Connect with us

Ekonomi Haber

Sanayi Sektöründe Endüstriyel Doğal Gaz Talebi Artıyor

Türkiye’de 1970 yılından bugüne kadar enerji santrallerinde, ulaşım ve hizmet sektörü gibi birden fazla alanda kullanılan doğal gaz, sanayi …

Published

on

Türkiye’de 1970 yılından bugüne kadar enerji santrallerinde, ulaşım ve hizmet sektörü gibi birden fazla alanda kullanılan doğal gaz, sanayi sektöründe de sıklıkla tercih edilen bir enerjidir kaynağıdır.

Sanayi üretiminde uzun yıllardır kullanılan endüstriyel doğal gaz, konutlarda kullanılan doğal gazdan farklı olarak LNG (Sıvılaştırılmış Doğalgaz) ve CNG (Sıkıştırılmış Doğalgaz) formlarında da kullanılabiliyor.

Endüstriyel doğal gaz tesisat projelendirmelerinin uzmanlık gerektiren çok hassas bir işlem olduğuna dikkat çeken Fortes Mühendislik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Şahin Çetin, endüstriyel doğal gaza olan talep hakkında bilgiler paylaşarak, tesisat süreçleri hakkında merak edilen konulara açıklık getirdi.

2023 Yılında Talebin 65 Milyar Sm³ Olması Bekleniyor

Türkiye’de doğal gazın 50 yıldan fazla bir süredir kullanıldığını belirten Fortes Mühendislik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Şahin Çetin, şunlara değindi: “Türkiye’de doğal gaz; çevrim, enerji, ulaşım, sanayi, hizmet sektörü ve konut gibi diğer alanlarda yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Türkiye’de kullanılan doğal gazın önemli bir bölümü Rusya ve İran’dan boru hatları ile tedarik edilmektedir.

Katar ve Cezayir’den ise sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) olarak deniz yoluyla tedarik edilmektedir. Doğal gaza olan talep, sağladığı mali ve çevresel avantajları sayesinde her geçen yıl artmaktadır. Özellikle sanayi sektöründeki doğal gaz talebinin gelecek yıllar içerisinde hızla artması bekleniyor ve biz, Fortes Mühendislik AŞ. olarak, bu beklenen yoğun talebe yılların getirdiği deneyim, bilgi birikimi ve disiplinimizle tamamen hazır olduğumuzu düşünüyoruz.” dedi.

2035 PROJEKSİYONUYLA DÜNYA TÜKETİM TAHMİNİ

EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) Doğal Gaz Piyasası 2020 Yılı Sektör Raporu incelendiğinde, doğal gazın sanayi sektöründeki tüketim oranının 26,31 olduğu söyleyen Fortes Mühendislik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Şahin Çetin, şöyle devam etti: “Sanayi sektöründeki doğal gaz tüketimi 12.697,67 milyon Sm³ seviyesinde gerçekleşmiştir. Ulusal doğal gaz tüketimimizin, 2023 yılında 60 ile 65 milyar Sm³ seviyesinde olması öngörülüyor.

Uluslararası Enerji Ajansı beklentilerine göre ise 2010-2035 döneminde senelik en yüksek talep artışının 1,9 oranı ile sanayi alanında görülmesi beklenmektedir.

Mevcut sektörel raporlar değerlendirildiğinde, var olan doğal gaz talebinin gelecek yıllar içerisinde sanayideki kullanımının hız kesmeden artacağı beklenmektedir.” dedi.

Endüstriyel Doğal Gaz Sistemleri Kendine Has Unsurlar Barındırıyor

EPDK tarafından oluşturulan Doğal gaz Sektörüne ait şartname olan TSE 7363’e göre endüstriyel ve sanayi doğal gaz kullanımları konut kullanımına göre daha detaylı ve hassas belirtilmiştir diyen Fortes Mühendislik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Çetin, şunları söyledi:

“Planlanan bir doğalgaz sisteminin boru çapına göre saatlik kullanım kapasitesine göre Endüstriyel bir sistem olup olmayacağı belirlenmektedir. Bu parametreler doğrusunda projenin Endüstriyel olması durumunda hem kullanılacak ürünler hem de birleştirme metotları değişmektedir.

Ülkemizde sanayi bölgelerinin gelişimi ve artması sayesinde Doğalgaz sektöründe Endüstriyel tarafta ivmelenerek büyümektedir. Hem mevcut sanayi bölgeleri hem de kurulma aşamasında olan bu bölge yönetimleri güvenli bir doğalgaz kullanımını sağlamak adına bölgelerinde bulunan yapılar ile birlikte koordine olup koydukları kurallar çerçevesinde süreci ilerletmektedir. Bu süreçler de ayrıca doğalgaz müşavir firmaları da yer almaktadır.

Özellikle sanayi bölgesi odaklı olan bu kullanımlar ticari bir amaç ile yapılacağı için profesyonel imalat ve hızlı gaz arzı sağlamak çok önemlidir. Sözleşmeden gaz arzına kadar geçen her kayıp gün imalatçı ya da üretici için zarar olabilmektedir. Taahhüt anlamında hizmet veren doğalgaz firması bunu göz önüne alarak müşterisini mağdur etmemelidir.

İş başlatma ve iş bitirme dosyaları hazırlamada ki tecrübe sürecin hızlanması için en önemli etkenlerdir. Dosyalar hazırlanırken imalatın projelendirilmesi, gerekli ürünlerin temini usta ekiplerinin planlaması, imalat tekniği seçildikten sonra gereken malzemelerin elde edilmesi, çalışılacak gaz dağıtım firması veya müşavir firmalarla olan sıkı iletişim süreç yönetiminde büyük önem taşımaktadır.

Endüstriyel sistemler de kullanılan ürün ve ihtiyaç çeşitliliği çok geniş bir skalada olduğundan dolayı ihtiyaç duyulan doğalgaz basıncı ve saatlik kapasitesi de değişkenlik göstermektedir. Teklif ve sözleşme zamanında müşterinin taleplerini ihtiyaçlarını ve en önemlisi kullanacağı cihazların bilgileri kesin olarak öğrenilmelidir. Bu cihazların doğalgaz ile çalışma izninin olup olmadığı üretici firma tarafından teyit edilmedir. Bu teyit aşamaları TSE, CE belgeleri ile kontrol edilmelidir. Doğalgaz şartnamesinde yazan standart kodları ile uyumlu olmalıdır.

İhtiyaç ve kapasite belirlendikten sonra doğalgazın taşınması için gerekli ekipman ve boru tesisatı planlanmalıdır. Tesisatlar da hem değişken çaplarda doğalgaz çelik borusu hem de PE boru kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulan doğalgaz kapasite ve basıncına göre basınç düşürme istasyonları kurulmalıdır. Bu istasyonlar RMS adı ile anılır ve RMS A, RMS B RMS C istasyonları olmak üzere 3’e ayrılır.

Endüstriyel doğal gaz dönüşüm süreçlerinde, operasyona başlamadan önce gazın ana hattan alınmak suretiyle gaz teslim noktasının belirlenmesi, ihtiyaç olan tüketim ve basınç değerlerini karşılayabilecek şekilde projelendirilmesinin hayati bir öneme sahip olduğunu ve uzmanlık gerektirdiğini sözlerine ekleyen Çetin, şunları aktardı: “Endüstriyel tesislerin doğal gaz dönüşüm işlemleri; kazı ve dolgu işlemleri, canlı hat bağlantısı (hottap) işlemi, altyapı boru hatları (çelik hat – polietilen hat) yapım işleri, istasyon ve sayaç grubu montajı işlemi, test ve devreye alma (gaz verme) işlemi gibi her biri ayrı uzmanlık alanı gerektiren alt uygulamaları bünyesinde barındırmaktadır.” dedi.

Hassas İşçilik Gerektiren “Argon Kaynağı” Kullanılıyor

Endüstriyel gaz tesisatlarında TIG (Tungsten Inert Gas) argon kaynağının kullanıldığını söyleyen Fortes Mühendislik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Çetin, dikkat edilmesi gerekenler hakkında şöyle konuştu: “Acil müdahale gerektirecek hallerde ve kısa sürede başlanıp sonuçlandırılması gereken bağlantı çalışmalarında, alınacak her önlem artı ve eksileriyle analiz edilerek iş kazası risklerini azaltacak şekilde uygulanmalıdır.

Hot-tap yapılacak boru üzerindeki kaynak işlemlerinin hatasız yapılması için kaynakçıların performans takibi yapılarak, hata oranı kabul edilebilir seviyelerde olan kaynakçılar tercih edilmelidir.” şeklinde konuştu.

Fortes Endüstriye Yatırım Yapıyor

2020 yılında Endüstriyel Gaz Sistemlerine yapılan yatırımlara hız verdiklerini vurgulayan Çetin, 27 İlde, 52 Şube, 82 Mühendis ve toplamda 750 kişilik aktif çalışan ve usta kadrosuyla 2021 yılı hedeflerinin önceki yıllara göre Türkiye’nin de ihtiyaç duyduğu gibi daha ileriye taşıdıklarını belirtti.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBUK) verilerine göre son 1 yılda 2 bin 500’ün üzerinde yeni parsel yatırımcılara teslim edildiğini dile getiren Çetin, “Bu yılın ilk 9 ayında 6 yeni OSB bölgesi aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Böylelikle Türkiye genelindeki OSB sayısı 259’u hali hazırda işletmede iken 352 adet bölgemiz bulunmaktadır. Ülke genelinde böyle yatırımlar yapılmaya devam edeceğini göz önüne alırsak sanayideki gelişim ve büyüme devam edeceği sürece endüstriyel doğalgaz da her gün daha büyük önem taşıyacaktır.” dedi.

Sanayi Üretimi Aylık 2,3 Arttı

Sanayinin alt sektörleri hakkında veriler aktaran Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2021 yılı Haziran ayında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre 0,1 azaldı, imalat sanayi sektörü endeksi 2,6 arttı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi 0,3 azaldı.

Fortes Mühendislik olarak 2020 yılı itibariyle, yalnızca endüstriyel projelere odaklanan mühendislerin istihdam edildiği bir Endüstriyel Gaz Sistemleri departmanımız kurulmuştur. Böylelikle çözümleri ve şartnameleri kendi içinde ayrı bir uzmanlık gerektiren endüstriyel işlerimizde, müşterilerimize kesintisiz ve eksiksiz hizmet sağlıyoruz.

Endüstriyel doğal gaz dönüşüm işlemlerinde konuyla ilgili risk değerlendirmeleri yapılmalı ve gerekli kontrol listeleri oluşturulduktan sonra, tesisat akışının sağlanması, genel güvenlik anlamında yerinde bir hareket olacaktır.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi Haber

Altay’ın Süper Lig Liderliği Sonrasında Altay Fan Token 150 Değer Kazandı! – İnternet Haber

Süper Lig takımlarından Altay Spor Kulübü ve blok zinciri teknolojisi şirketi ICRYPEX iş birliğinde üretilen Altay Fan Token ön satışının …

Published

on

By

Süper Lig takımlarından Altay Spor Kulübü ve blok zinciri teknolojisi şirketi ICRYPEX iş birliğinde üretilen Altay Fan Token ön satışının ardından 20 Eylül’den bu yana 150 değer kazandı. Süper Lig’in 7. Haftasında Altay’ın Beşiktaş galibiyeti ile fiyatı yukarı yönlü ivmelenen Altay Fan Token, üst üste gelen Altay galibiyetleri ile halka arz değerini 2 buçuğa katladı. Yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgisini çeken Altay Fan Token’ın işlem fiyatı için Altay Spor Kulübü’nün galibiyetleri önem arz ediyor.

Başarılı bir ön satış süreci geçiren Altay Fan Token, ön satış sürecindeki performansını devam ettiriyor. 13 Eylül’de başlayan ön satış sürecinde kısa sürede tükenen Altay Fan Token bu sefer de son iki haftadaki fiyat performansıyla bütün dikkatleri üzerine çekti. Kripto para sektörünün son dönemdeki volatil durumuna rağmen Altay’ın sportif başarıları ile desteklenen Altay Fan Token bu süreçte düzenli yükselişini sürdürüyor.

Türkiye’nin köklü kulüpleri arasında yer alan Altay Spor Kulübü ve blok zinciri teknolojisi şirketi ICRYPEX iş birliği ile çıkarılan Altay Fan Token, borsada işlem görmesinin ardından 1,00 TL olan halka arz fiyatını 2.5’a katladı. 2 haftalık işlem süresi boyunca toplamda 40.5 milyon TL işlem hacmine ulaşan Altay Fan Token, bu süre zarfında anlık olarak 5,00 TL değerini dahi gördü. Yine bu süre zarfında yaklaşık 31 milyon adet Altay Fan Token yatırımcılar tarafından borsa işlemleri dahilinde kullanıldı.

Altay’ın galibiyetleri Altay Fan Token’ın değerini yükseltiyor

Altay Fan Token’ın fiyatındaki bu yükselişte Altay Spor Kulübü’nün Süper Lig’deki başarılı grafiği etkili oldu. Kripto para yatırımcılarının fan tokenlar özelinde dikkatle takip ettiği sportif başarılar, fan tokenların hem işlem hacmini hem de fiyatını etkiliyor. Üst üste gelen galibiyetler ile Süper Lig’in üst sıralarındaki yerini koruyan Altay’ın bu başarılı grafiği Altay Fan Token’ın fiyat performansını da olumlu etkiledi. Aynı zamanda, her Altay galibiyetinden sonra yakılan Altay Fan Token’lar, toplam arzın azalmasına neden olmakla birlikte fiyatın da yükselmesini sağlıyor.

Altay Fan Token’ın kısa süredeki başarısı hakkında konuşan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Altay Fan Token projemiz ile hedeflediğimiz noktaya ulaşmak adına planladığımız süreç, bizi gururlandıracak şekilde ilerliyor. Özellikle Altay Spor Kulübü’nün de bu süreçteki başarılı sportif grafiği Altay Fan Token’ın işlem hacmi ve fiyat performansında olumlu bir etken olarak rol aldı. Aynı zamanda, yerli ve yabancı yatırımcının portföylerine Altay Fan Token eklemeleri, hem Altay Spor Kulübü’nün sportif başarılarının devamına hem de yatırımcıların Altay Fan Token’ın güçlü blok zinciri altyapısına olan inancını bize gösteriyor.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Ekonomi Haber

Akkuyu NGS İnşaatında Dünyanın En Güçlü İnşaat Vinçlerinden Biri Daha Devreye Alındı – İnternet Haber

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasına Liebherr LR 13000 model paletli mobil vincin ikincisi kurularak devreye alındı. Dünya genelinde …

Published

on

By

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasına Liebherr LR 13000 model paletli mobil vincin ikincisi kurularak devreye alındı. Dünya genelinde bulunan aynı modelden 5 vincin 2’si, Türkiye’nin ilk nükleer santralinin inşaat sahasında hizmete sokuldu. Vinç yardımıyla, ikinci güç ünitesinin reaktör binasında iç koruma kabuğunun ikinci katmanı monte edilip reaktör şaftının destek kirişinin kurulumu yapılarak bu yılın temel inşaat ve montaj çalışmaları tamamlandı.

Dünyanın en güçlü geleneksel tasarımlı paletli vinci olan Liebherr LR 13000, 3000 tona kadar yükleri kaldırabiliyor. Ana kullanım alanı ağır ve büyük boyutlu ekipmanın kaldırılmasının sürekli gerekli olduğu güç santrallerinin ve diğer büyük sanayi tesislerinin inşası olan vinç, boma bağlı bir yükle hareket edebilme özelliği de taşıyor. Bu dev vinç, büyük boyutlarına rağmen en fazla 70 tonluk münferit bileşenlerin bireysel ağırlıkları sayesinde nakliye açısından dünyanın en ekonomik vinci olma niteliğine sahip bulunuyor.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve NGS Yapı İşleri Direktörü Sergei Butckikh yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Önemli inşaat faaliyetlerinin hayata geçirilmesi planlanırken, halihazırda birinci güç ünitesinde hizmet veren Liebherr LR 13000 vincinin benzerinin getirilmesine karar verildi. İkinci ve üçüncü güç ünitelerinin inşa alanlarında büyük boyutlu kargo ve yapıların montajını sağlama ihtiyacı dolayısıyla Akkuyu NGS inşaat sahasına aynı modelden bir vinç daha getirildi. Vinç, Akkuyu NGS sahasına nakledilmeden önce İtalya’da bulunuyordu ve oradan deniz yoluyla Doğu Kargo Terminaline sevk edildi. Eşsiz yük kaldırma yapısı, çok sayıda kule vinçle çevrili sınırlı bir alana kurulurken bu süreç, Rus, Türk ve Hollandalı uzmanlardan oluşan montaj ekibinin ek çalışma yapmasını gerektirdi.

