Connect with us

Borsa Haberleri

Paribu, Solana’yı (SOL) Listeledi

Türkiye’nin popüler kripto varlık işlem platformu Paribu, Solana’yı (SOL) listelediğini duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak …

Published

on

Türkiye’nin popüler kripto varlık işlem platformu Paribu, Solana’yı (SOL) listelediğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son haftaların en popüler kripto varlıklarından birisi olan Solana (SOL) Paribu’da listeleniyor. Kripto varlık işlem platformu bugün bir tweet atarak SOL yatırma işlemlerinin başladığını duyurdu.

Paribu’da Solana (SOL) yatırma işlemlerinin başlamasıyla beraber, yerli kripto para topluluğunda da heyecan yaşandı. Öte yandan alış satış işlemleri ise bugün saat 16.00 itibariyle gerçekleştirilebilecek.

Borsa Haberleri

dYdX, son 24 saat içinde DEX’teki işlem hacmi ile Coinbase’i aştı

dYdX’in İşlem Hacmi Coinbase’i Geçti dYdX, son 24 saat içinde DEX’teki işlem hacmi ile Coinbase’i aştı. Merkeziyetsiz platformun token’ı DYDX …

Published

on

By

dYdX’in İşlem Hacmi Coinbase’i Geçti

dYdX, son 24 saat içinde DEX’teki işlem hacmi ile Coinbase’i aştı. Merkeziyetsiz platformun token’ı DYDX ise son 24 saatte %27 oranında arttı. DYDX ayrıca birkaç saat önce 22,67 dolara ulaşarak yeni bir ATH belirledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En popüler merkezi olmayan borsalardan biri olan dYdX, 24 saatlik sürede toplam işlem hacmi bakımından ABD’nin en popüler borsalarından Coinbase’i geride bırakmayı başardı.

Ethereum üzerine inşa edilen dYdX, sürekli, marj ve spot ticaretin yanı sıra borç verme ve borçlanmayı destekleyen bir merkeziyetsiz borsadır. Birkaç yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen, işlem hacimleri 2021’in ortasından bu yana arttı. CoinGecko verileri, platformun bu yıl Nisan ve Mayıs aylarında yaklaşık 25 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu gösteriyor.

dYdX’in kurucusu ve eski Coinbase çalışanı Antonio Juliano, bu önemli kilometre taşını Twitter hesabında açıkladı.

ATH Belirledi

Bugün DeFi tokenlarının çoğu yükselişe geçti. DYDX de %27’lik artışla 22.67 dolara yükseldi. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti.

dYdx ve diğer DeFi projelerinin ticaret hacmi ve fiyatlarındaki bu ani artışın arkasında ise Çin ile ilgili haberlerin olduğu konuşuluyor. Geçen haftanın sonlarında bildirildiği üzere, dünyanın en kalabalık ülkesi tekrar kripto endüstrisinin peşine düştü ve sınırları içindeki tüm ticaret faaliyetlerini yasakladı.

Huobi -muhtemelen Çin’de en çok kullanılan borsası- yeni Çinli kullanıcıları kabul etmeyi bırakacağını ve hali hazırda olan hesapları da askıya alacağını duyurdu. Bunun ardından yatırımcıların merkeziyetsiz borsalara yöneldiği ifade ediliyor.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Kripto varlık borsası Thodex’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Arnavutluk’ta geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan E.H.’nin tutukluluğu, ev hapsine çevrildi

Arnavutluk’ta Thodex Soruşturmasında Tutuklanan İsme Ev Hapsi Cezası Verildi Kripto varlık borsası Thodex’e yönelik yürütülen soruşturma …

Published

on

By

Arnavutluk’ta Thodex Soruşturmasında Tutuklanan İsme Ev Hapsi Cezası Verildi

Kripto varlık borsası Thodex’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Arnavutluk’ta geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan E.H.’nin tutukluluğu, ev hapsine çevrildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Arnavutluk polisinden alınan bilgiye göre kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu firari Faruk Fatih Özer’e yardım ve yataklık ettiği gerekçesi ile geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan Arnavutluk vatandaşı E.H. bugün mahkemeye çıkarıldı. E.H. mahkemede yaptığı savunmasında firari Özer’i tanımadığını ve onunla hiç karşılaşmadığını iddia etti. Mahkeme, E.H.’nin yargılanma sürecinde ev hapsinde kalmasına hükmetti.

Özer’e yardım ve yataklıkla suçlanan kişinin, polisin elinde, “Fatih Özer’in Arnavutluk’a gelmesine yardım eden kişi” olduğuna dair birçok delil bulunduğu öğrenilmesine rağmen cezasının ev hapsine çevrilmesi ve E.H.’nin Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka’nın yeğeni olması Arnavutluk medyasında geniş yer buldu.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Kripto varlık işlem platformu Huobi, yerel düzenlemelere uymak için tüm Çinli kullanıcılarının yıl sonuna kadar kullanıcı kaydını durduracağını açıkladı

Huobi Tüm Çinli Kullanıcıları Yasaklayacak, Binance İse Çin’deki Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Durdurdu Kripto varlık işlem platformu Huobi, yerel …

Published

on

By

Huobi Tüm Çinli Kullanıcıları Yasaklayacak, Binance İse Çin’deki Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Durdurdu

Kripto varlık işlem platformu Huobi, yerel düzenlemelere uymak için tüm Çinli kullanıcılarının yıl sonuna kadar kullanıcı kaydını durduracağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Huobi’nin konuyla ilgili duyurusu şu şekilde;

“Huobi Global, 31 Aralık 2021 saat 24:00’e (UTC+8) kadar mevcut Çinli kullanıcı hesaplarını kademeli olarak kullanımdan kaldıracak ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlayacak. Resmi duyuruları, e-posta, kısa mesaj vb. aracılığıyla kullanıcıları belirli düzenlemeler ve ayrıntılar hakkında bilgilendireceğiz.”

Bu arada, 8BTCnews’in bildirdiğine göre, Binance artık Çin’de yeni kullanıcıların borsaya kaydolmasına izin vermiyor.

25 Eylül’de Huobi, Çinli kullanıcıların platformunda yeni hesaplar oluşturmasını engellemek için de çaba harcadığı gözlendi.

Çinli kripto varlık blog yazarı Colin Wu, platformların şu anda yoğunlaşan baskıların ışığında “daha ​​büyük baskı” ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Çin Halk Bankası geçtiğimiz günlerde döviz türlerinin Çin’de kullanıcılara hizmet vermek için yasadışı olduğunu söylüyor bir uyarı yayınladı.

Hem Binance hem de Huobi, kökleri Çin’e kadar uzanıyor, ancak iki kripto varlık devi, Çin hükümetinin 2017’de yerel kripto varlık ticaretine yasak getirmesinin ardından başka bölgelere taşınmak zorunda kaldı.

Çinli yatırımcılar, VPN hizmetleri yardımıyla denizaşırı borsalara erişim sağlamaya çalışıyor.

Tether Çin’de düşüyor

Çin’in kripto varlık endüstrisi üzerindeki artan kısıtlamaları, dünyanın en büyük stablecoin‘i Tether (USDT) üzerinde önemli bir satış baskısı yarattı.

25 Eylül’de, Huobi’nin tezgah üstü (OTC) piyasasında yuan karşısında yaklaşık %10 indirimle işlem görmeye başladı.

Continue Reading

Trending