Connect with us

Gündem

ABD’li Kongre Üyeleri, SEC ve CFTC’yi Kripto Varlık Piyasası İştirakçileriyle Diyalog Başlatmaya Çağırdı

İki ABD’li kongre üyesi, SEC ve CFTC’ye kripto varlık piyasası iştirakçileriyle faal bir diyalog yürütmek için ortak bir çalışma kümesi …

Published

on

İki ABD’li kongre üyesi, SEC ve CFTC’ye kripto varlık piyasası iştirakçileriyle faal bir diyalog yürütmek için ortak bir çalışma kümesi oluşturulması davetinde bulunan bir mektup gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kongre üyesi Glenn Thompson, kendisinin ve kongre üyesi Patrick McHenry’nin gelişmekte olan kripto varlık sanayisini ağır düzenlemelerle boğmak yerine alandaki aktörlerle yapan bir diyalog başlatmaya çağırmak üzere Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) bir mektup gönderdiğini açıkladı.

Mektup, SEC lideri Gary Gensler ve Lider Biden tarafından seçilen CFTC lider vekili Rostin Behnam’a hitap ediyor ve dijital varlıklar üzerinde ortak bir çalışma kümesi kurulması isteniyor.

“İnovasyonun ABD Dışına Çıkmasına Müsaade Vermeyin”

Mektupta Thompson ve McHenry, şu anda ABD’nin lokal dijital varlık ekosisteminin geleceği ve buna yönelik düzenleyici siyasetlerin nasıl şekilleneceği konusunda çok değerli bir noktada durduğunu belirtti.

Kongre üyeleri, SEC lideri Gary Gensler ve Senatör Warren’ın yenilikçi kripto varlık sanayisinin geleceği hakkında söyledikleriden telaş duyduklarını ve bu cins bir halin kripto varlıklar ile ilgili yenilikleri ve yeni işleri ABD’den uzaklaştıracağını belirtti. Mektubun müellifleri ayrıyeten kripto varlık piyasası oyuncuları ve düzenleyicilerle yapan ve faal bir diyalog başlatılması gerektiğini söyledi.

“Bu ülke dışında inovasyonu ve istihdam yaratmayı düzenlemek yerine, düzenleyiciler ve piyasa iştirakçileri ortasında faal bir diyalogu teşvik etmeliyiz.”

SEC ve CFTC, Kripto Varlık Piyasasıyla Müzakereye Başlamalı

Mart ayının başlarında, 2021 İnovasyon Manilerini Ortadan Kaldırma Yasası ABD Kongresi’nde kabul edildi.

Bu SEC ve CFTC temsilcilerinin kripto varlık şirketleriyle faal ve işbirliğine dayalı bir diyalog oluşturacak bir çalışma kümesi oluşturmasını gerektiriyor. Kripto varlık piyasası iştirakçilerinin yanı sıra yatırımcıların, düzenleyicilerin, akademik araştırma kuruluşlarının, paydaşların ve daha fazlasının çıkarlarını koruyan kuruluşları da içerecek.

Mektubun müellifleri, bu yasa tasarısı geçirilir ve çalışma kümesi oluşturulurken, SEC ve CFTC’nin de tıpkı şeyi yapabileceğini ve kripto varlık şirketleri ve öbür piyasa iştirakçileriyle mümkün olduğunca kısa müddette en düzgün düzenlemenin nasıl olması gerektiği konusunda iş birliğine başlayabileceğini belirtiyor. Böylelikle yenilikçi blokzinciri ve kripto varlık sanayisi ABD’de gelişmeye başlayabilir.

Gündem

Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü mesajı – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yılmaz mesajında: “19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı ve Mareşal Rütbesi verilişinin 100. yıldönümü ile birlikte, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin onur gününü hep birlikte kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.
Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu yüce makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığını, huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize verilmiş en kıymetli emanetlerdir. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Özgür Özel’den Mezitli İlçe Örgütüne ziyaret – İnternet Haber

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel …

Published

on

By

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin’de milletvekilleri ve örgüt ile birlikte partilerinin Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ev sahipliğinde, Mezitli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başkan Tuncer ile gündeme ilişkin meseleleri konuşan Özgür Özel ve partililer daha sonra ilçe binasının önünde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
“BİTMEYEN YATIRIMLAR VE PROJELERE DİKKAT ÇEKİLDİ”
Ziyaretlerinde Özel’e eşlik eden Başkan Tuncer, il başkanlığında düzenlenen basın toplantısına da değinerek, “Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel, İl Başkanlığımızı ziyaret etti ve bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Mersin’in bitmeyen yatırımları; havalimanı, Antalya yolu ve liman projelerine dikkat çekti. Sayın Özel’i, İl Başkanlığımızda, İl Başkanımız Adil Aktay, Parti Meclisi Üyemiz ve Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır, Mersin Milletvekillerimiz Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Adana Milletvekillerimiz Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut, Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit, İl ve İlçe Örgütümüz ve vatandaşlarımız karşıladı.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Sütçüler’e bağlı köylerinde su ve yol problemi devam ediyor – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok. Vatandaşlarımız 6-7 km mesafeden su taşıyor. Bu sorunların acilen çözülmesi halkın mağduriyetinin çözülmesi lazım” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, günlük ihtiyaçlarını gidermek için 6-7 km mesafeden su taşımak zorunda kalan Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Bölgede yaşanan su sıkıntıyla ilgili yerinde incelemelerde bulunduklarını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahallemizde yaşanan su sıkıntıyla ilgili yoğun şikayetler aldık. Bizlerde yaşanan su sıkıntısını yerinde incelemek istedik. 2021 yılında vatandaşlarımız içme sularını tankerler ile köy meydanından taşımak zorunda kalıyor. Su en temel ihtiyacımız değil mi?” dedi.
Karadiken köyünde olduğu gibi bir çok köyde yol ve su problemi yaşandığına dikkat çeken Başkan Yalım Halıcı, “Bizler buradan bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu insanların feryadına kulaklarınızı tıkamayın. Taşıma su ile değirmen dönmez. Biran önce burada yaşanan su ve yol probleminin çözüme ulaştırılmasını bekliyoruz. Sütçüler’de yaşayan vatandaşlarımız mağdur durumdadır. Bu sorunu çözecek olan, icra makamında olup yapacak olan sizlersiniz. Eğer yapmayacaksanız da bırakın bizim iktidarımız da çözüm üretelim. Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, dünyanın hızla geliştiği bir süreçte susuzluk ve yol problemi yaşanması 2021 yılında kabul edebileceğimiz bir durum değil” şeklinde konuştu.
Beydilli köyündeki yeni üyelerin rozetlerini takan İl Başkanı Yalım Halıcı, parti yöneticileri ve ilçe teşkilatları, köy kahvesinde bulunan vatandaşlar ile sohbet etti ve Sütçüler’e özgü kekiğin tadına baktı.
İl Başkanı Yalım Halıcı, üye katılım töreninde bulunan vatandaşlara CHP’nin çözüm önerini anlatan ve vatandaşın sorunları hakkında sık sık not aldırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending