Connect with us

Teknoloji Haberleri

İzmir Fuarı’ndan oyun girişimcilerine tam destek

Modern dünyada yaşanan gelişmeleri Türkiye’ye yaymayı kendine amaç edinen İzmir Enternasyonal Fuarı, değişen dünya koşullarına ayak uydurdu. Bu …

Published

on

Modern dünyada yaşanan gelişmeleri Türkiye’ye yaymayı kendine amaç edinen İzmir Enternasyonal Fuarı, değişen dünya koşullarına ayak uydurdu. Bu sebeple bilişim ve girişimciliğe yatırım yaptı.

Fuar kapsamında, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında teknoloji ve oyun festivali düzenlendi. Festivalde, Next Game Startup Girişimcilik Yarışması’nın finalistleri de beli oldu. Toplam 72 takım ve 122 kişinin katıldığı yarışmanın birinci takım Playumm, ikinci takım The Pack Studios, üçüncü takım ise Secred Games oldu. Ödül törenine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katılarak finalistleri tebrik etti.

Oyun sektöründe yer almak isteyen genç girişimcilerin başarılı oyun startupları kurmalarını sağlayan ve onları profesyonelleştirerek dünyaya açılmalarına öncülük etmeyi amaçlayan Intel ESL Oyun Festivali, İzmir Enternasyonal Fuarı çatısı altında düzenlendi. Festival kapsamında konsol turnuvaları, Mağara Game Jam ve Digi Gaming Seminerleri ile çeşitli etkinlikler yapıldı. Fuarda ayrıca, Next Game Startup Girişimcilik Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Yarışma kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kazananlara toplam 60 bin Türk Lirası ödül verilirken; Digi Game tarafından ise 150 bin Türk Lirası değerinde pazarlama ve operasyon desteği sağlandı. AWS (Amazon Web Services) şartlarını sağlayan tüm yarışmacılara ise 25 bin dolara kadar AWS Activate kredisi verilecek.

İzmir oyun sektöründe başkent olacak

Digi Gaming Seminerlerinde genç oyuncularla bir araya gelen Yemeksepeti Espor Pazarlama Uzmanı Aren Ünal, “İzmir’de olması benim için heyecan verici. Etkinlik hem oyunculara hem de katılımcılara ders niteliğinde. Bir diğer sevindiren taraf da İzmir’in hem espor hem de oyun sektörüne öncü olması… İzmir’in oyun sektöründe bir başkent olacağını düşünüyorum. Bizim bu tarafta öğrenmemiz gereken hala çok şey var. Sektör beş yılda bir anda büyüdü. Çünkü beş yıl önce esporu çok konuştuğumuz bir alan yoktu. Şu an geldiğimiz noktada büyük markalar kitleleri, doğru okuyup, doğru hareket etmeye çalışıyorlar. Dolayısıyla buradaki topluluğun çok farkındalar. Çünkü büyük markalar için aslında hem onları geliştirecek, hem de kitlelere seslenebilecekleri alanlar bunlar. Espor çok gelişecek özellikle Türkiye’de. Biz burada üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sektöre ilgi duyan gençleri Türkiye’ye yarayacak şekilde motive etmek ve aynı zamanda entegre etmek bizim için çok önemli. Bu tarz etkinliklerde Türkiye’nin önde gelen takımlarının hayranlarıyla birlikte bulunması, genç arkadaşlarımızın önünü açacak. Güzel bir farkındalık oldu” şeklinde konuştu.

“İzmir’in ev sahipliği yapmasına çok sevindim”

STEAM oyun platformu pazarlama müdürü olan Serdar Baran Ateş, 2014 yılından beri STEAM’de küçük ve büyük oyun geliştiricilere marketing desteği sunmaya başladığını belirtti.

Ateş, “Önceden başkalarının oyunlarını satıyordum. 2017’de ilk defa kendi oyunumu satarak tecrübemi arttırmaya başladım. O zamandan şimdiye kadar 100 den fazla oyuna hem yayınlanma aşamasında hem marketing ve diğer birçok aşamada yardımcı oldum. Birçok Türk oyun firmasına destek verdim. Şuanda da destek vermeye devam ettiğim firmalar bulunmaktadır” dedi. Baran Ateş, “ İzmir’in böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmasına çok sevindim. Burada birçok oyun geliştirici yetenekler var. Herkes bu tarz bir etkinlik bekliyor. Birbirleriyle tanışabilecekleri, kendilerini ifade edebilecekleri, oyunlarını yerelden globale taşıyabilecekleri fırsatlar bekliyorlar. Böyle bir organizasyona katılmak benim için çok güzeldi” diye konuştu.

“Kuleizmir’de danışmanlık hizmetimiz olacak”

Serdar Baran Ateş, “Kule İzmir’de danışmanlık hizmetimiz olacak. Türkiye’de bilgisayar oyunu yapan kim varsa hepsine her alanda destek olmak ve bu oyunları global seviyeye taşımak istiyoruz. STEAM içerisinde kaybolup gitmelerini istemiyoruz. Elimizden gelen desteği bütün Türk oyun firmalarına ya da bu işi ekip olarak yapan ama şirketleşememiş yeteneklere de yardımcı olmak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Oyun şirketleri İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

Funmoth Games kurucu ortağı ve CEO’su Doğukan Yelseli ile diğer kurucu ortağı ve COO’su Tolga Öztürk 90. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda bu yıl ilk defa yapılan ‘ESL Gaming Fest’ ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Doğukan Yelseli, “Daha genç yaştaki gençlere tavsiyem bu yönde atılım yapmaları, korkmamaları. Ben şirketi ilk kurduğumda 21 yaşındaydım. Bazı şeyler yaşanılarak öğreniliyor. Girişimci hissiyatı denilen bir şey var. Bugün de şirketi hala o startup ruhuyla yönetiyoruz. Bugün de tavsiyem denemeden bilemeyiz. Kesinlikle denesinler” dedi.

“İzmir, Türkiye’nin oyun başkenti olmaya çalışıyor”

Yelseli, İzmir’in Türkiye’nin oyun başkenti olmaya çalıştığını belirterek, “ABD’nin San Francisco’su nasılsa İzmir’de ülkede bunu yapmaya çalışıyor. İzmir’de ciddi anlamda çok başarılı stüdyolar çıktı. Senelerdir İstanbul’dan da, Ankara’dan da önce İzmir zaten bu olayı gerçekleştiriyordu. Böyle devam ederse buraya ciddi anlamda akın olacağını ve İstanbul’da olan bir stüdyonun bile buraya taşınacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Fuar gerçekten çok keyifli”

Funmoth Games CEO’su Yelseli, “Fuar gerçekten çok keyifli. Özellikle bu dönemde ilaç gibi geldi. Buradaki ekipler ciddi anlamda bir girişim yapmışlar ve çok başarılılar. Onlar için çok şanslı bir etkinlik” diyerek sözlerini noktaladı.

“Buradaki gençlerin önü açık”

Funmoth Games COO’su Tolga Öztürk, “Buradaki gençlerin önü çok açık. Bu tarz etkinlikler onlara gerçekten faydalı oluyor. Bugün sadece bu etkinlik ve fuar için geldik. Çok keyifli geçiyor. Şirketlere, buradaki etkinliklere destek verilmeye devam edildikçe burada istihdam da artacaktır. Bunun bölgesel olarak da ekonomiye katkısı olacaktır. Oyun sektörü de en çok paranın, yatırımın döndüğü bir alan. İzmir’in bu misyonunu çok değerli buluyorum” dedi.

“Böyle etkinliklere destek verilmesi çok önemli”

Ludus girişim stüdyosunda yönetici olarak görev yapan İsmet Gökşen, ‘Buradaki ortam gerçekten çok güzel. Burayı görünce insan mutlu oluyor. Böyle etkinliklere destek verilmesi çok kıymetli. Türkiye genç nüfusa sahip olan bir ülke ve biz Ludus olarak da şuna inanıyoruz: Bu genç kitleye ne kadar çok destek olursak o kadar çok başarı hikâyesi ortaya çıkar’ diye konuştu.

Kültürpark ve fuar

Weplay Ventures yatırım direktörü Burak Yılmaz; İzmir’in çok sevdiği bir şehir olduğunu, Kültürpark ve fuarın, İzmir’in en güzel parçalarından biri olduğunu belirtti.

Yılmaz, “İzmir’de böyle bir yerde oyun hakkında bu etkinliğin yapılması çok umut vadedici bir olay. Çok güzel bir rüzgâr yakaladık. Yaklaşık 3-4 yıldır çok güzel yatırımlar geliyor, girişimler kuruluyor. Oyun dünyası belki de en başarılı olduğumuz sektörlerden biri. Bunu doğru yönetip bir ileriye taşımak hepimiz için çok kıymetli. Burada verilen destekler çok önemli. Bu yüzden İZFAŞ’ın verdiği destekle böyle bir ortamın yaratılması çok önemli” şeklinde konuştu.

Oyun girişimcileri kuleizmir açılışı için gün sayıyor

Küresel büyüklüğü 170 milyar dolar olan oyun sektöründe 16’ncı sırada olan Türkiye’nin en büyük espor oyun festivali, 24-25-26 Eylül 2021 tarihlerinde fuarizmir’de yapılacak. Oyun sektöründe yer almak isteyen genç girişimcilere profesyonelleşme olanağı sunacak kuleizmir’in açılışı ise, festival kapsamında 24 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji Haberleri

Facebook, 13’e yönelik personel için bir Instagram uygulamasıerteliyor.

(mtag109109)Facebook Pazartesi günü ilk şeyden, sosyal ağlardan oluşan gençlerden oluşan olaylarla ilgili olarak daha ayrıntılı bilgilerle …

Published

on

By

(mtag109109)Facebook Pazartesi günü ilk şeyden, sosyal ağlardan oluşan gençlerden oluşan olaylarla ilgili olarak daha ayrıntılı bilgilerle karşı karşıya kalmaktan, 13 yaş ve çocuklar için uyarlanacak bir “Instagram Kids” hizmetinin görevlilerini duraklattığını söyledi.

Geri çekilme, Facebook tarafından ve satıştan gelmekte olan bir aile projesi kapsamında bir tesisten önce geldi. Vahiyler Silikon şirketi için bir halkla tanıtım vadisi yol açtı ve yeni ürün için yeni bir çağrıya yol açtı.

Facebook, daha “yaşa uygun bir deneyime” Sahip olmak amaçlı bir tasarım için tasarlanmak, planın planınıertele söyledi.

(mtag;100702 “Bütün dünya, iklim politikası, insanlar ve gelecekler ile birlikte çalışacaklar, onlarsız olmayın.

Instagram başkanı Adam Mosseri, Facebook’un iç iç dünyasının ürün tercihlerine bakmak için yapmak istediğini söyledi. Kredi. . . The New York Times için Ricky Rhodes

Uygulamanın gösteriyi durdurmayı durdurma, Facebook için nadir bir geri dönüş olacak. Son sosyal paylaşım, kötü eğitim ve rekabete aykırı uygulamalardan bahseden boğuşan, belki de en çok ince düşünülebilecek geldi. Dünyanın dört bir yanından insanlar, tüketicilerden oluşan tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Facebook, ile birlikte, gençlerin fotoğraf kullanımı ile onunla kullanımdayken, yaşabilmek mümkün olacak, bu artık onlara daha uygun bir geliştirmenin daha iyi çocuk için savunuldu. Facebook, “çocuklar” 10 ila 12 yaşları için tasarlandığından ve tüketicilerden, reklamlardan vazgeçmek ve yaşamak için uygun içerik ve olanaklar için pişirme iznini gerektireceğini. Eğitimler, öğretim hangi hesapları okul kontrol edenlerdir. Google’a ait olan YouTube, bir çocuk yetiştirmek.

Ancak BuzzFed, bu yılın başında Facebook’un uygulama üzerinde satış haberini verdiğinden, şirket hakkında incelemeyle karşı karşıya kaldı. Politikalar, kendileri gibiler, çocuk güvenliklerinden ve giysilerini giydirmek, genç yaştaki çocuklardan yırtıcılardan korunmak için yaşıtlarından genç yaşta yaşlanmalarını savunduğunu savunuyorlar.

Bay Mosseri Pazartesi günü, “projenin ne bilmeden önce sızdırıldığını” ve onun yanında halk için “birkaç cevap” olduğunu söyledi.

Facebook’un planlarına karşı, bu ay The Journal Facebook’un neden olduğu aşındırıcıların testini anlatan sızdırılmış dahili belgeye ikna edici makaleler yayınlamasıyla hızı ikna eder. Facebook’un içsel tasarımı, özellikle Instagram’ın kötülüğüne sahip olan şirketlerin müşterilerinin tercihlerini tercih eden insanlar için tercih edilen seçeneklerden yararlanmaya karşı artan sevgi ve zevke yönelik yol seçimini kazandı.

Perşembe günü, Facebook’un küresel başkanı Antigone Davis’in “Çevrimi Çocukları Koruma: Facebook Instagram ve Akıl Sağlığı Zarar” etrafında bir Senato Ticaret komitesi’nde ifade etmesi planlanıyor. ”

Connecticut Senatör Richard Blument Perşembe günkü yılyı alt yönetim kurulu da dahil olmak üzere, Instagram Kids’ilatma duraklarının yetersiz olduğu konusunda. Bir projeyi, o ve diğer kişilerin, Facebook’un planlanmayı planlamak için olası bu projeyi kullanmayı planlayabilirler. ”

Darı ve daha güçlü bir düzenlemeye sahip olması gerektiğini de ekledi. “Kitap kendi kendini düzenlemenin Face’lerini tanıtılmamalı ve Kongreye getirilmemeli” dedi.

Çocuklar için Londra’da çocuklar için yaygın olana odaklanan bir 5Rights Foundation’ın Al Mik, Instagram’ın çocuğunun daha fazla sistemik sorunu çözmeyeceğini söyledi. Grup, Temmuz ayı içinde, 13 küçük küçük tasarım, bir oluşturulmdan sonra 24 saat içinde tasarlanmış, gözden geçirme, kendine zarar verme ve ile ilgili olmak üzere tasarlanmasından oluşan bir tasarımdan oluşur.

Mik, “Bir, Facebook39;un kendi ürün ve hizmetimiz için çok büyük olup olması gerekiyor” dedi. “Çünlük hizmetinden yararlanmamak için değiller -a uygun bir görüşe göre, Instagram o kadar ne kadar ne de çocuklar için Instagram bir olarak görülmemeli. ”

Yeni ABD’nin uluslararası bir çocuk ve seyahat planlamasının parçası olan Boston’daki Fairplay Grubu yönetici direktörü Josh Golin, “Yönetim” adlı platformun çocukların nasıl hedef alınmak için daha sert tamamlaması olacak şeyi söyledi. İngiltere, kullanıcı 18 kullanıcılarınız kişiler tarafından kullanılan dijital hizmetler için ek donanım korumaları bir “Yaşam Kodu”Uygun tasarımı kabul etti.

Bay Golin dışında, maliyete 13 küçük çocuklarını Instagram’da düşünmek için büyük bir halk eğitim amaçlı kullanımları için Facebook’a çağrıda bulundu.

Facebook’un küresel güvenlik salonu Antigone Davis’in Perşembe günü Senato Ticaret komitesinde açıklama yapması planlanıyor. Kredi. . . Çip Somodevilla/Getty Images

Instagram ifşaları, Facebook’ta da yetiştirmesuzluğa yol açtı. Geçen, geçen, Mark Zuckerberg’deki genel kapsamlı bir toplantıda, Instagram bilgisini araştırmasını öğrenmek isteyenler ve halka açık konuşma Perşembe günü olmayan bir planya göre, tahmine hakkında ne planladıklarını sordular.

Bay Zuckerberg;e en çok oy alan çalışan sorularından biri, “Gençlerin oranı 4 yüzde 20 arttı” dedi. “Instagram genç kızlar için çalındığı kanıtlanmıştır. Facebook bunu çözmek için ne yapıyor?”

Toplantıda, Bay Zuckerberg, Bay Mosseri'ye iletti ve Mosseri’yi ziyaret edebilirya göre Instagram’ın yaşadığını görmek için görüntüleyebildiğini söyledi. Bu noktalar daha sonra Pazar günü bir şirket blog yazısında halka açık bir şekilde yinelendi.

Gençlik Instagram yolundan geçen ekibe ne belli değil. Facebook yıl boyunca, Instagram benzer şekilde bir deneyim oluşturmak için daha önce YouTube Kids’i yetiştirmeyi seven Pavni Diwanji’yi işe almayı aldı.

Instagram, takım hakkında hemen hemen bir yorum yapılmamıştır.

Pazartesi günü Bay Mosseri şirketi savundu. Facebook’un iç tasarımının, insanların hesap duraklatmasına veya taciz edilmesine yönelik olarak tam kapsamlı engellemelerini ön plana çıkarmak için yeni bir projeye dahil olmak için herkesin gözü önünde olacaklardır.

Çocuklar için bir ürün seçeneği için kullanıma hazır ürünler için Instagram’da yeni çocuklara tanıtma sözü verdi. Bay Mosseri, “Instagram Kids'i eleştirmenler onu kötü bir fikir olarak kabulü olarak görecekler”; dedi. “Konu bu değil. ”

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Facebook, 13’e yönelik personel için bir Instagram uygulamasıerteliyor.

Facebook’un ilk gününden başlayarak, gençlerin eğitiminden ilgili konularda 13 yaş vequot;Instagram Kids”Instagram Kids” hizmetinin görevlilerini …

Published

on

By

Facebook’un ilk gününden başlayarak, gençlerin eğitiminden ilgili konularda 13 yaş vequot;Instagram Kids”Instagram Kids” hizmetinin görevlilerini duraklattığını söyledi.

The Street Journal tarafından ve tarafından ve The Street Journal’da bulunan bu Wall hakkında ve Instagram genç kızlar üzerinde üzerinde bulunulan yerde haftanın sıcak tatilinden kapsamlı bir şekilde bir kongreden önce geldi.

Facebook, daha “yaşa uygun deneyime” sahip olacak olmak için bir instagramdan yararlanmak isteyen, genel olarak gelen düşünceyi planertelediğini söylüyor.

Instagram’ın başkanının başkanı Adam Mosseri, “Büyütmek için yapılacaklar, politikalar ve onlarla birlikte çalışacaklar, onların endişelerini ve bu projeyi genç yetiştirmek için mutlu olmak için düşünülecek zaman”; dedi. bir blog yazısı.

(mtag0702)Facebook, yaş olacak yaştaki gençlerin Instagram’ı zaten kullandığını savundu, bu daha fazla ebeveynliği ile onlara daha uygun bir gelişim daha iyi olacak. Google’a ait olan YouTube, kullanıma yönelik bir kullanıma yöneliktir.

Ancak Facebook’un bu yılın başından itibaren uygulamadan ortaya çıkmasından bu yana yana araçla, politikalar, çocuklar, çocuklardan karşı karşıya kalma konusunda karşı karşıya kalırlar. Çocukları yırtıcılar, zorbalık ve vücutları utandırma gibi hizmetle ilgililerden korumakta, onları daha genç yaşta bağladıklarını savundular.

Facebook’un planlarına karşı, bu dergi, Facebook’tan beğenilmeyen bir ürünü teslim etmek için tasarlanmayan içtenleştirilmiş bir dizi teslimatını yayınlamakla ikna edicidir. Facebook’un içinde yer alan, şirket yönetimindeki ziyaretçilerin satın alma tercihinin taraflarını en aza indirmek için özel Instagram’ın tercih ettiği kişiler, özellikle de genç kızlar üzerinde olumsuz bir sağlık etkisi yarattı.

Bu bir son dakika haberidir. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Yerel Üretim Vivo Y53s, Ekim’de satışta! – İnternet Haber

Dünyanın lider akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye’de üretilen modellerine yenilerine eklemeye devam ediyor. Y11s ve Y20 modellerinin ardından …

Published

on

By

Dünyanın lider akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye’de üretilen modellerine yenilerine eklemeye devam ediyor. Y11s ve Y20 modellerinin ardından “Yerli Üretim” logosuyla üretilen modeli Y53s’i Ekim ayı itibariyle satışa sunuyor.

Y53s, 6.58 inç ekran boyutuna ve FHD+ çözünürlük sunan bir ekranan sahip. 5000 mAh super büyük pil ve yapay zeka tabanlı güç tasarrufu tekonolojisi ile Y53s, tam şarj kapasitesiyle 14,3 saate kadar online Hd video izleme veya 7,05 saat oyun oynama imkanı sağlıyor.

64 MP süper yüksek çözünürlük ana arka kamerası, kusursuz netlik sağlarken, arka kamerada yer alan Süper Gece Modu ile karanlıkta bile muhteşem gece çekim imkanı sunuyor. En dikkat çeken özelliği ise; 8 GB RAM + 4 GB Genişletilmiş RAM. 8 GB’lık Y53s’in gizli bir bellek avantajı bulunuyor. Boşta kalan ROM alanının 4 GB’a kadar olan kısmını, uygulamalar arası geçişi daha da akıcı hale getirmek için genişletilmiş RAM olarak kullanabiliyor. Tüm favori uygulamalarınızı indirin ve hepsini gönül rahatlığıyla herhangi bir gecikme olmadan çalıştırın!

vivo Hakkında;

vivo, ana işi akıllı cihazlara ve akıllı hizmetlere odaklanan lider, tasarım odaklı bir değere dayalı harika ürünler yaratan küresel bir teknoloji şirketidir. vivo, her zaman insanlarla dijital dünya arasında arasında bir köprü kurmayı hedeflemektedir. Eşsiz yaratcılığı ile vivo, insanlara kullanılabilir bir mobil ve dijital yaşam sunar. İnovasyon, kullanıcı odaklılık ve benfen* gibi şirket temel değerlerini yanı sıra vivo, lider, uzun ömürlü, dünya standartlarında bir kuruluş olma vizyonuyla sürdürülebilir bir kalkınma stratejisi uygulamaktadır.

Mükemmelliğieriği sunmak için en iyi yerel yetenekleri bir araya getirip, geliştiren vivo, Shenzhen, Dongguan, Nanjing, Pekin, Hangzhou, Şangay, Xi’an, Taipei, Tokyo ve San Diego’daki 10 Ar-Ge merkezi ağıyla desteklenmektedir. 5G, yapay zeka, endüstriyel tasarım, fotoğrafçılık ve diğer gelecek vaat eden teknolojileri içeren en gelişkin kullanıcı teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

vivo’nun ayrıca Çin, Güney ve Güneydoğu Asya’da yıllık yaklaşık 200 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip beş yedi üretim merkezi (marka yetkili üretim merkezi dahil) bulunmaktadır. Şu an itibariyle vivo, satış ağını 50’den fazla ülke ve bölgede genişletmiştir ve dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından sevilmektedir.

*”Benfen”, doğru şeyleri yapma ve işleri doğru şekilde yapma konusundaki tutumu açıklayan bir terimdir- bu, vivo’nun teknolojiyi iyilik için inşa etme misyonunun ideal açıklamasıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending