Connect with us

Eğitim Haberleri

Koçtaş İhtiyaç Sahibi Okulların “Yanı Başında”

Koçtaş, ”Yanı Başında” programı ile öğrencilerin daha temiz ve ferah ortamlarda eğitimlerine devam etmeleri için ihtiyaç sahibi ilköğretim …

Published

on

Koçtaş, ”Yanı Başında” programı ile öğrencilerin daha temiz ve ferah ortamlarda eğitimlerine devam etmeleri için ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarının yenilenmesine katkıda bulunuyor. Koçtaş, program aracılığıyla ihtiyaç sahibi okulların iç cephelerinin yenilenmesi için boya ve boyacı malzemeleri desteği sağlıyor. 2021 yılında Türkiye’nin farklı illerinde yer alan 22 okulun yanı başında olan Koçtaş, 25.yılını kutladığı bu yılın sonuna kadar toplamda 25 okulun yenilenmesine katkıda bulunacak. Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu, Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Ebru Darip, programın iç cephe boya sponsoru Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Cemal Drahor, Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan ve boyacı malzemeleri sponsoru İzmir Fırça Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dilberoğlu katılımıyla İstanbul’da yenilenen okullardan Muhittin Üstündağ İlkokulu’nu ziyaret etti.

Yaşamın olduğu her yeri geliştirmek ve güzelleştirmek misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Koçtaş, çocukların daha temiz ve ferah ortamlarda eğitimlerine devam etmeleri için ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarına destek oluyor. Koçtaş, hayata geçirdiği ‘Yanı Başında’ programı aracılığıyla, ihtiyaç sahibi okulların iç cephelerinin yenilenmesi için boya ve boyacı malzemeleri desteği sağlıyor. Koçtaş, 2020 yılında 7 okula iç cephe boyası ve boyacı malzemeleri desteği verdi. 2021 yılında ise Polisan Kansai Boya ve İzmir Fırça sponsorluğunda bugüne kadar Kırıkkale, Adana, Mardin, İzmir, Diyarbakır, Mersin, Tekirdağ, İstanbul, Hatay, Samsun, Zonguldak, Şanlıurfa, Aydın, Düzce, Manisa, Balıkesir, Yozgat ve Bursa’da yer alan 22 okulun yenilenmesine katkıda bulundu. Koçtaş, 2021 yılı sonuna kadar 25. yılı kapsamında toplam 25 okulun ‘Yanı Başında’ olacak.

Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu, Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Ebru Darip, programın sponsorları Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Cemal Drahor, Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan ve İzmir Fırça Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dilberoğlu eşliğinde yenilenme çalışmaları tamamlanan Muhittin Üstündağ İlkokulu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Devrim Kılıçoğlu, Koçtaş’ın insana ve topluma değer katma misyonuyla çeşitli projeler hayata geçirdiğini belirterek “Koçtaş olarak eğitim alanında verdiğimiz destekleri tek bir çatı altında topladık ve geçtiğimiz yıl “Yanı Başında” programımızı başlattık. Bugün ziyaretimiz sırasında da gördüğümüz gibi, öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim almalarına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle programımızın daha çok okula ulaşması için bizi destekleyen ve bugün ziyaretimizde de bize eşlik eden Polisan Kansai Boya ve İzmir Fırça temsilcilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Koçtaş’ın en büyük gücü olan çalışanlarımızın desteğiyle, ihtiyaç sahibi okulları belirliyoruz. Mağazalarda oluşturduğumuz ekipler, bölgelerindeki ihtiyaç sahibi okulları tespit ediyor ve bu okullara gerçekleştirdikleri ziyaretlerle ihtiyaç analizlerini yapıyorlar. Böylesine önemli bir projede çalışma arkadaşlarımızla birlikte ilerlemenin gururunu yaşıyor, bu vesileyle emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki dönemde daha çok ihtiyaç sahibi okula ulaşmak için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ederek Yanı Başında programımızı ara vermeden sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim Haberleri

Harran Üniversitesi, 2021-2022 Yılı Akademik Açılış Törenini Yaptı – İnternet Haber

Harran Üniversitesi, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik Açılış Törenini görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. Osmanbey Yerleşkesi El …

Published

on

By

Harran Üniversitesi, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik Açılış Törenini görkemli bir şekilde gerçekleştirdi.

Osmanbey Yerleşkesi El-Battani Kütüphanesi önü tören alanında yapılan etkinliğe, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, ilçe belediye başkanları, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Akademik açılış töreni covid-19 önlemleri altında düzenlendi. Sosyal mesafe kuralları göz önüne alınarak düzenlenen programda protokol üyelerince Osmanbey Yerleşkesinde yapılan ‘Eski Harran Okulu’ndan Harran Üniversitesi’ne’ isimli Aidiyet Anıtı açılış kurdelesi kesiminin ardından Akademik açılış törenine geçildi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okuması ve sinevizyon gösterimi ile başlayan 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik açılış töreninin açış konuşması Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından yapıldı.

Harran Üniversitesi’nin büyük bir aile olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “Üniversitemizde 50’ye yakın akademik birim var. 1166 Öğretim elemanı ve 2000 üzerinde de idari personelle yaklaşık 29.000 öğrencimize hizmet etmekteyiz. Uluslararasılaşma çok önemli bir konu olarak gündemimizdedir. Geniş bir yabancı öğrenci kitlesine hitap ediyoruz. 37 ülkeden yabancı öğrencimiz var. Toplam öğrenci sayımızın yaklaşık 12’si yabancı öğrencidir.

Eğitim kalitesi açısından çok önemli yenilikler gerçekleştirdik. Son iki yılda Bologna kriterlerini yenileyerek çağdaş bir üniversite konseptine doğru ilerlemeye başladık.

Diğer taraftan da akreditasyon bizim olmazsa olmazlarımızdandır. İki bölümümüzle başladık, 2022’nin sonuna kadar 20’nin üzerinde bölümümüzü akredite etmeyi planlıyoruz.

Pandemi dönemi içerisinde uzaktan eğitimde çok hızlı ilerledik. Bir ay içerisinde canlı dersleri senkron ve asenkron olarak başlattık.

Bu sene engelsiz üniversite yarışmasında üniversite olarak çeşitli alanlarda hem engelli öğrenciler kapsamında hem de erişilebilirlik kapsamında kampüsümüzü engelsiz bir hale getirdik. Bu kapsamda da Üniversitemiz, YÖK tarafından verilen ikincilik ödülünü aldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz bünyesinde Genç Ofisimizi öğrencilerimizin hizmetine açtık. Bilimsel araştırmalara yönelik şemsiye grupları kurduk. Harran GES adıyla güneş enerji santralimiz şu anda aktif olarak çalışıyor. GAP YENEV tarafından Türkiye çapında yenilenebilir enerji kapsamında çalışmalar yaptık. Bir ay önce yapılan yoğunlaştırılmış Güneş kollektörüyle Güneş enerjisi kullanılarak ilk defa Türkiye’de 200°’nin üzerinde bir sıcaklıkla enerji elde ettik.

Son zamanlarda dünyada eksikliği hissedilen çok önemli bir konuyu ele aldık. Dijital tarım üstü kurduk, Ziraat Fakültemizin arkasında 20 dönümlük bir arazide uydu, dron, sensör, yapay zeka destekli gübreleme ve sulama sistemleri başlattık. Yüzde 45 su ve yüzde 30 gübre tasarrufu yapan bir sistem kurduk.

Diğer önemli çalışmamız ise Akrep Venom merkezini kurduk. Akrep zehrinin litresi 10 milyon dolar, dolayısıyla çok önemli bir potansiyelimiz var ve bunu geliştirmek istiyoruz. Akrep zehiri ile tıp fakültesi hocalarımız kanser çalışmaları yapıyorlar. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda önemli başarılar elde ettik.

Dut ağaçlarını ekerek ipek kozası ürettik. İpekböcekçiliğinde dünyada ilk olacak bir çalışmayla Üniversitemiz kampüs alanında ürettiğimiz ipek kozalarını işleyebilecek halı tezgahlarını kurduk. Öğrencilerimizin ek gelir elde edebilecekleri bir çalışma başlattık.

Yine çok önemli bir proje üzerinde bir yıldır üzerinde çalışıyoruz son aşamasına geldik. Osmanbey Kampüsünde 25 dönümlük arazide 1,5 milyonluk bir bütçe ile Türkiye’de ikinci, dünyada sayılı bir tesis olacaktır. Tıbbi aromatik bitkilerin tamamının kullanılacağı bir sistem sayesinde doğal şartlarda yüksek basınçta eczacılık ve gıda mühendisliği hocalarının ortak girişimi ile gıda kozmetik ve ilaç sanayine önemli hammaddeler üreteceğimize inanıyorum.

Tarımsal otomasyon tesislerimiz bu sene devreye girdi. Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan tesislerimiz var. Buna bağlı olarak süt fabrikamızda beş ton kapasite ile çok kaliteli yoğurt, tereyağı gibi süt ürünleri üreteceğiz. Bizim amacımız üniversiteyi teknoloji üssü yapmaktır” diye konuştu.

Protokol konuşmalarında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de birer konuşma gerçekleştirdi.

Yeni eğitim-öğretim yılının, huzurlu, sağlıklı ve başarılı geçmesini dileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül;“Üniversitemiz; ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasında, ilerlemesinde, ileri milletler seviyesine ulaşmasında en önemli dayanağımız ve güvencemizdir. Dünyadaki birçok girişimin ve gelişimin ardında mutlaka Üniversitelerin ciddi AR-GE’leri vardır.

İnanıyorum ki bizler de Üniversitemizin öncülüğünde diğer kurumlarımızla el ele vererek, bilimde ve üretimde müreffeh bir ülke seviyesine çıkabileceğiz. Peygamberlerin güzergâhı, âlimlerin ve bilim insanlarının otağı olmuş bu şanlı şehir geçmişin birikimini bu güne taşıyabilen ender şehirlerden biridir.

Bu bağlamda bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak fikirlere ve projelere imkânlarımız dâhilinde kapımızın sonuna kadar herkese açık olduğunu huzurlarınızda beyan ediyorum.

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden olan Harran Üniversitesi’nin diğer tüm üniversitelerimizle birlikte bu uyanışın, Yeni Türkiye’nin fikir merkezi olması en büyük arzumdur. Bunu başaracağınıza yürekten inanıyorum. Akademik ve idari personele, öğrencilerimize başarılar diliyor hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Başkan Beyazgül’ün konuşmasının ardından Vali Erin bir konuşma gerçekleştirdi.

Açılış programına katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etmek ettiğini söyleyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; “Yeni eğitim öğretim yılının bütün öğrencilerimize, hocalarımıza, üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Şanlıurfa’da üniversite öğrencilerine yönelik barınma problemi bulunuyordu. Sayın rektörümüz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşerek çözüm üretmeye çalıştık.

3500 civarında çocuğumuz yurtlara yerleşti. Yurtlara yerleşemeyen öğrencilerimiz içinde mevcut yerel yönetimlerimiz ile çalışmalar yapıyoruz. Üniversitemiz şehrimize büyük katkı sağlamaktadır. Valilik ve belediyeler olarak her zaman üniversitemizin ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından senaristliğini ve yönetmenliğini Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden Prof. Dr. Sedat Benek’in yaptığı, 69 dakikalık uzun metraj “Harran Ekolü: El Battani” belgesinin kısa ön gösterimini yapıldı.

Harran Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanı ve öğrencileri tarafından icra edilen müzik dinletisi ile devam eden programda
2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının ilk dersi, “Uzay Yarışında Nereye Gidiyoruz” konusuyla Doç. Dr. Arif Karabeyoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Programın son bölümünde ise farklı birimlerde görev yapan 2021 yılı içerisinde ataması yapılarak doçent ve profesör unvanına yükselen üniversite akademik personellerine “Akademik Yükselme Belge” töreni ile sertifikaları takdim edildi.

Okulların yaklaşık 1 buçuk yıl kapalı olmasından dolayı oldukça heyecanlı geçen Akademik açılış töreni, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Eğitim Haberleri

Simülasyonlar Pandemide Sınıfları Daha Güvenli Hale Getirmeye Yardımcı Oluyor – İnternet Haber

COVID-19 salgını nedeniyle Mart 2020’den bu yana okula gidemeyen 18 milyondan fazla öğrenci, okulların yeniden açılmasıyla birlikte uzun bir …

Published

on

By

COVID-19 salgını nedeniyle Mart 2020’den bu yana okula gidemeyen 18 milyondan fazla öğrenci, okulların yeniden açılmasıyla birlikte uzun bir aradan sonra yeniden yüz yüze eğitim için sınıflarının yolunu tuttu. Fakat ortaya çıkan yeni varyantlar, bu dönemde hastalık oranlarının dünya çapında yeniden yükselmesine yol açıyor. Öğrenciler, bulaş riskinden kaçınarak eğitimlerine normal bir şekilde devam etmeye çalışırken, onların ve okul personelinin güvenliğini sağlamak ise bir kez daha Türkiye’deki en büyük önceliklerden biri haline geldi.

Öğrencilerin ve personelin güvenli bir şekilde okullara geri dönüşüne katkıda bulunmak isteyen Dassault Systèmes, uzun süredir endüstriyel tasarımı optimize etmek için kullanılan simülasyon çözümlerinden faydalanarak bunların düzenleme, tasarım ve önlemler açısından sağlayacağı içgörülerle nasıl daha sağlıklı ve güvenli sınıflar oluşturulabileceğini gözler önüne seriyor.

Hava akışı fiziğini ve hastalık potansiyeli taşıyan havada asılı durumdaki damlacıkların hangi yönlere gideceğini anlamak, bunların etkilerini azaltmak için neler yapılabileceğini belirlemeye yardım edebiliyor. 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen Dassault Systèmes’in SIMULIA uygulamaları, son derece hassas sonuçlar veren Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) simülasyonunu kullanarak pandemi sırasında öğrencilerin güvenliğini artırmada rol oynayabiliyor. Bu doğrultuda uygulamanın neler yapabileceğini göstermek isteyen Dassault Systèmes, bir sınıftaki görünmez riskleri ve uygun çözümleri gözler önüne sermek için SIMULIA’yı kullandı.

Simülasyonlar, maske takmanın damlacıkların bir öğrenciden diğerine yayılmasını azalttığını ortaya koydu. Ancak aynı simülasyonlar, yetersiz havalandırılan sınıflarda az miktardaki damlacıkların havada asılı kalabileceğini ve daha sonra eşyaların ya da öğrencilerin üzerine bulaşabileceğini de gösterdi. Hava yoluyla virüs bulaşma riskinin nasıl daha da azaltılabileceğini göstermek isteyen Dassault Systèmes, içinde enfekte bir öğrencinin bulunduğu bir sınıf simülasyonu gerçekleştirerek farklı havalandırma, oturma düzeni ve hava akışı yollarıyla hangi sınıf yerleşiminin öğrenciler arası enfeksiyon riskini en az seviyeye indirdiğini belirledi.

CFD simülasyonunu ve son teknoloji mühendislik yöntemlerini kullanan Dassault Systèmes, daha önceden değerlendirilmeyen, düzensiz bir oturma planının nasıl daha etkili sonuçlar verebileceğini ortaya koydu. Her ne kadar bir kişinin COVID-19’a yakalanmasını yüzde 100 engelleyecek bir çözüm olmasa da, elde edilen sonuçlar simülasyonların bir mekanı en doğru şekilde değerlendirerek mümkün olduğunca güvenli bir ortam tasarlanması için mühendislere olanak sağladığını gösterdi.

Sınıfları daha güvenli hale getirmenin yanı sıra, Dassault Systèmes’in SIMULIA uygulamaları ve diğer hizmetleri inşaat mühendislerinden tesis yöneticilerine kadar herkesin kamu ve çalışma alanlarını yeniden değerlendirmesine yardımcı olmak için de kullanılıyor. Böylece simülasyon uygulamaları pandemi döneminde hastanelerde, havalimanlarında, fabrikalarda, ofislerde ve yaşam alanlarında daha güvenli ortamlar yaratılmasına olanak sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Eğitim Haberleri

DEÜ, Kariyer planlamada lider üniversiteler arasında – İnternet Haber

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama Dersi Eğiticinin Eğitimi Programı’nda 2021-2022 dönemi başladı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları …

Published

on

By

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama Dersi Eğiticinin Eğitimi Programı’nda 2021-2022 dönemi başladı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Savaş Ceylan, DEÜ’nün Eğiticinin Eğitimi Programı’nda ve Staj Seferbirliği Projesinde lider üniversiteler arasında yer aldığını belirtirken DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Malayoğlu ise kariyer yolcukları boyunca DEÜ’nün gençlerin yanında olduğunu ifade etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama Dersi Eğiticinin Eğitimi Programı’nda 2021-2022 dönemi, DEÜ Üst Yönetimi ve akademisyenler ve DEÜ mensuplarının katılımıyla Rektörlük 15 Temmuz Şehitler Salonu’nda düzenlenen açılış toplantısıyla başladı. Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü ile Akademik ve Kişisel Gelişimi Destekleme Uygulama ve Araştırma Merkezinin (Akademi-DE) işbirliği ile düzenlenen eğitim programının açılış toplantısına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Savaş Ceylan da video konferans yoluyla katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Uğur Malayoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin, öğrencilerinin kariyerlerini destekleyecek girişimlere büyük önem verdiğini belirterek, “Bu kapsamda; Cumhurbaşkanlığımızın projelerini yakından takip eden kurumumuz, geçtiğimiz yıl çevrimiçi Kariyer Planlama Dersini zorunlu dersler programına dâhil etmiş ve öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlayacak önemli bir atmıştı. Geçtiğimiz yıl 64 hocamızla lisans programlarımızdaki 11 bin 203 öğrencimize kariyer dersi vermiştik; bu yıl da 69 hocamızla daha fazla öğrencimize ulaşılmasını hedefliyoruz. Kamu Kurumlarında Staj Seferbirliği Projesi’ne de önemsiyoruz. Proje kapsamında 477 öğrencimiz stajlarını tamamladılar; 190 öğrencimiz ise stajlarına devam ediyor. Stajyerlerimizden aldığımız olumlu dönüşler, daha fazlasını yapmak için bizleri motive ediyor. Çok yönlü düşünen, aklını ve bilimi kullanan, milli ve manevi değerlerimize bağlı bireyleri topluma kazandırmaya özen göstermeye devam edeceğiz” dedi.

DEÜ’YE ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanı Savaş Ceylan üniversite öğrencilerinin kariyer farkındalığı oluşturması amacıyla başlattıkları Kariyer Planlama Dersi projesinin ilk yılını başarıyla tamamlandığını ifade ederek, “2020-2021 akademik yılında 100’den fazla üniversitemiz bu eğitimleri başarıyla verdi. Bu üniversiteler arasında liderlik gösteren üniversitelerden biri de Dokuz Eylül Üniversitesi oldu. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde ‘Eğiticinin Eğitimi Programı’ da, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin öncülüğünde ortaya çıktı. Bu akademik yılda da 203 üniversitemizde bu dersin verilmesi için gerekli hazırlıkları devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 200 bin öğrencimiz yararlanma fırsatı buldu. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi olarak üniversitelerde okuyan öğrencilerimizin daha verimli bir kariyere ulaşması için çabalıyoruz. 203 üniversitemizde kariyer merkezleri aktif bir şekilde çalışıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü de gençlerimizin kariyer planlamasına, ülkemizin insan kaynağının geliştirilmesine katkı sağlıyor. Emeği geçen tüm DEÜ mensuplarına teşekkür ediyoruz” dedi. Kariyer Planlama Dersi ile ilgili geçtiğimiz yıl bir anket düzenlediklerini söyleyen Ceylan, “Anket çalışmamıza göre Dokuz Eylül Üniversitesi en başarılı üniversiteler arasında yer aldı. Özellikle eğiticilerden memnuniyetin yüzde 90’ın üzerine çıktığını gördük” diye konuştu. Kariyer Planlama Dersi’nin yanı sıra Danışman Bilgi Sistemi, Yetenek Kapısı, Kariyer Kapısı ve Staj Seferbirliği gibi örnek projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Ceylan, DEÜ öğrencilerinin de bu projelere büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti. Ceylan, birçok öğrencinin Staj Seferbirliği kapsamında DEÜ’de staj yapma imkanı bulduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Akademi-DE Müdürü Prof. Dr. Ömür Özmen ise Kariyer Planlama Dersi ile ilgili geçen yıldan kazandıkları tecrübeyle birlikte daha verimli bir yıl geçireceklerini belirtti. Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Pınar Süral Özer ise Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yetkililerinin katkılarıyla yeni eğitim dönemini de başarıyla geçireceklerini ifade ederek, “Vizyonuyla üniversitemizi ileriye taşıyan, bütün projelerde bizleri güçlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’a ve üst yönetimimize de desteklerinden ötürü şükranlarımızı arz ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending