Connect with us

Bitcoin Haber

Ünlü Rock Yıldızı Gene Simmons Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

KISS Rock kümesinin yıldızı Yeniden Simmons, Bitcoin (BTC) ve başka kripto varlıklarda yükseliş olacağını hissediyor. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

KISS Rock ekibinin yıldızı Gene Simmons, Bitcoin  ve başka kripto varlıklarda yükseliş olacağını hissediyor.

CNBC konuşması sırasında, KISS solisti Gene Simmons, Bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi.

Rock yıldızı, Bitcoin’in gelecek yılın başında 60.000 dolardan süreç göreceğine inanıyor:

“Yani ben bu işte varım, gerekirse paramın hepsini koyuyorum. Büyük bir düşüş olduğunda ve düştüğünde, daha fazlasını koydum.”

Sanatkarın Şubat ayında yedi rakamlı Bitcoin serveti olduğu ortaya çıktı.

Simmons, pandeminin başında Tyler Winklevoss’la yaptığı bir telefon görüşmesiyle kripto varlık işine girdi. Ünlü vokalist kripto varlık savunucusu haline geldi, bu da kimilerinin Simmons’ı makul kripto varlık ünitelerini övmek için ödeme almakla suçlanmasına neden oldu.

KISS yıldızı Bitcoin dışında ayrıyeten Ethereum, Cardano, Polkadot ve Uniswap’a sahip. Simmons, bu yıl içinde yapıtlarını satışa sunmak için kripto varlıkları kullanabileceğini de kelamlarına ekledi.

Bitcoin Haber

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir …

Published

on

By

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist Laboure’a göre Bitcoin, sınırlı bir arza sahip olması nedeniyle ödeme yöntemi olarak etkin bir şekilde kullanılamaz. Zira şu anda 21 milyon Bitcoin arzının %89’u halihazırda dolaşımda yer alıyor ve dünya nüfusunun %10’undan daha az bu varlığı elinde tutuyor. Bu nedenle dünya çağında bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için gerekli yeterliliğe sahip değil.

Bununla beraber Laboure, Bitcoin’in bu özellikleri nedeniyle dijital altın olarak lanse edilebileceğini söylüyor. Varlığın deflasyonist doğası, enflasyona karşı güvenli bir yatırım aracı olmasını sağlıyor.

“İnsanlar her zaman hükümet tarafından kontrol edilemeyen varlıkları aradılar. Altın yüzyıllardır bu role sahip konumdadır. Evet, potansiyel olarak Bitcoin’in 21. yüzyılın dijital altını olduğunu görebiliyorum”

Analiste göre Bitcoin “dijital altın” olarak adlandırılıyorsa, Ethereum (ETH) da dijital gümüş olarak adlandırılmalıdır.

Laboure, Bitcoin’in karbon ayak izinin de endişe verici olduğunu belirtirken, bu sorunun çözülmesinin ardından piyasaya daha fazla yatırımcının dahil olmasını beklediğini söyledi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Kripto varlık alım satım platformlarında tutulan Bitcoin miktarı düşmeye devam ediyor. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin (BTC) Miktarı Düşmeye Devam Ediyor Kripto varlık alım satım platformlarında tutulan Bitcoin miktarı …

Published

on

By

Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin (BTC) Miktarı Düşmeye Devam Ediyor

Kripto varlık alım satım platformlarında tutulan Bitcoin miktarı düşmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zincir üstü veri analiz sağlayıcısı Santiment, kripto varlık alım satım platformlarındaki Bitcoin arzına ilişkin verileri açıkladı. Verilere göre platformlardaki Bitcoin arzı Mayıs 2019’dan bu yana görülmeyen seviyelere geriledi.

Santiment bu veriyi “satış riskinin azaldığına dair iyi bir işaret” olarak ele aldı. Alım satım platformlarından çıkan kripto varlıklar, piyasa yorumcuları tarafından yatırımcıların varlıklarını satmakla ilgilenmediği için platformun taşına çıkardığı bu nedenle de yükseliş işareti olarak kabul edilir.

Santiment ayrıca alım satım platformlarındaki stablecoin miktarını da değerlendirdi. Verilere göre alım satım platformlarındaki Tether (USDT) miktarı Haziran ayından bu yana bu kadar yüksek olmadığını ortaya koydu. Bu ise satın alma baskısının artabileceği anlamına geliyor. Şu anda alım satım platformlarında USDT arzının %17.6 bulunuyor.

Diğer taraftan Glassnode, geçtiğimiz Pazartesi yayımladığı zincir üstü veriler ile hodl anlatısını güçlendirdi. Glassnode verilerine göre, zincir üstü aktivitede bir azalma var.

Bununla birlikte, artık alım satım platformlarının işlemleri toplu bir şekilde işlemesi ve Lightning Network’ün artan kullanımı nedeniyle verilerin yanıltıcı olma ihtimali bulunuyor.

Sonuç olarak Glassnode, net varlıkların büyümesini gözlemledi ve günümüzün piyasa katılımcılarının çoğunluğunun uzun vadeli yatırımcılar ve akümülatörler olduğunu sonucuna vardı. Büyük ölçekli birikimler ise, hem erken dönem boğa piyasalarında hem de ayı piyasasının sonraki aşamalarında meydana gelir. Analiz platformu ayrıca son derece likit Bitcoin miktarının da Aralık 2018 seviyesine döndüğüne dikkat çekti.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Çin’den arka arkaya gelen yasaklar, Great American Mining’in kurucu ortağı Marty Bent’e göre önemli bir risk alma anını ortaya çıkarıyor

Çin’in Kripto Yasağı, Bitcoin (BTC) İçin Bir Nimet Olabilir Çin’den arka arkaya gelen yasaklar, Great American Mining’in kurucu ortağı Marty …

Published

on

By

Çin’in Kripto Yasağı, Bitcoin (BTC) İçin Bir Nimet Olabilir

Çin’den arka arkaya gelen yasaklar, Great American Mining’in kurucu ortağı Marty Bent’e göre önemli bir risk alma anını ortaya çıkarıyor. Bent’e göre Çinli madencilik devi Bitmain’in üretim faaliyetlerini Çin’den diğer ülkelere taşıması, lider kripto para birimi için son derece “bullish” bir işaret.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Great American Mining’in kurucu ortağı Marty Bent, Çin yasaklarının ve bunun arkasından gelen madencilerin ülkeden kaçması durumu lider kripto para birimi için önemli bir riskten kurtulma anı.

Foundry Service iş geliştirme başkan yardımcısı Kevin Zhang, Çin’in kripto para madenciliği sektörüne yönelik artan kısıtlamasıyla beraber Bitmain’in ticari üretimindeki aslan payının Malezya ve Endonezya’ya taşınmasını beklediğini açıkladı. Ona göre bu değişim hem üretim süreci hem de lojistik maliyetler bakımından ciddi sonuçlar doğurabilir. Buna yanıt veren Bent ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu son derece boğa hisleri uyandırıyor. Bitcoin‘in güvenliği için kritik olan ASIC’lerin üretimini Çin’den uzaklaştırmak, ağ için büyük bir risk alma anı.”

ABD İçin Faydalı Olabilir mi?

Önceki gün bildirdiğimiz gibi ABD Senatörü Pat Toomey ve Blake Masters geçtiğimiz günlerde hükümeti Çin’in Bitcoin’e yönelik düşmanlığına karşı kripto para birimini benimseyerek karşı koymaya çağırdı. Bu durumun ülke için bir fırsat olabileceğini dile getirdi.

Florida, Texas ve Wyoming gibi eyaletlerin kripto para sektöründe aktif olarak yer almasıyla ABD, kripto para madenciliği için bir merkez haline geldi.

Continue Reading

Trending