Connect with us

Altcoin Haber

Geçtiğimiz Hafta (6 Eylül-12 Eylül) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Ulaşan Kripto Varlıklar

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre (6 Eylül-12 Eylül) tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Avalanche …

Published

on

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre (6 Eylül-12 Eylül) tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Avalanche (AVAX), Elrond (EGLD), Terra (LUNA), Quant (QNT), Solana (SOL) ve FTX Token (FTT) ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Avalanche (AVAX)
  • Elrond (EGLD)
  • Terra (LUNA)
  • Quant (QNT)
  • Solana (SOL)
  • FTX Token (FTT)

Avalanche (AVAX): Avalanche (AVAX) merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, dijital varlıklar, alım satım platformları ve benzeri servisler için altyapı sağlayan blok zinciri projesidir. İsteyen herkese yeni bir blok zinciri geliştirmeye gerek kalmadan, merkeziyetsiz platform üzerinde kendi blok zincirini, dijital varlığını ya da kripto varlığını üretme imkanı verir.Avalanche, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 12 Eylül 2021’de 64.69 dolarla ulaştı. Avalanche, 38 piyasa ve 20 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Elrond (EGLD): Elrond, parçalanmış durum mimarisine ve güvenli bir Hisse Kanıtı fikir birliği mekanizmasıyla tasarlanmış dağıtık bir veritabanıdır. Diğer blok zinciri ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Elrond PoS (Proof of stake) fikir birliği mekanizmasına sahip sharding (zincir parçalara ayrılmış) akıllı sözleşmelerin çalıştırıldığı platformdur. Elrond, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 12 Eylül 2021’de 279 dolarla ulaştı. 24 piyasada ve 14 borsada işlem gören Binance’dir.

Terra (LUNA): Terra, ödemelere ve ticarete odaklanarak, fiyatı istikrarlı kripto varlıklar için oluşturulmuş bir ağdır. Terra, tüm zamanların en yüksek fiyatına 11 Eylül 2021’de 43.89 dolarla ulaştı. En aktif borsası Binance olan Terra, 40 piyasada ve 17 Borsada işlem görmektedir.

Quant (QNT): Quant (QNT) kendisini yüksek güvenlik sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan bir kripto varlık platformu olarak nitelendiriyor. Quant’taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedeflemektedir. Ethereum blok zincirinde üretilen Quant, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 11 Eylül 2021’de 425 dolarla ulaştı. Quant, 21 piyasa ve 10 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Solana (SOL): Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. Solana, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 9 Eylül 2021’de 213 dolarla ulaştı. 46 piyasada ve 18 borsada işlem gören Solana’ın en aktifi borsası Binance’dir.

FTX Token (FTT): Bir kripto varlık likidite sağlayıcısı olarak bilinen Alameda Research tarafından tasarlanmış olan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlamakta olan bir proje. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomatik işlem unsurları entegre ediliyor. FTC Token, tüm zamanların en yüksek fiyatına 9 Eylül 2021 tarihinde 84.37 dolarla ulaştı. 23 piyasa ve 11 borsada işlem gören FTX Token’in en aktif borsası FTX Spot’tur.

Altcoin Haber

Cardano’nun (ADA) geliştirici ekibi IOHK, ağdaki merkeziyetsiz uygulamalar için Plutus dAppStore isimli mağazsını duyurdu

Cardano (ADA), DeFi Uygulamaları İçin dAppStore’u Duyurdu Cardano’nun (ADA) geliştirici ekibi IOHK, ağdaki merkeziyetsiz uygulamalar için …

Published

on

By

Cardano (ADA), DeFi Uygulamaları İçin dAppStore’u Duyurdu

Cardano’nun (ADA) geliştirici ekibi IOHK, ağdaki merkeziyetsiz uygulamalar için Plutus dAppStore isimli mağazsını duyurdu. Geliştiriciler Cardano dApp’lerini yükleyerek, kripto topluluğunun bu uygulamalara erişmesini kolay hale getirecek.

Cardano, Plutus dAppStore’u Tanıttı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano, sertifikalı merkeziyetsiz uygulamalar için yeni bir mağaza oluşturduğunu duyurdu.

Plutus dAppStore, Cardano kullanıcılarının protokol üzerinde çalışan tüm dApp ekosistemini tek bir mağaza veya web sayfasıyla ulaşmasına olanak sağlar.

IOHK, dAppStore’a ek olarak, Cardano üzerinde üçüncü taraf merkeziyetsiz uygulamalar için resmi bir sertifika programı başlatacak.

Cardano’nun ürün ve akıllı sözleşmeler başkanı Shruti Appiah’a göre, geliştiriciler dApp’lerini herhangi bir sansüre takılmadan yayınlayabilecekler.

Continue Reading

Altcoin Haber

Illuvium (ILV), NFT’ler kullanan bir rol yapma oyunudur (RPG)

Oyun Tokenı Illuvium (ILV), Binance’te Listelenmesinin Ardından Yükselişe Geçti Illuvium (ILV), NFT’ler kullanan bir rol yapma oyunudur (RPG …

Published

on

By

Oyun Tokenı Illuvium (ILV), Binance’te Listelenmesinin Ardından Yükselişe Geçti

Illuvium (ILV), NFT’ler kullanan bir rol yapma oyunudur (RPG). Ethereum (ETH) blockchain’i üzerine inşa edilen oyunun yerel tokenı, geçtiğimiz gün Binance’te listelendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coingecko verilerine göre ILV, Binance’te listelenmesinin ardından %40’lık bir artış yaşadı.

Oyun, oyuncuların ILV tokenını kullanarak online biçimde NFT yaratık tokenlarını toplaması şeklinde tasarlandı. Oyuncular bununla birlikte ILV tokenları stake derek, bunları protokol güncellemelerine oy vermek ve oyun gelirinden pay almak için kullanabilirler.

Proje geliştiricilerine göre Illuvium, kullanıcıların gas fee‘lerinden kaçınmaların olanak sağlamak için ImmutableX blockchain‘inini de kullanıyor.

“NFT projelerinin ve kullanıcılarının şu anda karşılaştığı en önemli problemlerden bir tanesi Ethereum ağındaki işlem yapma maliyetidir.

Ethereum‘un işlem sayısındaki sınırlamalarla, işlem hızının artması için gas fee’leri yükselttiler. ImmutableX bunu değiştirerek kullanıcıların gas fee ödemesine gerek kalmadan, NFT takası yapmalarına olanak sağlıyor”

Illuvium yazı kaleme alındığı sırada günün en yüksek seviyesi olan 641 dolardan yaklaşık %10’luk bir düşüşle 586 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Altcoin Haber

TIME dergisinin NFT koleksiyonu bir dakika içerisinde tükendi

TIME Dergisinin NFT Koleksiyonu, Bir Dakika İçinde Tükendi TIME dergisinin NFT koleksiyonu bir dakika içerisinde tükendi. Ancak tamamen …

Published

on

By

TIME Dergisinin NFT Koleksiyonu, Bir Dakika İçinde Tükendi

TIME dergisinin NFT koleksiyonu bir dakika içerisinde tükendi. Ancak tamamen sorunsuz geçmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

4.676 NFT’lik koleksiyon, bir dakika içerisinde satıldı fakat kullanıcılar hızlı işlem yapabilmek için 9.000 gwei’yi gören gas fee ödemek zorunda kaldı. Satış bittiğinde yaklaşık 700 NFT sahibi vardı.

Paradigm’de araştırmacı olan Anish Agnihotri, botların da satın alım yaptığını iddia etti. Agnihotri, ilk gelene ilk hizmet olan herhangi bir NFT drop’ının, aynı düzeyde bot faaliyeti yaşayacağını söyledi.

TIME dergisi dün de TIMEPieces isimli NFT koleksiyonunu duyurdu.

Continue Reading

Trending