Liebherr LR13000 modeli ilk vinç, Akkuyu NGS inşaat sahasına Ağustos 2019’da kuruldu. Vinç yardımıyla birinci güç ünitesinde, reaktör basınç kabı, kor tutucu basınç kabı, destek ve baskı kirişleri, iç koruma kabuğunun ikinci ve üçüncü katmanları gibi ekipman ve konstrüksiyonların en büyük bileşenleri monte edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Ekonomi Haber

TOBB ve Beko Girişimci Kadınların Yanında Olmayı Sürdürüyor – İnternet Haber

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen …

Published

on

By

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshow’un ikinci durağı Erzurum oldu.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun tüm Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında, TOBB Doğu Anadolu Kadın Girişimciler Kurulu bölge lansmanı ile gerçekleştirilen roadshow’un ikinci durağı Erzurum’da konuklara yüz yüze eğitimler verilirken aynı zamanda Beko 100 Kadın Bayi projesinin detaylarını aktarıldı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshow’un ikincisi Erzurum Tİcaret Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Erzurum Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Feride Eda Çalıkuşu, Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. Toplantıya ayrıca TOBB’un Kars, Ağrı, Malatya, Bingöl, Elazığ, Van, Muş ve Bitlis’teki kadın girişimci kurulu başkanları da katıldı.

Eğitmen Fulya Argun’un TOBB Erzurum Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine verdiği eğitimlerin ardından Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “Bu gönüllü bir iş tüm bu güzel çalışmaların olabilmesi için her ne yapılırsa gönülden istemeniz lazım. Kadınlar olarak buradayız. Bizi buraya getirmek için bizden öncekiler, büyüklerimiz çok çaba gösterdiler, bizim onlara borcumuz var. Bizim olduğumuz yerden daha ileriye gitmeleri için bizden sonrakilere de sözümüz var. Dolayısıyla bugün bulunduğumuz yerde yapabileceğimizin en fazlasını yapmak, en fazla olanağı kadınlar için oluşturmak birinci görevimiz, bu projede bunun için var. Sizlerin de benim gibi düşündüğünüzü biliyor ve bu yolda birlikte yürüyeceğimize inanıyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Erzurum Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Feride Eda Çalıkuşu katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Ticari hayattaki mücadeleci ruhu ile kadın girişimcileri bugünün Tomris Hatunları ve Nene Hatunları olarak görüyorum. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko 100 Kadın Bayi projesinin bir ayağı olan Girişimin Kadın Kahramanlarının Doğu Anadolu bölge lansman toplantısına hoş geldiniz. Mart ayında açıkladığımız rakamlar da gördük ki pandemi döneminin zorluklarından en fazla etkilenen grup kadın girişimcilerimiz oldu. Girişimciliğin doğasında kazanç kadar kayıplar da olacaktır. Bizim için her kayıp, her bitiş aslında yeni kapıların, yeni istihdam alanlarının sağlanması için bir fırsat. Biz birlikte güçlüyüz dedikçe girişimci olarak önümüzdeki süreçte projelerimizle mevcudiyetimizi daha güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu kurması ve kadın girişimcilere olan inancı ve desteği sebebiyle birlik başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve aynı zamanda OPET’in de kurucusu olan TOBB Kadın Kurulu Başkanımız Nurten Öztürk’e de imza attığı güzel projeler ve çalışmalar için teşekkür ediyoruz. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak pandemi sürecinde eğitim, seminer ve projelerimize devam ettik. Özel sektörü ana gündem maddesi haline getirip tüm çalışmalarımıza dahil ederek girişimcilik ekosistemini geliştirecek somut projelere imza atmaya devam ediyoruz. Erzurum’da bugün bizi yalnız bırakmayan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcımız Günseli Özen’e de şükranlarımı sunuyorum. Katma değeri yüksek somut adımlar atacak projeleri hayata geçirme noktasında kendisinin gayretleri için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada Beko ile başlattığımız projemizin diğer markaları da harekete geçireceğine, bu güzel projenin başka iş birliklerinde kılavuz olacağına inanıyorum. Bölgem ve memleketim adına bir girişimci olarak çok fazla avantaj ve olanakları olan bu projenin bölge girişimci kadınlarına fayda sağlayacağına inanıyorum. Bu projenin kadınlarımıza yeni sektör ve istihdam fırsatı sunmasını diliyorum” dedi.

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel: “Beko Bayii olmak isteyen kadınlarımıza kapımız sonuna kadar açık”

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerin ilkinde Ankara’da düzenlemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen İç Anadolu’nun girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

Tüm bölgeleri kapsayan Girişimin Kadın Kahramanları Projesi eğitim toplantıları 2021 Aralık’a kadar sırasıyla; Trabzon, Şanlıurfa, Nevşehir, Karabük, Bursa, Kocaeli, Konya, Çanakkale, Mersin, Gaziantep, Aydın, Antalya ve İzmir’de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending