Connect with us

Teknoloji Haberleri

Canon’dan spor fotoğrafçılığında lider kamera: EOS R3 – İnternet Haber

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, uzun süredir beklenen, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığının yanı sıra portre alanında güçlü bir fotoğraf …

Published

on

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, uzun süredir beklenen, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığının yanı sıra portre alanında güçlü bir fotoğraf makinesi olan EOS R3’ü tanıttı. Geleneği son teknoloji ile harmanlayan EOS R3, Canon’un ünlü EOS-1 serisinin tüm sevilen özelliklerini ve hızını, öncü EOS R sisteminin yenilikçiliği ve çok yönlülüğü ile sunuyor.

En talepkar profesyonel fotoğrafçılardan alınan geri bildirimler doğrultusunda tasarlanan EOS R3, rakipsiz hız ve yanıt hassasiyeti sunmak için fotoğraf makinesi ile fotoğrafçı arasındaki bağlantıyı yeni seviyelere taşıyan bir ürün ortaya koyuyor.

Canon’un aynasız ve DSLR modelleri ile karşılaştırıldığında 100’ün üzerinde iyileştirme içeren EOS R3, yepyeni ve yenilikçi 24,1 megapiksel sensörüyle optimum performans, çözünürlük ve hız dengesi sayesinde haber ve spor fotoğrafçılarını, emsallerinin çok üzerinde performans gösteren bir fotoğraf makinesine kavuşturuyor.

Elektronik deklanşörlerin en hızlısı en beceriklisini sunuyor

Ezberleri bozan yeni 24,1 megapiksel arkadan aydınlatmalı istifli CMOS sensör avantajından yararlanan EOS R3, sahneleri ışık hızında ve daha ileri düzeyde hassasiyetle yakalıyor. Güçlü sensör, 30 saniye – 1/64.000 saniye aralığında yüksek enstantane hızları sunarak “rolling shutter distorsiyonu”nu neredeyse sıfırlıyor ve spor fotoğrafçılarının en hızlı hareket eden figürleri bile dondurmasını sağlıyor. Fotoğrafçılar, elektronik deklanşör kullandıklarında, RAW dosya çekimlerinde dahi AE ve AF takibiyle 30 kare/sn’ye kadar çekim yapabildikleri gibi 15 kare/sn ve 3 kare/sn’de çekim seçeneklerine sahip oluyor. Ayrıca ilk defa bir Canon elektronik deklanşör hem Canon hem de üçüncü parti flaşlarla da kullanılabilme özelliği taşıyor. Elektronik deklanşörlerin geleneksel zayıflıklarını ortadan kaldıran Canon, titreyen ışık kaynaklarını tespit edip düzeltmek ve bantlanma veya renk ve pozlama sorunlarını önlemek için titreme algılama ve yüksek frekanslı titreşim önleyici çekim modunu kullanıma sunuyor.

EOS R3’ün yüksek hız performansı, kare/sn değerinin yanı sıra odaklanmada da kendini gösteriyor. 0,03 saniyede odaklanma kapasitesine sahip olan EOS R3, şimdiye dek üretilmiş en hızlı EOS R serisi fotoğraf makinesi[1] olarak öne çıkıyor. Dual Pixel CMOS AF II ile desteklenen EOS R3’te iyileştirilmiş AI’nin bir alt kolu olan “derin öğrenme algoritması” yer alıyor. Bu algoritma sayesinde videolarda da insan ve hayvanlarda göz, vücut ve yüz algılamanın yanı sıra insanlar için kafa algılama dahil AF takibi sunuyor.

Tasarlanırken motor sporları fotoğrafçılarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen bu fotoğraf makinesinde Canon, araç takip işlevini de kullanıcıların hizmetine sunuyor. Fotoğrafçıların motosikletleri, açık kokpit Formula araçlarını, GT ve ralli araçlarını, araca veya sürücü kaskına öncelik verme becerisi ile ustaca takip edebilmelerine olanak tanıyor. Göz, yüz, kafa ve vücut algılama artık tüm AF modlarında kullanabildiği gibi kullanıcıların Bölge AF alanının boyutunu ve biçimini seçmesine olanak tanıyan yeni bir Esnek Bölge özelliği de cihazda yer alıyor. EOS R3, -7,5 EV gibi oldukça düşük ışıklandırma koşullarında odaklanma becerisiyle öne çıkıyor ve bu becerisi sayesinde, pazarda mevcut olan en becerikli düşük ışık fotoğraf makinesi tahtına oturuyor.

Kullanıcının tüm AF seçenekleri üzerindeki kontrol gücünü en üst düzeye çıkaran EOS R3, AF noktasının seçimi için üç farklı yol sunuyor. Bunlar; Hızlı akıllı kontrolör, hassas çoklu kontrolör ve sezgisel Gözle Kontrol AF. Gözle Kontrol AF, fotoğraf makinesi ve fotoğrafçı arasında daha doğal bir bağlantı kuruyor. Bu sezgisel ve öncü AF noktası seçim yöntemi, odak noktasını fotoğrafçı nereye bakıyorsa oraya taşıyor. Fotoğrafçının arzu ettiği hikayenin ortaya çıkabileceği durumlarda, bu özellik fotoğrafçıların içgüdüsel olarak sadece bir bakışta aksiyona odaklanabilmesini sağlıyor.

Hareket halindeyken elde çekim ve sabit video üretimi becerisini güçlendiren 5 eksenli Gövde İçi Görüntü Sabitleyici, belirli RF lenslerde optik Görüntü Sabitleyici ile birleşebiliyor ve 8 stop’a kadar sektör lideri performans sunuyor.

Kayıtları aktarırken de rakiplerinize fark atın!

Sahada çekim yapan profesyonel fotoğrafçılar için anı yakalama hızı kadar çekimi haber masalarına ve editörlere ulaştırma hızı da önem taşır. Dahili 5.0 sürümü Bluetooth ve 5 GHz Wi-Fi gibi çeşitli profesyonel bağlantı seçenekleriyle EOS R3, iş akışlarını modernleştiriyor ve bir akıllı telefon veya Wi-Fi ağıyla bağlantıyı kolaylaştırıyor. Spor arenaları için ideal olan dahili Gigabit Ethernet portu, yüksek hızda kablolu bağlantı kurulmasına olanak tanıyor. Ayrıca, hızlı olmak şart olduğunda, fotoğrafçılar görüntülerini FTP üzerinden müşterilerine aktarabiliyor. WFT-R10 kablosuz dosya aktarıcı ile kullanıldığında mevcut EOS R5 ve EOS-1D X Mark III kullanıcıları ağ ayarlarını üç fotoğraf makinesi arasında paylaşabiliyor.

Kullanıcılar Canon’un Camera Connect uygulaması veya Ethernet bağlantısı üzerinden Browser Remote işlevi ile fotoğraf makinesini bir mobil cihazdan uzaktan kumanda edebiliyor. EOS-1D X Mark III’ün popüler olan bir özelliği olan Browser Remote işlevi de kullanıcıların ve genel merkezlerin uzaktan metadata değişikliği yapmalarına ve görüntülere göz atıp indirmelerine olanak tanıyor. Profesyonel fotoğrafçılar, görsellerini mobil bir cihaz üzerinden FTP/FTPS/SFTP sunucusuna aktarabilecekleri Canon’un 2022 başında satışa sunulması beklenen Mobile File Transfer (MFT) uygulamasına erişim sağlayabiliyor. Gelecek güncellemelerle birlikte uygulamaya sesli notları yazıya dönüştürme özelliği eklenerek profesyonellere kullanım kolaylığı sağlanması planlanıyor. EOS R3’e yönelik yeni bir akıllı telefon tutma aksesuarı olan Akıllı Telefon Bağlantısı AD-P1 ile kullanıcılar iOS veya Android cihazlarını 2022 başında satışa sunulması beklenen “çok işlevli aksesuar kızağı adaptörü”ne takabiliyor ve yeni MFT uygulaması üzerinden görüntülerini kolayca aktarabiliyor. Bir EOS fotoğraf makinesinde bir ilk olmak üzere, Canon Camera Connect uygulaması artık EOS R3 ürün yazılımının telefon üzerinden güncellenebilmesine olanak tanıyor.

Yüksek hızlı görüntülerin video kalitesinde çığır açıyor

EOS R5’te olduğu gibi EOS R3 modeli de Canon’un hibrit özelliğini bir üst seviyeye taşıyor ve fotoğrafçıların aksiyonu hem yüksek kaliteli fotoğraflar hem de etkileyici yüksek çözünürlüklü videolarla yakalayabilmesine olanak tanıyor. Bu makine, 4K’dan yüzde 50 daha fazla ayrıntı sunan 6K 60p RAW çözünürlüklü görüntüleri yakalayan güçlü video becerisi sunuyor. 6K CRM RAW dosyalarında, etkileyici görüntü reprodüksiyonu için çekim sonrası pozlama ve beyaz ayarı düzeltmesi yapılabiliyor. 6K’dan 60p’ye kadar 4K içerik için yüksek hızda örnekleme yapılabilmesi olası en yüksek 4K video kalitesini garantiliyor. Yüksek hızda ve dinamik sporlar için ideal olan EOS R3, olağanüstü 4K çözünürlükte ağır çekim için 4K 120p içerik çekebiliyor. Ayrıca EOS R3 ile pil seviyesi, hafıza kartı ve sıcaklığın da uygun olması halinde altı saate kadar normal video ve 1,5 saate kadar yüksek 119,88/100p kare hızlarında video çekilebiliyor.

EOS R3, üstün özellikleri ile videograf ve fotoğrafçıların rakiplerini geride bırakmalarına yardımcı oluyor. Dosya boyutunu küçültmek ve video iş akışlarını hızlandırmak için CRM hafif veya MP4 içerikler; All-I, IPB veya daha küçük IPB hafif formatında kaydedilebiliyor. Ayrıca EOS R3, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve depolama gereksinimlerine göre çeşitli bit hızları arasından seçim yapmalarına olanak tanıyor. UHS-II SD kart yuvası ve ultra yüksek hızlı CFexpress dahil olmak üzere çift kart yuvaları, 6K RAW video çekilebilmesini sağlıyor ve MP4’te her iki karta da eş zamanlı kayıt yapılabiliyor. Böylelikle hayati önem taşıyan görüntüler sorunsuz bir şekilde yedeklenebiliyor. Canon’un ünlü Canon LOG 3 işlevi, 10 bit dahili kayıt yapılabilmesine olanak tanıyarak post prodüksiyonda içerikte düzenleme veya renk gradasyonu gerçekleştirme ihtiyacını asgari düzeye indiren daha geniş bir dinamik aralık veya 10 bit HDR PQ elde edilmesini sağlıyor.

Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekranla Tüm Detaylar Açığa Çıkıyor

Aynı şekilde EOS R3’te yeni kararma yapmayan, yüksek kaliteli 5,76 milyon noktalı ve optik vizörle yarışan bir görüntüleme deneyimi için tam çözünürlükte 120 kare/sn’ye kadar düşük gecikme ve yenileme hızına sahip elektronik vizör donanımı bulunuyor. Vizör, yeni kullanıma sunulan OVF simülasyonlu görüntüleme yardımcısıyla daha zengin renk tonları ve daha geniş bir dinamik aralık sunuyor. Çekimin deklanşöre basıldığında neredeyse anında gerçekleşmesi için deklanşör gecikmesi, geleneksel fotoğraf makinelerinin yarısından az olan ve olağanüstü bir değeri temsil eden 20 ms’ye düşürülebiliyor. Yeni yüksek çözünürlüklü değişken açılı 4,1 milyon noktalı dokunmatik ekran, daha önce görülmemiş ölçüde daha fazla detay sunuyor ve farklı pozisyonlara eğilme ve döndürülme becerisi sayesinde açılı çekimlerde daha fazla esneklik elde edilmesine olanak tanıyor. Mevcut EOS ergonomisini yeni kontrollerle ve ses seviyesi kontrolüyle deklanşör sesi ayarı da dahil olmak üzere yeni özelleştirme seçenekleriyle birleştiren fotoğraf makinesi, kullanıcılar için tanıdık ancak geliştirilmiş kontrol sağlıyor. Fotoğrafçılar, fotoğraf makinesi gövdeleri arasında geçiş yaparken zaman kazanmak için kişiselleştirilmiş ayarları kopyalayıp diğer hafıza kartlarına yapıştırabiliyor. EOS-1D X Mark II ve EOS-1D X Mark III’te bulunan LP-E19 pilin aynısına sahip olan EOS R3, daha uzun süreli çekim ve mevcut DSLR’lerle daha fazla uyumluluk sağlıyor.

EOS R3’te zorlayıcı çekim koşullarını desteklemek adına hafif, toz ve su girişine dirençli magnezyum gövde yer alıyor. Kötü hava koşullarına karşı dayanıklılık, tanıtımı yeni yapılan çok işlevli aksesuar kızağı adaptörü AD-E1’e bağlanarak kullanılan mevcut Speedlite flaşlarla da korunabiliyor. EOS R3, Çok İşlevli Aksesuar Kızağı aracılığıyla yeni ve kompakt Speedlite Aktarıcı ST-E10’u da besleyerek fotoğrafçılara çok sayıda radyo aktarımlı Speedlite flaşı uzaktan kumanda etme imkanı sunuyor.

EOS R3, spor ve haber fotoğrafçılarına mükemmel kareyi elde etmek için ihtiyaç duydukları rekabet avantajını sağlayan ultra hızlı, son derece duyarlı bir fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor.

Canon ayrıca ürün gamına yeni odak uzaklıkları kazandıran iki yeni çok yönlü ve güçlü RF lensi olan RF 100-400mm F5.6-8 IS USM ve RF 16mm F2.8 STM modellerini de tanıttı.

EOS R3 – Temel Özellikler:

  • Canon tarafından geliştirilen yeni 24,1 megapiksel arkadan aydınlatmalı CMOS sensör
  • AF/AE takibi ile 30 kare/sn
  • Elektronik deklanşör kullanılırken 30 saniye ile 1/64.000 saniye aralığında deklanşör hızı
  • Gözle Kontrol AF noktası seçimi
  • Kişiler, (kuşlar dahil) hayvanlar ve motor sporları (yarış motorları ve arabaları) için AF takibi
  • Bir CFexpress karta dahili olarak tam genişlikte 6K 60p RAW video kaydedilir
  • –7,5 EV’ye kadar düşük ışık seviyelerinde odaklanma

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji Haberleri

Sokak hayvanları ‘mikroçip’ ile kayıt altına alınıyor – İnternet Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evinde sahiplendirilen ve kısırlaştırılan köpeklere mikroçip takıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi …

Published

on

By

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evinde sahiplendirilen ve kısırlaştırılan köpeklere mikroçip takıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından takılan mikroçip sayesinde köpeklerin hastalıkları, yaşı, aşıları, kullandığı ilaçlar gibi özellikler kayıt altına alınarak takip ediliyor.

Türkiye’nin en kapsamlı barınaklarından biri olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde can dostlar için yeni projeler hayata geçirdi. Merkezde can dostlar için cerrahi operasyon, kısırlaştırma, bakım üniteleri gibi birçok farklı hizmet bulunuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi son olarak Hayvan Bakım Evinde 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ve uygulama yönetmeliği gereği sahiplendirilen ve kısırlaştırılan tüm sokak köpeklerine mikroçip takıldı. Mikro çip ile seri numarası alan her hayvanın kaydı HAYBİS kayıt sistemine işleniyor. Kayıtlarda, hayvanın ırkı, cinsiyeti, rengi, doğum tarihi, yaşı, yapılan aşılar, kullanılan ilaçlar ve uygulanan operasyonlar gibi bilgiler yer alıyor. Hayvan Bakım Evinde bu yılının sonundan itibaren PETVET sistemi ile kedilere de mikroçip takılacak. Hayvan Bakım Evinde bu güne kadar 6 bin 549 köpek ve kediye mikroçip takıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

The Future Healthcare İstanbul 2021 Konferansı sona erdi – İnternet Haber

Türkiye’nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı The Future Healthcare İstanbul 2021, İstanbul Fişekhane Etkinlik Merkezi’nde 22 …

Published

on

By

Türkiye’nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı The Future Healthcare İstanbul 2021, İstanbul Fişekhane Etkinlik Merkezi’nde 22 Ekim’de yapılan oturumların ardından sona erdi. Hibrit bir formatta hem fiziksel hem de online olarak yapılan konferansı, 18-22 Ekim tarihleri arasında internet üzerinden 14 ülkeden, 72 şehirden, 26 bin kişi izledi.

Stres yönetimi artık bir zorunluluk

Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimlerinin sağlığın geleceğini konuştuğu konferansın son günü, “Lüks Medikal Seyahat” başlığını taşıyan bir panelle başladı. Ardından sahneye gelen Wellbeing Uzmanı Ebru Şinik, stres yönetimi hakkında bir konuşma yaptı. Stres yönetimi olmadan bütünsel olarak sağlıklı yaşamı sürdürmenin mümkün olmadığını belirten Ebru Şinik, her gün 20 dakika sadece kendimizle baş başa kalarak stres yönetimi tekniklerini uygulamanın artık bir zorunluluk haline geldiğini ifade etti. Yoga ilmine dayalı burundan alıp verilen kontrollü nefeslerin vücuda fayda sağladığını vurgulayan Şinik, konuşmasının sonunda kendisini dinleyen katılımcılara nefes egzersizi yaptırdı.

“Çevreci olduğunu iddia edenler et yememeli!”

Katılımcıların ilgiyle takip ettiği “Gıdanın Geleceği” paneli, Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe’nin moderatörlüğünde; Yapımcı, Yazar, Etik Vegan Elif Dağdeviren ile Hayat Grubu CEO’su Erdem İpekçi’nin katılımıyla gerçekleşti. Beslenme modellerinin ve tercihlerinin iklim değişimine ve sağlığımıza olan etkisine odaklanan oturumda konuşan Elif Dağdeviren, hayvansal gıdanın zararlı gaz emisyonu ve etik açıdan olumsuz etkilerine işaret ederek “Çevreci olduğunu iddia edenler et yememeli!” dedi. Erdem İpekçi ise vejeteryan ve vegan beslenmenin yaygınlaştığını belirterek, insan fizyolojisinin sebze tüketmeye daha müsait olduğunu söyledi.

22 Ekim sağlık okuryazarlığı günü ilan edildi

Future Healthcare İstanbul 2021’in sponsorlarından Bayer, sağlık okuryazarlığı konusuna odaklanan bir panel ile etkinlikte yer aldı. Bayer Tüketici Sağlığı Ülke Müdürü Erdem Kumcu ve Bayer Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörü Pınar Saltat’ın açılış konuşmalarıyla başlayan panel, Bayer Tüketici Sağlığı İş Zekâsı Müdürü Ümit Aktaş’ın konuyla ilgili sunumuyla devam etti. Proje Danışmanları Ecz. Adile Özdağ, Dr. Ayça Kaya ve Prof. Dr. Aytuğ Altundağ da konuşmaları ile çok değerli bilgiler paylaştı. Panelde yapılan konuşmalarda, bir araştırmanın sonuçları doğrultusunda sağlık okuryazarlığının toplumsal ve bireysel faydaları aktarıldı. Türkiye’de 4 kişiden 3’ünün sağlık okuryazarlığının farkında olmadığı ve kulaktan dolma bilgilerden dolayı sağlık sorunları yaşandığı ifade edildi. Panelin sonunda oturumun yapıldığı 22 Ekim günü, “sağlık okuryazarlığı günü” ilan edildi.

Yaşlanmadan yaş almanın yolları

Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap Munyar’ın moderatörlüğünü yaptığı “Gelecekte Bireysel Sağlık Yönetimi” başlıklı günün son oturumunda; Onkolog ve Medikal Direktör MD. PhD. Yıldıray Tanrıver, Radyolog MD. PhD. Sibel Şahin Bulam, Kök Hücre ve Genetik Koordinatörü Dr. Elif İnaç ve Beslenme ve Diyetetik Uzmanı ND. Dilara Devranoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Sağlıklı bir şekilde yaş almak, panelde üstünde durulan konulardan biri oldu. Yaşlanmadan yaş almak için antioksidanların önemine vurgu yapılarak, fiziksel aktivitelerin de kan şekerini dengelemede anahtar rol üstlendiği belirtildi. Kök hücre, yapay zekâ ve gen tedavileri alanlarında yapılan çalışmaların 50 yıl içinde sağlık sisteminde dönüşüme yol açacağı ifade edildi. Kişiye özel beslenme anlamına gelen gıdalanma kavramının da önümüzdeki yıllarda daha çok hayatımızda olacağı belirtildi.

Tazefikir Group ve Future X Events tarafından düzenlenen The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, 18-22 Ekim tarihleri arasında sağlık sektörünün nabzını tuttu. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin açılış konuşmasını yaptığı konferansta hafta boyunca; Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Baş Antrenörü Ergin Ataman, Prof. Dr. Devrim Gözüaçık, Prof. Dr. Murat Baş, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Doç. Dr. Halit Yerebakan, Dr. Ender Saraç, Prof.Dr. Elif Damla Arısan, Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, Dr.Katarina Bjelke, Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu, Dr.Sevgi Salman Ünver, Prof. Dr. Türker Kılıç, Dr. Micheal Marash ve Prof. Dr. Richard A. Lockshin gibi birbirinden değerli konuşmacılar yer aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

LG Therma V İle Kış Aylarında Mükemmel Isınma – İnternet Haber

Betonarme ya da kerpiç, kent ya da kırsal fark etmeksizin her yerde her tür yapıya uygun olan LG Therma V Isı Pompası, havadan emilen doğal …

Published

on

By

Betonarme ya da kerpiç, kent ya da kırsal fark etmeksizin her yerde her tür yapıya uygun olan LG Therma V Isı Pompası, havadan emilen doğal enerji ile çalışarak CO2 emisyonunu önemli ölçüde azaltıyor. Böylelikle, mükemmel ısınmayla, çevre dostu çözümü bir arada sunuyor. Fosil yakıt kullanmadan kaliteli, verimli ve düşük maliyetli ısınma sağlayan LG Therma V, – 25 ºC gibi düşük bir ortam sıcaklığında dahi yüksek verimle çalışıyor.

LG Electronics (LG), ısınmada çevreci ancak son derece verimli çözüm arayan tüketiciler için Therma V Isı Pompasını sunuyor. Farklı iklim özellikleri gösteren farklı bölgelerde, kentte, kırsalda, ahşap, betonarme, kerpiç fark etmeksizin her türlü binada üst düzeyde verim sağlayan LG Therma V Isı Pompası, çevre dostu ısınma ve sıcak su sağlıyor. Dış havadan emilen doğal enerjinin yüzde 75’ini kullanan ve geri kalan yüzde 25’lik kısmı elektrikten alan LG Therma V, klasik yöntemlere oranla CO2 emisyonunu önemli ölçüde azaltıyor, fosil yakıt kullanmadan da ısınmanın mümkün olduğunu ispatlıyor. Klasik ısıtıcılara oranla 4 kat daha etkili olan LG Therma V, ne kadar uzun süre kullanılırsa o oranda maliyet tasarrufu sağlıyor.

– 25 ºC gibi düşük bir ortam sıcaklığında dahi mükemmel şekilde çalışan Therma V Isı Pompası, soğuk dış ortam havasında bile 65 ºC’ye kadar sıcak su sağlıyor. LG Therma V, yaz aylarında ise soğutma ihtiyacını karşılayarak yine enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor. Therma V Isı Pompası’nın Wi-Fi üzerinden kolayca kontrol edilmesi kullanıcılara ekstra rahatlık sağlıyor.

Yenilenebilir kaynaklar kullanan ve kullanıcıların hayatına büyük bir konfor getiren LG Therma V Isı Pompası, zahmetsiz ve kolay kurulumuyla da öne çıkıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending