Connect with us

Gündem

Katalan Ayrılıkçılarından, İspanya’nın yargılanmak İçin Son Çaba Kaçarak İtalya’dan Ayrıldı

Dört yıl önce bölgeden bir eğitimci anaokulundan olduğu için İspanya’da Fransa’dan ayrılan Katalan sınavçı Carles Puig süreliğine göz alınıpçı …

Published

on

Dört yıl önce bölgeden bir eğitimci anaokulundan olduğu için İspanya’da Fransa’dan ayrılan Katalan sınavçı Carles Puig süreliğine göz alınıpçı Carles tarafından ayrılan günler sonra Pazartesi günü İtalya’dan ayrıldı.

Bay Puigdemont’un oyun parkı tarafından bir kez elle seyir ve çıkış, bir başka bir Avrupa ülkesinin onu serbest bırakmasını izleyen savcı umutlarını artırdı ve sonra yıktı. İtalyan makamları, bağımsız bir Katalonya için gitmek için bir adaya ilerlemeye devam ettikten sonra, Bay Puig’e bir ilerlemede okula sonra, sınavk istendiğinde sınavk istendi.

Bay Puigdemont’un avukatı Agostinangelo Marras, “Bu sabah Brüksel’e gitti”; dedi. Bay Puigdemont’un Brüksel’deki ofisi ofisi, onun İtalya’dan benzerliğini doğruladı ve Pazartesi öğleden sonra Brüksel’de bir toplantıya katılacağını söyledi.

Avrupa yeterlilik üyesi Bay Puigdemont, Brüksel’de özgürce yaşıyor. Belçika hükumeti, onu yargılanmak üzere İspanya’ya gözyil küresel ve bir Alman mahkemesi, orada kısa biraltından sonra 2018’de hayata izin verdi.

Bir İtalyan mahkemesinin, tutuklama emrine göre göreni ve Bay Puigdemont'u cezai suçlamalarla karşı karşıya gelme için İspanya'ya gönderip göndermeyi tamamlamak için sonuçtan dolayı planlanıyor. Avukatı, ayrılmana satış kararı için İtalya’dan mezun olduğunu söyledi.

İtalyan polisi polisi Puigdemont; Perşembe günü Sarya adasındaki bir Kata halk festivaline yetiştirici ve yetiştirilen Bay projeleriyle buluşmak için filona inerken tutukladı.

Ancak Cuma günü, bir İtalyan mahkemesi, Bay Pusula’nın Avrupa’daki üyeleri tarafından üye olunan eğitimdeki yetiştiriciye yönelik olarak terk etme hakkı vermene karar veren seçmena karar verdi.

Cuma öğleden sonra Puigdemont, Twitter’da Sassari’de yaşamaktan kurtulurken bir araya geldik.

“İspanya kendini utandırmak için hiçbir şeyden kaçmaktanz” diye yazdı ve #NoSurrender hashtag'ini ekledi.

İspanya Başbakanı Pedro Sánchez Cuma gününden başlayarak, yargı kararlarına saygıyla ilgili, genel olarak şunları ekler: “Puigde duy’un adaletle yüzleşmesi açık. ”

Bay Puigdemont’un yargılamak nasıl olduğu konusunda ikna edicidir. Ancak son çaba, kritik bir anda, Bay Sánchez'in Katalonya'nın zengin zengin Barselona'yı ziyaret etmesinden bir haftadan biraz uzun süre sonra, İspanya'nın en büyük baş olan bir toprak çatışmasını Son erdirmeyi iyileşmeçılarla yeni bir düşüş başlatmak için geldi. oğlu yıldır.

İtalyan mahkemesi, Puigdemont, İspanya’nın iades edilmeyeceği için 4 teslim edilmeyecek; Ancak İtalyan hukuk, Bay Puigmont’un ülkesi için İtalya’ya geri döndürülmesi durumunda, yokluğundan kesin olarak kesin olarak yargılanmayı bitirilmesine neden olduğuna inanılır.

Uluslararası bir avukat olan Roberto De Vita, “Herhang bir Avrupa tutuklama emrinin ve hatta talep bir iadenin temel koşulunu, müşteri istek sınıfından; dedi.

Parma eğitim konusunda üniversite ve Avrupa’yı tutuklama emirleri konusunda eğitim & Stefano Maffei öğretimi eğitimleri teknik olarak devam edebilir, ancak bununla ilgili olarak devam edebilir” dedi. “Nihayetinde bir hürriyet kararı verdi. Onu tekrar tutuklamaları pek olası değil. ”

mahkemesi, Bayigdemont 2019’da Puigdemont 2019’da Avrupa’nın bitirişiyle tüketilmekte olan Avrupa İtalya’dan dokunulmasını, aynı Avrupa’yı tatmaz, onun dokunulmazlığını almasına ve bir Avrupa mahkemesi bu seçimlerini seçmesine ve bir Avrupa’yı seçmesine rağmen “hala bozulma” olmuştur. belirtti. Temmuz.

Bay Puigdemont’u savunan avukatlar, İspanya’nın tutuklama emrinin onun İtalya’dan önce alındığını, ancak İtalyan yargıçların tutuklamayı doğrulayamayacağını söylüyor.

(mtag10902)Pazartesi günü, İspanya’daki hukuk da ilk etaptaki; ihtiyaç duyduğunda gerekip gerekme tartışmaya devam etti.

İtalya, çoğu Batıde Avrupamont gibi, Bay Puigde Avrupamont gibi suçlandığı gibi, kendi ülkeleriyle ilgili suçlanacak olanları kendi iddialarla ilgilia sahip. Aynı zamanda bir ilke Fransa dizi teroristin yüzünden izin verilmiş bir özgürce yaşamasına, ancak bu yıl başında İtalya’dan ayrıldı. Henüz İtalya’ya dönmedi.

Brüksel’deki Bay Puigdemont siyasetinde son derece etkiliden devam etti.

2017 yılında Katalan yargılanmak üzere seçilen kişiler seçilmiş ve uzun hapis cezalarına çarptırıldı, ancak Bay Sanchez onları affetti. Hükümet, yargılanana kadar kaçan Bay Puigde gibiler için afnı söyledi.

Raphael Minder, Madrid’den gelen haberlere sahip olduğu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

CHP’li Sındır, “enkaz devralsak da Türk tarımını yeniden ayağa kaldıracağız” – İnternet Haber

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediyesince Yakaköy’de düzenlenen “Tarımda Yerel Kalkınma” panelinde üreticilerle buluştu …

Published

on

By

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediyesince Yakaköy’de düzenlenen “Tarımda Yerel Kalkınma” panelinde üreticilerle buluştu, Cumhuriyetin ilk yıllarından, günümüze tarımın fotoğrafını çekti.

Sındır, “İktidara geldiğimizde ekonomide, eğitimde, sağlık sektöründe olduğu gibi tarımda da bir enkaz devralacağız. Lakin AKP’nin 19 yılda yerle bir ettiği tarım sektörünü yeniden ayağa kaldıracağız. Çiftçiyi değil sermayeyi koruyan, çok uluslu şirketlerin çıkarlarına göre davranan bu iktidar ilk seçimlerde tarihe karışacak” dedi.

“TÜRK ÇİFTÇİSİ TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLDU!”

Tarımdan sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Tevfik Türk’le birlikte üreticilere seslenen Sındır, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk şöyle diyor: ‘Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür.’ Türk köylüsü, Türk çiftçisi Atasından aldığı güçle, inanç ve bağlılıkla Cumhuriyet döneminde şahlandı ve tüm dünyaya örnek oldu. Ezilen, boynu bükük, Aşar vergisine mahkum edilen bu kır/köy topluma Cumhuriyet dönemi onurlu bir üretici ve onurlu bir vatandaş, yurttaş kimliği kazandırdı. Fakat 80’li yıllardan sonra Türkiye neoliberal politikalarla kıskaç altına alındı ve içinde bulunduğumuz süreç, sonuçlar ortaya çıktı. 19 yıllık AKP iktidarında da bu neoliberal politikalar en vahşi şeklinde, acımasızca uygulandı. Pazara giriş serbestliği, gümrük vergilerinin kaldırılması, ihracatı teşvik uygulamalarının kaldırılması ve tarımsal desteklemelerde daraltmalar işte bu sürecin dayatmalarıdır. Bu iktidar ne yazık ki üretime, çiftçisine, köylüsüne, toprağına değer vermedi. Bu değerleri yanlış tarım politikalarıyla bilinçli olarak yok etti. Kadim Anadolu tarımının gücü büyük önderin şu sözlerinde saklıdır; ‘kılıç ve saban bu iki fatihten birincisi ikincisine daima mağlup olmuştur.’ Sabanı bir tarımsal üretim imgesi olarak ele alan ve savaşarak bir toprak elde etmeden ziyade üreterek toprağı üretim yaparak değerlendirmenin önemini vurgulayan büyük bir lidere sahibiz. İktidarın yerle bir ettiği üretim kültürünü yeniden ayağa hep birlikte kaldıracağız” dedi.

“DÖNÜM NOKTASI”

2012 yılında çıkarılan Bütünşehir Yasası’yla Anadolu’nun kadim köy kültürüne, üretim kültürüne AKP tarafından ölümcül bir darbe vurulduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Sındır, “2005 yılında Köy Hizmetleri’nin kapatılmasıyla ve 2012 yılında çıkarılan Bütünşehir Yasası’yla kırsal yerleşim yerlerindeki yaşam kökünden sarsıldı. Köy Hizmetlerinin kapatılmasıyla iktidar altyapıdan ve üst yapıdan kırsal yerleşimlerimizi mahrum bıraktı. Bu yetmedi 2012 yılında çıkarılan Bütünşehir Yasası ise bir dönüm noktası oldu. Bu kanunla büyükşehirlerde illere bağlı ilçelerin mülki sınırları içerisinde yer alan köy ve belde belediyelerinin tüzel kişilikleri kaldırıldı, köyler ve beldeler isimleriyle mahalle olarak bağlı bulundukları ilçenin belediyelerine katıldı. Köylerin kapısına kilit vuruldu, köyler boşaldı, üretim sekteye uğradı. Büyükşehirlerde köy ve belde tüzel kişilikleri tamamen ortadan kaldırıldı. Kırsal, köy, tarımsal nitelikleri yok sayılarak kentsel yerleşimlerden onları ayıran özellikleri, ayrıcalıkları, sahip oldukları ortak taşınır ve taşınmaz malları, mera alanları, diğer tüm hak ve yetkileri ellerinden alınarak şehirlerle tamamen aynı statüye getirildi. Kır ve köy kavramının tanımını, toprakla ilişkisinden, bağından kopardılar. Oysa kır ve köy tarımsal üretim alanıdır, bunu bilinçli olarak yaptılar. Sonuç olarak bu kanundan sonra köylerde artan hayat pahalılığı yaşanamaz bir hal aldı. Fakat köylerimizin imdadına, yardım çığlığına CHP’li belediyeler yetişti. Köylerde, yürütmenin, iktidarın boşluğunu CHP’li büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimiz doldurdu” dedi.

“ÇİFTÇİMİZİ ASLA SAHİPSİZ VE ÇARESİZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Türkiye’de tarım sektörünün kötü gidişine dur diyecek hiçbir devlet kurumunun kalmadığını ifade ederek sözlerine devam eden Sındır, “tarım toprakları kirleniyor kim önleyecek bunu, Tarım ve Orman Bakanlığı mı yapacak? Paramız var İthal ediyoruz diyen bir tarım bakanından Türkiye topraklarına sahip çıkmasını bekleyebilir misiniz? Paramız var ki ithal ediyoruz demek yerine kendi topraklarımızda üretim yapıyoruz, yapmalıyız diyen bir tarım bakanı olsaydı 35 Milyon dönüm verimli toprak üretim dışında kalır mıydı? ‘Çiftçi çok çok çalışır az az kazanır işin doğasında bu vardır’ diyen bir tarım bakanının verimliliği arttırmasını, üreticileri korumasını bekleyebilir misiniz? Bu iktidar doğru tarım politikalarını uygulasaydı çiftçilerimizin borcu 83 kat artar mıydı? Su kaynaklarının orman alanlarının yok olup gitmesini bu iktidarın yönettiği kurumlardan hangisi engelleyebilir? Çiftçiyi değil sermayeyi koruyan, çok uluslu şirketlerin çıkarlarına göre davranan bu iktidar ilk seçimlerde tarihe karışacak. İktidara geldiğimizde ekonomide, eğitimde, sağlık sektöründe olduğu gibi tarımda da bir enkaz devralacağız. Lakin hiç merak etmeyin AKP’nin 19 yılda yerle bir ettiği tarım sektörünü yeniden ayağa kaldıracağız. Cumhuriyet döneminde köylümüzü, çiftçimizi, tarımı ve üretimi nasıl kalkındırdıysak kimsenin kuşkusu olmasın yarın da AKP’nin bıraktığı enkazdan ülkemizi kurtaracağız. Enkaz devralsak da Türk tarımını yeniden ayağa kaldıracağız. Ürününü ederine satamayan, girdiler ve borç yükü altında ezilen, traktörüne, üretim araçlarına, tarlasına haciz konulan çiftçimizi asla sahipsiz ve çaresiz bırakmayacağız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Belediyenin tarlasından halkın sofrasına! – İnternet Haber

Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında tohum ekimi yapılan turp, marul, roka, maydanoz, lahana, karnabahar, havuç ve ıspanak gibi sebzeler yine …

Published

on

By

Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında tohum ekimi yapılan turp, marul, roka, maydanoz, lahana, karnabahar, havuç ve ıspanak gibi sebzeler yine belediyenin tarım arazisinde ürün alındıktan sonra ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına gönderilecek.

Lüleburgaz Belediyesi, vatandaş odaklı sosyal ve üreten belediyecilik uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri turp, marul, roka, maydanoz, lahana, karnabahar, havuç ve ıspanak gibi sebzelerin tohum ekimini yaparak kışa hazırlamaya başladı. Sebzeler çimlenme işleminin ardından belediyenin Edirne Bayırı mevkiinde bulunan tarım arazisine ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ekilecek.

Sevgi Mutfağı ile sofralara gönderilecekler

Lüleburgaz Belediyesi’nin bir ziraat mühendisi ve iki ziraat teknikeri gözetiminde yetiştirilen yaklaşık 10 çeşit sebze tarım alanında yetiştirildikten sonra Sevgi Mutfağı’na gönderilecek. Gönderilen doğal sebzeler Sevgi Mutfağı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına gönderilecek. Geçtiğimiz yıl hizmete başlayan Sevgi Mutfağı haftanın 7 günü ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine 3 çeşit sıcak yemek götürüyor. Bununla birlikte geçtiğimiz yaz aylarında yine belediyenin tarım arazisinde yetiştirilen karpuz, kavun, kabak, domates, üzüm gibi ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gönderilmişti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de Yönlendirme Kurulu’nun Gündemi: “Dirençli Kent Çiğli” – İnternet Haber

İklim değişikliğinin ekonomik, ekolojik ve sosyal sonuçlarına karşı yerel anlamda sürdürülebilir stratejiler geliştirmek amacıyla devam eden …

Published

on

By

İklim değişikliğinin ekonomik, ekolojik ve sosyal sonuçlarına karşı yerel anlamda sürdürülebilir stratejiler geliştirmek amacıyla devam eden “Çiğli İklim Eylem Planı” çalışmaları kapsamında ikinci toplantı “Dirençli Kent Çiğli” temasıyla gerçekleştirildi.

Çiğli Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birimleri ile sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve üniversitelerden bilim insanlarının katılım gösterdiği Yönlendirme Kurulu ikinci toplantısı, Toplantı Kent-Lab temsilcisi İkbal Polat’ın ”10 Adımda İklim Eylem ve Uyum Planı Nasıl Hazırlanır?” başlıklı sunumu ile başladı. Polat’ın ardından Çiğli Belediyesi İklim Değişikliği Müdürü Dr. Ali Kemal Çınar, Çiğli Belediyesi’nin İklim Eylem Planı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Uyum ve azaltım hedefleri konuşuldu

Hibrit toplantı yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda online katılımcılar ve salonda bulunan konuklar, Çiğli Belediyesi’nin başlattığı çalışmaların iklim eylemi konusunda farkındalığı yüksek bir katılımcı profili yarattığını belirttiler. Bu farkındalığın, iklim değişikliği ve afetlere karşı “Dirençli Kent Çiğli”nin yaratılması noktasında önemli bir adım olduğunun altı çizildi. Yönlendirme Kurulu’nda önümüzdeki günlerde toplanacak “Dirençli Kentler Sempozyumu ve Çalıştayı”nda belirlenecek uyum ve azaltım hedefleri ile projelerinin belirlenerek, hayata geçirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Başkan Gümrükçü: “Süreci yakından takip ediyoruz”

Çiğli İklim Eylem Planı Yönlendirme Kurulu’nda alınan kararları değerlendiren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Ülkemizin Paris Antlaşmasını onaylamasının ardından gerçekleştirilen kurul çalışmalarının yüksek katılım ve içerikle devam etmesinden dolayı mutluyuz. Küresel ortalama sıcaklıklardaki artışın 1,5°C’de sınırlandırılması ve net karbon emisyonlarının 21. yüzyılın ikinci yarısı içerisinde sıfırlanmasını hedefleyen Paris Anlaşması sürecini yakından takip ediyoruz. Çiğli Belediyesi olarak üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirerek çevre kirliliğiyle ilgili mücadelemizi yerel anlamda kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending