Connect with us

Borsa Haberleri

Mawson Infrastructure Group Canaan’dan 17.352 Adet ASIC Madencilik Aygıtı Aldı

Mawson Infrastructure Group Inc, Canaan’dan 17.352 adet Bitcoin (BTC) madencilik aygıtı aldığını duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında …

Published

on

Mawson Infrastructure Group Inc, Canaan’dan 17.352 adet Bitcoin (BTC) madencilik aygıtı aldığını duyurdu.

Kripto varlık madenciliği ve dijital varlık idareleri konusunda çeşitli operasyonları bulunan bir şirket olan Mawson Infrastructure Group Inc, Canaan’dan en yeni kuşak ASIC Bitcoin madencilik aygıtları satın aldı. 1.7352 adet aygıt alan şirket mevcut operasyonlarında da 1.5EH’ten fazla bir ekleme yapmış oldu.

Şirketin satın aldığı yeni jenerasyon Avalon A1166 ve A1246 Bitcoin madencilerinin, 2022 yılında Mawson’ın ABD ve Avustralya’daki operasyonlarında kullanılması bekleniyor.

Mawson CEO’su ve kurucusu James Manning, satın alma süreciyle ilgili olarak şu tabirleri kullandı:

“Bugüne kadar kusursuz bir ortak olan Canaan ile diğer bir büyük sipariş için kontrat imzaladığımız için çok memnunuz. Canaan aygıtları vaktinde teslim etti. Tedarikin teminat altına alınması zorlaştığından ortaklığımızı güçlendirmekten memnunluk duyuyoruz. ABD ve Avustralya’daki kapsamlı güç altyapımızla birleştiğinde, bu üniteleri 2021’in sonlarında ve 2022’nin başlarında çevrimiçi hale getirmeyi dört gözle bekliyoruz. CY21 hedefi 2000 PH ve CY22 hedefi 5000 PH’dir. Vaktinde geldiğinde hissedarlar ile daha fazla donanım satın alma konusunda konuşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz”

Borsa Haberleri

Güney Kore’de 60 Kripto Varlık İşlem Platformu Askıya Alınacak

Güney Kore, ülkedeli kripto varlık ticareti kısıtlamalarını devam ettiriyor. Son olarak ülkede faaliyet gösteren 60 kripto varlık işlem …

Published

on

By

Güney Kore, ülkedeli kripto varlık ticareti kısıtlamalarını devam ettiriyor. Son olarak ülkede faaliyet gösteren 60 kripto varlık işlem platformunun, bugün gece yarısına kadar müşterilerini ticaretin askıya alınacağına dair bilgilendirmesi gerektiği duyuruldu. Yeni düzenlemelerin önümüzdeki hafta yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore’de platformların operasyonlarını devam ettirebilmeleri için 24 Eylül’den önce Mali İstihbarat Birimi’nde doğrulama yapmaları ve internet güvenlik kurumundan güvenlik sertifikası sağlamaları gerekiyor. Buna ek olarak, her dijital varlık borsası ülkedeki herhangi bir kayıtlı banka ile çalışmak zorunda.

Eğer borsalar, 24 Eylül’e kadar kendilerini kaydettirmezse, ülkedeki çalışmalarını askıya almak zorunda kalacak. Bankalarla ortaklık kurmayan kayıtlı borsalar ise herhangi bir Won işlem çifti açamayacak. Finansal Hizmetler Komisyonu bu haftanın başlarında, platformların müşterilerini beklenen kapanış tarihi hakkında bilgilendirmesi ve fiili kapanıştan en az bir hafta önce borsadan fonlarını çekme prosedürleri konusunda onlara rehberlik etmesi gerektiğini bildirdi.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Shiba Inu (SHIB) Coinbase’de İşlem Görmeye Başladı

ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, Shiba Inu’nun artık trade işlemlerine hazır olduğunu açıkladı https://twitter.com …

Published

on

By

ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, Shiba Inu’nun artık trade işlemlerine hazır olduğunu açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin‘in (DOGE) en önemli rakibi olarak bilinen Shiba Inu, bu haftanın başlarında da Binance US borsasında listelenmişti.

Shiba Inu ilk etapta 17 Haziran’da Chiliz (CHZ) ve Keep Network (KEEP) ile birlikte Coinbase Pro’ya eklenecekti. Ancak teknik sorunlar sebebiyle ertelenmişti.

SHIB, 9 Eylül’de Coinbase Pro’ya geldi. Listelemenin ardından varlığında değeri %30 oranında artış gösterdi.

SHIB şu anda ATH seviyesinden %81 oranında düşük bir değerde yer alıyor. Yazı kaleme alındığı sırada varlık, Coinmarketcap verilerine göre 0.000007275 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Kurumsal Şirketlerden Avalanche’a (AVAX) 230 Milyon Dolarlık Yatırım

Avalanche blokzinciri, kurumsal yatırımcılara yapılan bir token satışından 230 milyon dolar topladı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar …

Published

on

By

Avalanche blokzinciri, kurumsal yatırımcılara yapılan bir token satışından 230 milyon dolar topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polychain ve Three Arrows Capital başta olmak üzere birçok yatırımcı, Avalanche’e yatırım yaptı.

Gelen bu fonlar, platformun DeFi etkinliklerini arttırmak ve kurumsal araçları desteklemek için kullanılacak.

Avalanche Foundadion direktörü Emin Gün Sirer, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu, DeFi ekosisteminin, NFT’lerin, koleksiyonların ve bazı yenilikçi sistemlerin gelişmesini teşvik edecek”

Sirer buna ek olarak “yeni varlık türlerini” temsil edeceklerini de ima ederken, konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı.

Avalanche, yazı kaleme alındığı sırada Coingecko verilerine göre 66,25 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Trending