Connect with us

Teknoloji Haberleri

Sağlık ve Fitness Uygulamaları 2021’de Büyümeye Devam Ediyor

Adjust’ın verilerine göre, sağlık ve fitness uygulamaları büyümeye devam ediyor. Spor salonlarındaki pandemi kısıtlamalarının yavaş yavaş ortadan …

Published

on

Adjust’ın verilerine göre, sağlık ve fitness uygulamaları büyümeye devam ediyor. Spor salonlarındaki pandemi kısıtlamalarının yavaş yavaş ortadan kalkmasına rağmen, insanlar egzersizlerini evde sürdürmeye devam ediyor ve 2021’in ilk yarısında sağlık ve fitness uygulamaları oturumları yıllık bazda 31 artmış durumda.

2020 boyunca insanlar egzersizlerini spor salonları yerine evde yapmaya başladı ve bu da sağlık ve fitness uygulamalarının performansında çarpıcı bir artışa neden oldu. Mobil pazarlama analitik platformu Adjust‘ın verileri, bu uygulamaların kurulumlarının Mart 2020’de 67 ve sonrasında Mayıs’ta 48 arttığını gösteriyor.

Ancak dünyanın dört bir yanındaki spor salonları faaliyetlerine yeniden başlamasına rağmen, sağlık ve fitness uygulamalarının büyümesi 2021’de devam ediyor. Adjust’ın en yeni verileri, 2021’in ilk yarısında kurulumların yıllık bazda 24 düştüğünü, ancak oturumların 31 arttığını gösteriyor. Bu veriler, kullanıcıların uygulamalara bağlılıklarını sürdürmesinin yanında zihinsel ve fiziksel sağlıklarını güçlendirmeye evde devam etmeye adapte olduklarının bir işareti.

En Çok Pazar Günleri Spor Yapıyoruz

Sağlık ve fitness uygulamalarının kurulumları, Adjust verilerine göre yeni yıl kutlamalarından hemen sonra hızlı bir yükselişe geçerek önceki yıla göre 10 arttı. Bu, birçok insanın spor salonlarına üyelik ücreti ödemek yerine fitness çalışmalarına mobil cihazlarını kullanarak başlamayı tercih ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, oturumlar Ocak ayında yıllık bazda 57 arttı ve en sevdikleri fitness uygulamalarını zaten indirmiş olan kullanıcıların egzersiz rutinlerinin yoğunluğunu ve süresini artırdığını gösterdi.

Adjust verilerine göre, Pazar günleri haftanın en yüksek oturum sayısına sahip ve kullanıcıların en sevdikleri fitness günü olmaya devam ediyor. Cuma günleri ise en düşük oturum sayısına sahip. Bu da kullanıcıların haftanın yorgunluğunu üzerlerinden atmaya ve haftasonu planlarına odaklandıklarını gösteriyor. İlginç bir şekilde, 2021’in Mart ayının ilk haftasındaki oturumlar, yılın ilk yarısının ortalamasının 9.1 üzerinde seyrederek küresel oturumlar açısından yılın en iyi performans gösteren haftası oldu.

Sağlık ve Wellness Pazarının Geleceği

Adjust’ın verileri, uygulamaların 2020’deki performanslarının zirvesinde kazandıkları kullanıcıları ellerinde tutabildiklerini gösteriyor. Hatta geleneksel spor salonları bile kendi uygulamalarını geliştirmeye başladılar. App Annie’nin State of Mobile 2021 Raporuna göre, 2020’de dünya çapında yaklaşık 71.000 yeni sağlık ve fitness uygulaması yayınlandı. (Apple App Store’da 24.000 ve Google Play Store’da 47.000)

Adjust Orta Doğu Afrika & Türkiye Satış Müdürü, Ozan Can Şişman, “Kurulumlar geçen yılki çarpıcı seviyelerinin gerisinde kalsa da, oturumlar yükseliş trendine devam ediyor ve kullanıcıların zihinsel ve fiziksel sağlıklarını korumaya evde devam etmek için indirdikleri uygulamalara bağlı kaldıklarını gösteriyor.” diyor. “Bu büyümenin devam etmesi bekleniyor ancak uygulamaların karşı karşıya olduğu en büyük zorluklar, rekabette avantaj elde etmekte ve yüksek LTV’ye sahip kullanıcıları çekmekte yatıyor.”

Sağlığa Daha Bütünsel Bir Yaklaşım

Sağlık ve fitness uygulamalarını sayısı ve çeşitliliği, geliştiricileri sadece egzersiz rutinleri sunmaktan daha fazlasını yapmaya ve sağlığı bir bütün olarak ele alıp daha genel bir destek vermeye itiyor. Wellness uygulamalarına olan talep geçen yıl önemli ölçüde arttığından, uygulama geliştiricileri sağlığa daha bütünsel bir yaklaşım sunan yeni ürünler geliştirdi. Bunların arasında fitness ekipmanlarını rutinlere entegre eden ve giyilebilir teknolojileri kullanan ürünler de yer alıyor ve uyku düzeninden fiziksel aktivitenin takibine, hatta beslenmeden mindfulness ve meditasyona kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Örneğin bir mindfulness ve meditasyon uygulaması olan Meditopia, pandemi sırasında ürünlerini sürekli yeni inovasyonlarla geliştirerek koşulları devamlı değişen bu pazarda kendini başarılı bir konuma getirmeyi ve her zaman kullanıcıların gündeminde kalmayı başardı. Bunu bütünsel bir yaklaşım benimseyerek ve uygulama deneyimini kişiselleştirerek yaptı.

Meditopia’nın CGO’su Berk Yılmaz, “Genel olarak wellness’ı bir araya getiren tüm yönleri bir bütün olarak ele alıyoruz ve aynı zamanda her kullanıcıya kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyoruz” diyor. “Bunu insanların kullanmakta olduğu cihazlardan aldığımız verileri birleştirmelerini kolaylaştırarak ve aynı zamanda bu verileri kullanarak kullanıcılara kişiselleştirilmiş özellikler ve içerikler sunarak başarıyoruz.”

Metodoloji

Veriler, Adjust veritabanındaki sağlık ve fitness kategorisinde tanımladığımız küresel uygulamaların kurulum ve oturumlarında görülen trendlerin analizine dayalıdır.

Adjust Hakkında

Adjust, dünyanın dört bir yanındaki pazarlamacıların güvenle kullandığı ölçümleme, otomasyon ve kullanıcı verilerini koruma araçları sunan bir mobil pazarlama analitik platformudur. Binlerce uygulama Adjust’ın iş zekası ve otomasyon çözümlerini kullanırken, küresel ve hızlı müşteri desteğinden yararlanıyor.

Adjust, 2021’de geliştiricilere işlerini büyütmeleri için güçlü ve entegre çözümlere sahip pazarlama yazılımları sunan AppLovin’in bünyesine katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji Haberleri

Facebook, 13’e yönelik personel için bir Instagram uygulamasıerteliyor.

Facebook’un ilk gününden başlayarak, gençlerin eğitiminden ilgili konularda 13 yaş vequot;Instagram Kids”Instagram Kids” hizmetinin görevlilerini …

Published

on

By

Facebook’un ilk gününden başlayarak, gençlerin eğitiminden ilgili konularda 13 yaş vequot;Instagram Kids”Instagram Kids” hizmetinin görevlilerini duraklattığını söyledi.

The Street Journal tarafından ve tarafından ve The Street Journal’da bulunan bu Wall hakkında ve Instagram genç kızlar üzerinde üzerinde bulunulan yerde haftanın sıcak tatilinden kapsamlı bir şekilde bir kongreden önce geldi.

Facebook, daha “yaşa uygun deneyime” sahip olacak olmak için bir instagramdan yararlanmak isteyen, genel olarak gelen düşünceyi planertelediğini söylüyor.

Instagram’ın başkanının başkanı Adam Mosseri, “Büyütmek için yapılacaklar, politikalar ve onlarla birlikte çalışacaklar, onların endişelerini ve bu projeyi genç yetiştirmek için mutlu olmak için düşünülecek zaman”; dedi. bir blog yazısı.

(mtag0702)Facebook, yaş olacak yaştaki gençlerin Instagram’ı zaten kullandığını savundu, bu daha fazla ebeveynliği ile onlara daha uygun bir gelişim daha iyi olacak. Google’a ait olan YouTube, kullanıma yönelik bir kullanıma yöneliktir.

Ancak Facebook’un bu yılın başından itibaren uygulamadan ortaya çıkmasından bu yana yana araçla, politikalar, çocuklar, çocuklardan karşı karşıya kalma konusunda karşı karşıya kalırlar. Çocukları yırtıcılar, zorbalık ve vücutları utandırma gibi hizmetle ilgililerden korumakta, onları daha genç yaşta bağladıklarını savundular.

Facebook’un planlarına karşı, bu dergi, Facebook’tan beğenilmeyen bir ürünü teslim etmek için tasarlanmayan içtenleştirilmiş bir dizi teslimatını yayınlamakla ikna edicidir. Facebook’un içinde yer alan, şirket yönetimindeki ziyaretçilerin satın alma tercihinin taraflarını en aza indirmek için özel Instagram’ın tercih ettiği kişiler, özellikle de genç kızlar üzerinde olumsuz bir sağlık etkisi yarattı.

Bu bir son dakika haberidir. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Yerel Üretim Vivo Y53s, Ekim’de satışta! – İnternet Haber

Dünyanın lider akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye’de üretilen modellerine yenilerine eklemeye devam ediyor. Y11s ve Y20 modellerinin ardından …

Published

on

By

Dünyanın lider akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye’de üretilen modellerine yenilerine eklemeye devam ediyor. Y11s ve Y20 modellerinin ardından “Yerli Üretim” logosuyla üretilen modeli Y53s’i Ekim ayı itibariyle satışa sunuyor.

Y53s, 6.58 inç ekran boyutuna ve FHD+ çözünürlük sunan bir ekranan sahip. 5000 mAh super büyük pil ve yapay zeka tabanlı güç tasarrufu tekonolojisi ile Y53s, tam şarj kapasitesiyle 14,3 saate kadar online Hd video izleme veya 7,05 saat oyun oynama imkanı sağlıyor.

64 MP süper yüksek çözünürlük ana arka kamerası, kusursuz netlik sağlarken, arka kamerada yer alan Süper Gece Modu ile karanlıkta bile muhteşem gece çekim imkanı sunuyor. En dikkat çeken özelliği ise; 8 GB RAM + 4 GB Genişletilmiş RAM. 8 GB’lık Y53s’in gizli bir bellek avantajı bulunuyor. Boşta kalan ROM alanının 4 GB’a kadar olan kısmını, uygulamalar arası geçişi daha da akıcı hale getirmek için genişletilmiş RAM olarak kullanabiliyor. Tüm favori uygulamalarınızı indirin ve hepsini gönül rahatlığıyla herhangi bir gecikme olmadan çalıştırın!

vivo Hakkında;

vivo, ana işi akıllı cihazlara ve akıllı hizmetlere odaklanan lider, tasarım odaklı bir değere dayalı harika ürünler yaratan küresel bir teknoloji şirketidir. vivo, her zaman insanlarla dijital dünya arasında arasında bir köprü kurmayı hedeflemektedir. Eşsiz yaratcılığı ile vivo, insanlara kullanılabilir bir mobil ve dijital yaşam sunar. İnovasyon, kullanıcı odaklılık ve benfen* gibi şirket temel değerlerini yanı sıra vivo, lider, uzun ömürlü, dünya standartlarında bir kuruluş olma vizyonuyla sürdürülebilir bir kalkınma stratejisi uygulamaktadır.

Mükemmelliğieriği sunmak için en iyi yerel yetenekleri bir araya getirip, geliştiren vivo, Shenzhen, Dongguan, Nanjing, Pekin, Hangzhou, Şangay, Xi’an, Taipei, Tokyo ve San Diego’daki 10 Ar-Ge merkezi ağıyla desteklenmektedir. 5G, yapay zeka, endüstriyel tasarım, fotoğrafçılık ve diğer gelecek vaat eden teknolojileri içeren en gelişkin kullanıcı teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

vivo’nun ayrıca Çin, Güney ve Güneydoğu Asya’da yıllık yaklaşık 200 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip beş yedi üretim merkezi (marka yetkili üretim merkezi dahil) bulunmaktadır. Şu an itibariyle vivo, satış ağını 50’den fazla ülke ve bölgede genişletmiştir ve dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından sevilmektedir.

*”Benfen”, doğru şeyleri yapma ve işleri doğru şekilde yapma konusundaki tutumu açıklayan bir terimdir- bu, vivo’nun teknolojiyi iyilik için inşa etme misyonunun ideal açıklamasıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Amazfit GTR 2e ve GTS 2e Akıllı Saatleri Vücut Sıcaklığını Gerçek Zamanlı Olarak Ölçümlüyor* – İnternet Haber

Akıllı giyilebilir cihazlar pazarının küresel markası Amazfit, heyecan verici ürün yelpazesinin son teknoloji ve ultra şık üyelerinden olan …

Published

on

By

Akıllı giyilebilir cihazlar pazarının küresel markası Amazfit, heyecan verici ürün yelpazesinin son teknoloji ve ultra şık üyelerinden olan Amazfit GTR 2e ve GTS 2e akıllı saatleri yeni bir tasarım konseptini benimseyerek, sınırların tamamen ortadan kaldırıldığı görsel bir deneyim vaat ediyor. Amazfit GTR 2e ve GTS 2e akıllı saatleri ayrıca vücut sıcaklığını gerçek zamanlı olarak ölçümlemesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Amazfit GTS 2e ve GTR 2e KDV dahil 1.299.00 TL’ye tr.amazfit.com linki üzerinden ve Hepsiburada.com gibi çok sayıda saygın online satış platformundan temin edilebiliyor.

Amazfit GTR 2e ve GTS 2e: Stil ve Sağlığın Mükemmel Kombinasyonu

Amazfit GT serisinin tüm üyeleri gibi, Amazfit GTR 2e ve GTS 2e de ekstra uzun pil ömrü sağlayan adeta sanat eserleri olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü ve entegre bir görsel deneyim yaratmak için kavisli cam ve çerçevesiz bir tasarımla harmanlanan mükemmel işçilik, ekranın tamamının kullanımına olanak sağlıyor. GTS 2e, 341 ppi piksel yoğunluğuna ve 1.65 inç HD AMOLED ekrana sahip olması nedeniyle netlik açısından en yeni akıllı telefonlarla kıyaslanabiliyor. GTR 2e, net ve canlı bir ekran için 326 ppi piksel yoğunluğuna ve 1.39 inç yüksek çözünürlüklü geniş bir AMOLED ekrana sahip.

Hassas BioTracker™ : En yeni BioTrackerTM 2 PPG yüksek hassasiyetli optik sensör ile donatılmış bu akıllı saatler, 24 saat kalp atış hızı izleme yapabilir ve hatta dinlenme sırasında bile kalp atış hızı anormal derecede yükseldiğinde uyarı verebilir. Amazfit GTR 2e ve GTS 2e, dinlenme kalp atış hızı, kalp atış hızı bölgeleri ve yüksek kalp atış hızı uyarısı gibi fonksiyonlarıyla kalp sağlığınızı izlemenize ve dengede tutmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca saatler, kan-oksijen seviyesi ölçüm fonksiyonu ile kullanıcının kan oksijen doygunluğunu izleyerek ölçümlemesine olanak tanıyor.

Uyku Kalitesinin Artılımasını sağlıyor: Amazfit GTR 2e ve GTS 2e akıllı saatler, uyku aşamalarını doğru bir şekilde belirleyerek, uyku solunumu durumunu izleyip uyku kalitesinin iyileştirilmesi için analiz ve öneriler sunuyor. Bu sayede kullanıcının derinlemesine uyku kalitesi destekleniyor.

Bilimsel Temellere Dayanan PAI™ Skoru sayesinde ise kalp atış hızı, aktivite süresi ve diğer sağlık verileri gibi karmaşık verileri kullanıcıların fiziksel durumlarını kolayca anlamaları için tek bir sezgisel puana dönüştürülüyor. Bu özellik sayesinde akıllı saatler, her kullanıcı için benzersiz sağlık verilerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir sağlık değerlendirme sistemi sunabiliyor.

90 spor modunu destekliyor: Çoğu spor tutkununun ihtiyaçlarını karşılamak için 90 spor modunu destekleyen Amazfit GTR 2e ve GTS 2e akıllı saatlerinde, çevrimdışı ses kontrolü özelliği sayesinde internet erişimi olmadan spor modlarını veya kalp atış hızı izleme işlevini açmak gibi sesli işlemler gerçekleştirebiliyor.

Amazfit GTR 2e ve GTS 2e akıllı saatlerinin dahili sensörü, vücut sıcaklığını gerçek zamanlı olarak ölçümlüyor. Saatin, temas alanını 15 dakikadan fazla olacak şekilde ölçmeye devam etmesi sıcaklık değerinin daha doğru bir şekilde ölçümlenmesine olanak tanıyor. Mevcut ortam sıcaklığının ölçülmesi için saatin havaya kaldırılması, bilek sıcaklığının ölçmek için ise saatin bileğinizde olması yeterlidir.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Amazfit GTS 2e ve GTR 2e KDV dahil 1.299.00 TL’ye temin edilebiliyor.

*GTR 2e/GTS 2e tıbbi cihaz olarak tasarlanmamıştır, hastalık teşhisinde kullanılamaz. Ölçüm değerleri kişisel referans amaçlıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending