Connect with us

Kripto Haberleri

SEC, Şimdi de Medya Firmalarını Hedef Aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Saraca Media Group ve GTV Media Group gibi medya kuruluşlarını hedef aldı. Son dakika …

Published

on

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Saraca Media Group ve GTV Media Group gibi medya kuruluşlarını hedef aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Düzenleyici, medya şirketlerini menkul kıymetlerin ve dijital varlıkların kayıt dışı arzıyla suçladı. Şirketler uzlaşmak için ücret ödemeyi kabul etti.

SEC’in suçlamasına göre birçok kişi GTV hisse senedi tekliflerine yatırım yapmaları için teşvik edildi. Buna ek olarak iki şirket G-dolar satıyordu. Şirketler gerek web sitelerinde gerek de sosyal medyada, insanları yatırım yapmaya çağırdı. Medya şirketleri amacına ulaşarak 5.000 kişiden 500 milyon dolara yakın bir para toplamayı başardı. Bu teklifin hiçbirinde kullanıcı doğrulama ve kayıt gerekmemekteydi.

SEC’in bildirdiğine göre menkul kıymet satışı yapanlar, yasalara göre konu hakkında yatırımcılara eşitli açıklamalar yapmalıydı. Ancak şirketler bu gereksinimi karşılamadığı için toplanan fonların iade edilecek.

Medya şirketleri, SEC’in suçlamalarını kabul etmedikleri gibi aynı zamanda reddetmediler. Ancak 434 milyon doları ve 16 milyon dolarlık peşin hüküm faizini ödemeyi kabul ettiler. Bununla birlikte 15 milyon dolarlık bir para cezası da ödenecek.

Şirketler ek olarak herhangi bir dijital varlık ve kripto varlık teklifine dahil olmayacaklarını da belirttiler. Ayrıca şirketler dijital varlık teklifleri ile ilgili olarak yatırımcıları daha fazla bilgilendirme adına SEC’in bildirimini web sitelerinde yayınlayacaklar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Haberleri

Fantom, Tacikistan’ın CDBC’sini test etmek için Orienbank ile birlikte çalışacağını duyurdu.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Tacikistan, CBDC Denemeleri İçin Fantom (FTM) Ağını Kullanacak Fantom, Tacikistan’ın CDBC’sini test etmek için Orienbank ile birlikte …

Published

on

By

Tacikistan, CBDC Denemeleri İçin Fantom (FTM) Ağını Kullanacak

Fantom, Tacikistan’ın CDBC’sini test etmek için Orienbank ile birlikte çalışacağını duyurdu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fantom Foundation tarafından bugün yapılan duyuruya göre, Tacikistan CBDC testleri için Fantom blokzincirini kullanacak. Vakıf, bu konuda OJSC Orienbank ile çalışacağını açıkladı. Fantom Foundation tarafından duyurulan gelişmede şu ifadeler kullanıldı:

“Fantom’un Tacikistan için bir CBDC testi için OJSC Orienbank ile birlikte çalışacağını duyurmaktan son derece heyecanlıyız.

Çözüm ayrıca sorunsuz, düşük ücretli işlemler sağlamak için Iron Bank protokolünü kullanacak.”

Continue Reading

Kripto Haberleri

Popüler kripto para analisti ve trader “Crypto Capo” (Twitter’da @CryptoCapo_), Cardano’nun (ADA) fiyatının 10 dolara doğru ilerleyebileceğini söyledi

Popüler Analist, Cardano (ADA) Fiyatının 10 Dolara Kadar Çıkabileceğini Söyledi Popüler kripto para analisti ve trader “Crypto Capo” (Twitter …

Published

on

By

Popüler Analist, Cardano (ADA) Fiyatının 10 Dolara Kadar Çıkabileceğini Söyledi

Popüler kripto para analisti ve trader “Crypto Capo” (Twitter’da @CryptoCapo_), Cardano’nun (ADA) fiyatının 10 dolara doğru ilerleyebileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist 2 günlük Cardano Summit etkinliğinin ilk gününde ADA 2.25 ila 2.45 dolar aralığında işlem görürken, 1.90 doların dip olacağına ve şimdi ise 10 dolara yöneldiğine inandığını açıkladı.

ADA için 10 dolarlık fiyat tahmininin aşırı iyimser olduğunu öne süren bir takipçisine yanıt veren Capo, 10 dolarda bile Cardano’nun piyasa değerinin Ethereum’dan daha küçük olacağını söyledi.

Crypto Capo 13 Haziran’da da bu beklentisinden bashetmiş, Bitcoin, Ethereum ve Cardano’nun 2021’in sonuna kadar sırasıyla 100.000 dolar, 10.000 dolar ve 10 doların üzerine çıkacağını dile getirmişti.

Coingecko verilerine göre ADA, yazının yazıldığı sırada 2.22 dolardan işlem görüyordu.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Adana’da kripto para madenciliğinde kullanılan cihaz ele geçirildi

Adana’da Kripto Para Madenciliği Cihazı Operasyonu Adana’da kripto para madenciliğinde kullanılan cihaz ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi …

Published

on

By

Adana’da Kripto Para Madenciliği Cihazı Operasyonu

Adana’da kripto para madenciliğinde kullanılan cihaz ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İHA’da yer alan habere göre Adana İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde, Çukurova Mahfesığmaz Mahallesi’nde kripto para madenciliği yaptığı tespit edilen M.K. isimli şahsın adresinde arama yapıldı.

Aramada 1 adet Çin menşeili anakart, 1 adet DDR4 4GB ram bellek, 1 İntel Pentium işlemci, 2 adet güç kaynağı, 11 adet 8 GB ekran kartı, 1 adet sistem üzerinde takılı 16 GB USB bellek, 3 adet soğutucu fan, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet cep telefonu ele geçirildi.

Gözaltına alınan M.K. hakkında adli işlem başlatıldı. 

Continue Reading

Trending