Connect with us

DeFi Haber

DAO Maker Saldırıyı Doğruladı! 7 Milyon Dolar Çalındı

Çinli gazeteci Colin Wu, DAO Maker’ın akına uğradığını argüman etmişti. DAO Maker ise bir blog gönderisiyle, yaşanan saldırıyı doğruladı. Son …

Published

on

Çinli gazeteci Colin Wu, DAO Maker’ın akına uğradığını argüman etmişti. DAO Maker ise bir blog gönderisiyle, yaşanan saldırıyı doğruladı.

Açıklamada durumla ilgilenildiği ve öteki tüm DAO Maker mukavelelerinin inançta olduğu belirtildi. Dao Maker, toplamda 5521 kullanıcıdan 7 milyon dolar çalındığını ortalama bir kullanıcının 1250 USD kaybettiğini bildirdi. Açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“DAO Maker’ın süratli genişlemesi ekosisteme çeşitli zorluklar getirdi. Ne yazık ki, bugün erken saatlerde DAO Maker‘ın yönetici ayrıcalıklarına erişimi olan cüzdanlarımızdan birinin makûs niyetli kullanımıyla karşı karşıya kaldığını gördük. Siber hatalı, bu açığı süreksiz olarak test ettikten ve 10.000 USDC çalmayı başardı ve sonra sessizce 15 süreç daha yapmaya başladı. Bu halde, bilgisayar korsanı, güvenlik takımımız fonların akışını izleyene, denetim altına alana ve durdurana kadar yaklaşık 7 milyon doları çekebildi. Toplam 5251 kullanıcı etkilendi ve kullanıcı başına ortalama 1250 dolar kaybedildi. Neyse ki, 900 dolara kadar olan kullanıcılar büsbütün etkilenmedi. Etkilenmeyen fonları kararlı bir formda yepisyeni bir inançlı cüzdana taşıdık, bu ortada kullanıcılar isterlerse fonlarını çekebilirler.”

DAO Maker, halihazırda, gelecekte bu üzere durumların meydana gelmemesi için SHO mukavelesi garanti altına aldığını duyurdu. Öte yandan maruz kalınan ziyanları hafifletmek için bir dizi tahlil geliştirileceği bildirilerek, şu sözler kullanıldı:

“Önümüzdeki beş gün boyunca DAO Maker, maruz kalınan ziyanları hafifletmek için bir dizi tahlil geliştirecek ve üstlenilen büyük isimli soruşturma yoluyla bilgisayar korsanını adalete teslim etmek için tüm gücüyle çalışacak. Etkilenen tüm kullanıcılar e-posta yoluyla ve DAO oturum açma portallarında bilgilendirilecektir. Bu çalkantılı devirde son derece destekleyici olan geçmiş ve şimdiki müşterilerimize teşekkür etmek istiyoruz.”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DeFi Haber

Algorand (ALGO), DeFi İnovasyonunu Desteklemek İçin 300 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Algorand (ALGO) DeFi inovasyonunu desteklemek için 300 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu. Algorand’ın Viridis DeFi Programı, merkezi …

Published

on

By

Algorand (ALGO) DeFi inovasyonunu desteklemek için 300 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu. Algorand’ın Viridis DeFi Programı, merkezi olmayan borsaların, para piyasalarının ve daha fazlasının büyümesini hızlandıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Algorand protokolü, açık kaynak yazılımından yararlanarak blok zinciri teknolojisinin vaatlerini yerine getirmeye adanmış bir kuruluştur. Algorand, ağındaki DeFi inovasyonunu desteklemek için yaklaşık 300 milyon ABD doları değerinde bir fon başlattığını açıkladı. Fon, finans ekosisteminin geleceği için en iyi blok zinciri ağında çalışan merkezi olmayan kripto varlık işlem platformlarının, para ve opsiyon piyasalarının, sentetik varlık uygulamalarının, NFT platformlarının büyümesini hızlandıracak.

Algorand Vakfı CEO’su Sean Lee, bunun ölçeklenebilir ve düşük maliyetli DeFi ekosistemi olacağını dile getirerek, finansman programını başlatmaktan heyecan duyduğunu belirtti. Doğru altyapıyı, uygulama ekosistemini ve likiditeyi oluşturmanın öneminden bahsederek Algorand’daki DeFi’nin dünyanın en verimli enerjili programı olarak kabul edileceğini söyledi.

Algorand’ın bu özel fonla DeFi eğitimini, DApp’leri ve likiditeyi destekleyerek, yenilikçi ve geliştirici DeFi ekosistemi üzerinde anında etki yaratabileceği düşünülüyor..

2017 yılında kurulan Algorand, sıfırdan DeFi ile finans kurumları ve hükümetlerin finansın geleceğine, FutureFi’ye sorunsuz geçiş yapmaları için gereken işlem hacmini yönetmek üzere inşa edildi. Yaklaşık 1.000 küresel kuruluş tarafından tercih edilen blok zinciri teknolojisi olan Algorand, sorunsuz değer alışverişiyle finansal ürün ve protokollerin basit bir şekilde oluşturulmasını sağlar.

Continue Reading

DeFi Haber

Kurumsal Yatırımcılar, Solana’ya (SOL) İlgi Gösteriyor

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre “Ethereum (ETH) katili” olarak lanse edilen Solana’ya kurumsal yatırımcılardan büyük bir ilgi söz konusu …

Published

on

By

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre “Ethereum (ETH) katili” olarak lanse edilen Solana’ya kurumsal yatırımcılardan büyük bir ilgi söz konusu.

“Kurumsal olarak çok daha büyük bir ilgi var”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Solana (SOL), birkaç gün önce piyasa değeri açısından XRP’yi geride bırakmayı başardı.

Son yaşanan piyasa çöküşünden etkilenmeyen varlık, 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213 dolara ulaşmayı başardı.

Solana ilk kez Ağustos ayında Coinmarketcap‘in en büyük 10 kripto varlık listesine girmeye başardı.

Solana’nın rakiplerine göre en önemli özelliği, saniyede 50.000 işleme olanak tanıması ve düşük gas fee‘lerdir.

Eleştirmenler Solana’nın Ethereum’dan daha merkezi olduğunu iddia ediyor. Ancak bu görüşlere rağmen Solana yükselişini sürdürüyor.

Varlık, yazı kaleme alındığı sırada Coingecko verilerine göre 170,09 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

DeFi Haber

PancakeSwap, 22 Eylül’de NFT Pazar Yeri ve PancakeSquad Koleksiyonunu Başlatacak

PancakeSwap, 22 Eylül’de bir PancakeSquad NFT koleksiyonuyla birlikte bir NFT pazar yeri başlatacak. Son dakika gelişmelerden anında haberdar …

Published

on

By

PancakeSwap, 22 Eylül’de bir PancakeSquad NFT koleksiyonuyla birlikte bir NFT pazar yeri başlatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance Smart Chain tabanlı Otomatik Piyasa Yapıcı PancakeSwap, 22 Eylül’de non-fungible token (NFT) pazar yeri açacağını duyurdu. Bu, pazarın ilk versiyonu olacak ve PancakeSquad NFT koleksiyonu onunla birlikte piyasaya sürülecek.

NFT pazarı ve PancakeSquad NFT’leri tarafından oluşturulan ücretler, CAKE’i geri almak ve yakım için kullanılacak. Kullanıcıların PancakeSquad NFT’lerini basmak için CAKE’e ihtiyacı olacak. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“PancakeSwap’ın NFT pazarının ilk sürümünü ve #PancakeSquad NFT’lerinin basımını 22 Eylül’de başlatmayı hedefliyoruz. NFT pazarından ve #PancakeSquad’dan alınan tüm ücretler, $CAKE buy back’i ve yakım için kullanılacaktır. Yalan yok, çok heyecanlıyız. Ya siz?”

Continue Reading

Trending