Connect with us

Kripto Haberleri

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Gücünü Yeniden Kazandı, Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısındaki kayıplarını toparlamadan önce haftanın en düşük seviyesi olan 44.012 dolardan işlem gördü. BTC tekrar …

Published

on

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısındaki kayıplarını toparlamadan önce haftanın en düşük seviyesi olan 44.012 dolardan işlem gördü. BTC tekrar 47.000 doların üzerinde ve 48.000 dolarlık direnci kırmaya çalışabilir. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre:

  • Bitcoin, 45.500 dolar ve 46.000 dolar direnç seviyelerinin üzerinde iyi bir artış başlattı.
  • Fiyat şu anda 46.000 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 45.500 dolara yakın dirençle önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
  • Parite, yakın vadede 48.000 dolarlık direnç bölgesini aşarsa daha da yükselebilir.

Bitcoin (BTC) Gücünü Yeniden Kazandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı düşüşünü 44.200 dolarlık destek bölgesinin altına genişletti. Bununla birlikte, BTC boğaları 44.000 dolar seviyesinin üzerinde aktifti. Fiyat yeni bir artışa başlamadan önce 44.012 dolar civarında bir dip oluştu.

45.000 dolar ve 45.500 dolar direnç seviyelerinin üzerinde istikrarlı bir artış oldu. Fiyat, 48.100 dolardan en 44.012 dolara doğru gerçekleşen düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesini aştı. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 45.500 dolara yakın dirençle önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.

Bitcoin fiyatı şu anda 46.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Hatta 48.100 dolardan 44.012 dolara doğru gerçekleşen ana düşüşün %76.4 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Yukarı yönde, anlık bir direnç 47.500 dolar seviyesinin yakınında. İlk kilit direnç 48.000 dolar ve son büyük dalgalanma olan 48.100 dolar seviyesinin yakınında. Yükselmeye devam etmek için fiyatın 48.000 dolarlık direnç bölgesini aşması gerekiyor. Boğalar için bir sonraki büyük durak 50.000 dolar olabilir.

Bitcoin (BTC) Düşer mi?

Bitcoin 48.000 dolar ve 48.100 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 46.800 dolar seviyesine yakın.

İlk büyük destek şimdi 46.500 dolarlık bölgeye yakın. Bir sonraki kilit destek şimdi 46.000 dolar seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yakın. 46.000 doların altında net bir kırılma olursa, fiyat 45.000 dolarlık destek bölgesini tekrar ziyaret edebilir.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – MACD yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 60 seviyesinin oldukça üzerinde.
  • Ana Destek Seviyeleri – 46.500 ardından 46.000 ABD Doları
  • Ana Direnç Seviyeleri – 47.500, 48.000 ve 48.100 ABD Doları

Kripto Haberleri

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı planlıyor

Bitmain, Çin’deki Madencilik Ekipmanı Satışlarını Durduracak Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı …

Published

on

By

Bitmain, Çin’deki Madencilik Ekipmanı Satışlarını Durduracak

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in haberine göre Bitmain konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, üç yakın kaynak şirketin böyle bir planı olduğundan söz etti.

Bitmain, gelen bilgilere göre üretiminin önemli bir bölümünü Shenzhen bölgesinden taşımayı planlıyor. Ancak şirketin bir sonraki planı ise gün yüzüne çıkmış değil.

Geçtiğimiz gün, Bitmain cihazları için önemli bir satış platformu olan Alibaba da donanım satışlarının 8 Ekim’den itibaren askıya alınacağını duyurmuştu.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz, Başkan Joe Biden tarafından Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) atanan Seaule Omarova’nın adaylığına karşı çıkıyor

Teksas Senatörü, Biden’ın Kripto Karşıtı OCC Seçimine Karşı çıktı Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz …

Published

on

By

Teksas Senatörü, Biden’ın Kripto Karşıtı OCC Seçimine Karşı çıktı

Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz, Başkan Joe Biden tarafından Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) atanan Seaule Omarova’nın adaylığına karşı çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cruz, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Omarova’nın kripto endüstrisini “unutulacak şekilde” düzenlemeye istekli olduğunu iddia etti.

“Kripto geleceğini belirleyen hükümet düzenlemeleriyle karşı karşıya. Bu adaylığın durdurulması gerekiyor”

OCC, kripto endüstrisinin mevcut yükselişinin “işlevsiz” bir finansal sistemin işareti olduğuna dikkat çekerken, kriptonun finansı demokratikleştirdiği fikrine ise şüpheyle yaklaşıyor.

Omarova ilk etapta büyük bankaların da bir rakibi olarak tanınıyor. Omarova atmış olduğu tweet’lerde JPMorgan’ı hedef almıştı.

İronik bir şekilde kripto varlık lobisi, Omarova’nın adaylığına engel olmak için bankalarla aynı safta yer alacak.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Miami Belediye Başkanı Suarez Çin Hakkında Konuştu Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler …

Published

on

By

Miami Belediye Başkanı Suarez Çin Hakkında Konuştu

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Francis Suarez, Anthony Pompliano’nun Best Business Show programına katıldı. Suarez belediye çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılması ve Bitcoin ile vergi ödenmesi gibi çalışmalarının başladığını söyledi. Belediye başkanı çalışmaların Ekim ayı sonuna kadar tamamlanmasını beklediklerini belirtti.

“Şimdi Ekim ayında ‘teklif talebi’ olarak adlandırılan şeyi yayınlamak üzereyiz – bu şekilde satıcıları seçmemiz gerekiyor – ve çalışanlarımıza Bitcoin olarak ödeme yapmamıza ve ücret olarak Bitcoin’i kabul etmemize izin verecek bir satıcımız olacak.”

Suarez şu anda vergilerin BTC ile nasıl ödeneceğini araştıran bir ilçe komisyon üyesine sahip olduklarının altını çiziyor:

“Bitcoin ile yapmak istiyoruz çünkü bildiğimiz ve güvendiğimiz şey bu. Bunun en doğrulanabilir ve en güvenilir ağ olduğunu düşünüyoruz.”

Çin Büyük Hata Yaptı

Suarez, Çin haberlerini de değerlendirdi ve Çin’in kripto varlık işlemlerini yasa dışı ilan ederek büyük bir hata yaptığını söyledi.

Bitcoin destekçisi belediye başkanı ayrıca ABD’li senatör Toomey gibi ABD’nin bundan yararlanması gerektiğine inanıyor. Suarez’e göre ABD, daha fazla madenciyi ülkeye çekerek bundan daha fazla yararlanma potansiyeline sahip görünüyor.

Continue Reading

Trending