Connect with us

Gündem

Almanya Seçimleri Merkel’in Muhafazakarlarını Kargaşada Bıraktı

Berlin – Şansölye Angel, partinin gelecek gelena adayı Armin Laschet’in iki adımında, asık suratlı ve elleri kenetlenmiş halde durumda …

Published

on

Berlin – Şansölye Angel, partinin gelecek gelena adayı Armin Laschet’in iki adımında, asık suratlı ve elleri kenetlenmiş halde durumda.

İlk seçimlerden zaten satın alınmıştı. Muhafazakar kampta yüzde 9 oranında çökmüştü, Demokratlar kazanıyordu – bir sosyal hükümet için “her şey” yapmaya ant içiyordu.

Pazar günü muhafazakar partiki sahneyi izlemek, gücün gerçek zaman olarak suçu izlemekti.

Almanya’nın bir güçlü olan Hıristiyan Birliği’ni kaybetmeye alışık değil. Savaş sonrası birinci başbakandan beşi konut merkezi ana şehir en iyi itfaiye olarak 16 yıl sonra görevi bırakıyor.

Ancak Pazar günkü yenilgi, partinin II. Dünya Savaşı’ndan sonra bölgeden bu yana en düşük seviyede, bir gecede sadece krizde ve indirimde açık açık isyanda, aynı zamanda uzun süreli çalışmalardan endişe eden bir yaşamkar etkinliği ortaya çıkardı.

Halk Birliği’nin üyelerinden gelen üyelerinden Norbert Rötgen Pazartesi günü kamuu ARD’ye ait olduğumuz demeçte, “Bu bizim kimliğimizle ilgili bir gelecek demoda geldi”; dedi. “Almanya’daki oğul, tek büyük halk bölümü. Ve bu devam edin, artık gelecekz. ”

(mtag0705)Yaklaşık 2 milyon seçmen Pazar gününün gündeni Hıristiyanlardan Sosyal Demokratlara kaydırdı ve bu, Bayan Merkel’in şansıölye olarak göreve son vermekle aynı zamana denk geldi. Kredi. . . Fabian Sommer'ın fotoğrafı fotoğrafı

Yine de muhafazakarların kargaşasının gidişatı, ülkenin okullarının – ve Almanya’nın geleceği tahmin etmek için hala zor. Paradokslarla bir seçimdi – ve belki de Almanların nenden olacağı bir seçim yapılacaktı.

Son hükümet, hem sağ hem de merkez soldaki okul partileri içererek oylamanın aslında bir halk oyu olup eğitimli olanlar zorlaştırdı. Sosyal Demokratların şansıölye adayı Olaf Scholz, Bayan Merkel’in toplantısını karşı kampanya yürüttü.

“Değişim oylarının”; bir kısmı ona, bundan dolayı bunun dışında kalanlar ve ekonomik gündemleri Yeşil olamayacak iş bölümleri Hür Demokratlar arasında bölündü.

Genel olarak, oyların yüzde 45,4’ü soldaki tercihe – Sosyal Demokratlar, Yeşiller ve Sol Parti – ve CDU, Hür Demokratlar ve sağdakilere 45,9 gitti. Almanya yer.

Ancak sola doğru oyun oynama bir kayma da, dönüşlerin Bayan Merkel’in partisinde yaşam alanında. Bayan Merkel’in ayırmayla muhafazakar seçimini ayrılıyor. Pazar günü yaklaşık 2 seçmen nüfusuna sahip olan Demokratlara kaydırdı ve 1 milyonluk zenginlerden Hür Demokratlar ve Yeşiller’in onun için iltica etti.

Bu, sistematik olarak uygulanan parçadan daha fazla meydan okuyan, parçalanmış bir sergilemek çıkaranlanmış bir sonuçtu. Ve Almanya’nın yaptığının “Volks” partileri, her şeyi gibi “halk” partilerinin uzun kesin bir oğul verdi gibi çizimleri.

En parlak hem Sosyal Demokratlar hem de Hıristiyan Demokratlar rutin olarak yüzde 40’ın üzerinde oy aldılar. Güçlü sendikalarında örgütlenmiş bir işçi Sosyal Demokrat’ sınıfa oylama, kiliseye giden bir seçmen Demokrat’a oy verdi.

Sosyal Demokratlar bu statüyü bir süre önce kaybettiler. Partinin oylarından bu yana kabaca yarıya indi. Sosyal demokrasinin krizi sona ermek üzere bir tema olmuştur.

Olaf Scholz, Pazar günü Berlin’de federal seçimlerinde seçimlerinde ilk yapılanlardan çıkan Alman Sosyal Demokratlarının şansıölye adayı. Kredi. . . Steffi Loos/Getty Images

Merkel’in muhafazakarları bu tektoniklerden daha uzun süre izole edildi. Görevde olacağı süre, popülaritesi ve kendi çekiciliği kapsamında muhafazakar seçmenlerin çok taşınması ve partinin incelenmesini gizledi.

(mtag10907) Merkel, seçimlere katılmaya yönelik seçimler.

2005’te göreve yavaş yavaş berisini yavaş muhafazakar sağdan siyasi seçimin aldı, belirli dört dönemden üçünde Sosyal Demokratlarla birlikte yöneterek. En bir süre çalıştım.

Analistler, Merkel’in partiyi bir arada değerlendirdiğini, ancak bu süreç partinin çıkardığını söylüyor.

Önde gelen bir bilim adamı ve siyaseti üzerine yazar olan Herfried Münkler, “C.D.U. “Temel radyo gitti – ve bu Merkel. ”

Muhafazakarların kötü performansın gizliliğinin nedeni var. okuldan, 16 yıllık yaşamkarların eskiliğinden bir seçimden, belirli bir eğitimın ve genç seçmenler yeni.

Bir gün, kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara düşünür “

(mtag)Seçi bu yana,'nının muhafazakarında, onun ne pahasına olursa olsun iktidara tutunmaya istekli olanlar ile sevenleri kabulden ve kampte yeniden bir araya gelecek olanlar hazır olanlaryan bir iç savaşta daha fazla hedefte olacak.

Bay La Las Vegas’ta, çoğunluktaki herkes için oluşturmak için Yeşiller ve Hür’le görüşmelerde bulunacağı konusunda demokrat seçim etse de, kendindeki pekteki çok yenilgiyi kabul etti.

İşçiler, Bay Laschet’i Hamburg, Almanya Bad Segeberg’de gösterilen bir kampanyayı indirdiler. Kredi. . . Fabian Bimmer/Reuters

(mtag10902) Günü, önde gelenlerden biri olan, Nisan gelenliği adaylığı, kendini beğenmiş ve popüler Bavyera valisi Markus Söder, seçilecek olacak için Bay Scholz’u tebrik edecek kadar ileriye giden.

Söder Salı günü Berlin’de gazetecilere verdiği demeçte, “Olaf Scholz şu anda şansölye olmak için en iyi şansa sahip”; dedi.

Kuzeydeki Aşağı Saksonya kullanılanki Althusmann, kamu yayıncısı ARD’ye seçmenlerin istediğini söyledi. Şimdi seçmenlerin iradesini alçakgönüllülükle ve saygıyla kabulllülükle” dedi.

Bay Laschet üzerindeki rekabeti kabul etmesi için yapılacak olan baskı, kendi tercihinde bile seçmenlerin yetiştirilmelerini kazandıktan sonra arttı.

ancak bazı bölümlerin bitirilmesi için başarısız olacak Bayan Merkel’in bitirebileceğinden de başarısız olacaklarını söyledi. İktidardaki tüm başarılı, bir halefi yetiştirmeyi başaramadı. Bir kez denendi; ancak şimdi şimdi savunma bakanı olan Annegret Kramp-Karrenbauer’i yararlı olabilir, derinden çıkarlar ortaya ve Bayan Kramp-Karrenbauer’in ancak bir yıl sonra partiden istifade etmesiyle sonuçlanır.

Partinin başında onu eden Bay Laschet dışında, Bayan Merkel’in ebeveyn izni politikalarından ve evlilikten bir milyonu takip eden haftaya kadar benimse benimse arasında seçimler arasında köprüden geçemediler. 2015 ve 2016'daki mülteciler – ve partinin eski muhafazakarlığına özlem duyanlar.

Ancak analistler, her iki kampı da tek bir parti çatısı “bağlama günlerinin” tamamlanabilir.

Bay Münkler, “muhafazakarların son derece yararlı olabilecekleri yok – ya da en fazla seçimnlerin yüzde 40’ını alacak kadar önleyecek değil” dedi.

Bu, Hristiyan Demokratlar için varışsal yollara ulaşım.

Fransa’da Avrupa’da, merkez seçimler, seçmenlere hitap eden bir çözüm için düşünülebilecek ve iç güç mücadeleleri tarafından tamamlanmak üzere ilgisiz hale geldi.

Şimdiki sistemler, Hristiyanların dışında tutulabileceklerini bekliyor.

Siyaset bilimci Bay Münkler, “Bir süre oynamaya zamante” dedi ve “Hayatta kalabilecekler mi?”

Christopher F. Schuetze gündemde bulundu.

Gündem

Size aş için, yoksulluğu sona erdirmeniz için, refah için oy veren vatandaşlarımızı fakirleştirdiniz – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Halası Bedia Yücel’in vefatı nedeniyle İstanbul’a …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Halası Bedia Yücel’in vefatı nedeniyle İstanbul’a gidemeyen Babacan, kongreye Ankara’dan görüntülü olarak bağlandı. Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Yanlış bir tezin dayatılması sonucunda ülke fakirleşti’

“Normal bir ülkede, merkez bankalarının faiz kararı bu kadar belirsizlik kaynağı olmaz. Ama bizim ülkemizde, bakkalından manavına, işçisinden öğrencisine herkes ‘Bakalım faiz ne olacak’ diye bekliyor. Neden? İşte gördük sebebini: Karar açıklandı ve Türk lirası yerin dibine battı. Yani bakkalından manavına, işçisinden öğrencisine herkes tekrar tekrar fakirleşti. Olanların hepsi, bir inat uğruna. Yanlış bir tezin koskoca ülkeye dayatılması sonucunda bu ülke fakirleşti.”

‘Bir inat uğruna, mazlumların ahını alıyorlar’

“Bir inat uğruna, hayat pahalılığını bu ülkenin adeta kaderine çevirdiler. Bir inat uğruna, mazlumların ahını alıyorlar. Bir inat uğruna, ayağında terlikleriyle mitinglerine gelen teyzeleri fakirliğe mahkûm ediyorlar. Gerçekten çok yazık. Bu ülkenin insanları böyle kötü bir yönetimi hak etmiyor.”

‘3Y’nin adresi bugünkü iktidarınız oldu’

“Sayın Erdoğan, vatandaşlarımıza verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz. Size aş için, yoksulluğu sona erdirmeniz için, refah için oy veren vatandaşlarımızı fakirleştirdiniz. Yoksullukla, yasaklarla, yolsuzlukla, yani 3Y ile mücadele dediniz; şu anda 3Y’nin adresi bugünkü iktidarınız oldu.”

‘Dolar 1,5 lirayken ekonomiye müdahale teşebbüslerine başlamışlardı’

“Ben ve arkadaşlarım ekonomi yönetimini bıraktığımızda dolar kuru 2 lira 90 kuruştu. Üstelik görev dönemimin son bir-iki yılında yükselerek bu noktaya gelmişti. Dolar 1,5 lira bandındayken, o dönemki başbakan Sayın Erdoğan, bazı bakanlar ve danışmanlar, akıl almaz fikirleriyle ekonomiye müdahale teşebbüslerine başlamışlardı. Hatırlarsınız o tartışmaları, ‘İnşaat mı, sanayi mi?’. Biz ‘Sanayi yatırımı olmuyor. Bütün kaynaklar emsal değişikliğiyle oluşturulan gayrimenkul projelerine gidiyor. Orada haksız rant oluşturuluyor ve o rant kayıt dışı olarak paylaşılıyor’ diyorduk. İsrafın ve borçlanıp tüketmenin çok hızlı arttığı dönemlerde yavaşlamak gerektiğini söylüyorduk. Hukuksuzluk, adaletsizlik artıyordu. Liyakatsizlik tüm sisteme sirayet etmişti. Dönemin tertemiz bürokratlarına iftiralar, hakaretler başlamıştı. Sayın Erdoğan, tertemiz bürokratları meydanlarda yuhalatıyorlardı. Sonrasını söylemeye gerek yok. O gün bugündür Türkiye ekonomisinin beli doğrulmuyor.”

‘Ülkeyi bu krizden de biz çıkartacağız’

“Ekonominin direksiyonunda Sayın Erdoğan, hemen yanı başındaki koltukta kriz ortağı Sayın Bahçeli oturuyor. Erdoğan zaten ‘Benim alanım ekonomi, ben ekonomistim’ diyor. Görüyoruz, sonuçlar gerçekten müthiş! Direksiyona geçti, bütün bir ülke, kelle koltukta gidiyoruz. Tabii Sayın Bahçeli bunlara alışık. Ben ve arkadaşlarım 2002’de göreve geldiğimizde, onun ortağı olduğu koalisyon hükûmetinin çıkarttığı büyük bir kriz vardı. Biz hızlıca çözdük o krizi. Bahçeli ise yine krize ortak. Hiç merak etmesin, biz buradayız. Bu ülkeyi, bu krizden de biz çıkartacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Anıları Ölümsüzleştiriyor – İnternet Haber

Doğal güzelliği ile birçok gezginin ve fotoğrafçının uğrak yeri olan Gölbaşı, yazın ayrı kışın ayrı büyülüyor. Gölbaşı Belediyesi anıları …

Published

on

By

Doğal güzelliği ile birçok gezginin ve fotoğrafçının uğrak yeri olan Gölbaşı, yazın ayrı kışın ayrı büyülüyor. Gölbaşı Belediyesi anıları ölümsüzleştirmek amacıyla Gölbaşı Atatürk Sahil Park’a fotoğraf çekimi alanı kurdu.

Gölbaşı; doğası, atmosferi ve Ankara’nın incisi Mogan Gölü manzarası ile pek çok fotoğrafçının ve fotoğraf çekilmek isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Gölbaşı Belediyesi tarafından Atatürk Sahil Park’a yerleştirilen fotoğraf alanı büyük ilgi ile karşılanıyor. Son olarak Atatürk Sahil Park’a yerleştirilen fotoğraf çekim makinasının vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılandığını söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Önce Ankaralı sonra da ülkemizin güzel insanlarını Gölbaşımızın güzelliklerini görmeye davet ediyorum. Gölbaşımızın eşsiz manzarası sizleri kucaklamaya hazır. Sizler için kurmuş olduğumuz fotoğraf çekilme alanı sayesinde anında karelerinizi sizler ile buluşturuyoruz. Gelin #moganaışığınıyansıt etiketi ile ölümsüzleştirdiğiniz anılarınızı bizimle paylaşın. Bizlerde sosyal medya hesaplarımızda sizlerin güzelliklerini sayfamıza taşıyalım” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Foça Karakum Sahilinde Türkiye’de Bir İlk – İnternet Haber

Yürütücülüğünü Dr. Özge Buyurgan’ın yaptığı “Deniz Hıyarı Yetiştiriciliğinde Beslenme Rejimlerinin Araştırılması” konulu TÜBİTAK projesinin …

Published

on

By

Yürütücülüğünü Dr. Özge Buyurgan’ın yaptığı “Deniz Hıyarı Yetiştiriciliğinde Beslenme Rejimlerinin Araştırılması” konulu TÜBİTAK projesinin uygulama çalışmaları, Foça Belediyesi’nin destekleriyle Karakum Sahilinde gerçekleştiriliyor. Danışmanlığını Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Prof. Dr. Baha Büyükışık’ın yaptığı projede alınan sonuçlar oldukça tatmin edici.

Deniz hıyarlarından yumurta ve sperm alınarak larva üretmeyi başardıklarını ifade eden Dr. Özge Buyurgan; ‘‘Şu an larvaların büyüme aşamasındayız. Proje tamamlandığında Türkiye’de ilk defa yumurtadan ergine kadar deniz hıyarı (deniz patlıcanı) üretimi gerçekleşmiş olacak.’’dedi.

Proje alanını ziyaret eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Prof. Dr. Baha Büyükışık ve Dr. Özge Buyurgan’dan bilgiler aldı.

Projenin yürütüleceği süre boyunca, alanda çocuklara yönelik bilgilendirme etkinlikleri yapılarak su kaynakları ve sucul canlılarla ilgili farkındalık yaratılması da hedefleniyor. Bu etkinlikler, Foça Belediyesi’nde yürütülecek sürdürülebilir bir “Su Akademisi” projesinin temellerini oluşturacak.

Deniz Hıyarları, deniz çamurlarının temizlenmesinde hayati bir rol üstlenir. Anti kanserojen, kan sulandırıcı, cinsel hastalıklara iyi gelmesi ve afrodizyak etkileriyle ilaç, tıp, alternatif tıp ve kozmetik sektöründe yoğun talep görüyor.

Deniz hıyarları ticari açıdan oldukça değerli. Uzakdoğu’da besin kaynağı olarak çok yoğun olarak tüketiliyor ve bu canlılara olan talep her geçen gün artıyor. Kilosu yaklaşık 200 dolar değerinde ve ihracat potansiyeli oldukça yüksek. Aşırı avcılık nedeniyle doğal stoklar azalıyor ve fazla talep karşılanamıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending