Connect with us

Ekonomi Haber

Yılın ilk yarısında Arzum’un toplam geliri 411,4 Milyon TL’ye ulaştı

Arzum Elektrikli Ev Aletleri, 2021 yılının ilk altı aylık finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Buna göre; şirketin toplam satış …

Published

on

Arzum Elektrikli Ev Aletleri, 2021 yılının ilk altı aylık finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Buna göre; şirketin toplam satış gelirleri, ilk altı aylık dönemde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50,9 oranında artışla 411,4 Milyon TL olarak gerçekleşirken, net kârı ise yüzde 76,2 oranında artarak 39,6 Milyon TL oldu.

Arzum Elektrikli Ev Aletleri, 2021 yılının ilk altı ayında 411,4 Milyon TL gelir açıkladı, geçen yılın aynı dönemine göre vergi öncesi net kârını yüzde 75,8 oranında artıran şirketin net kârı ise 39,6 Milyon TL oldu. Aralık 2020’de halka arz olan Arzum, yılın ilk altı ayında 60,8 Milyon TL esas faaliyet kârı elde etti. Geçen yılın aynı döneminde 37,4 Milyon TL olan FAVÖK (faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı) sonucu da yüzde 52,1 artışla 56,9 Milyon TL olarak gerçekleşti.

Arzum CEO’su Mete Zadil, şirketin hedefleri paralelinde büyümesini sürdürdüğünü belirterek, yılın ikinci çeyreğinde de kârlılık ve gelir anlamında sevindirici sonuçlar elde ettiklerini aktardı. 2021 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Mete Zadil, çoklu satış kanalı modeli kapsamında pek çok yeniliği hayata geçirdiklerini ve bu yatırımlar çerçevesinde büyümeye devam ettiklerini söyledi. Mete Zadil, “2021 yılı ikinci çeyreğinde yüzde 33,2 brüt kâr marjı ve yüzde 14,8 esas faaliyet kâr marjı elde ettik. Yılın ilk altı ayı itibarıyla özkaynak kârlılık oranımız yüzde 33,4 seviyesinde gerçekleşirken özkaynak büyüklüğü ise 160 Milyon TL’yi aştı. Özellikle ülkemizde aşılanma oranının yaygınlaşması ve normalleşmenin başlaması ile birlikte finansal sonuçlarımızda da beklentilerin üstünde başarılı bir büyüme elde ettik” diye konuştu.

‘Göründüğünden çok daha fazlası’

Kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeyen Arzum’un 55’inci yılında da güçlü bir marka olarak yoluna devam ettiğini belirten Mete Zadil, “Bu dönemde inovasyona odaklanarak, ürün çeşitliliğini artırmayı sürdürdük. Değişen yaşam koşullarında ihtiyaca yönelik çözümler sunan ürünlerimizle, tüketicilerimizin her zaman yanında olmayı hedefledik. Zaman ayarlı ızgara ve tost makinesi Kantintost Pro, hem evde hem de bahçede mangal keyfi sunan Griletto elektrikli ızgara ve ev yemeklerini zaman ve mekandan bağımsız her yere götürerek ısıtıp sıcak sıcak yeme imkanına sahip Foodie elekrikli modern sefer tası, müşterilerimizin en fazla ilgi gösterdiği ürünler oldu. Evlerde ve mutfaklarda daha fazla vakit geçirmeye başladığımız bu dönemde mikser, doğrayıcı ve blenderlarımız da oldukça rağbet gördü. Biz de Arzum Prochopp Cam Doğrayıcı ve Prochopp Plus Doğrayıcı ile Prostick 1000 el blenderlarımız ve Mixxi Color ailesine yeni renk ve özellikler ekleyerek hem mutfaklara şıklık hem de keyif kattık. Her seferinde mükemmel ölçüde okkalı bir Türk kahvesi deneyimi sunan Arzum OKKA Grandio Touch ve Arzum OKKA Minio Jet’le en keyifli anların eşlikçisi Türk kahvesini maksimum lezzette sunduk. Artan hijyen hassasiyetine yönelik Temizlik kategorimizin güçlü ürünü Arzum Olimpia Smart’ın tüketicimizle buluşturmayı sürdürdük. Nesnelerin Interneti (IoT) teknolojisi ve inovatif özellikleriyle öne çıkan Arzum Olimpia Smart sayesinde onları gerçek hijyenle tanıştırdık. Bu dönemde ayrıca Arzum Cleanforce Cyclone filtreli elektrikli süpürgemizle üstün teknolojideki farkımızı bir kez daha kanıtladık. Arzum Magiclean Force şarjlı dikey süpürgemizle üstün teknolojiyi kullanarak görünmeyen tozlara bile savaş açtık. Arzum Magiclean Force, şarjlı ve uzun ömürlü bataryası sayesinde kablosuz ve her zaman kullanıma hazır bir temizlik imkânına da sahip. Arzum olarak ‘Göründüğünden çok daha fazlası’ olmayı amaçladık” dedi.

