoin Haber

Kripto varlık alım satım platformlarında tutulan Bitcoin miktarı düşmeye devam ediyor. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin (BTC) Miktarı Düşmeye Devam Ediyor Kripto varlık alım satım platformlarında tutulan Bitcoin miktarı …

Published

on

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin (BTC) Miktarı Düşmeye Devam Ediyor

Kripto varlık alım satım platformlarında tutulan Bitcoin miktarı düşmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zincir üstü veri analiz sağlayıcısı Santiment, kripto varlık alım satım platformlarındaki Bitcoin arzına ilişkin verileri açıkladı. Verilere göre platformlardaki Bitcoin arzı Mayıs 2019’dan bu yana görülmeyen seviyelere geriledi.

Santiment bu veriyi “satış riskinin azaldığına dair iyi bir işaret” olarak ele aldı. Alım satım platformlarından çıkan kripto varlıklar, piyasa yorumcuları tarafından yatırımcıların varlıklarını satmakla ilgilenmediği için platformun taşına çıkardığı bu nedenle de yükseliş işareti olarak kabul edilir.

Santiment ayrıca alım satım platformlarındaki stablecoin miktarını da değerlendirdi. Verilere göre alım satım platformlarındaki Tether (USDT) miktarı Haziran ayından bu yana bu kadar yüksek olmadığını ortaya koydu. Bu ise satın alma baskısının artabileceği anlamına geliyor. Şu anda alım satım platformlarında USDT arzının %17.6 bulunuyor.

Diğer taraftan Glassnode, geçtiğimiz Pazartesi yayımladığı zincir üstü veriler ile hodl anlatısını güçlendirdi. Glassnode verilerine göre, zincir üstü aktivitede bir azalma var.

Bununla birlikte, artık alım satım platformlarının işlemleri toplu bir şekilde işlemesi ve Lightning Network’ün artan kullanımı nedeniyle verilerin yanıltıcı olma ihtimali bulunuyor.

Sonuç olarak Glassnode, net varlıkların büyümesini gözlemledi ve günümüzün piyasa katılımcılarının çoğunluğunun uzun vadeli yatırımcılar ve akümülatörler olduğunu sonucuna vardı. Büyük ölçekli birikimler ise, hem erken dönem boğa piyasalarında hem de ayı piyasasının sonraki aşamalarında meydana gelir. Analiz platformu ayrıca son derece likit Bitcoin miktarının da Aralık 2018 seviyesine döndüğüne dikkat çekti.

Bitcoin Haber

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi BTCC borsasının …

Published

on

By

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti. Lee’ye göre bu durum BTC fiyatını 100.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloombeg’e verdiği bir röportajda çok konuşulacak açıklamalara imza atan Lee, Çin yasağından da bahsetti. Lee, bu kısıtlamaların zaten uzun bir süredir devam ettiğini ve 2017’de görülen başka bir kripto para yasaklamasına benzediğini söyledi.

200.00 Dolar Seviyesi de Olası

Lee, madencilik baskıları nedeniyle madencilerin artık Çin dışına gittiğini söyledi. Ancak ülkede hala stake yapma imkanının olduğunu dile getiren ünlü isim, bu gibi durumların devlet tarafından takip edilmesinin de zor olduğunu söyledi. Lee, bu yasakları önceden tahmin ettiğini de ifade ederek, “Kötü haber yayıldı ve şimdi piyasa bu bilgiyi işiyor, sindiriyor” ifadelerini kullandı.

Lee, şu açıklamaları yaptı:

“Özellikle yıl sonu rallisi, bir FOMO rallisi yaşanacağı konusunda çok iyimserim. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda Bitcoin fiyatlarının tekrar patlaması bekleniyor… Bence kolayca 100.000 doları aşacak ve rallinin ne kadar keskin olduğuna bağlı olarak 200.000 dolar veya üstüne bile dokunması muhtemel.”

Lee’ye göre, 100.000 dolarlık seviye, mahrum kalma korkusuyla körüklenen yeni bir ralli sunacak ve bu ralli bütün medyada yer alacak.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC …

Published

on

By

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, Mayıs ayında enerji tüketen süreçle ilgili dört aylık moratoryumu duyurdu.

İran’ın Tahran ve diğer şehirlerinde meydana gelen elektrik kesintilerinden Bitcoin madencileri sorumlu tutulmuştu.

Bugünden itibaren, lisanslı olarak faaliyet gösteren Bitcoin madencileri, kısıtlama olmaksızın faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek.

Ülkedeki kripto madenciliği operasyonlarının %85’inin yasa dışı olarak kurulduğu ifade ediliyor.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık …

Published

on

By

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dokuz parçalık NFT, Ethereum tabanlı pazar yer UNXD’de satışa çıktı. Koleksiyon için açık arttırma 28 Eylül’de başladı.

“The Doge Crown” isimli NFT, 423.5 ETH tutarına (yaklaşık 1,3 milyon dolar) satıldı ve koleksiyonun en değerli parçası oldu. Dokuz parçalık NFT’lerden satın alanlar, öğenin fiziksel koleksiyonlarını da elde etmiş oldular.

UNXD ek olarak, moda endüstrisinde NFT kullanımı genişletme maksadıyla, 10 milyon dolarlık yeni bir “Kültür Fonu” başlatmak için Polygon (MATIC) ile ortaklık kurdu.

Continue Reading

Trending