Connect with us

Kripto Haberleri

Ünlü Hip Hop Yıldızı Ja Rule: “Bitcoin’in Merkeziyetsiz Olmasını Seviyorum”

2021 yılında NFT endüstrisinin birden patlamasıyla birlikte sanatçılar, sporcular ve diğer birçok sektörden insanlar bu alanı fırsat bilerek …

Published

on

2021 yılında NFT endüstrisinin birden patlamasıyla birlikte sanatçılar, sporcular ve diğer birçok sektörden insanlar bu alanı fırsat bilerek NFT’lere yöneldi. Son olarak, Amerikalı popüler rapçi Ja Rule NFT dünyasına giriş yapan bir başka sanatçı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Albümleri listelerde bir numara olan, “Always on Time” gibi şarkıları ile tanınan kayıt sanatçısı Ja Rule Bitcoin.com News’e NFT’ler ve kripto varlık ekosistemiyle ilgili konuştu.

Ja Rule, NFT’lere olan hayranlığını anlatırken bu alanın çok farklı olduğunu, buna ek olarak Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklara olan ilgisinden de bahsetti. Ünlü rapçi kripto varlıkların ekonominin bir sonraki ilerlemesi olduğuna ve NFT alanının bir gün multi milyar dolarlık bir endüstri olacağına inandığını söyledi.

NFT’lere ilk girişimi NBA Top Shot ile olduğunu anlatan ünlü rapçi, Top Shot NFT’lerini toplamaya başlayarak bu alana girdiğini fakat o sırada NFT olduklarının bile farkında olmadığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Sadece yeni dijital spor kartları gibi olduklarını düşündüm. Bunları toplamaya başladım çünkü normal spor kartları topluyorum. Bu, spor kartları için bir sonraki bariz ilerleme gibiydi. Sonra bir arkadaşım, topladığım şeyin aslında NFT’ler olduğunu söyledi.”

NFT’lere ek olarak, Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yükselişinden de bahseden Ja Rule şunları söyledi;

“Bitcoin’i, Ethereum’u seviyorum, kripto varlıkları ve merkeziyetsiz olmalarını seviyorum. Bunun ekonomide bir sonraki adım olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki beş veya on yıl ilginç olacak. Elimde biraz Bitcoin, Ethereum, Solana ve Cardano var. Aslında benim de kendi kripto param var. ICONN adlı şirkette sosyal bir tokenim var. Henüz başlatmadım, piyasaya sürmedim ama kesinlikle kullanıma hazır kendi para birimim var.”

Çok sayıda hip-hop sanatçısı rapçinin ve birçok farklı alandan sanatçının NFT endüstrisine girmesiyle ilgili konuşan Ja Rule;

“Bence insanlar gerçekten NFT’lerin ne olduğu anlamak için bu sektöre giriyorlar. Borsa, ülke spor kulübü ve topluluk hepsi bir arada bu durum çok ilginç.”

Merkeziyetsiz sistemi de sevdiğini söyleyen Ja Rule, insanların paralarını farklı şekillerde hareket ettirebilmelerinin ve tüm forumlarda kullanabileceği bir para biriminin olmasının çok ilginç olduğunu, bu varlıkların sadece Amerika’da değil, her ülkede ve herkes için dünya para birimi olduğunu dile getirdi.

Kripto Haberleri

Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor

BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor. Son …

Published

on

By

BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı

Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu (DWTCA) ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, DWTCA’nın ekonomi bölgesinde yer almayan yerlerde kripto varlıkların düzenlenmesini ve ticaretini desteklemeyi amaçlıyor.

Anlaşmanın Detayları

Anlaşma, DWTCA’nın kripto varlıklarla ilgili finansal faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli onayları ve lisansları vermesine olanak sağlayan bit çerçeve meydana getiriyor.

SCA, anlaşmanın bir parçası olarak kripto ile ilgili büyük faaliyetleri de denetleyecek. Bu faaliyetler kripto paraların verilmesini, teklif edilmesini, ticaretini ve listelenmesini de içine alacak.

Anlaşma, SCA CEO’su Dr. Maryam Al Suwaidi ve DWTCA ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (DTCM) Genel Müdürü Helal Saeed Al Marri tarafından imzalandı.

Dr. Maryam Al Suwaidi, konuyla ilgili ayrıntıları paylaştı.

“SCA, kripto tekliflerini, ihraç edilmesini, listelenmesini ve ticaret edilmesini ve bunlarla alakalı finansal faaliyetlerin DWTCA serbest bölgesini sınırları içerisinde lisanslanmasından sorumlu olacak. Ek olarak SCA, serbest bölge içerisinde faaliyet gösteren lisanslı kuruluşları da denetleyecektir”

Continue Reading

Kripto Haberleri

Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü oldu

Grayscale’in Üst Düzey Yöneticisi, Robinhood’a Katıldı Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü …

Published

on

By

Grayscale’in Üst Düzey Yöneticisi, Robinhood’a Katıldı

Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü oldu. Melnicki Grayscale’e de bu Ocak ayının başında katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robinhood’un kripto varlık kolu, şu sıralar finansal düzenleyicilerinin incelemesiyle karşı karşıya görünüyor. Robinhood, kara para aklama ve siber güvenlik sorunları sebebiyle soruşturma altında.

Robinhood bununla birlikte yıl sonunda kullanıcıları için kripto varlık cüzdanı çıkarmayı planlıyor. Cüzdan denemeleri Ekim ayında başlayacak ve müşteriler, kripto varlıklarını Robinhood dışındaki adreslere sorunsuz bir biçimde taşıyabilecek.

Continue Reading

Kripto Haberleri

SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile yaşadığı çıkmazdan başarılı bir biçimde kurtulacağını çünkü birçok kişinin şirketin planladığı ürünlerle ilgilendiğini söyledi

Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile Olan Çıkmazdan Kurtulacağını Söylüyor SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile …

Published

on

By

Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile Olan Çıkmazdan Kurtulacağını Söylüyor

SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile yaşadığı çıkmazdan başarılı bir biçimde kurtulacağını çünkü birçok kişinin şirketin planladığı ürünlerle ilgilendiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Squawk Box’a katılan Scaramucci, SEC’in kripto ve blockchain endüstrisini düzenlemek için aşırı gayret sarf etmesine dair endişelerini dile getirdi. Ona göre bu gelişme Amerika’daki kripto endüstrisi için son derece kötü bir durum. Bunun tüm finans sektörünü tehdit ettiğini ifade ediyor.

“Bence Coinbase kazanacak. Daha önce de UBER’in kapatılmasını istemişlerdi. Ancak insanlar UBER’i istediği için UBER’i kapatamadılar. Bence bu tekrar yaşanacak”

Scaramucci, SEC’in ürünü tamamen yasaklamak yerine düzenlemeye gideceğini tahmin ediyor.

Coinbase, hafta başında SEC’in şirketi tehdit etmesi gerekçesiyle Lending ürününden vazgeçtiğini açıklamıştı.

“Çin Hakkında Endişelenmeyi Bırakın”

Scaramucci, Çin’in Bitcoin’i (BTC) durduramayacağını ve insanların Çin FUD’u hakkında endişelenmeyi bırakmaları gerektiğini söyledi.

Çin Merkez Bankası, kripto işlemlerini yasadışı ilan ettiğini açıklamıştı. Ülke ayrıca kripto üzerinde daha fazla kısıtlama söz verdi.

“Uzun vadede temeli gerçekten etkilediğini düşünmüyorum. Hash oranı tekrar yükseldi ve madenciler taşındı. Bu sabah madencilik teçhizatları üzerinde küçük bir kontrol gerçekleştirdik. Bunların çoğu Çin’de üretiliyor ve görünüşe göre teçhizatlar hala Çin’den taşınan madencilere gidecek”

Continue Reading

Trending