Connect with us

Gündem

Çarşamba Brifinginiz

Orgeneral Mark Milley’nin tam olarak öngörülmesi ve Japonya’nın tam olarak uygulanamaz. Gen. Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Salı …

Published

on

Orgeneral Mark Milley’nin tam olarak öngörülmesi ve Japonya’nın tam olarak uygulanamaz.

Gen. Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Salı günü ABD Capitol’de ifade verdi. Kredi. . . Sarahbeth Maney/The New York Times

En iyi ABD generali Kongre’de zorlu sorularla karşı karşıya karşıya

ABD’nin askeri komutanı General Mark Milley, Trump yönetimi son planlarını savundu ve ABD’nin geri ödemesinden kurtulmanın El Kaide ve Afganistan’daki çok fazla yardımdan yeniden inşa edilmiş “gerçek olası olası”.

Bugün öğleden sonra yapılacak işlerle ilgili ifadede Milley işleriyle ilgili toplantılarının ve ABD’li genel parçalardan oluşan silaha toplantılarının toplantılarını bir toplantının, ilgili en önemli olarak işinin bir işiyla hedeflenmesi bekleniyor. yardım askeri.

Üst düzey askeri, tüm Başkan Biden’in ödemesini Afganistan’dan çekmesini tavsiye etmeyi ilk kez hakkında kabul etti. Afgan ordusunun çöküşünün komutanlarını şaşırttığını söylediler.

Genelkurmay Başkanı Milley, Afganistan’da yeniden yapılandırılmış bir El Kaide veya IŞİD’in “ABD’ye saldırma arzusuyla çok gerçek bir kişi olduğunu” söyledi. “Ve bu koşullar, uygulanabilecek koşullara uygun olarak, 12 ila 36 ay içinde olabilecekler. ”

(m1090710) Drone etiketi:

(mtags0711) Bir Times soruşturması, 29 Ağustosta Kabil’de bir ABD’ler okulunun 10 sivili öldürdüğüne baktıktan sonra, senatörlerin üst düzey askerine ne tarafından öldürüldüğüne baktı.

<saat/>

Japonya’nın Kovid aşı bakanı Taro Kono, bu ayın başında Tokyo’daki belirleyicilere adaylığını ilan edecek. Kredi. . . Issei Kato/Reuters

Japonya’nın bir sonraki başbakanı kim olacak?

Anketler, Japonya’yı Japonya’nın bir sanayi başbakanı olarak virüs aşısını denetleyen kabine bakanı Taro Kono’yu canlandırıyor. O, iktidardaki Liberal Demokrat Parti’ye başlama yarışında seçim adaylarının – ki bu aslında harika bir yarışma olmadır.

Parti üyeleri, mevcut lider ve parti lideri Yoshihide Suga’nın halefini bölgesi için Çarşamba günü oy.

Ancak arka değil, 58 kontrole sahip Kono, çoktan o kadar desteğe sahip. Uyumsuz biri olarak ünü ve sosyal meselelerdeki sol eski modellerde, onu partinin hatırı bir hakimiyete sahip olan muhafazakar büyükleri ile adım atmasına neden oldu.

Ayrıntılar:

(mtag10911) Kono, kamuoyuna kur yaptı, çılgın tweetler at ve başvuruyla ilgili olarak aşınına kişisel olarak yanıt verdi. enerjiye karşı ortaya çıkar ve doğarsanız, ona karşı parasal olaylarda kullanılır.

Yarışmacılar: Sert bir muhafazakar olan 60 Sanae Takaichi, Japonya’nın ilk kadın başbakanı olacak. Partinin güçlü kanatlarından ve eski başbakan Shinzo A’den bir haber var. Aday üyeler, anketlerde yer alan Kişi 64’ü seçmeli Fumio;

Pandemi:

(mtag0711) Japonya, günlük yeni vakalarının vakalarının ve aşının aşının tatbikatında yaklaşık 60′ gün;

<saat/>

(mtag10905)12 ile birlikte Pfizer dozunu Mayıs07 New Mexico’da aldı. Kredi. . . The New York Times için Paul Ratje

Pfizer, Covid aşısının çocukların için var olduğunu söylüyor

Pfizer ve BioN Teknolojileri, ABD’nin günlerini anlatacak.

Şirketler, aşılarının pediatrik dozunun eğitim haftalarında ABD’de yapılmasına izin vermek için resmi bir talepte yapacaklarını söylediler. Benzer talepler Avrupa teslimlerine ve kullanım alanlarına teslim edilecek.

Yaklaşık bir hafta önceleri, Pfizer ve BioN, bu yaş önceki 2.'den fazla istekle taleplerle klinik testlerin olumlu olacağını açıkladı.

Bağlam:

(mtag0711) 5 ila 11 aileleri 28 milyon Mayıs, aile aşıları için 15 yaşımız 17 yaşımız çok daha fazla, ABD aşı için uygun olacaktır.

İşte pandemiyle ilgili oğlu güncellemeler ve haritalar.

SON HABERLER

Asya’dan Haberler

Çin, Dongguan’da bir Evergrande geliştirmesi. Kredi. . . The New York Times için Gilles Sabrié
  • (mtag10902)Xu Jiayin, Çin’in en zengin insanıydı ve gelecekten ileriye gideninin bir küçültmeydi. Şimdi Pekin, “Evergrande” bir gayrimenkulün stratejikineen ve onu yükselmeye iten stratejiye artık tahammülüninin verdi.

  • (mtag10907)Taliban yasaklı, Kabil Üniversitesi’nde veya okumasını hakkında.

  • Güney Kore ordusu, BM elçisinin ABD’yi ülkesine yönelik “düşmanca”; Kuzey Kore’nin kısa menzilli bir ateşle.

  • Çin, Amerikalı bir erkek ve kızlan üç yıl sonra eve dönme izin verdi. Serbest bırakılmaları, bir ABD planlamasının bir Huawei başkanı Çin’e geri dönüşe izin vermesinden birkaç gün sonra geldi.

  • Hong Kong’un dünyaca ünlü film sahnesi, Pekin’in çevredeki yıl sert bir ulusal güvenlik emniyeti getirmesinden bu yana sansürlenen en son ifade alma geldi.

Dünyada

Cumartesi İngiltere’nin okuma eski arabalar benzin için sıraya giriyorlar. Kredi. . . Steve Parsons/Press Association, Associated Press aracılığıyla
  • İngiltere, kamyon şoförü sıkıntısı nedeniyle bir gaz kriziyle karşı karşıya.

  • Şansölye Angela Merkel’in Almanya’daki Hıristiyan Demokrat Birliği’nin ölümü, partiyi kargaşa içinde bırakılmış ve muhafazakar hareketin uzun sürecek olan endişeleri artırdı.

  • (mtag10902)Kanada dışları bakanı Salı gününden yararlandığı.

  • U. S. Senatör Cumhuriyetçileri, kullanımlarını önleyecek ve kredi borcunu temerrüde ulaşımını önleyecek bir yasa tasarısını engelledi.

Bir Sabah Okuması

Eski Beyaz Saray hastanesi sekreteri Stephanie Grisham, 2019'da Fransa'nın Biarritz yüksekki G7 Zirvesi'nde. Kredi. . . Erin Schaff/The New York Times

(mtag10902) Eski Beyaz Saray arşivi sekreteri Stepe Grisham, eski Trump39;ı müşterimi07 kullananların, Vladimir Putin’i beğenenleri denemek ve genç bir deneyim hakkında bir kitap hakkında yorum yapıyor. “Trump Beyaz Saray’ın yayın kitabı kadarki kadarki açık ve portresi” olarak adlandırılıyor. El yazmasından önemli noktalar var.

SANAT VE FİKİRLER

Londra’daki Royal Albert Hall’daki Final Fantasy video oyunundan görüntü. Kredi. . . The New York Times için Alex Ingram

Video oyunu için büyük bir sahne

Londra’daki Royal Albert Hall’da yakın bir zamanda düzenleme bir konserde, yaklaşık 6.000 takım takım elbise, kravat ve video oyunu karakter cosplay giy bir araya geldi. 1997’de yayınlanan Final Fantasy VII’den bir orkestra ve koro oyunu canlandırılmaya başlandı.

1987'deki Final Fantasy serisinin ilk bölümündeki müzik, bir avuç elektronik sınıftaydı. Ancak teknoloji üretimi ve 1990’ların yeniden oynanabilen canlı kayıtları içeriklerinden. Final Fantasy’nin ilk dokuz bölümü müziklerini besteleyen Nobuo Uematsu, Led Zeppelin, Elton John, Kelt müzik ve klasik müzik gibi etkiden etkilenmiştir.

Final Fantasy serisinin müzikleri son derece popüler: 2007’den beri 20 ülke 200’den fazla resmi konser yapıldı. Bu yaz Tokyo Olimpiyatlarında yarışabilecek sporcular Final Fantasy şarkılarına yürüdü. YouTube’da hayranlar kapaklar, eğitimler ve kendi bestelerini yayınlar.

Final Fantasy’nin 10. bölümü için Uematsu ile birlikte çalışan Junya Nakano, “Neredeyse 30 yıl önce bestelediğim ve bitmemiş bazı melodiler var”; dedi. “Ama taraftarlar hala onlar oynuyorlar. ”

OYNA, İZLE, YE

Ne Pişirilir

Kredi. . . The New York Times için David Malosh

Bu krep gratenini hemen tavadan yemek yiyebilirsiniz.

Ne Okumalı

Jonathan Fran;in yeni yılda “Crossroad;Crossroad;ta, bir papaz aracılığıyla bir Chicago’s koşullarıyla& inanç ve ahlak yüzleşirler.

Bir Objektiften Dünya

Güney Meksika’nın Zapotek halkı, uzun süre mücadelesizliğini kabul etti ve kutladı. Seyahat bölümümüzde bu portreleri var.

Şimdi Oynama Zamanı

İşte bugünün Mini Bulmacası ve bir ipucu: Dolgun, bir yastık gibi (beş harfli).

Ve işte Spelling Bee.

Tüm odalarımızı burada bulabilirsiniz.

<saat/>

Bugünün brifingi bu kadar. Ve bir düzeltme: brifing, Japonya’nın bir tamamlayıcısı Dünı olmak için yanlış tanımladı. Dört iki değil tane var.

Bir dahaki sefere görüşürüz. — Melina

Olumsuz; The Times, üretim merceğinden uluslararası model ve uluslararası model araştırmak olan Headway yolunu hadise.

“The Daily”nin oğlu bölümü, bir Afgan geneliyle yapılan konuşmalar.

Sanam Yar, Sanat ve Fikirler bölümü yazdı. Melina ve şoförlerine adresinden ulaşabilirsiniz. brifing@nytimes. com .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Size aş için, yoksulluğu sona erdirmeniz için, refah için oy veren vatandaşlarımızı fakirleştirdiniz – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Halası Bedia Yücel’in vefatı nedeniyle İstanbul’a …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Halası Bedia Yücel’in vefatı nedeniyle İstanbul’a gidemeyen Babacan, kongreye Ankara’dan görüntülü olarak bağlandı. Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Yanlış bir tezin dayatılması sonucunda ülke fakirleşti’

“Normal bir ülkede, merkez bankalarının faiz kararı bu kadar belirsizlik kaynağı olmaz. Ama bizim ülkemizde, bakkalından manavına, işçisinden öğrencisine herkes ‘Bakalım faiz ne olacak’ diye bekliyor. Neden? İşte gördük sebebini: Karar açıklandı ve Türk lirası yerin dibine battı. Yani bakkalından manavına, işçisinden öğrencisine herkes tekrar tekrar fakirleşti. Olanların hepsi, bir inat uğruna. Yanlış bir tezin koskoca ülkeye dayatılması sonucunda bu ülke fakirleşti.”

‘Bir inat uğruna, mazlumların ahını alıyorlar’

“Bir inat uğruna, hayat pahalılığını bu ülkenin adeta kaderine çevirdiler. Bir inat uğruna, mazlumların ahını alıyorlar. Bir inat uğruna, ayağında terlikleriyle mitinglerine gelen teyzeleri fakirliğe mahkûm ediyorlar. Gerçekten çok yazık. Bu ülkenin insanları böyle kötü bir yönetimi hak etmiyor.”

‘3Y’nin adresi bugünkü iktidarınız oldu’

“Sayın Erdoğan, vatandaşlarımıza verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz. Size aş için, yoksulluğu sona erdirmeniz için, refah için oy veren vatandaşlarımızı fakirleştirdiniz. Yoksullukla, yasaklarla, yolsuzlukla, yani 3Y ile mücadele dediniz; şu anda 3Y’nin adresi bugünkü iktidarınız oldu.”

‘Dolar 1,5 lirayken ekonomiye müdahale teşebbüslerine başlamışlardı’

“Ben ve arkadaşlarım ekonomi yönetimini bıraktığımızda dolar kuru 2 lira 90 kuruştu. Üstelik görev dönemimin son bir-iki yılında yükselerek bu noktaya gelmişti. Dolar 1,5 lira bandındayken, o dönemki başbakan Sayın Erdoğan, bazı bakanlar ve danışmanlar, akıl almaz fikirleriyle ekonomiye müdahale teşebbüslerine başlamışlardı. Hatırlarsınız o tartışmaları, ‘İnşaat mı, sanayi mi?’. Biz ‘Sanayi yatırımı olmuyor. Bütün kaynaklar emsal değişikliğiyle oluşturulan gayrimenkul projelerine gidiyor. Orada haksız rant oluşturuluyor ve o rant kayıt dışı olarak paylaşılıyor’ diyorduk. İsrafın ve borçlanıp tüketmenin çok hızlı arttığı dönemlerde yavaşlamak gerektiğini söylüyorduk. Hukuksuzluk, adaletsizlik artıyordu. Liyakatsizlik tüm sisteme sirayet etmişti. Dönemin tertemiz bürokratlarına iftiralar, hakaretler başlamıştı. Sayın Erdoğan, tertemiz bürokratları meydanlarda yuhalatıyorlardı. Sonrasını söylemeye gerek yok. O gün bugündür Türkiye ekonomisinin beli doğrulmuyor.”

‘Ülkeyi bu krizden de biz çıkartacağız’

“Ekonominin direksiyonunda Sayın Erdoğan, hemen yanı başındaki koltukta kriz ortağı Sayın Bahçeli oturuyor. Erdoğan zaten ‘Benim alanım ekonomi, ben ekonomistim’ diyor. Görüyoruz, sonuçlar gerçekten müthiş! Direksiyona geçti, bütün bir ülke, kelle koltukta gidiyoruz. Tabii Sayın Bahçeli bunlara alışık. Ben ve arkadaşlarım 2002’de göreve geldiğimizde, onun ortağı olduğu koalisyon hükûmetinin çıkarttığı büyük bir kriz vardı. Biz hızlıca çözdük o krizi. Bahçeli ise yine krize ortak. Hiç merak etmesin, biz buradayız. Bu ülkeyi, bu krizden de biz çıkartacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Anıları Ölümsüzleştiriyor – İnternet Haber

Doğal güzelliği ile birçok gezginin ve fotoğrafçının uğrak yeri olan Gölbaşı, yazın ayrı kışın ayrı büyülüyor. Gölbaşı Belediyesi anıları …

Published

on

By

Doğal güzelliği ile birçok gezginin ve fotoğrafçının uğrak yeri olan Gölbaşı, yazın ayrı kışın ayrı büyülüyor. Gölbaşı Belediyesi anıları ölümsüzleştirmek amacıyla Gölbaşı Atatürk Sahil Park’a fotoğraf çekimi alanı kurdu.

Gölbaşı; doğası, atmosferi ve Ankara’nın incisi Mogan Gölü manzarası ile pek çok fotoğrafçının ve fotoğraf çekilmek isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Gölbaşı Belediyesi tarafından Atatürk Sahil Park’a yerleştirilen fotoğraf alanı büyük ilgi ile karşılanıyor. Son olarak Atatürk Sahil Park’a yerleştirilen fotoğraf çekim makinasının vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılandığını söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Önce Ankaralı sonra da ülkemizin güzel insanlarını Gölbaşımızın güzelliklerini görmeye davet ediyorum. Gölbaşımızın eşsiz manzarası sizleri kucaklamaya hazır. Sizler için kurmuş olduğumuz fotoğraf çekilme alanı sayesinde anında karelerinizi sizler ile buluşturuyoruz. Gelin #moganaışığınıyansıt etiketi ile ölümsüzleştirdiğiniz anılarınızı bizimle paylaşın. Bizlerde sosyal medya hesaplarımızda sizlerin güzelliklerini sayfamıza taşıyalım” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Foça Karakum Sahilinde Türkiye’de Bir İlk – İnternet Haber

Yürütücülüğünü Dr. Özge Buyurgan’ın yaptığı “Deniz Hıyarı Yetiştiriciliğinde Beslenme Rejimlerinin Araştırılması” konulu TÜBİTAK projesinin …

Published

on

By

Yürütücülüğünü Dr. Özge Buyurgan’ın yaptığı “Deniz Hıyarı Yetiştiriciliğinde Beslenme Rejimlerinin Araştırılması” konulu TÜBİTAK projesinin uygulama çalışmaları, Foça Belediyesi’nin destekleriyle Karakum Sahilinde gerçekleştiriliyor. Danışmanlığını Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Prof. Dr. Baha Büyükışık’ın yaptığı projede alınan sonuçlar oldukça tatmin edici.

Deniz hıyarlarından yumurta ve sperm alınarak larva üretmeyi başardıklarını ifade eden Dr. Özge Buyurgan; ‘‘Şu an larvaların büyüme aşamasındayız. Proje tamamlandığında Türkiye’de ilk defa yumurtadan ergine kadar deniz hıyarı (deniz patlıcanı) üretimi gerçekleşmiş olacak.’’dedi.

Proje alanını ziyaret eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Prof. Dr. Baha Büyükışık ve Dr. Özge Buyurgan’dan bilgiler aldı.

Projenin yürütüleceği süre boyunca, alanda çocuklara yönelik bilgilendirme etkinlikleri yapılarak su kaynakları ve sucul canlılarla ilgili farkındalık yaratılması da hedefleniyor. Bu etkinlikler, Foça Belediyesi’nde yürütülecek sürdürülebilir bir “Su Akademisi” projesinin temellerini oluşturacak.

Deniz Hıyarları, deniz çamurlarının temizlenmesinde hayati bir rol üstlenir. Anti kanserojen, kan sulandırıcı, cinsel hastalıklara iyi gelmesi ve afrodizyak etkileriyle ilaç, tıp, alternatif tıp ve kozmetik sektöründe yoğun talep görüyor.

Deniz hıyarları ticari açıdan oldukça değerli. Uzakdoğu’da besin kaynağı olarak çok yoğun olarak tüketiliyor ve bu canlılara olan talep her geçen gün artıyor. Kilosu yaklaşık 200 dolar değerinde ve ihracat potansiyeli oldukça yüksek. Aşırı avcılık nedeniyle doğal stoklar azalıyor ve fazla talep karşılanamıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending