Connect with us

Gündem

Analist Davis: “Eğer Cardano (ADA) Bunu Başarırsa, Yükselişine Devam Edebilir”

Pek çok kişi tarafından üçüncü kuşak blockchain olarak isimlendirilen Cardano’nun Alonzo Purple ana ağ yükseltmesinin ağda ne vakit …

Published

on

Pek çok kişi tarafından üçüncü kuşak blockchain olarak isimlendirilen Cardano’nun Alonzo Purple ana ağ yükseltmesinin ağda ne vakit yayınlanacağı açıklandı: 12 Eylül. Pek çok kişi tarafından heyecanla beklenen yükseltme, sonunda ağa akıllı kontrat entegrasyonunu getirmeye ve onu akıllı mukavele öncüsü Ethereum ile birebir ligde pozisyonlandırmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alonzo Purple’ın test ağı bu haftanın başlarında yayına girdi ve bu da toplulukta büyük bir coşkuya yol açtı. O vakitten bugüne, ana ağ duyurusu öncesinde Cardano’nun lokal token’ı ADA’nın kıymeti neredeyse iki katına çıktı. Son 24 saatte %12 bedel kazanan kripto varlık, piyasa bedeli ile üçüncü en yüksek konuma yükseldi ve yazının yazıldığı sırada 2.18 dolar kıymetindeydi.

Yakın geçmişteki Github dataları, en fazla geliştirme faaliyetinin Cardano’da gerçekleştiğini ve bunu Polygon ve Solana üzere öteki zincirlerin izlediğini gösterdi. Yakın tarihli bir Twitter mesaj dizisinde, kripto analisti Lark Davis, “Cardano çağının hakikaten iyi” olmasının gerisindeki öbür birkaç nedeni vurguladı.

Birinci olarak, ağ, düşük süreç hacimleri nedeniyle tekraren eleştirildi. Ağın geçtiğimiz gün sadece 83.122 faal adresi vardı ve bu, “Bitcoin 240k, Polygon 4.6 milyon, Ethereum 1.2 milyon” ile karşılaştırıldığında etkileyici değildi. Lakin Davis, bu sorunun ağ için yakında nasıl çözülebileceğini açıkladı:

“Poligon Ocak ayında da günde emsal ölçüde süreç yapıyordu… Mahallî uygulamalar yayına girdiğinde ve Sushi üzere uygulamalar başka zincirlere sahip oldukları üzere Cardano’ya nitekim dokunduğunda Cardano’nun süreç büyümesi benzeri bir yörünge izleyebilir.”

Akıllı mukaveleler entegre edildikten sonra lokal DeFi uygulamalarının piyasaya sürülmesinin yanı sıra, Cardano’nun stake havuzları da öngörülen büyümesinin bir işaretiydi. Analiste nazaran, 650.000 adres, ADA’nın arzının %72’sini oluşturuyordu ve Davis bunun “Ağı önyükleyecek çok sayıda kullanıcı!” olduğuna inanıyor.

Son olarak, Ağ, bu yılın başlarında kolay token’ların oluşturulmasını sağladığı için NFT pazarından büyük ölçüde yararlandı. Bununla birlikte, akıllı kontratlar merkezi olmayan pazarlara yol açtığında niş tabanını büsbütün genişletebilecektir. Alonzo yükseltmesi akıllı kontratların oluşturulmasına müsaade verdiğinde, gelecek vaat eden ağ için çok fazla avantaj sağlayacak. Analist hem Cardano hem de ADA için epey yükselişli bir gelecek bekliyor:

“Bu, ADA’nın Matic’in yaptığı üzere bir 50X çekeceği manasına mı geliyor? Hayır. Yalnızca 6X ona Ethereum ile tıpkı piyasa kıymetini verir. LAKİN Cardano bu işi gerçek yaparsa, akıllı kontratlar başladıktan sonra yüzde birkaç yüz arttığını görebiliriz.”

Gündem

Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü mesajı – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yılmaz mesajında: “19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı ve Mareşal Rütbesi verilişinin 100. yıldönümü ile birlikte, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin onur gününü hep birlikte kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.
Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu yüce makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığını, huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize verilmiş en kıymetli emanetlerdir. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Özgür Özel’den Mezitli İlçe Örgütüne ziyaret – İnternet Haber

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel …

Published

on

By

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin’de milletvekilleri ve örgüt ile birlikte partilerinin Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ev sahipliğinde, Mezitli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başkan Tuncer ile gündeme ilişkin meseleleri konuşan Özgür Özel ve partililer daha sonra ilçe binasının önünde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
“BİTMEYEN YATIRIMLAR VE PROJELERE DİKKAT ÇEKİLDİ”
Ziyaretlerinde Özel’e eşlik eden Başkan Tuncer, il başkanlığında düzenlenen basın toplantısına da değinerek, “Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel, İl Başkanlığımızı ziyaret etti ve bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Mersin’in bitmeyen yatırımları; havalimanı, Antalya yolu ve liman projelerine dikkat çekti. Sayın Özel’i, İl Başkanlığımızda, İl Başkanımız Adil Aktay, Parti Meclisi Üyemiz ve Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır, Mersin Milletvekillerimiz Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Adana Milletvekillerimiz Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut, Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit, İl ve İlçe Örgütümüz ve vatandaşlarımız karşıladı.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Sütçüler’e bağlı köylerinde su ve yol problemi devam ediyor – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok. Vatandaşlarımız 6-7 km mesafeden su taşıyor. Bu sorunların acilen çözülmesi halkın mağduriyetinin çözülmesi lazım” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, günlük ihtiyaçlarını gidermek için 6-7 km mesafeden su taşımak zorunda kalan Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Bölgede yaşanan su sıkıntıyla ilgili yerinde incelemelerde bulunduklarını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahallemizde yaşanan su sıkıntıyla ilgili yoğun şikayetler aldık. Bizlerde yaşanan su sıkıntısını yerinde incelemek istedik. 2021 yılında vatandaşlarımız içme sularını tankerler ile köy meydanından taşımak zorunda kalıyor. Su en temel ihtiyacımız değil mi?” dedi.
Karadiken köyünde olduğu gibi bir çok köyde yol ve su problemi yaşandığına dikkat çeken Başkan Yalım Halıcı, “Bizler buradan bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu insanların feryadına kulaklarınızı tıkamayın. Taşıma su ile değirmen dönmez. Biran önce burada yaşanan su ve yol probleminin çözüme ulaştırılmasını bekliyoruz. Sütçüler’de yaşayan vatandaşlarımız mağdur durumdadır. Bu sorunu çözecek olan, icra makamında olup yapacak olan sizlersiniz. Eğer yapmayacaksanız da bırakın bizim iktidarımız da çözüm üretelim. Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, dünyanın hızla geliştiği bir süreçte susuzluk ve yol problemi yaşanması 2021 yılında kabul edebileceğimiz bir durum değil” şeklinde konuştu.
Beydilli köyündeki yeni üyelerin rozetlerini takan İl Başkanı Yalım Halıcı, parti yöneticileri ve ilçe teşkilatları, köy kahvesinde bulunan vatandaşlar ile sohbet etti ve Sütçüler’e özgü kekiğin tadına baktı.
İl Başkanı Yalım Halıcı, üye katılım töreninde bulunan vatandaşlara CHP’nin çözüm önerini anlatan ve vatandaşın sorunları hakkında sık sık not aldırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending