Connect with us

Ekonomi Haber

GABORAS, gayrimenkul ticaretine mali ve hukuki güvence veren ilk kapsamlı dijital platformu kurdu

GABORAS, alım satımdan kredilendirme ve sigortalamaya kadar gayrimenkulle ilgili tüm süreçlerin dijital olarak tek bir noktadan dijital ortamda …

Published

on

GABORAS, alım satımdan kredilendirme ve sigortalamaya kadar gayrimenkulle ilgili tüm süreçlerin dijital olarak tek bir noktadan dijital ortamda yürütülebileceği gayrimenkul ticaret platformunu kurdu. Alıcı, satıcı, kiralayan, kiraya veren, aracılık veya temsilcilik eden tüm kullanıcılar, hem bu platform üzerinden ilk kez kapsamlı biçimde ticari faaliyette bulunacak hem de yatırımlarına yön verecek rapor ve analizlerden yararlanacak

Kullanıcıların hızlı, kolay ve güvenli online gayrimenkul ticareti ile tanışacağını belirten GABORAS İcra Kurulu Üyesi Dinçer Gökçe, “Bireysel ve kurumsal yatırımcılardan emlak danışmanlarına, gayrimenkul geliştiricilerden portföy sahipleri ve bankalara kadar sektörümüzün tüm paydaşlarının hukuki ve mali güvencelerle korunacağı platform, Türkiye’nin Güvenli Gayrimenkul Piyasası olacak” dedi

GABORAS, gayrimenkul alım satım, kiralama ve kiraya verme piyasasını ilk kez dijital ortamda ‘360 derece’ hizmet verecek yenilikçi ve gelişmiş bir ticaret platformu ile tanıştırmaya hazırlanıyor.

Gayrimenkul sektöründe alıcı, satıcı, kiralayan, kiraya veren, özel taleplerde bulunan, aracı ve temsilci olarak yer alan tüm gerçek ve tüzel kişi veya kuruluşları bir araya getirerek hızlı, kolay ve güvenli bir dijital ticaret deneyimi yaşatmayı amaçlayan platform ile gayrimenkul alım-satım, kiralama ve kiraya verme işlemleri artık tek bir noktadan, www.gaboras.com.trüzerinden yürütülebilecek. Sektörde bir ilk olacak bu platform, yerel ağ hizmeti, mülk yönetimi, raporlama ve sunum hizmeti, tapu takip ve uyarı hizmetlerinin yanı sıra birinci/ ikinci el satışlardan, devir, kredilendirme ve sigortalamaya kadar gayrimenkulün tüm süreçlerinin tek bir noktadan yerine getirilebileceği yenilikçi bir otomasyon sistemiyle tasarlandı.

Sektörün aktörlerini buluşturacak en kapsamlı piyasa

Geliştirdikleri yeni sistemle kullanıcıların hızlı, kolay ve güvenli online gayrimenkul ticareti ile ilk kez tanışacağını belirten GABORAS İcra Kurulu Üyesi Dinçer Gökçe, “Bireysel ve kurumsal yatırımcılardan emlak danışmanlarına, gayrimenkul geliştiricilerinden değerleme uzmanlarına, portföy sahiplerine ve bankalara kadar sektörümüzün tüm aktörlerinin hukuki ve mali güvencelerle korunacağı bu piyasa, dijital ortamda mülk sergileme, teklif ve talep yönetme, analiz yapma, uçtan uca alım-satım, kiralama ve kiraya verme işlemlerinin gerçekleştirileceği bir ‘’Güvenli Gayrimenkul Piyasası’’ dedi.

Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların mülklerini teklif verme ve talep oluşturma yoluyla satışa ya da kiraya verebileceği platformda mülkle ilgili bir arz ya da talep oluşturma işlemi gerçekleştirildiğinde, bunları hem amaca göre yönetme hem de sürecin tamamında eşlik edici konumda olduklarını aktaran Gökçe, platformda uçtan uca gerçekleşecek yenilikçi dijital ticaret sürecini 10 maddede şöyle aktardı:

Mülk havuzu ile uçtan uca ticaret olanağı

1. GABORAS Güvenli Gayrimenkul Piyasası’nda ilk olarak mülk ekleme işlemi, Wep Tapu doğrulamasıyla gerçekleştirilir ve mülk havuzu oluşturularak gayrimenkul portföyleri sergilenir.

2. Bu noktada uzmanlar aracılığıyla mülkün yerel olarak ön incelemesi ve yasal olarak işleme uygunluğu gibi konularda doğrulaması yapılır. Mülklerin piyasadaki mevcut yerel koşullarla yerinden analiz edilerek gerçek değerinde işlem görmesi sağlanır.

3. Mevcut mülkün sergilenmesi gerçekleştirildikten sonra yatırımcılara gösterimi sağlanır. Gayrimenkul ile ilgili teklif ve talepler alınarak süreç yönetilir ve mevcut taleplere göre eşleştirmesi gerçekleştirilir.

4. GABORAS, mülk işlemleriyle ilgili süreçleri yürütürken, Türkiye genelinde hizmet veren yerel ağ sisteminden faydalanır. Bu kapsamda taşınmaz ticareti yetki belgesine sahip emlak danışmanlarını, yaptığı anlaşma çerçevesinde ‘yerel ağ temsilcisi ya da aracı’ olarak belirler. Yerel ağ’daki temsilciler piyasa içerisinde ‘aracı veya temsilci’ olarak belirtilirler.

5. Platformda aracılar ve temsilciler kısaca bilgilerini ekleyerek pratik olarak sisteme giriş yaparlar. Böylece, mülk ekleme, raporlama, mülkleri yönetme, talepleri karşılama ve satış kapama işlemlerini yürütme yetkisine sahip olurlar.

6. GABORAS, platform üzerinden bir mülk arzı ya da talebi alındığında, bu isteğe göre mülkü bulduktan sonra tarafları bir araya getirme ve satış kapama işlemlerine kadar eşlik etme yükümlülüklerini de üstlenir.

7. Kullanıcılar bu süreci platform üzerinden kendileri yürütebilecekleri gibi GABORAS’tan da yürütme talebinde bulunabilirler. Piyasa içerisinden anlaştıkları aracı/temsilci olan emlak danışmanından ilgili mülkle ilgili işlemleri yürütmesini isteyebilirler.

8. Emlak danışmanı GABORAS tarafından yönlendirilen talepleri de karşılayabilir, müşterileriyle yaptığı anlaşma çerçevesinde müşterisi adına işlem gerçekleştirebilir ve satış süreçlerini yürütebilir.

9. Kurumsal olarak işlem yapmak isteyen kullanıcılar ise; piyasa içerisinde alıcı, satıcı, kiracı ya da kiraya veren taraflarda olabilecekleri gibi, mülkleri ile ilgili analiz yapma imkanına da sahip olurlar.

Tarafların bu süreçleri başarılı şekilde yürütmesi sonrasında fiyat teklifleri ve satış kapama işlemlerine geçiş yapılır. Başka bir deyişle platformda tüm bu hizmetlerle uçtan uca ticaret olanağı sağlanır.

Emlak danışmanları yerel ağa katılarak global pazarlama imkanı sağlıyor

GABORAS’ın sektördeki potansiyel alıcılara nitelikli, güvenilir ve liyakata dayalı hizmet sunabilmek için yerel hizmet ağı oluşturduğunu kaydeden Gökçe, alanında uzman gayrimenkul danışmanlarından oluşan bu ağ sayesinde gayrimenkul arzında doğrulanmış bilgi sağlandığını belirterek “Gayrimenkulü görerek almak isteyenler için de, mülkün temizlenip hazırlanması, yerel ilan afişlerinin asılması, gelen müşterilere mülkün gösterilmesi, sözleşmenin ardından tapu dairesinde ve diğer ortamlarda verilmesi gereken mali ve hukuki hizmetler GABORAS Yerel Ağ Üyeleri’nce sağlanır. Büyük hacimli, nitelikli gayrimenkul ticaretinde uzman kurumların desteğine kavuşma ve doğrudan ilgililer arasında yürütülen işlemlerle doğru ve hızlı ticaret yapma imkanı veren sistem, varlık yönetiminde en yüksek verimi elde etmek için de uzmanlık sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Platformun gayrimenkul danışmanlarına olan katkısını anlatan Gökçe, “Danışmanların GABORAS’ın ulusal pazarlama ağından yararlanabilmesi en önemli avantajlardan biri. Sisteme portföylerini ekleyerek süreci tek ekran üzerinde yönetme imkanına kavuşabilen emlak danışmanları, güncel değer tespiti gerçekleştirebiliyor, tüm gayrimenkullerle ilgili tek tıkla sunum hizmeti alarak müşterilerine sunabiliyor, meslektaşları ile network kurarak bölgesinde önerilen uzmanlar arasına girme şansını sağlayabiliyor” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi Haber

Kalyon PV, Bilişim Vadisi’ne enerji olacak – İnternet Haber

Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki en büyük yatırımlarını hayata geçiren Kalyon PV ile Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne öncülük etmek …

Published

on

By

Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki en büyük yatırımlarını hayata geçiren Kalyon PV ile Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne öncülük etmek üzere farklı alanlarda bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapan Bilişim Vadisi, yerli ve yenilenebilir enerji alanında ortak çalışmalar yürütmek üzere iş birliği protokolü imzaladı.

Yenilenebilir Enerji Çalıştayı’nda atılan imzalarla resmiyet kazanan protokol ile ayrıca Bilişim Vadisi’nin enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla Kalyon PV tarafından üretilen üstün teknolojiye sahip güneş panellerinden yararlanılması da kararlaştırıldı.

Kalyon PV ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi desteğiyle ve Bilişim Vadisi ev sahipliğinde düzenlenen Yenilenebilir Enerji Çalıştayı’nda, Bilişim Vadisi’nin çatılarının Kalyon PV tarafından üretilen 1.05 megavat (MW) kapasiteli 2 bin 619 adet güneş paneliyle kaplanmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Kalyon PV, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Bilişim Vadisi arasındaki iş birliğiyle, Türkiye’de yenilenebilir enerji teknolojilerinin geliştirilmesi ve bu alandaki farkındalığın artırılması hedefiyle çeşitli projelerin hayata geçirilmesi de amaçlanıyor.

Çalıştay’da ayrıca yenilenebilir enerji konusundaki son gelişmeler ve teknolojiler ele alındı.

Kübra Kalyoncu Şeherli: “Türkiye’nin enerji liginde zirveye çıkması için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Kalyon PV olarak sadece yatırım ve üretime değil bilgi üretimi, araştırma ve geliştirmeye de odaklandıklarını vurgulayan Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Kalyoncu Şeherli,Bilişim Vadisi ile iş birliğine verdikleri önemi dile getirdi: “Fabrikamızda 2 bin metrekare kapalı alanı da Ar-Ge çalışmalarımıza ayırdık. Biz Bilişim Vadisi’ni, Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak değerlendiriyoruz. Bu bağlamda çok değerli çalışmaların kuluçka merkezi olan Bilişim Vadisi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile attığımız bu adım, geleceğe yönelik birçok projenin temeli için simgesel bir önem taşıyor. Türkiye’nin enerji liginde zirveye çıkması için teknolojiye yatırıma ve Ar-Ge çalışmalarımıza tüm enerjimizle devam edeceğiz.”

Üniversitemizin elektrik ihtiyacını güneşten karşılıyoruz”

Sürdürülebilir kalkınma için çevre ve doğal kaynakların etkin yönetiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ise, üniversitelerinin tamamının enerji ihtiyacını güneşten karşıladıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Üniversite olarak ürettiğimiz yenilenebilir enerji ile doğaya değer katıyoruz. Çevreci ve yeşil bir üniversite hedefiyle hareket eden HKÜ, Kalyon PV’nin ürettiği yerli güneş panellerini kullanarak kurulu gücünü 2,3 MWp’ye çıkardı. HKÜ, yeni kurulu gücüyle yılda 3,125 MWh enerji üretiyor. Üniversite böylece doğaya 1.850 ton CO2 salınımını engelleyerek, kendi elektrik enerji ihtiyacının tamamına yakınını yenilenebilir enerjiden karşılayacak.”

Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu ise iş birliğine ilişkin şöyle konuştu:

“Bilişim Vadisi olarak savunma sanayimizdeki başarıları sivil alana transfer edebilme vizyonuyla çalışıyoruz. Buradaki ana başlıklarımızdan biri de enerji. Bugün, sadece Yenilenebilir Enerji Çalıştayı değil, birlikte yapacağımız güçlü iş birliklerinin de adımını atıyoruz. Bundan bir sene önce Bilişim Vadisi olarak bu konudaki vizyonumuzu Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi sayın Kübra Kalyoncu’ya iletmiştik. Kendisi de bizimle ilgilendi ve 1 MW elektriğe karşılık gelen 2 bin 619 adet güneş enerjisi panelini bize hediye etti. Bu, yalnızca Bilişim Vadisi’ndeki girişimcilere değil, ülkemize hizmet edecektir. Kalyon Holding’e çok teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Ekonomi Haber

Salgın hala çalışmıyor mu? Senden istiyoruz.

Ekonomi, koronavirüs pandemisinden toparlanmaya başladı, henüz bitecek insan hala işe dönmedi. iş arıyor ama bulamıyor. Diğer çocuk ısıtıcıları …

Published

on

By

Ekonomi, koronavirüs pandemisinden toparlanmaya başladı, henüz bitecek insan hala işe dönmedi. iş arıyor ama bulamıyor. Diğer çocuk ısıtıcıları veya diğer kullanımlar nedeniyle çalışamazlar. Yine de diğerlerinin, onların kariyerlerine örnek olarak pandemiyi yeniden yönlendirdiğini söylüyor.

Şu anda seni kenarda tutan ne? Sabit bir maaş çekilmiyor olarak nasıl geçiniyorsunuz? İşten eğlenmek şimdi hem eğlenmek için zamanınız var mı?

Continue Reading

Ekonomi Haber

Yeniden atanması söz konusuyken Elizabeth Warren, Jerome Powell’ı ‘tehlikeli bir adam’ olarak nitelendiriyor. ‘

(mtag0702)Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Federal Rezerv başkanı Jerome H. Powell’ın mali düzenleme sicili nedeniyle dikkate alınırdı …

Published

on

By

(mtag0702)Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Federal Rezerv başkanı Jerome H. Powell’ın mali düzenleme sicili nedeniyle dikkate alınırdı ve Beyaz Saray onu yeniden adayse onu desteklemeyecek onu “tehlikeli bir adam” olarak nitelendirdi. Fedanın başına geçin. ”

Bay Powell’ın merkez bankası başkanı olarak görev süresi 2022’nin başında sona eriyor ve Biden yönetimi onu yeniden atamayı düşünüyor. Bir Cumhuriyetçi olan Bay Powell, eski Başkan Barack Obama tarafından Fed’in Yönetim Kuruluna adaylık ve eski Başkan Donald J. Trump tarafından başkanlığa yükseltildi.

Bazı önde gelen gelen ekonomistler ve savunucular, Fed başkanlığında yoğun bir şekilde yetiştirilen Bay Powell’ın öne çıkan ürünlerinden bazıları. Bayan Warren’ın günlüğünün resmi gösterimi sayfasından oluşur, onun mali düzenleme performansından bahseder.

Bayan Warren, Fed başkanına bakarak, “Odadaki fil, tekrar aday gösterilipydireceksiniz,” dedi. “Sizi yeniden atamak, beş yıl boyunca Federal Rezerv’deki Cumhuriyetçi seçiminden, Wall Street’i kuralsızlaştırmak için uygulama olarak oy kullanan Cumhuriyetçi birle, bu ekonomiyi bir daha fazla güvene dayalı olmayacak kumar amaçlanıyor. ”

Warren ve aynı fikirde olanlar, Bay Powell’ı aynı fikirde olanlar, Bay Powell'ı işlemi gerçekleştirmenin Fed'in değeri konusunda daha sert bir gösterimini engelleyemeyeceğinden endişeleniyor. Bay Powell, kişiler söz konusu olduğunda, denetim için Fed’in başkan yardımcısına havale sınavına ve bu işi 2008 mali gününden sonra banka gözetiminde olmak için tartışana dikkat.

Powell hafta boyunca basına, “yürütülücü gündemi kullanan kişiler bu başvurular” dedi. “Yeni bir kişiden gelecek olan gözden geçirmeye ve uygunluğa yönelik hazırlıklar. ”

Bayan Warren’ın meslektaşı, Güney Dakota’nın bir Cumhuriyetçi olan Senatör Yuvarlak aday Michael’s, Bay Cumhuriyetçi olan Senatör yuvarlak adaybell’ adayyi hak denemesi ve birkaç yıl boyunca kendi dört dört gözleni okul onun sert yorumlarını takip etti.

Beyaz Saray ana kadar merkez bankasını az için şu seçeceğinize süt çok işaret verdi.

Başkan Biden zaten Fed’de açık geçerli durumu bitmesi mümkünna mevcut ve birkaç başka rolü olacak: Yakın gelecekte Richard C’de geçerli olacak, Randal K. Quarles’ın olacağı gibi yakında aylarda sona erecek. denetimden sorumlu yönetici olarak görev yapmak. Açıklıklardan, yönetime, Senato onayını alması gereken adaylarıyla merkez bankasını tepeden yeniden yapmak zorunda kalır.

Senatoundaki bitki yetiştiricisi, Bay’daki merkez bankasındaki yetiştirilmek üzere, zorlu – seçim kampındaki Demokratlar arasında bir önemli endişeyi yoğunlaştırmayı;

Ohio'dan bir Demokrat ve Senato Komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown, Washington'daki Federal Re Kontrol Kurulu'; Merkez bankasında Siyah ekonomistlerin kıtlığını oluşturdu.

Bay Powell’ın merkez bankasının Yönetim Kurulu’nda bir kadın statüsünde olup Siyah olduğunu sordu.

Powell, “Masadaki kadınlardan oluşan herhangi bir çocuğun sesinin bulunamayacağını” kesinlikle ve bunlardan oluşan siyah kadınlardan oluşmaktadır. “Elbette seçiminden hiçbir rolümüz yok ama memnuniyetle karşılarız. ”

Michigan Eyalet Üniversitesi, Lisa Cook ve işçi sendikası AFL-CIO’nun baş William Spriggs, ekonomi valileri ya da düşünceleri için olası adaylar olarak yetiştiriliyor. İkisi de Siyah. Şu anda Fed ve beyaz olan bir kadın olan olan beyaz olan bir kadın olan adayın Layacağı sık sık sık Bay olası bir yedeği olarak yetiştirilir ve bir Fed ve Hazinesi olan beyaz bir olan Sarah Bloom Raskin Bay Quarles' yerine önerildi.

Bay Po, sahip olduğu gibi bir rolde oynamayı, Fed Kurulu’nu seçme konusunda resmi bir rol değil.

Birlikte belirli, o ve Fed kurulundaki kalacak, Fed’in karar verme masasında iki yeni açık yerinde olacağı tartma elinde olacaklar. Merkez bankanın tam gücünde toplam 19 yetkilisi, zengin banka başkanı bulunuyor.

Dallas Fed başkanı Robert S. ve Boston Fed başkanı Eric S. Rosengren 2020’de seçimine yönelik kullanımna yönelik genel değerlendirmelerin, her ikisi de yarın emekli olacaklarını açıklamış – Fed’in bir yıl olacak pandemiye yanıt olarak yaygın bir pazar tarama operasyonunda.

Bay Powell günü söz konusu skandala değin, sözlü Fed’in etik değiştireceğine dair söz verdi ve Fed’in bu satın alma ve satışa uygun olacağından emin olmak için alım satımını araştırdığını söyledi.

“Kamuoyunun güvenini devam ettirecek, işimizin özüdür” diyen Powell, “bu ana kadar yükseleceğiz. ”

Manşetleri kapmanın ilerlemeleri, giderler Fed’de iki banka işi yapacak. Banka üyeler yerleştirme tesis kurulları, yedek başkanları aranacak ve seçilecektir. Fed'in Washington'daki yöneticilerinin seçimi konusunda “evet” veya “hayır” oyu var.

Fed’in de hiçbir zaman geçimsiz banka olarak Siyah bir oluşturamayan. Atlanta Federal Rezerv Bankası başkanı Raphael Bostic, bu rollerden görev yapan ilk Siyah adam.

Güvernörler Kurulu’nda Bay Quarles’ın merkezindeki en yakın zamanda 13 Ekim’de sona eriyor. Vali olarak görevinin süresi 2032’ye kadar yapılmayacak ve en son sezona kadar Fed tercihi olarak özelliklerinni verdi. Aralık ayındaki bir gözden geçirme organizasyonu olan Finansal İstikrar sayfasındaki ücretlendirme. Bay Powell’ın süresi 2022’nin sona eriyor, bu görevdeki süresi 2028’e kadar sona ermek için geçerli olarak ancakermeyeceğiz. Bay Clarida, yeniden atanmadıkça gelecek güne başlamakk zorunda kalacak.

Continue Reading

Trending