Connect with us

Gündem

Brexit’ten Yorgun Bir Britanya, Brexit Tonlarıyla Yeni Bir Krizde Bulunmuyor

LONDRA – Downing Street, İngilizlerin 1974’te olduğu gibi benzinde sıraya güvenliğinin nedeninin olduğunu ilan eden, sonuçsuz bir Alman seçimini …

Published

on

LONDRA – Downing Street, İngilizlerin 1974’te olduğu gibi benzinde sıraya güvenliğinin nedeninin olduğunu ilan eden, sonuçsuz bir Alman seçimini seçeneği daha fazla olan çekme olasılığı daha yüksektir.

Ancak Demokrat Parti lideri Olaf Schol, Avrupa Birliği tarafından garanti edilen demede teslim edilen hareketten İngiltere’deki benzin hakkında ABD’deki benzin istasyonlarından öğretilen kamyonüni indireceğini söyledi. .

Bay Scholz, İngiltere'deki hakkında soru sorulduğunda, “İngilizleri sendikadan toplamaya tamamlamak için çok fazla” dedi. “Şimdiki tasarımlar iyi niyetliler. ”

Sıradan insanlar için Bay Scholz’un eleştirisi de eski bir haber gibi. İngiltere artık Brexit'i tartışmıyor. insanlar bu sorundan yoruldu ve ülke, geri kazanmak gibi pandemi tüketildi.

(mtag10902) koronavirüs ve zorladığı aylarca ekonomik bitirebilir, Brexit’i iyileştiremez da maske. Geçen sonu, ülke genelindeki benzini haftanın benzini bitmeye başlayanca, bu kılık sınavdan, paniğe yol açtı ve arayanlar gibi gibi sıraları oluştu.

Küresel olan bir kısıtlı yalnızca Brexit’e özgü olası olsa da, tartışılmaz bir Brexit olası olsa da, tartışmasız tahminler var: yaklaşık 20.000’i tahmin edilen tahmine göre terkedilen İngiliz olmayan ve Ülkede çalışmak için bu yıl vize verilen daha fazla, Brexit postalarından sıradaki kişilerden geri dönenler.

(mtag10907)Hükümet, yakıt kıtlığı için Brexit’ten uzaklaştırmak ve gaz tanklarını doldurmak için halka daha fazla yönlendirmek için çok uğraştı. Kredi. . . Neil Hall/EPA, Shutterstock aracılığıyla

Sn. Johnson, hafta sonu rotayı çevirecek ve güvenliklerini yeniden tasarlamak için onlar için 5.000 üç aylık kiralık villalar için düşünülecek olanlar için (aynı askeri savunma araçlarını sürmek için şimdilik, henüz yapmadığı bir hareket.)

Bir araştırma enstitüsü olan Avrupa Uluslararası Politik Ekonomi Merkezi “nin ticaret politikası ürünleri David Henig; dedi. “İş gücünüzün bire eskisinin sekizde yönlendirmediniz. İş modelleri üzerinde, uyumsuz olmayan bir Brexit etkisi var. ”

Başbakan Boris Johnson, Salı günü benzinindeki en başından hafiflemeye kolay gelebilirna, arz giderlerinin Noel’e kadar kadar gidebileceği konusunda uyardı. Hükümet, gergin alıcıların tanklarını doldurduğu için normal satın alma modellerinin devamı umuyor.

Bu, 2020’de tek pazardan bu yana İngiltere’de vuran ilk kazançları değil. İngiliz kabuklu deniz ürünleri satıcıları, yeni sağlık donanımları Avrupa’daki tüm eşyalarını kaybetti. İngilizler, İtalya’dan gelengurme kahve sevkiyatındaki ağır gümrük vergileri örneğin sarsıldı.

Ancak bu, 18 aylık pandemi kısıtlamalarından sonra normale döndürülmeden bu yana gelen ilk indirimlerden. Okullar açık; ofislere gidiyor; spor stadyumu hafta sonları doludur. Bu anlamda, Brexit salgınının virüsünün etkisiyle maskelenmemiş ilk krizdir.

Aynı zamanda seçme olarak seçicidir. İrlanda Cumhuriyeti (Avrupa Birliği üyesi) ile açık olan Kuzey İrlanda’daki benzin istasyonlarından alım bildirmiyor. Benzer, Kuzey İrlanda, soda tesisatı tesislerinin kıta Avrupası’ndan sevkiyata yönelik olması için, sondaki malzeme arzındaki kıtlıktan darbelerdendi.

Yine de Brexit, toplum paketinde dikkate alınır. Kısmen bu, bir pandemi durumunu yansıtıyor. Kısmen, Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar diğer ülkelerin de tedarik zincirleri, Birleşik kıtlık ve artan petrol ve gaz fiyatları ile uğraşmasından bitiyor.

Ancak aynı tarihteki İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma noktasından hatırlanıyormuş gibi doğasını da yansıtıyor. Dört ay boyunca kan davasından sonra, Brexit’in karşılaştırmaları 2016’yı tekrarlamak için çok az deneme. Ve Brexit yanlıları her zaman kötü haberler için başka suçlular bulurlar.

Britanya’da kıt olan tek gereksinim benzin ve dizel yakıt değildir. Bu ay Londra’daki bir markette şişelenmiş su bulunamadı. Kredi. . . Chris J Ratcliffe/Getty Images

London School of Economics’te siyaset olan Tony Travers, “Brexit'in destekçileri her zaman Brexit'in doğru olduğuna inanacaklar, ancak işleri berbat eden hain gericiler” dedi. “Ayrıcalar çünkü her şey için pandemiyi suçlayabilirler. ”

(mtag10902)Hükümet gazeteler, içeriğinde sıkıntısında rollerini kabul ediyor. Ancak, Britanya’nın yeni statüsünün günatabildiğinden başa çıkamayacak çok fazla, krizle etkinliğine eklemeden daha fazla şey vurgulamışlardır. The Times of London, bir başyazıda The Times of London, Bay Johnson’ın günlerini fazla olan güveni sarabileceği konusunda uyardı.

The Times, “Kişinin kullanımına sahip olamama korkusundan daha bir şey olamaz” dedi. “Halkın göreceği şey, kontrolü yitirmiş bir hükümet. Ve kontrolü geri alma sözüyle tarihi bir hükümet için bu özellikle verici verici. ”

Bay Johnson için kaygı verici örnek, Başbakan Tony Blair’in İşçi Hükümeti Partisidir. 2000 iki üretimden fazla bir süre boyunca, kamyon şoförlerinin artan benzin fiyatlarını protesto etmek için için araçlarını bloke etmesi ve seçilen hale geldiği farklı olmayan bir yakıt arzı gözdeni tetiklemesi hedefle hafta haftalarındanın buharını gördü.

Bir televizyon röportajında ​​​​ ​Bay Johnson, Salı günü işçiliği kıtlığında yaşanan bir sorunla sinirleri alıştırmaları denemeye ve Brexit’ten hiç bahsetmedi.

“Herkesi normal olarak bir şekilde ve uygun şekilde doldurulması için gerekli” dedi.

Brexit’e verilen halklara, İngiltere’nin koronavirüs aşılarının başarılı bir şekilde teslim alınmasından sonra bu günlük gezilerde biraz arttı. Başvuru belgelerine okuldaki aşıların okuldaki geçiş belgelerini kabul etme konusundaki bürokrasiden.

Brexit savaşçılar, Bay Johnson’ın vizelerinde faydalı olabilecekler için benzer bir kullanımlar kullanırlar. eğitim hükümet, emek için daha fazla avantajın İngiliz maaşlarını artırmayı hedeflemek için bufikir. Şimdi, dedi bu insanlar, Brexit, Britanya'nın aşırıları kendi elleriyle ağırlama sınırlamayı artırdı.

Yakıt tankerleri günü İngiltere’nin Manchester Salıki bir terminalde dolduruluyor. Yakıt sıkıntısı yok, sadece onu benzinna taşıyor. Kredi. . . Jon Super/Associated Press

(mtag10907)“ Ekonomimizin incelemesi ve daha fazla görme yeteneği, 'kontrolü geri almak iledi. Elbette yapmalıyız!” Başbakan Theresa May'in ticaret oturumu olarak görev yapan Muhafazakar bir Parlamento üyesi olan Liam Fox, bir Twitter gönderisinde olduğunu söyledi.

Bu, yabancıların eşyalarını kabul etmeye yönelik varsayar; bu, kamyonetcuların vizeleri söz konusu, örnek bir proje erteleyebilecek üç aylık bir plan içerir.

konferansını bu Brighton sahil beldesinde gerçekleştiren İşçiler için, işten ayrılmak isteyenlerin partilerini yapmak için bir fırsat olmalı. Yine de birkaç istisna dışında parça seslerini bulamadılar. Partinin Brexit’i anımsatabilecek ufak tefeklerinin hükümetle ayrıştırdığı ön tartışmaları sürüyor.

Kings College London’da Avrupa’da eğitim öğretmeni Anand Menon, “İşçi’nin okul yıllarından düşüşten isteksizliği beni şaşırttı” dedi. “Brexit demeden Brexit’e içinde bulunabilirsiniz. Tories’in çöplük büyücülüğündendir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Size aş için, yoksulluğu sona erdirmeniz için, refah için oy veren vatandaşlarımızı fakirleştirdiniz – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Halası Bedia Yücel’in vefatı nedeniyle İstanbul’a …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Halası Bedia Yücel’in vefatı nedeniyle İstanbul’a gidemeyen Babacan, kongreye Ankara’dan görüntülü olarak bağlandı. Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Yanlış bir tezin dayatılması sonucunda ülke fakirleşti’

“Normal bir ülkede, merkez bankalarının faiz kararı bu kadar belirsizlik kaynağı olmaz. Ama bizim ülkemizde, bakkalından manavına, işçisinden öğrencisine herkes ‘Bakalım faiz ne olacak’ diye bekliyor. Neden? İşte gördük sebebini: Karar açıklandı ve Türk lirası yerin dibine battı. Yani bakkalından manavına, işçisinden öğrencisine herkes tekrar tekrar fakirleşti. Olanların hepsi, bir inat uğruna. Yanlış bir tezin koskoca ülkeye dayatılması sonucunda bu ülke fakirleşti.”

‘Bir inat uğruna, mazlumların ahını alıyorlar’

“Bir inat uğruna, hayat pahalılığını bu ülkenin adeta kaderine çevirdiler. Bir inat uğruna, mazlumların ahını alıyorlar. Bir inat uğruna, ayağında terlikleriyle mitinglerine gelen teyzeleri fakirliğe mahkûm ediyorlar. Gerçekten çok yazık. Bu ülkenin insanları böyle kötü bir yönetimi hak etmiyor.”

‘3Y’nin adresi bugünkü iktidarınız oldu’

“Sayın Erdoğan, vatandaşlarımıza verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz. Size aş için, yoksulluğu sona erdirmeniz için, refah için oy veren vatandaşlarımızı fakirleştirdiniz. Yoksullukla, yasaklarla, yolsuzlukla, yani 3Y ile mücadele dediniz; şu anda 3Y’nin adresi bugünkü iktidarınız oldu.”

‘Dolar 1,5 lirayken ekonomiye müdahale teşebbüslerine başlamışlardı’

“Ben ve arkadaşlarım ekonomi yönetimini bıraktığımızda dolar kuru 2 lira 90 kuruştu. Üstelik görev dönemimin son bir-iki yılında yükselerek bu noktaya gelmişti. Dolar 1,5 lira bandındayken, o dönemki başbakan Sayın Erdoğan, bazı bakanlar ve danışmanlar, akıl almaz fikirleriyle ekonomiye müdahale teşebbüslerine başlamışlardı. Hatırlarsınız o tartışmaları, ‘İnşaat mı, sanayi mi?’. Biz ‘Sanayi yatırımı olmuyor. Bütün kaynaklar emsal değişikliğiyle oluşturulan gayrimenkul projelerine gidiyor. Orada haksız rant oluşturuluyor ve o rant kayıt dışı olarak paylaşılıyor’ diyorduk. İsrafın ve borçlanıp tüketmenin çok hızlı arttığı dönemlerde yavaşlamak gerektiğini söylüyorduk. Hukuksuzluk, adaletsizlik artıyordu. Liyakatsizlik tüm sisteme sirayet etmişti. Dönemin tertemiz bürokratlarına iftiralar, hakaretler başlamıştı. Sayın Erdoğan, tertemiz bürokratları meydanlarda yuhalatıyorlardı. Sonrasını söylemeye gerek yok. O gün bugündür Türkiye ekonomisinin beli doğrulmuyor.”

‘Ülkeyi bu krizden de biz çıkartacağız’

“Ekonominin direksiyonunda Sayın Erdoğan, hemen yanı başındaki koltukta kriz ortağı Sayın Bahçeli oturuyor. Erdoğan zaten ‘Benim alanım ekonomi, ben ekonomistim’ diyor. Görüyoruz, sonuçlar gerçekten müthiş! Direksiyona geçti, bütün bir ülke, kelle koltukta gidiyoruz. Tabii Sayın Bahçeli bunlara alışık. Ben ve arkadaşlarım 2002’de göreve geldiğimizde, onun ortağı olduğu koalisyon hükûmetinin çıkarttığı büyük bir kriz vardı. Biz hızlıca çözdük o krizi. Bahçeli ise yine krize ortak. Hiç merak etmesin, biz buradayız. Bu ülkeyi, bu krizden de biz çıkartacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Anıları Ölümsüzleştiriyor – İnternet Haber

Doğal güzelliği ile birçok gezginin ve fotoğrafçının uğrak yeri olan Gölbaşı, yazın ayrı kışın ayrı büyülüyor. Gölbaşı Belediyesi anıları …

Published

on

By

Doğal güzelliği ile birçok gezginin ve fotoğrafçının uğrak yeri olan Gölbaşı, yazın ayrı kışın ayrı büyülüyor. Gölbaşı Belediyesi anıları ölümsüzleştirmek amacıyla Gölbaşı Atatürk Sahil Park’a fotoğraf çekimi alanı kurdu.

Gölbaşı; doğası, atmosferi ve Ankara’nın incisi Mogan Gölü manzarası ile pek çok fotoğrafçının ve fotoğraf çekilmek isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Gölbaşı Belediyesi tarafından Atatürk Sahil Park’a yerleştirilen fotoğraf alanı büyük ilgi ile karşılanıyor. Son olarak Atatürk Sahil Park’a yerleştirilen fotoğraf çekim makinasının vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılandığını söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Önce Ankaralı sonra da ülkemizin güzel insanlarını Gölbaşımızın güzelliklerini görmeye davet ediyorum. Gölbaşımızın eşsiz manzarası sizleri kucaklamaya hazır. Sizler için kurmuş olduğumuz fotoğraf çekilme alanı sayesinde anında karelerinizi sizler ile buluşturuyoruz. Gelin #moganaışığınıyansıt etiketi ile ölümsüzleştirdiğiniz anılarınızı bizimle paylaşın. Bizlerde sosyal medya hesaplarımızda sizlerin güzelliklerini sayfamıza taşıyalım” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Foça Karakum Sahilinde Türkiye’de Bir İlk – İnternet Haber

Yürütücülüğünü Dr. Özge Buyurgan’ın yaptığı “Deniz Hıyarı Yetiştiriciliğinde Beslenme Rejimlerinin Araştırılması” konulu TÜBİTAK projesinin …

Published

on

By

Yürütücülüğünü Dr. Özge Buyurgan’ın yaptığı “Deniz Hıyarı Yetiştiriciliğinde Beslenme Rejimlerinin Araştırılması” konulu TÜBİTAK projesinin uygulama çalışmaları, Foça Belediyesi’nin destekleriyle Karakum Sahilinde gerçekleştiriliyor. Danışmanlığını Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Prof. Dr. Baha Büyükışık’ın yaptığı projede alınan sonuçlar oldukça tatmin edici.

Deniz hıyarlarından yumurta ve sperm alınarak larva üretmeyi başardıklarını ifade eden Dr. Özge Buyurgan; ‘‘Şu an larvaların büyüme aşamasındayız. Proje tamamlandığında Türkiye’de ilk defa yumurtadan ergine kadar deniz hıyarı (deniz patlıcanı) üretimi gerçekleşmiş olacak.’’dedi.

Proje alanını ziyaret eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Prof. Dr. Baha Büyükışık ve Dr. Özge Buyurgan’dan bilgiler aldı.

Projenin yürütüleceği süre boyunca, alanda çocuklara yönelik bilgilendirme etkinlikleri yapılarak su kaynakları ve sucul canlılarla ilgili farkındalık yaratılması da hedefleniyor. Bu etkinlikler, Foça Belediyesi’nde yürütülecek sürdürülebilir bir “Su Akademisi” projesinin temellerini oluşturacak.

Deniz Hıyarları, deniz çamurlarının temizlenmesinde hayati bir rol üstlenir. Anti kanserojen, kan sulandırıcı, cinsel hastalıklara iyi gelmesi ve afrodizyak etkileriyle ilaç, tıp, alternatif tıp ve kozmetik sektöründe yoğun talep görüyor.

Deniz hıyarları ticari açıdan oldukça değerli. Uzakdoğu’da besin kaynağı olarak çok yoğun olarak tüketiliyor ve bu canlılara olan talep her geçen gün artıyor. Kilosu yaklaşık 200 dolar değerinde ve ihracat potansiyeli oldukça yüksek. Aşırı avcılık nedeniyle doğal stoklar azalıyor ve fazla talep karşılanamıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending