Connect with us

Kripto Haberleri

VanEck ve ProShares, Ethereum (ETH) ETF Teklifini Geri Çekmek İçin Harekete Geçti

VanEck ve ProShares, dosyalamadan yalnızca birkaç gün sonra Ethereum ETF’i başvurularını aniden geri çekmek için harekete geçti. Son dakika …

Published

on

VanEck ve ProShares, dosyalamadan yalnızca birkaç gün sonra Ethereum ETF’i başvurularını aniden geri çekmek için harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, VanEck ve ProShares’in muhtemelen SEC ile bir konferans görüşmesi yaptığını ve bu sırada düzenleyicinin Ethereum ürünlerini reddettiğine inanıyor.

Analiste göre SEC’in bu iki Ethereum ETF’i teklifini henüz başlarda reddetmesi Bitcoin ETF’i için iyiye işaret olabilir. Çünkü düzenleyici, “daha gizemli” bir şeye geçmeden önce, bu işe lider kripto varlık ile başlamak isteyebilir.

Ethereum ETF hayalleri şimdilik askıda kalacak gibi görünüyor. Kryptoin, VanEck ve Wisdomtree, fiziksel Ethereum destekli borsa yatırım fonları için hala bekleyen başvurulara sahip. Ancak düzenleyicinin incelemesi gereken 20’den fazla teklif olduğu göz önüne alındığında Ethereum ETF’lerinin şimdilik onay alma şansı son derece az görünüyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Haberleri

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı planlıyor

Bitmain, Çin’deki Madencilik Ekipmanı Satışlarını Durduracak Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı …

Published

on

By

Bitmain, Çin’deki Madencilik Ekipmanı Satışlarını Durduracak

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in haberine göre Bitmain konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, üç yakın kaynak şirketin böyle bir planı olduğundan söz etti.

Bitmain, gelen bilgilere göre üretiminin önemli bir bölümünü Shenzhen bölgesinden taşımayı planlıyor. Ancak şirketin bir sonraki planı ise gün yüzüne çıkmış değil.

Geçtiğimiz gün, Bitmain cihazları için önemli bir satış platformu olan Alibaba da donanım satışlarının 8 Ekim’den itibaren askıya alınacağını duyurmuştu.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz, Başkan Joe Biden tarafından Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) atanan Seaule Omarova’nın adaylığına karşı çıkıyor

Teksas Senatörü, Biden’ın Kripto Karşıtı OCC Seçimine Karşı çıktı Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz …

Published

on

By

Teksas Senatörü, Biden’ın Kripto Karşıtı OCC Seçimine Karşı çıktı

Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz, Başkan Joe Biden tarafından Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) atanan Seaule Omarova’nın adaylığına karşı çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cruz, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Omarova’nın kripto endüstrisini “unutulacak şekilde” düzenlemeye istekli olduğunu iddia etti.

“Kripto geleceğini belirleyen hükümet düzenlemeleriyle karşı karşıya. Bu adaylığın durdurulması gerekiyor”

OCC, kripto endüstrisinin mevcut yükselişinin “işlevsiz” bir finansal sistemin işareti olduğuna dikkat çekerken, kriptonun finansı demokratikleştirdiği fikrine ise şüpheyle yaklaşıyor.

Omarova ilk etapta büyük bankaların da bir rakibi olarak tanınıyor. Omarova atmış olduğu tweet’lerde JPMorgan’ı hedef almıştı.

İronik bir şekilde kripto varlık lobisi, Omarova’nın adaylığına engel olmak için bankalarla aynı safta yer alacak.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Miami Belediye Başkanı Suarez Çin Hakkında Konuştu Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler …

Published

on

By

Miami Belediye Başkanı Suarez Çin Hakkında Konuştu

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Francis Suarez, Anthony Pompliano’nun Best Business Show programına katıldı. Suarez belediye çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılması ve Bitcoin ile vergi ödenmesi gibi çalışmalarının başladığını söyledi. Belediye başkanı çalışmaların Ekim ayı sonuna kadar tamamlanmasını beklediklerini belirtti.

“Şimdi Ekim ayında ‘teklif talebi’ olarak adlandırılan şeyi yayınlamak üzereyiz – bu şekilde satıcıları seçmemiz gerekiyor – ve çalışanlarımıza Bitcoin olarak ödeme yapmamıza ve ücret olarak Bitcoin’i kabul etmemize izin verecek bir satıcımız olacak.”

Suarez şu anda vergilerin BTC ile nasıl ödeneceğini araştıran bir ilçe komisyon üyesine sahip olduklarının altını çiziyor:

“Bitcoin ile yapmak istiyoruz çünkü bildiğimiz ve güvendiğimiz şey bu. Bunun en doğrulanabilir ve en güvenilir ağ olduğunu düşünüyoruz.”

Çin Büyük Hata Yaptı

Suarez, Çin haberlerini de değerlendirdi ve Çin’in kripto varlık işlemlerini yasa dışı ilan ederek büyük bir hata yaptığını söyledi.

Bitcoin destekçisi belediye başkanı ayrıca ABD’li senatör Toomey gibi ABD’nin bundan yararlanması gerektiğine inanıyor. Suarez’e göre ABD, daha fazla madenciyi ülkeye çekerek bundan daha fazla yararlanma potansiyeline sahip görünüyor.

Continue Reading

Trending