Connect with us

Gündem

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Kıymetli Takviyesi Kırdı, Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında birkaç düşüş sinyali gösteriyor ve 40.000 dolara kadar düşebilir. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik …

Published

on

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında birkaç düşüş sinyali gösteriyor ve 40.000 dolara kadar düşebilir. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Bitcoin, düşüşünü 45.500 dolar ve 45.000 dolar takviye düzeylerinin altına genişletti.
  • Fiyat şu anda 46.000 dolar ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altında süreç görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken datalarına göre) 45.800 dolar civarında dirençle oluşan değerli bir düşüş trendi çizgisi var.
  • Parite kayıpları geri alabilir lakin yükselişler 45.500 dolar ile hudutlu olabilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Daha Fazla Düşüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı, 48.000 dolarlık direnç bölgesini geçemedikten sonra yeni bir düşüş başlattı. BTC, kısa vadeli bir düşüş bölgesine geçmek için 46.500 dolarlık dayanak bölgesini kırdı.

45.500 doların üzerinde konsolide olurken ayılar denetimi ele geçirdi ve BTC 45.000 dolarlık takviyenin ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altına düştü. Bitcoin 44.500 doların bile altına geriledi ve 44.258 doları gördü.

BTC şu anda 45.000 dolar düzeyinin üzerinde kayıpları konsolide ediyor. 47.203 dolardan 44.258 dolara hakikat gerçekleşen düşüşün %23.6 Fib geri çekilme düzeyinin üzerinde bir kırılma oldu.

BTC için birinci kilit direnç 45.700 dolar düzeyine yakın (son kırılım bölgesi). BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 45.800 dolar civarında dirençle oluşan kıymetli bir düşüş trendi çizgisi de var.

Trend çizgisi, 47.203 dolardan 44.258 dolara hakikat gerçekleşen düşüşün %50 Fib geri çekilme düzeyiyle örtüşüyor. Bitcoin 45.700 dolar ve 45.800 dolar direnç düzeylerini aşarsa, yakın vadede 47.000 dolar düzeyine yanlışsız toparlanabilir.

Bitcoin (BTC) Düşer mi?

Bitcoin 45.700 dolar ve 45.800 dolar direnç düzeylerinin üzerine çıkamazsa düşüşünü sürdürebilir. Aşağı istikamette birinci dayanak 44.500 dolar düzeyine yakın.

Birinci büyük dayanak şu anda 44.200 dolarlık bölgeye yakın. Bir sonraki ana dayanak artık 43.800 dolar düzeyine yakın. Fiyat 43.800 dolarlık dayanağın üzerinde kalmazsa, 40.000 dolarlık dayanak düzeyine hakikat düşebilir.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – MACD, düşüş bölgesinde sürat kaybediyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 40 düzeyinin altında.
  • Ana Dayanak Düzeyleri – 44.500 akabinde 43.800 ABD Doları
  • Ana Direnç Düzeyleri – 45.700, 45.800 ve 47.000 ABD Doları

Gündem

Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü mesajı – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yılmaz mesajında: “19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı ve Mareşal Rütbesi verilişinin 100. yıldönümü ile birlikte, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin onur gününü hep birlikte kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.
Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu yüce makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığını, huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize verilmiş en kıymetli emanetlerdir. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Özgür Özel’den Mezitli İlçe Örgütüne ziyaret – İnternet Haber

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel …

Published

on

By

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin’de milletvekilleri ve örgüt ile birlikte partilerinin Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ev sahipliğinde, Mezitli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başkan Tuncer ile gündeme ilişkin meseleleri konuşan Özgür Özel ve partililer daha sonra ilçe binasının önünde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
“BİTMEYEN YATIRIMLAR VE PROJELERE DİKKAT ÇEKİLDİ”
Ziyaretlerinde Özel’e eşlik eden Başkan Tuncer, il başkanlığında düzenlenen basın toplantısına da değinerek, “Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel, İl Başkanlığımızı ziyaret etti ve bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Mersin’in bitmeyen yatırımları; havalimanı, Antalya yolu ve liman projelerine dikkat çekti. Sayın Özel’i, İl Başkanlığımızda, İl Başkanımız Adil Aktay, Parti Meclisi Üyemiz ve Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır, Mersin Milletvekillerimiz Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Adana Milletvekillerimiz Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut, Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit, İl ve İlçe Örgütümüz ve vatandaşlarımız karşıladı.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Sütçüler’e bağlı köylerinde su ve yol problemi devam ediyor – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok. Vatandaşlarımız 6-7 km mesafeden su taşıyor. Bu sorunların acilen çözülmesi halkın mağduriyetinin çözülmesi lazım” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, günlük ihtiyaçlarını gidermek için 6-7 km mesafeden su taşımak zorunda kalan Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Bölgede yaşanan su sıkıntıyla ilgili yerinde incelemelerde bulunduklarını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahallemizde yaşanan su sıkıntıyla ilgili yoğun şikayetler aldık. Bizlerde yaşanan su sıkıntısını yerinde incelemek istedik. 2021 yılında vatandaşlarımız içme sularını tankerler ile köy meydanından taşımak zorunda kalıyor. Su en temel ihtiyacımız değil mi?” dedi.
Karadiken köyünde olduğu gibi bir çok köyde yol ve su problemi yaşandığına dikkat çeken Başkan Yalım Halıcı, “Bizler buradan bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu insanların feryadına kulaklarınızı tıkamayın. Taşıma su ile değirmen dönmez. Biran önce burada yaşanan su ve yol probleminin çözüme ulaştırılmasını bekliyoruz. Sütçüler’de yaşayan vatandaşlarımız mağdur durumdadır. Bu sorunu çözecek olan, icra makamında olup yapacak olan sizlersiniz. Eğer yapmayacaksanız da bırakın bizim iktidarımız da çözüm üretelim. Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, dünyanın hızla geliştiği bir süreçte susuzluk ve yol problemi yaşanması 2021 yılında kabul edebileceğimiz bir durum değil” şeklinde konuştu.
Beydilli köyündeki yeni üyelerin rozetlerini takan İl Başkanı Yalım Halıcı, parti yöneticileri ve ilçe teşkilatları, köy kahvesinde bulunan vatandaşlar ile sohbet etti ve Sütçüler’e özgü kekiğin tadına baktı.
İl Başkanı Yalım Halıcı, üye katılım töreninde bulunan vatandaşlara CHP’nin çözüm önerini anlatan ve vatandaşın sorunları hakkında sık sık not aldırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending