Connect with us

Kripto Haberleri

Altcoin Endeksi ADA, SOL, LUNA ve Diğer Varlıklar Sayesinde Yükselirken Bitcoin Konsolide Aşamasında

Altcoin endeksi, kısa vadede olası bir altcoin hakimiyetinin ilk işaretlerini gösteriyor Altseason endeksine göre, alternatif kripto varlıklar …

Published

on

Altcoin endeksi, kısa vadede olası bir altcoin hakimiyetinin ilk işaretlerini gösteriyor Altseason endeksine göre, alternatif kripto varlıklar mevcut ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Altcoin endeksi bu ay 84 değerinde, bu da altcoin’lerin Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha iyi bir performans gösterdiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mini Altcoins mevsimin gelmesinin ana nedeni, Bitcoin grafiğindeki belirsizlik ve neredeyse bir hafta önce başlayan sürekli bir konsolidasyondu. Bitcoin, 12 günden fazla bir süredir 48.000-43.500 dolar aralığında işlem görürken, alternatif kripto varlıklar ise hızla büyüyor.

Cardano’nun Boğa Koşusu

Cardano (ADA), akıllı sözleşme çözümüyle ilgili ilk görüşmelerin gündeme gelmesinden sonra bugün en yüksek noktasına bakıldığında neredeyse yüzde 100’lük bir büyüme yaşadı. Büyümenin bu temelde güçlü nedenine ek olarak, kripto varlık topluluğu aktif olarak onu teşvik ediyor ve destekliyor. Şu anda ADA, coin başına 2.4-2.5 dolar arasında işlem görüyor ve önceki 2.49 dolarlık ATH’yi kırmış durumda.

Solana’nın Boğa Koşusu

Altcoin endeksi üzerinde büyük etkisi olan bir diğer kripto para ise Solana’nın kripto parası oldu. Proje, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin vererek çeşitli DeFi çözümleri sunuyor. Ağ, benzersiz bir Proof of History fikir birliği kullanır.

Güçlü temel değeri ve hızla büyüyen DeFi sektörü sayesinde özel yatırımcıların dikkatini çeken SOL, Temmuz sonundan bu yana yüzde 244 değer kazandı.

Bitcoin’in Durumu

Bitcoin, kripto para biriminin 28.000 dolar seviyesini test ettiği Temmuz ayının sonundan bu yana hızla yükseldi. Hızlı bir fiyat toparlanması, büyük Bitcoin benimsemesini ve kripto para birimi piyasasına kurumsal fon akışını işaret eden çok sayıda haberin ardından geldi.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte %6 oranında bir büyüme ile 46.980 dolardan işlem görüyor. Altcoinler, ADA, MATIC ve XRP gibi çeşitli alternatif kripto para birimlerinde 24 saatlik ortalama yüzde 10 ila 20 büyüme ile hala Bitcoin’den çok daha iyi performans gösteriyor.

Son 24 saatte AVAX %117, LUNA %75, SOL %73, ADA %40, FTM ise %63 oranında yükseldi. BTC ise son 7 günde %5.5 yükseldi.

Kripto Haberleri

Şangay, Dijital Yuanın Sınır Ötesi Kullanımını Conflux Blokzincirinde Test Edecek

Şangay, dijital yuan testi için Conflux’ın blokzinciri altyapısını kullanacak. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Şangay, dijital yuan testi için Conflux’ın blokzinciri altyapısını kullanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün gerçekleşen bir basın açıklamasında, Lingang Pilot Free Trade bölgesindeki sınır ötesi pazarlarda dijital yuan testi için Conflux blokzincirinin kullanılacağı duyuruldu. Testler Conflux ve devlete ait Şanghay Denizcilik Üniversitesi tarafından kurulan yeni Şanghay ShuTu Blockchain Araştırma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecekken, Şangay hükümeti haberi doğruladı. 

Çin dijital para birimi konusunda en ileride olan ülke olmasına ve Nisan 2020’den bu yana test edilmesine rağmen, yalnızca birkaç kez sınır ötesi amaçlar için kullanıldı.

Conflux, ticaret ve nakliye için blokzinciri standartlarını geliştirmeye çalışacağını söyledi. Şangay hükümeti Ocak ayında Conflux’a 5 milyon dolar değerinde bir yatırım yapmıştı. 

Continue Reading

Kripto Haberleri

Freddie Mercury’nin NFT’si AIDS’e Karşı Yardım Amacıyla Satışa Sunulacak

Freddie Mercury’den ilham alan eserler, 20 Eylül’den itibaren 75 saat boyunca SuperRare’de müzayedede satılacak. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

By

Freddie Mercury’den ilham alan eserler, 20 Eylül’den itibaren 75 saat boyunca SuperRare’de müzayedede satılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rahmetli Queen solisti Freddie Mercury’den ilham alan dört adet non-fungible token (NFT), Mercury’nin 75. doğum gününü anmak için hayır amaçlı olarak açık artırmaya çıkarılacak. NFT’lerden üç tanesi şarkıcıyı gösterirken dördüncüsü bir rüya temsili olacak: Japon balıklarından oluşan bir yüzme havuzuyla çevrili, taburesinde taç olan kuyruklu piyano.

Reuters’ın haberine göre Blake Kathryn, Chad Knight, Mat Maitland ve MBSJQ’nin eserleri, 20 Eylül’den itibaren SuperRare dijital sanat pazarında süreli bir müzayedede 75 saat boyunca açık artırmada olacak. Gelir, Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor ve grup yöneticisi Jim Beach tarafından şarkıcının anısına kurulan bir AIDS yardım kuruluşu olan The Mercury Phoenix Trust’a gidecek.

SuperRare ve Mercury Phoenix Trust tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Freddie Mercury vefat ettiğinde dünyaya çok basit bir yaratıcı görev bıraktı ve şunu dedi: İşimle istediklerini yapabilirler ama beni asla sıkıcı birisi yapmazlar.”

Grafik sanatlar ve tasarım eğitimi alan Mercury, 5 Eylül’de 75 yaşına girecekti. Mercury, 1991’de AIDS’e bağlı zatürreden öldü.

Continue Reading

Kripto Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı Stablecoin’ler İçin Federal Bir Çerçeve Hazırlığında

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoin’lerle ilgili yayımlayacağı raporda, stablecoin’lerin nakde çevrilme durumunda oluşabilecek potansiyel …

Published

on

By

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoin’lerle ilgili yayımlayacağı raporda, stablecoin’lerin nakde çevrilme durumunda oluşabilecek potansiyel riskler gibi birçok endişeyi ele alacağı bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine göre Hazine, stablecoin’ler için bir çerçeve oluşturmaya çalışıyor. Stablecoin’ler şimdiye kadar yalnızca eyalet düzeyinde düzenlendi ve söz konusu raporla ise federal bir yaklaşımın geleceği tahmin ediliyor.

Daha önce aktardığımız üzere, stablecoin’lerin desteklediği varlıklar konusunda büyük endişeler bulunuyor. Bu endişeler özellikle Tether davasında gün yüzüne çıkmıştı. Kripto varlık piyasasında en çok kullanılan varlıklardan olan stablecoin’lerin ayrıca piyasayı manipüle etmede kullanıldığı şeklinde bazı iddialar da bulunuyor. Bu noktada ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Hazine ve diğer finansal düzenleyicilerin stablecoin şirketlerini sıkı incelemeye tabi tutuyor.

Söz konusu raporun yanı sıra Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin (The Financial Stability Oversight Council) de stablecoin’lerin yarattığı riskler hakkında bir soruşturma başlatabileceği öne sürülüyor.

Continue Reading

Trending