Connect with us

Teknoloji Haberleri

Siz evde yokken gözünüz arkada kalmasın!

Özellikle yaz aylarında şehir dışı seyahatleri artarken, en merak edilen konuların başında evimizin güvenliği geliyor. Peki, siz tatildeyken …

Published

on

Özellikle yaz aylarında şehir dışı seyahatleri artarken, en merak edilen konuların başında evimizin güvenliği geliyor. Peki, siz tatildeyken, eviniz kime emanet? Siz evde yokken gözünüz arkada kalmasın diye Pronet her daim evinizin güvenliğini sağlıyor. Evde olmayacaklar, şehir dışına gidecekler için güvenlik tüyoları Pronet’ten geldi.

Yaz aylarında en merak edilen konuların başında evimizin güvenliği geliyor.Peki, siz evde yokken, eviniz kime emanet? Konutlarda yaşanabilecek acil durumlar, hırsızlık, gaz sızıntısı, elektrik kaçağı gibi birçok tehlikeye karşı evlerimizde önlem almamız gerekiyor. Türkiye’nin lider güvenlik markası Pronet, siz evde yokken eviniz güvende kalsın diyerek, sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini korumaya yardımcı oluyor.

İşte siz tatildeyken evinizin güvende olmasını sağlayacak öneriler;

  • Evden ayrılırken kapı, pencere ve balkonunuzun kilitlenmiş olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Kilitlenmemiş ya da yeterince güvenliği sağlanmamış evler hırsızların en çok tercih ettiği noktalardır.
  • Değerli eşyalarınızı mümkün olduğunca evde değil, banka kasasında saklayın.
  • Kapınızın kilitlerinin güvenli olup olmadığını kontrol edin, eğer iyi bir kilit sisteminiz yok ise mutlaka değiştirin.
  • Genel kanının aksine evden ayrılırken, ışıkları açık bırakmak, evde kimsenin olmadığının bir göstergesi olabilir. Siz evde yokken ışıkların sürekli açık kalması evde kimsenin olmadığı algısı yaratarak, hırsızlık olaylarına davetiye çıkarabilir.
  • Siz evde yokken, posta kutunuzda biriken belge ve faturalar hırsızlar için önemli ipuçlarıdır. Şehir dışına çıkarken posta kutunuzu birine emanet ederek, size gelen evrak ve belgelerin alınmasını isteyebilirsiniz.
  • Tatile çıkarken evde bulunan bütün elektronik cihazları kontrol edin ve mümkünse elektrik bağlantılarını kapatarak evinizde oluşabilecek herhangi bir elektrik kaçağı ve diğer tehlikelere karşı önlem alın.
  • Aynı şekilde doğal gaz sızıntıları ve su baskınları yaşanma ihtimaline karşı gaz ve su vanalarını kapatın.

Ancak bu tedbirler her zaman yeterli olmayabiliyor. Alınan tüm bu önlemlerin dışında evinizde yaşanabilecek tehlikelere karşı tam koruma sağlamak için profesyonel destek almak ve elektronik güvenlik sistemleri ile korunmak oldukça önemli. Elektronik güvenlik sistemleri sayesinde hırsızlık dışında, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi durumlarda, en hızlı şekilde müdahale ediliyor. Alarm Haber Alma Merkezi 365 gün sağladığı kesintisiz hizmeti, profesyonel ekibi ve teknolojik altyapısı sayesinde olası acil durumlara anında müdahale edilirken, tam kapsamlı koruma sağlanıyor. Herhangi bir tehlike anında kullanıcı, Alarm Haber Alma Merkezi tarafından ortalama 10 saniye gibi kısa bir süre içinde aranıyor. Hızlı müdahale ile Alarm Haber Alma Merkezi, tehlikeli durumlara anından müdahale etme imkânı sağlıyor. Yine kullanıcılar tarafından iletilen acil durumlara ve Alarm Haber Alma Merkezi’ne gelen tüm çağrılara anında cevap verilerek, süreç profesyonel bir şekilde yürütülüyor. Böylece siz evde olmasanız dahi eviniz Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ile 7/24 korunurken, gözünüz arkada kalmıyor.

Evinizde yaşanabilecek tehlikeli durumlara karşı: Hırsızlık Alarmı

Sistem sayesinde evinize izinsiz giriş tehlikesi olduğu anda Pronet Alarm Sistemi tehlikeyi algılar, harici ve dâhili sirenler devreye girer. Bu alarm sinyali, anında Alarm Haber Alma Merkezi’ne iletilir. Pronet, tehlikeyi teyit ederek gerekli durumlarda emniyet güçlerinin adresinize yönlendirilmesini sağlar. Olay anında Kameralı Hareket Dedektörü sayesinde ise olayın görüntüsü saniyeler içerisinde telefonunuza iletilir.

Siz tatildeyken evinizde yaşanabilecek yangın riskine karşı: Yangın Alarmı

Alarm sisteminiz ile birlikte çalışan duman-ısı dedektörü evinizdeki duman ve ani ısı değişikliklerini fark eder ve Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir. Pronet ortalama 10 saniye içinde size ulaşır, tehlikeyi teyit etmeniz halinde itfaiyeyi hemen ev adresine yönlendirir.

Evinizde yaşanabilecek gaz kaçağı tehlikelerine karşı: Gaz Kaçağı Alarmı

Pronet gaz dedektörleri ile evinizde yaşanabilecek gaz kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Alarm sisteminiz, bu dedektör sayesinde evinizde bir gaz kaçağı oluşması durumunda hemen fark eder ve Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir. Pronet ortalama 10 saniye içinde size ulaşarak, duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Siz uzaktayken evinizde yaşanabilecek su baskınlarına karşı: Su Baskını Alarmı

Ev alarm sisteminiz, evinizde meydana gelebilecek bir su baskını karşısında da alarm oluşturur. Pronet Alarm Haber Alma Merkezi de sizi ortalama 10 saniye içinde arayarak durum hakkında bilgi verir.

Siz yokken evinizi uzaktan kontrol etmek için: Akıllı Ürünler

Pronet Akıllı Kilit, Akıllı Priz ve Akıllı Zil çözümleri ile evinizi gönül rahatlığı ile kontrol edebilir, gözünüz arkada kalmadan tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Haberleri

Logitech G ve Sangal Esports’tan oyun dünyasında fark yaratacak işbirliği – İnternet Haber

Oyuncuların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürettiği, alanında fark yaratan ekipmanlarla sektöre damga vuran ve espor ekosisteminin Türkiye’de …

Published

on

By

Oyuncuların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürettiği, alanında fark yaratan ekipmanlarla sektöre damga vuran ve espor ekosisteminin Türkiye’de yaygınlaşması için var gücüyle çalışan Logitech G, espor turnuvalarında Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil eden Sangal Esports takımının ekipman sponsorluğunu üstlendi. Sangal Esports takımı sponsorluk kapsamında Logitech G’nin yeni nesil teknolojilerle geliştirdiği Pro X Superlight Mouse, G Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi, G Pro Wireless Kulaklık ve G840 Mousepad’i ile müsabakalara katılacak.

Sangal Esports ile yapılan ekipman sponsorluğu anlaşmasını değerlendiren Logitech Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürü Birol Sülük “ Türkiye’nin önemli espor takımlarından biri olan Sangal Esports takımını kuruluşundan bu yana destekliyoruz ve yeni işbirliğimizden de mutluluk duyuyoruz. Profesyonel espor oyuncularına yönelik geliştirdiğimiz ekipmanlarımızı Sangal Esports takımıyla da buluşturarak oyunculara mükemmel bir oyun deneyimi sunuyoruz. Sangal Esports oyuncularının da Logitech ekipmanlarıyla birlikte dünyanın en iyi takımları arasında yer alma fırsatına sahip olmasını arzu ediyoruz. Profesyonel espor oyuncularının deneyimi ve görüşleriyle ürünlerimizi geliştirmeye ve bu sayede tüm oyun tutkunlarına mükemmel bir deneyim yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sangal Esports yönetici ortağı Hamza Sönmez “Sangal Esports olarak yurtiçi ve yurt dışı birçok turnuvada boy gösteriyoruz. Logitech G ile yapmış olduğumuz bu önemli işbirliği sayesinde profesyonel oyuncularımız turnuvalarda yüksek performanslı oyuncu ekipmanları kullanacak. Sangal Esports başarı grafiğini yükseltirken yanında en büyük destekçilerinden biri Logitech olacak. ” dedi.

Türk esporunu profesyonel anlamda global seviyede temsil etme amacıyla kurulan Sangal Esports ile oyun teknolojileri ve ekipmanlarının lider markası Logitech G işbirliği, dünyanın en çok oynanan oyunlarından CS:GO karşılaşmalarına heyecan katacak. Logitech G’nin teknolojisini üstün tasarımıyla birleştiren, oyun tutkunlarına özel tasarlanan Pro X Superlight Mouse, G Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi, G Pro Wireless Kulaklık ve G840 Mousepad ekipmanları profesyonel oyunculara üst düzey bir oyun deneyimi sunarken, espor severlere ise heyecan dolu bir seyir zevki yaşatacak.

Logitech G Hakkında
Logitech G, Logitech International’ın bir markası ve oyun ekipmanları alanında dünya lideridir. Logitech G, yenilikçi tasarım, gelişmiş teknolojiler ve oyun oynamak için derin bir tutkuyla mümkün olan en üst düzey klavye, mouse, kulaklık, mousepad ürünlerinin yanı sıra direksiyon ve joystick gibi simülasyon ürünleriyle de her seviyedeki oyuncuya hizmet veriyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri SIX Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select Market’te (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

“Lise öğrencileri kutup araştırma projeleri yarışması”nın ödülleri sahiplerini bulacak – İnternet Haber

TÜBİTAK’ın TEKNOFEST’21 kapsamında düzenlediği “2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması”nın kazananları TEKNOFEST 2021’de …

Published

on

By

TÜBİTAK’ın TEKNOFEST’21 kapsamında düzenlediği “2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması”nın kazananları TEKNOFEST 2021’de ödüllerine kavuşacak.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve ülke genelinden yüzlerce okulun katıldığı 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması’nın kazananları 21 – 26 Eylül tarihleri arasında TEKNOFEST’te yerini alacak.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya bu yıl 480 farklı okuldan toplamda 1226 öğrencinin hazırladığı 763 proje başvurusu alındı. Kutup bilimleri alanında araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla Türkiye’nin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Yıl içinde jüri tarafından ön değerlendirmeleri yapılan projelerden 80 tanesi finale katılmaya hak kazandı. Temmuz ayında düzenlenen final yarışmasında öğrenciler hazırladıkları projelerin sunumunu gerçekleştirdi ve jüri üyelerinin sorularını yanıtlayarak final yarışması tamamlandı.

31 ilde bulunan 73 farklı okuldan toplamda 146 öğrencinin katıldığı final yarışmasında 80 projeden 4’ü Birincilik, 6’sı İkincilik, 8’i Üçüncülük ve 4’ü Teşvik olmak üzere toplam 22 proje ödüle layık görüldü. Yarışmada ilk üç dereceyi alan öğrenciler TEKNOFEST’21’de ödüllerine sahip olurken, projelerini de sergileyecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Castlelevania: Grimoire of Souls Apple Arcade’e özel çıktı! – İnternet Haber

Michiru Yamane’nin müzikleri ve Ayami Kojima’nın tasarımlarıyla bu yepyeni Castlevania deneyimi, eski oyunların unutulmaz karakterlerini bir …

Published

on

By

Michiru Yamane’nin müzikleri ve Ayami Kojima’nın tasarımlarıyla bu yepyeni Castlevania deneyimi, eski oyunların unutulmaz karakterlerini bir araya getiriyor

Konami Digital Entertainment, B.V. bugün yaptığı açıklamayla Castlevania: Grimoire of Souls’un Apple’ın popüler oyun abonelik hizmeti Apple Arcade üzerinden yayınlandığını duyurdu. Apple Arcade aboneliği mobil oyun sevenlere yeni çıkan, ödüllü ve dünyanın en sevilen mobil oyunlarından oluşan 200’den fazla Premium oyuna tamamı reklamsız veya uygulama içi satın alma olmadan sınırsız erişim hakkı sunuyor.

Grimoire of Souls, Apple Arcade sürümü için açılabilir müzikler, geliştirilmiş bir ilerleme sistemi ve karakter & silah güncellemeleri dahil olmak üzere bir dizi heyecan verici özellikle geliyor. Oyuncular ilerledikçe oyundaki Compendium’un sayfaları, karşılaştıkları tüm silahların, zırhların ve düşmanların kayıtlarıyla dolacak.

Oyuncular, Grimoire of Souls‘daki yüksek kaliteli sinematiklerin de keyfine varacaklar; seslendirilmiş sahnelerin eklenmesi ve çarpıcı animasyonlar, ara sahneleri çok daha sürükleyici hale getiriyor. Tüm oynanabilir karakterler için çeşitli kıyafetler içeren oyunda karakterlerinizi dilediğinizce özelleştirebiliyorsunuz.

Apple Arcade, kullanıcılara bir aylık ücretsiz deneme fırsatı sunmakta. Servis yine bir aylık ücretsiz deneme fırsatı ile Apple One’ın Bireysel, Aile ve Premier aylık planlarının bir parçası*

*Apple One ücretsiz denemesi, yalnızca şu anda ücretsiz deneme veya abonelik yoluyla kullanılmayan hizmetleri içerir. Plan, deneme süresinden sonra iptal edilene kadar otomatik olarak yenilenir. Kısıtlamalar ve diğer şartlar geçerlidir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending