Connect with us

Kripto Haberleri

Milyonlarca Dolara Satılmış En Pahalı 8 NFT Eser

Son zamanlarda popülaritesi giderek artan, kripto varlık ekosistemiyle dijital sanatı birleştiren NFT eserleri çok yüksek rakamlardan alıcı …

Published

on

Son zamanlarda popülaritesi giderek artan, kripto varlık ekosistemiyle dijital sanatı birleştiren NFT eserleri çok yüksek rakamlardan alıcı buluyor. Bu zamana kadar satılan en pahalı 8 NFT eserini sizler için derledik.

1. Everydays: The First 5000 Days: 69,3 Milyon Dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital sanatçı Mike “Beeple” Winkelmann’ın Everydays: The First 5000 Days isimli NFT’si şimdiye kadar satılan en pahalı NFT’ler listesinin başında yer alıyor. Christie’nin 11 Mart’taki ilk dijital sanat müzayedesinde 69,3 milyon dolara rekor kıran fiyatla satıldı. Eser, tarihi bir müzayede evinde satılan ilk NFT oldu. Beeple’ın 5 bin parçasının bir derlemesi olan jpg formatındaki dijital sanatı, 25 Şubat’ta başlayan açık artırmanın ardından 69,4 (yaklaşık 523 milyon Türk lirası) milyon dolara satıldı.

2. Hashmasks: 17 Milyon Dolar

Bir benzeri daha bulunmayan ve yetmişin üzerinde sanatçı tarafından oluşturulan bir dijital portre koleksiyonu olan Hashmasks. İsviçre’den Suum Cuique Labs tarafından getirildi. NFT ürünleri arasında oldukça popüler bir konumda yer alıyor. Koleksiyonun parçaları arasında 0.0001 Ethereum‘dan 420 Ethereum’a kadar değer biçilen pek çok tablo yer alıyor. Tüm koleksiyonun yaklaşık değeri ise 17 milyon doları buluyor ve bu tutar her geçen gün büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

3. CryptoPunk #7523: 11.8 Milyon Dolar

CryptoPunks, son aylarda NFT sanat piyasasına hakim oldu ve bu NFT’lerden dördü şimdiye kadar satılan en pahalı on NFT arasında yer aldı. Haziran ayında Sotheby’s müzayede evi tarafından satılan, Covid Alien olarak da bilinen CryptoPunk #7523, CryptoPunks’ın çok aranan uzaylı çeşidine aittir.

Toplam 10.000 CryptoPunk’tan yalnızca dokuz tane uzaylı CryptoPunk mevcut, bu da onları değerli bir koleksiyon parçası haline getiriyor. Larva Labs, 24×24 piksel 8-bit tarzı Ethereum blok zincirindeki ilk NFT’lerden olan CryptoPunk karakterlerini 2017 yılında piyasaya sürdü.

4. CryptoPunk #3100: 7,58 Milyon Dolar

İkinci en pahalı CryptoPunk, Larva Labs tarafından yaratılan dokuz nadir deniz mavisi renkli uzaylı CryptoPunk’tan biri. Bu CrpytoPunk, onu diğer dokuz uzaylıdan ayıran beyaz ve mavi bir kafa bandı takıyor. Cryptopunk #3100, Mart 2021’de satılsa da hemen yeniden satışa sunuldu.

5. CryptoPunk #7804: 7.57 Milyon Dolar

Listemize giren üçüncü uzaylı CryptoPunk, CyrptoPunk #7804, Mart 2021’de Twitter’da isimsiz bir alıcıya satıldı. CryptoPunk #7804, var olan en nadir Cryptopunk’lar arasında yer alıyor.

6. Crossroads: 6.66 Milyon Dolar

Dijital sanatçı Beeple’ın bir başka NFT’si Crossroads, eski Başkan Donald Trump’ın yenilgisiyle dalga geçen siyasi bir içerik. 10 saniyelik videoda, Trump çıplak vücuduna karalanmış küfürlerle yerde yüzüstü yatıyor.

Trump, Beeple’ın ilk siyasi içeriği değil. Ayrıca Beeple, Bernie Sanders ve Hillary Clinton’ın karikatürlerini yaptı.

7. CryptoPunk #8857: 6.6 Milyon Dolar

Dördüncü en pahalı CryptoPunk olan CryptoPunk #8857 OpenSea’de 6.63 milyon dolara satıldı. Alıcının kimlikleri ise henüz bilinmiyor.

8. Grimes Dijital Sanat Koleksiyonu: 6 Milyon Dolar

Listenin sekizinci sırasında ise Kanadalı şarkıcı Grimes’ın dijital koleksiyonu yer alıyor. Mart ayında açık arttırmaya çıkan dijital sanat koleksiyonu yaklaşık 6 milyon dolara satıldı. 10 ana parçadan oluşan bu dijital sanat koleksiyonu hem eşsiz hem de binlerce kopyası bulunan ürünlerden oluşuyor. Koleksiyonda en çok ilgi gören eser ise “Death of the Old” adlı video oldu. Grimes’ın orijinal bir şarkısına ayarlanmış olan ve uçan melekler, bir haç, bir kılıç ile parlayan ışıkları içeren video yaklaşık 389 bin dolara alıcı buldu.

