Connect with us

Bitcoin Haber

ABD’nin Cool Valley Belediye Başkanı, Herkese 1.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Vermek İstiyor

ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Belediye Başkanı Janson Stewart, kasabanın tüm 1.500 sakinine 1.000 dolar değerinde Bitcoin vermeyi …

Published

on

ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Belediye Başkanı Janson Stewart, kasabanın tüm 1.500 sakinine 1.000 dolar değerinde Bitcoin vermeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Belediye Başkanı Stewart, yerel haber kaynağı KDSK’ye, Bitcoin savunucuları tarafından kullanılan en yaygın ifadelerden birine atıfta bulunarak, “Bak, bu dijital altın” dedi. “Şehrimdeki her hanenin, ister 500 ister 1000 dolar olsun, bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum.”

Belediye Başkanı Stewart, Bitcoin projesini yıl sonuna kadar başlatmayı umuyor ve bunu finanse etmek için bir dizi potansiyel kaynakla ilgileniyor:

“Birkaç milyon dolara kadar topladığım herhangi bir parayı eşleştirmeyi kabul eden bazı bağışçılarım var. Bununla birlikte birkaç hükümet fonu almaya çalışıyorum. Ya da potansiyel olarak gelen COVID yardımından gelen paranın bir kısmını almaya çalışıyorum.”

Belediye başkanının şehrin kendi fonlarını kullanmayı bile düşündüğü bildiriliyor. Başkan yaptığı açıklamada “Mümkün… Nasıl olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Beş Yıllık HODL

Cool Valley sakinleri, Bitcoin’lerini ancak en azından başlangıçta satmamak koşuluyla alabilecekler.

Belediye Başkanı Stewart, “Bunu bir Bitcoin hak kazanma programı gibi düşünüyoruz” dedi ve ekledi: ”Fikir şu ki, gerçekten tam erişim elde etmeden önce belki beş yıl boyunca ona dokunmazsınız.”

Stewart ayrıca, vatandaşların bugün Bitcoin’i sadece araba ödemeleri için kullandıklarına yıllar sonra 500.000 dolar gibi bir miktara karşılık geldiğini gördüklerinde ”gerçekten pişman olacaklarını” söyledi.

Bitcoin’in sakinlere tam olarak nasıl dağıtılacağı henüz belirlenmedi. Stewart kapıları çalmayı ve kasaba halkına Bitcoin’in nasıl kullanılacağı ve saklanacağı konusunda ücretsiz dersler vermeyi önerdi.

Bitcoin Haber

El Salvador’daki Protestocular Başkan Bukele’ye Meydan Okuyarak Bitcoin (BTC) ATM’sini Ateşe Verdi

El Salvador’daki bir grup protestocu, geçtiğimiz günlerde Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin’i yasal olarak kabul edilmesi de dahil olmak üzere …

Published

on

By

El Salvador’daki bir grup protestocu, geçtiğimiz günlerde Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin’i yasal olarak kabul edilmesi de dahil olmak üzere son politikalarını protesto ederek, bir Bitcoin ATM’sini ateşe verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber kuruluşu Teleprensa tarafından atılan bir dizi tweet’e göre, bir grup protestocu 15 Eylül’de El Salvador’un başkenti San Salvador’daki Plaza Gerardo Barrios’ta bir ATM’yi ateşe verdi. Protestocular ayrıca Başkan’ın yeni para politikalarına karşı Bitcoin karşıtı sloganlar attı.

Teleprensa’nın haberi, göstericilerin ATM’i ve yakındaki mobilyaları ateşe vererek Başkan Bukele’nin Bitcoin’i yasal olarak benimsemesini protesto ettiklerini gösteriyor.

Chivo olarak bilinen Bitcoin ATM’si, hükümetin BTC’yi yasal olarak benimsemesini teşvik etmek için El Salvador’da kurulan iki yüz makineden biridir. Başkan Bukele daha önce ülkenin “her yerine” kripto ATM’leri yerleştirme arzusunu dile getirirken, hiçbir vatandaşın Bitcoin veya dijital varlıkları kullanmaya zorlanmayacağını yineledi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Canaan, Şimdiye Kadarki En Güçlü 3 Aylık Satış Sonucunu Elde Etti

Önde gelen Çinli kripto para madenciliği donanım üreticisi, en güçlü 3 aylık satış sonucunu elde etti. Son dakika gelişmelerden anında …

Published

on

By

Önde gelen Çinli kripto para madenciliği donanım üreticisi, en güçlü 3 aylık satış sonucunu elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin merkezli kripto para madenciliği cihazları üreticisi Canaan Inc., elde ettiği bu güçlü geliri “satılan toplam bilgi işlem gücündeki önemli artışa” bağlıyor.

Canaan, bazı ülkelerde son zamanlarda yaşanan kripto para madenciliğini çevreleyen belirsizliklere rağmen şimdiye kadarki en güçlü üç aylık satış sonuçlarını bildirdi. Canaan, şirketin verilerine göre bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık %507.3 ve bu yılın ilk çeyreğine göre %168.6 artışla 1.08 milyar yuan (167.5 milyon dolar) toplam net gelir bildirdi.

Canaan’ın teslim ettiği Bitcoin madencilik makinelerindeki artışla beraber satılan toplam bilgi işlem gücünün geçen çeyrekte saniyede 5,9 terahash’a ulaştı, yıllık bazda %126,9 ve ilk çeyreğe göre %200 arttı. Şirket bu önemli artışların öncelikle güçlü pazar talebine bağlı olarak artan makine sayısı sayesinde gerçekleştiğini söyledi.

Amaçları Pazar Payını Artırmak

Canaan CEO’su Nangeng Zhang, son üç aylık kazançların açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, Canaan’ın ileriye dönük stratejisinin Bitcoin madencilik cihazları işindeki pazar payını artırmak olduğunu söyledi.

Canaan, bu yılın başından beri Kuzey Amerika’daki müşteriler ve ortaklarla anlaşmalar yapıyor. En son anlaşmaları, Genesis Digital Assets ile büyük bir siparişi içeriyor. Zhang, şunları söyledi:

“Kendi işlettiğimiz Bitcoin madenciliği programımızla ilgili olarak, Bitcoin madenciliğinin muazzam fırsatlarını kavramak için bilgi işlem gücünü kullanmaya devam etmeyi planlıyoruz.”

Continue Reading

Bitcoin Haber

Sotheby’s, 6 Milyon Dolarlık Elmas Kolye İçin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Ödeme Kabul Ediyor

Sotheby’s, ünlü kuyumcu Harry Winston tarafından tasarlanan bir elmas kolyeyi açık arttırmaya çıkarıyor. Son dakika gelişmelerden anında …

Published

on

By

Sotheby’s, ünlü kuyumcu Harry Winston tarafından tasarlanan bir elmas kolyeyi açık arttırmaya çıkarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elmas kolyenin potansiyel alıcısı, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veya USD Coin (USDC) ile ödeme yapabilecek.

Kripto ile satın alma işlemi, borsanın e-ticaret kolu olan Coinbase Commerce aracılığı ile gerçekleşecek.

Sotheby’s müzayedesi, 24 Eylül’de Hong Kong’da yapılacak.

Kolye, 14.93 karar ağırlığa sahiptir. Fiyatı ise 6 milyon HKD’dir. Bu da 6 milyon dolara yakın bir fiyata denk geliyor.

Müzayede evi, Temmuz ayının başlarında 101,38 karatlık bir pırtlantayı, 12 milyon dolarlık kripto varlığa satarak büyük sükse yaratmıştı.

Continue Reading

Trending