‘Yapay zekâ ile müşteri deneyiminde çıtayı yükselttik’

Mete Zadil, dijitalleşen dünyanın getirdiği yenilikleri müşteri deneyimine adapte ettiklerini belirtti. Yeni uygulamalarla ilgili bilgi veren Mete Zadil şunları söyledi: “Arzum olarak kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sunmak için WebAR projemizi hayata geçirdik. Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi sayesinde müşterilerimiz ürünlerimizi satın almadan önce evlerinde gerçek boyutlarıyla deneyimleme şansı elde ediyor. Bu dönemde müşteri hizmetlerinden tüketicilere aksesuar satışı yaptığımız Telesatış sürecimizi otomatize ettik. Arzum Dijital Gözler projemizde yer alan Arzum Asistan’ı (Whatsapp ve Webchat) canlı olarak devreye aldık. Bu süreçle birlikte müşterilerimize hizmet alanında farklı bir kanal yaratarak fayda sağladık. Arzum Seninle aplikasyonumuz sayesinde yapay zekâ desteği ile birbirinden farklı garanti belgelerini, faturaları ve ürün seri numarası etiketlerini OCR ile görselden text’e dönüştürüyoruz. Böylece 3+1 kaydında müşterimize büyük bir hız ve kolaylık sağlıyoruz. Arzum Müşteri Destek portalımızla satış sonrası hizmetlerde ihtiyaç duyulabilecek tüm konuları tek bir çatı altında toplayarak kusursuz bir mobil deneyim sunduk. Yine dijital dönüşüm yolculuğumuzun önemli bir parçası olan buluta geçiş sürecimizi tamamladık. ASOP Entegrasyonlu Stok Alokasyon uygulaması,genel stokta bulunan veya ay içerisinde stoklaşan ürünler için konum bazlı otomatik dağılım yapılıyor. Bu sayede satış ekibi kendi payına düşecek ürünleri bilerek siparişlerini yönetebiliyor, satış kaybı azalıyor, insan hatalarının önüne geçilmiş oluyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi Haber

Kalyon PV, Bilişim Vadisi’ne enerji olacak – İnternet Haber

Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki en büyük yatırımlarını hayata geçiren Kalyon PV ile Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne öncülük etmek …

Published

on

By

Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki en büyük yatırımlarını hayata geçiren Kalyon PV ile Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne öncülük etmek üzere farklı alanlarda bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapan Bilişim Vadisi, yerli ve yenilenebilir enerji alanında ortak çalışmalar yürütmek üzere iş birliği protokolü imzaladı.

Yenilenebilir Enerji Çalıştayı’nda atılan imzalarla resmiyet kazanan protokol ile ayrıca Bilişim Vadisi’nin enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla Kalyon PV tarafından üretilen üstün teknolojiye sahip güneş panellerinden yararlanılması da kararlaştırıldı.

Kalyon PV ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi desteğiyle ve Bilişim Vadisi ev sahipliğinde düzenlenen Yenilenebilir Enerji Çalıştayı’nda, Bilişim Vadisi’nin çatılarının Kalyon PV tarafından üretilen 1.05 megavat (MW) kapasiteli 2 bin 619 adet güneş paneliyle kaplanmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Kalyon PV, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Bilişim Vadisi arasındaki iş birliğiyle, Türkiye’de yenilenebilir enerji teknolojilerinin geliştirilmesi ve bu alandaki farkındalığın artırılması hedefiyle çeşitli projelerin hayata geçirilmesi de amaçlanıyor.

Çalıştay’da ayrıca yenilenebilir enerji konusundaki son gelişmeler ve teknolojiler ele alındı.

Kübra Kalyoncu Şeherli: “Türkiye’nin enerji liginde zirveye çıkması için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Kalyon PV olarak sadece yatırım ve üretime değil bilgi üretimi, araştırma ve geliştirmeye de odaklandıklarını vurgulayan Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Kalyoncu Şeherli,Bilişim Vadisi ile iş birliğine verdikleri önemi dile getirdi: “Fabrikamızda 2 bin metrekare kapalı alanı da Ar-Ge çalışmalarımıza ayırdık. Biz Bilişim Vadisi’ni, Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak değerlendiriyoruz. Bu bağlamda çok değerli çalışmaların kuluçka merkezi olan Bilişim Vadisi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile attığımız bu adım, geleceğe yönelik birçok projenin temeli için simgesel bir önem taşıyor. Türkiye’nin enerji liginde zirveye çıkması için teknolojiye yatırıma ve Ar-Ge çalışmalarımıza tüm enerjimizle devam edeceğiz.”

Üniversitemizin elektrik ihtiyacını güneşten karşılıyoruz”

Sürdürülebilir kalkınma için çevre ve doğal kaynakların etkin yönetiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ise, üniversitelerinin tamamının enerji ihtiyacını güneşten karşıladıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Üniversite olarak ürettiğimiz yenilenebilir enerji ile doğaya değer katıyoruz. Çevreci ve yeşil bir üniversite hedefiyle hareket eden HKÜ, Kalyon PV’nin ürettiği yerli güneş panellerini kullanarak kurulu gücünü 2,3 MWp’ye çıkardı. HKÜ, yeni kurulu gücüyle yılda 3,125 MWh enerji üretiyor. Üniversite böylece doğaya 1.850 ton CO2 salınımını engelleyerek, kendi elektrik enerji ihtiyacının tamamına yakınını yenilenebilir enerjiden karşılayacak.”

Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu ise iş birliğine ilişkin şöyle konuştu:

“Bilişim Vadisi olarak savunma sanayimizdeki başarıları sivil alana transfer edebilme vizyonuyla çalışıyoruz. Buradaki ana başlıklarımızdan biri de enerji. Bugün, sadece Yenilenebilir Enerji Çalıştayı değil, birlikte yapacağımız güçlü iş birliklerinin de adımını atıyoruz. Bundan bir sene önce Bilişim Vadisi olarak bu konudaki vizyonumuzu Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi sayın Kübra Kalyoncu’ya iletmiştik. Kendisi de bizimle ilgilendi ve 1 MW elektriğe karşılık gelen 2 bin 619 adet güneş enerjisi panelini bize hediye etti. Bu, yalnızca Bilişim Vadisi’ndeki girişimcilere değil, ülkemize hizmet edecektir. Kalyon Holding’e çok teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Ekonomi Haber

Salgın hala çalışmıyor mu? Senden istiyoruz.

Ekonomi, koronavirüs pandemisinden toparlanmaya başladı, henüz bitecek insan hala işe dönmedi. iş arıyor ama bulamıyor. Diğer çocuk ısıtıcıları …

Published

on

By

Ekonomi, koronavirüs pandemisinden toparlanmaya başladı, henüz bitecek insan hala işe dönmedi. iş arıyor ama bulamıyor. Diğer çocuk ısıtıcıları veya diğer kullanımlar nedeniyle çalışamazlar. Yine de diğerlerinin, onların kariyerlerine örnek olarak pandemiyi yeniden yönlendirdiğini söylüyor.

Şu anda seni kenarda tutan ne? Sabit bir maaş çekilmiyor olarak nasıl geçiniyorsunuz? İşten eğlenmek şimdi hem eğlenmek için zamanınız var mı?

Continue Reading

Ekonomi Haber

Yeniden atanması söz konusuyken Elizabeth Warren, Jerome Powell’ı ‘tehlikeli bir adam’ olarak nitelendiriyor. ‘

(mtag0702)Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Federal Rezerv başkanı Jerome H. Powell’ın mali düzenleme sicili nedeniyle dikkate alınırdı …

Published

on

By

(mtag0702)Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Federal Rezerv başkanı Jerome H. Powell’ın mali düzenleme sicili nedeniyle dikkate alınırdı ve Beyaz Saray onu yeniden adayse onu desteklemeyecek onu “tehlikeli bir adam” olarak nitelendirdi. Fedanın başına geçin. ”

Bay Powell’ın merkez bankası başkanı olarak görev süresi 2022’nin başında sona eriyor ve Biden yönetimi onu yeniden atamayı düşünüyor. Bir Cumhuriyetçi olan Bay Powell, eski Başkan Barack Obama tarafından Fed’in Yönetim Kuruluna adaylık ve eski Başkan Donald J. Trump tarafından başkanlığa yükseltildi.

Bazı önde gelen gelen ekonomistler ve savunucular, Fed başkanlığında yoğun bir şekilde yetiştirilen Bay Powell’ın öne çıkan ürünlerinden bazıları. Bayan Warren’ın günlüğünün resmi gösterimi sayfasından oluşur, onun mali düzenleme performansından bahseder.

Bayan Warren, Fed başkanına bakarak, “Odadaki fil, tekrar aday gösterilipydireceksiniz,” dedi. “Sizi yeniden atamak, beş yıl boyunca Federal Rezerv’deki Cumhuriyetçi seçiminden, Wall Street’i kuralsızlaştırmak için uygulama olarak oy kullanan Cumhuriyetçi birle, bu ekonomiyi bir daha fazla güvene dayalı olmayacak kumar amaçlanıyor. ”

Warren ve aynı fikirde olanlar, Bay Powell’ı aynı fikirde olanlar, Bay Powell'ı işlemi gerçekleştirmenin Fed'in değeri konusunda daha sert bir gösterimini engelleyemeyeceğinden endişeleniyor. Bay Powell, kişiler söz konusu olduğunda, denetim için Fed’in başkan yardımcısına havale sınavına ve bu işi 2008 mali gününden sonra banka gözetiminde olmak için tartışana dikkat.

Powell hafta boyunca basına, “yürütülücü gündemi kullanan kişiler bu başvurular” dedi. “Yeni bir kişiden gelecek olan gözden geçirmeye ve uygunluğa yönelik hazırlıklar. ”

Bayan Warren’ın meslektaşı, Güney Dakota’nın bir Cumhuriyetçi olan Senatör Yuvarlak aday Michael’s, Bay Cumhuriyetçi olan Senatör yuvarlak adaybell’ adayyi hak denemesi ve birkaç yıl boyunca kendi dört dört gözleni okul onun sert yorumlarını takip etti.

Beyaz Saray ana kadar merkez bankasını az için şu seçeceğinize süt çok işaret verdi.

Başkan Biden zaten Fed’de açık geçerli durumu bitmesi mümkünna mevcut ve birkaç başka rolü olacak: Yakın gelecekte Richard C’de geçerli olacak, Randal K. Quarles’ın olacağı gibi yakında aylarda sona erecek. denetimden sorumlu yönetici olarak görev yapmak. Açıklıklardan, yönetime, Senato onayını alması gereken adaylarıyla merkez bankasını tepeden yeniden yapmak zorunda kalır.

Senatoundaki bitki yetiştiricisi, Bay’daki merkez bankasındaki yetiştirilmek üzere, zorlu – seçim kampındaki Demokratlar arasında bir önemli endişeyi yoğunlaştırmayı;

Ohio'dan bir Demokrat ve Senato Komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown, Washington'daki Federal Re Kontrol Kurulu'; Merkez bankasında Siyah ekonomistlerin kıtlığını oluşturdu.

Bay Powell’ın merkez bankasının Yönetim Kurulu’nda bir kadın statüsünde olup Siyah olduğunu sordu.

Powell, “Masadaki kadınlardan oluşan herhangi bir çocuğun sesinin bulunamayacağını” kesinlikle ve bunlardan oluşan siyah kadınlardan oluşmaktadır. “Elbette seçiminden hiçbir rolümüz yok ama memnuniyetle karşılarız. ”

Michigan Eyalet Üniversitesi, Lisa Cook ve işçi sendikası AFL-CIO’nun baş William Spriggs, ekonomi valileri ya da düşünceleri için olası adaylar olarak yetiştiriliyor. İkisi de Siyah. Şu anda Fed ve beyaz olan bir kadın olan olan beyaz olan bir kadın olan adayın Layacağı sık sık sık Bay olası bir yedeği olarak yetiştirilir ve bir Fed ve Hazinesi olan beyaz bir olan Sarah Bloom Raskin Bay Quarles' yerine önerildi.

Bay Po, sahip olduğu gibi bir rolde oynamayı, Fed Kurulu’nu seçme konusunda resmi bir rol değil.

Birlikte belirli, o ve Fed kurulundaki kalacak, Fed’in karar verme masasında iki yeni açık yerinde olacağı tartma elinde olacaklar. Merkez bankanın tam gücünde toplam 19 yetkilisi, zengin banka başkanı bulunuyor.

Dallas Fed başkanı Robert S. ve Boston Fed başkanı Eric S. Rosengren 2020’de seçimine yönelik kullanımna yönelik genel değerlendirmelerin, her ikisi de yarın emekli olacaklarını açıklamış – Fed’in bir yıl olacak pandemiye yanıt olarak yaygın bir pazar tarama operasyonunda.

Bay Powell günü söz konusu skandala değin, sözlü Fed’in etik değiştireceğine dair söz verdi ve Fed’in bu satın alma ve satışa uygun olacağından emin olmak için alım satımını araştırdığını söyledi.

“Kamuoyunun güvenini devam ettirecek, işimizin özüdür” diyen Powell, “bu ana kadar yükseleceğiz. ”

Manşetleri kapmanın ilerlemeleri, giderler Fed’de iki banka işi yapacak. Banka üyeler yerleştirme tesis kurulları, yedek başkanları aranacak ve seçilecektir. Fed'in Washington'daki yöneticilerinin seçimi konusunda “evet” veya “hayır” oyu var.

Fed’in de hiçbir zaman geçimsiz banka olarak Siyah bir oluşturamayan. Atlanta Federal Rezerv Bankası başkanı Raphael Bostic, bu rollerden görev yapan ilk Siyah adam.

Güvernörler Kurulu’nda Bay Quarles’ın merkezindeki en yakın zamanda 13 Ekim’de sona eriyor. Vali olarak görevinin süresi 2032’ye kadar yapılmayacak ve en son sezona kadar Fed tercihi olarak özelliklerinni verdi. Aralık ayındaki bir gözden geçirme organizasyonu olan Finansal İstikrar sayfasındaki ücretlendirme. Bay Powell’ın süresi 2022’nin sona eriyor, bu görevdeki süresi 2028’e kadar sona ermek için geçerli olarak ancakermeyeceğiz. Bay Clarida, yeniden atanmadıkça gelecek güne başlamakk zorunda kalacak.

Continue Reading

Trending