Kripto Haberleri

Şangay, Dijital Yuanın Sınır Ötesi Kullanımını Conflux Blokzincirinde Test Edecek

Şangay, dijital yuan testi için Conflux’ın blokzinciri altyapısını kullanacak. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Şangay, dijital yuan testi için Conflux’ın blokzinciri altyapısını kullanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün gerçekleşen bir basın açıklamasında, Lingang Pilot Free Trade bölgesindeki sınır ötesi pazarlarda dijital yuan testi için Conflux blokzincirinin kullanılacağı duyuruldu. Testler Conflux ve devlete ait Şanghay Denizcilik Üniversitesi tarafından kurulan yeni Şanghay ShuTu Blockchain Araştırma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecekken, Şangay hükümeti haberi doğruladı. 

Çin dijital para birimi konusunda en ileride olan ülke olmasına ve Nisan 2020’den bu yana test edilmesine rağmen, yalnızca birkaç kez sınır ötesi amaçlar için kullanıldı.

Conflux, ticaret ve nakliye için blokzinciri standartlarını geliştirmeye çalışacağını söyledi. Şangay hükümeti Ocak ayında Conflux’a 5 milyon dolar değerinde bir yatırım yapmıştı. 

Continue Reading

Kripto Haberleri

Freddie Mercury’nin NFT’si AIDS’e Karşı Yardım Amacıyla Satışa Sunulacak

Freddie Mercury’den ilham alan eserler, 20 Eylül’den itibaren 75 saat boyunca SuperRare’de müzayedede satılacak. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

By

Freddie Mercury’den ilham alan eserler, 20 Eylül’den itibaren 75 saat boyunca SuperRare’de müzayedede satılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rahmetli Queen solisti Freddie Mercury’den ilham alan dört adet non-fungible token (NFT), Mercury’nin 75. doğum gününü anmak için hayır amaçlı olarak açık artırmaya çıkarılacak. NFT’lerden üç tanesi şarkıcıyı gösterirken dördüncüsü bir rüya temsili olacak: Japon balıklarından oluşan bir yüzme havuzuyla çevrili, taburesinde taç olan kuyruklu piyano.

Reuters’ın haberine göre Blake Kathryn, Chad Knight, Mat Maitland ve MBSJQ’nin eserleri, 20 Eylül’den itibaren SuperRare dijital sanat pazarında süreli bir müzayedede 75 saat boyunca açık artırmada olacak. Gelir, Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor ve grup yöneticisi Jim Beach tarafından şarkıcının anısına kurulan bir AIDS yardım kuruluşu olan The Mercury Phoenix Trust’a gidecek.

SuperRare ve Mercury Phoenix Trust tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Freddie Mercury vefat ettiğinde dünyaya çok basit bir yaratıcı görev bıraktı ve şunu dedi: İşimle istediklerini yapabilirler ama beni asla sıkıcı birisi yapmazlar.”

Grafik sanatlar ve tasarım eğitimi alan Mercury, 5 Eylül’de 75 yaşına girecekti. Mercury, 1991’de AIDS’e bağlı zatürreden öldü.

Continue Reading

Kripto Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı Stablecoin’ler İçin Federal Bir Çerçeve Hazırlığında

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoin’lerle ilgili yayımlayacağı raporda, stablecoin’lerin nakde çevrilme durumunda oluşabilecek potansiyel …

Published

on

By

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoin’lerle ilgili yayımlayacağı raporda, stablecoin’lerin nakde çevrilme durumunda oluşabilecek potansiyel riskler gibi birçok endişeyi ele alacağı bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine göre Hazine, stablecoin’ler için bir çerçeve oluşturmaya çalışıyor. Stablecoin’ler şimdiye kadar yalnızca eyalet düzeyinde düzenlendi ve söz konusu raporla ise federal bir yaklaşımın geleceği tahmin ediliyor.

Daha önce aktardığımız üzere, stablecoin’lerin desteklediği varlıklar konusunda büyük endişeler bulunuyor. Bu endişeler özellikle Tether davasında gün yüzüne çıkmıştı. Kripto varlık piyasasında en çok kullanılan varlıklardan olan stablecoin’lerin ayrıca piyasayı manipüle etmede kullanıldığı şeklinde bazı iddialar da bulunuyor. Bu noktada ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Hazine ve diğer finansal düzenleyicilerin stablecoin şirketlerini sıkı incelemeye tabi tutuyor.

Söz konusu raporun yanı sıra Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin (The Financial Stability Oversight Council) de stablecoin’lerin yarattığı riskler hakkında bir soruşturma başlatabileceği öne sürülüyor.

Continue Reading

Trending