Connect with us

Kripto Haberleri

Emsalsiz ve Legal: Escoin’in Hızlı Yükselişi

Fincras&Invcras Digital Services OÜ, Escoin ile kripto varlık anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Dünyada eşine rastlanmayan, yakın gelecekte …

Published

on

Fincras&Invcras Digital Services OÜ, Escoin ile kripto varlık anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Dünyada eşine rastlanmayan, yakın gelecekte rastlanması da pek mümkün olmayan bir projenin meyvesi: Escoin. Kendine özgü bir ekosistem ile piyasaya giriş yapan Escoin, binlerce kişilik avukat ve müvekkil ağının aktif rolü ile birlikte dünya genelinde yaygınlaşıyor. Hızlı yükselişi ile dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başaran Escoin, bu başarısını neye borçlu?

Escoin ile Tanışmakta Fayda Var

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Escoin ya da tam adı ile EscoinToken, “ELG” kısaltması ile kripto varlık işlem platformlarında işlem görmektedir. Ayrıca bu markanın Fincras&Invcras Digital firmasının patentli markası olması da dikkat çekiyor.

Listeleme detayları dikkate alındığında da öne çıkan Escoin, çok sayıda popüler işlem platform listelerinde yer almaktadır. Uluslararası piyasalarda Coinmarketcap, Coingecko, Coinpaprika ve Nomics gibi listelerde ciddi derece ilgi gören bir tokendir. İşin Türkiye tarafına bakıldığında ise tokenin; Finexbox, DexTrade, Vindax, Bankcex, CoinBase, Uniswap gibi işlem platformlarında özellikle ilgilenilen markalar arasında yer aldığını görmek mümkündür.

İşlem hacminde sürekli olarak yükseliş gözlemlenen ELG, Coingecko ve Nomics listelemesinde de 250’lik dilime girme başarısı gösterdi.

Doğru Bir Firma ile Atılan Adımlar

Escoin patentine sahip olan Fincras&Invcras Digital Services OÜ, dijital varlıklar adına sunduğu hizmetler ile bu yükselişin en önemli dinamiklerinden biri olmuştur. 2018 yılında kurulmuş olan firma dijital para üretme, fon yönetimi ve dijital varlık barındırma gibi hizmetler sunmaktadır. Söz konusu hizmetleri sunma şekli ve başarısı, firmayı ELG ile birlikte zirveye taşıyacak gibi görünüyor.

Escoin Whitepaper detayları da dikkatlerin bu firma üzerinde olmasının nedenleri arasındadır. Firmadan, hukuk hizmeti pazarında yeni bir sayfa açan emsalsiz bir adım geldi. Bu adım doğrultusunda hizmete sunulan Escoin’in amacı; ülke sınırlarını ortadan kaldırıp ihtiyaç duyulan tüm altyapıyı kapsamlı bir şekilde sunarak, müvekkilleri ve hukuk firmalarını buluşturmak olarak belirtiliyor. Bu buluşma, ortak çıkarlar doğrultusunda dijital ortamda kurulan iş birlikleri ile mümkün oluyor.

Escoin’in Başarısı ve Emsalsiz Sistemi

Escoin’in hızlı yükselişinde önemli rol oynayan proje, gelecekte de piyasada önemli bir algı farklılaşmasını sağlayacak olan unsurdur. Söz konusu proje daha önce hiç hayata geçirilmediği için başlangıçta soru işaretleri ile karşılandı. Fakat firmanın doğru dizayn edilmiş altyapısı ve kusursuz işleyen sistemi ile bu yöntemin benzersiz olduğu anlaşıldı. Emsalsiz olduğu, sürecin her aşamasında belirtilen bu projenin bir benzerine, yakın gelecekte de rastlanabileceğinin normal şartlarda çok zor olduğu düşünülüyor.

Projenin temel amacı ve başarı kaynağı, Yemeksepeti ve Uber gibi altyapıların birleşimi ile ortaya çıkacak bir sistemi dünya genelinde aktif kılmak. Böyle bir projenin sadece network ile mümkün olabileceği düşünüldüğünde, benzer bir networke sahip olan başka bir oluşumun var olmadığı da hemen akıllara geliyor. Dolayısıyla projenin benzersizliği, Escoin’in başarısında kilit nokta olarak görülüyor.

Yaklaşık 140 ülkede hazır bir bağlantının varlığı ve bu bağlantıların, ülkelerdeki en az bir firma tarafından yürütülüyor olması da proje ile ilgili önemli bir detay. Sistemin işleyişi düşünüldüğünde ise her ülkedeki binlerce avukat ve müvekkil sayesinde projenin çok daha geniş bir kitleye ulaşması kaçınılmaz olacaktır.

Escoin Gerçekten Çözüm Sunabiliyor Mu?

Firmaların doğru avukat bulmakta zorlanmaları ile müvekkil bulma gibi sorunlar aynı düzlemde incelendiğinde, projenin sunduğu çözümler ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabileceğini göstermektedir. Sunduğu çözümlerden doğan en önemli avantajlar ise bağımlılığı ve zaman kaybını minimuma indirmesidir.

Proje doğrultusunda şirketler, bulundukları ülkelerde ve şehirlerde hizmet veren, alanlarında gerçek anlamda uzmanlaşmış avukatlara kolayca ulaşabilecekler. Ön anlaşmaların ardından yapılacak olan görüntülü görüşmeler ise her şeyi netleştirecektir ve kayıplar söz konusu olmaktan çıkacaktır.

Avukat seçimi sırasında yardımcı olabilecek pek çok parametre de mevcut bir şekilde görüntülenebilecektir. Avukatların dava portföyleri oluşturulmuş durumdadır ve kalite kriterlerine göre bir derecelendirme söz konusudur. Uzmanlık ve deneyim gibi detaylara göre bir avukata ulaşmak ve yine bu detaylar doğrultusunda fiyat teklifi alabilmek de mümkün olacaktır.

Escoin’in en verimli çözümlerinden biri de vakalar için para transfer ücreti ödenmeyecek olmasıdır. Ayrıca transferler, ortalama bir hızlı transferden çok daha yüksek hızda gerçekleşebilecektir. Alanında uzman yerel avukatlar, sektördeki gelir adaletsizliğini en aza indirmek için küresel müvekkillerle birlikte çalışacaktır. Yerel ve küresel unsurların bir araya gelebildiği bu projeden alınan sonuçların da etkisi büyük olacaktır.

Tüm Bu Çözümler Nasıl Mümkün Olabiliyor?

Projenin ciddi anlamda destekçileri ve çok geniş bir hizmet ağı bulunmaktadır. Sistem müşterilerinin 142 ülkedeki ticaret merkezlerinde bulunan ve 252 ofisten oluşan geniş ağı aracılığıyla küresel ve yasal kaynaklara erişmelerini sağlar. Müşteriler dünyanın her noktasından, sınır ötesi işlemlerde uzmanlaşmış avukatlara ulaşabiliyorlar.

Escoin’in başarısı ve çözümlerin verimliliği dünya çapında ve hukuki olmasından kaynaklanıyor. Temel amacı ise yerel yasalar, gelenekler ve yargı sistemleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olarak, dünyanın herhangi bir yargı alanında, hukukun herhangi bir uzmanlık alanındaki müvekkillerinin ihtiyaçlarını karşılamak oluşturuyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Haberleri

ABD’li Milyarder Ray Dalio: Bitcoin (BTC) Düzenleyiciler Tarafından Yok Edilebilir

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ABD’li milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

By

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ABD’li milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder CNBC’ye Bitcoin hakkında bir takım açıklamalar ve tahminlerde bulundu. Dalio, Bitcoin’in en sonunda düzenleyiciler tarafından yok edileceğine inandığını söyledi. Dalio konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bence günün sonunda gerçekten başarılı olursa onu yok edecekler. Onu yok etmeye çalışacaklar ve bence onu yok etmenin yolları olduğu için yok edecekler.”

Dalio ayrıca Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını öne sürdü:

“Kripto varlıkları veya diyelim ki Bitcoin’i tarihsel perspektife koyarsanız… tarihsel perspektifte gerçek değeri olmayan pek çok şey vardı.”

Milyarder ayrıca, Çin ve Hindistan’ın Bitcoin’den kurtulmaya çalıştığına işaret ederek El Salvador’un ses getiren Bitcoin hamlesini de küçümsedi.

Diğer taraftan Dalio Bitcoin yatırımı olduğunu belirtti. Fiat paranın çöp olduğunu söyleyen Dalio, finansal araçlara alternatif olabilecek her şeyin değerlendirilebileceğini söyledi.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Coinbase Tahvil Satışı Büyüklüğünü 2 Milyar Dolara Çıkardı

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Şirket, şimdi bu rakamı 500 …

Published

on

By

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Şirket, şimdi bu rakamı 500 milyon dolar daha artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters’ta yer alan bir habere göre Coinbase Global, tahvil satışına 500 milyon dolar daha ekledi. Bu rakam şimdi toplamda 2 milyar dolara ulaştı. Büyümenin nedeniyse pazarın ilgisi olarak tahmin ediliyor.

Coinbase, toplanan fonları ürün geliştirmenin yanı sıra kripto ve finans piyasalarındaki diğer şirketlerin olası satın alımları ve birleşmeler için kullanacak.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Polkadot (DOT) Kurucusu, Solana’nın (SOL) Yaşadığı Sorun Hakkında Konuştu

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Solana’nın yaşadığı ağ sorunu hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Solana’nın yaşadığı ağ sorunu hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web3 Vakfı’ndan Polkadot ve Kusama’nın kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı olan Wood, dün Solana’nın yaşadığı stabilize problemi hakkında konuştu. Wood, merkeziyetsizlik problemine vurgu yaptı ve merkeziyetsiz bir ağdaki sorunların merkezileştirilmiş bir şekilde müdahale edilmesini eleştirdi. Wood blokzinciri teknolojisinin veriminin merkezileşme pahasına elde edilmemesi gerektiğine inanıyor.

Wood, gerçek merkeziyetsizlik ve iyi tasarlanmış güvenliğin saniyede on binlerce işlem işlemekten daha değerli olduğunu belirtti. Ona göre bu işlem gücü dağıtılmış bir node olmaksızın gerçekleştirildiğinde bir bankadan farkı olmayacak.

Bilindiği gibi Solana, mühendislerin sorunları çözme girişimlerinin başarısız olmasının ardından seçilmiş node’lar ile ağın yeniden başlatılacağını söylemişti. Doğrulayıcıların ağı yeniden başlatmaya karar vermesinin ardından ağ bugün sabah saatlerinde yeniden başlatıldı.

Continue Reading

Trending