Connect with us

Borsa Haberleri

Elrond, Karbon Negatif Oldu

Elrond evvelki gün, Avrupa’da karbon negatif hale gelen birinci blockchain şirketi olduğunu duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar …

Published

on

Elrond evvelki gün, Avrupa’da karbon negatif hale gelen birinci blockchain şirketi olduğunu duyurdu.

Elrond evvelki gün, Avrupa’da karbon negatif hale gelen birinci blockchain şirketi olduğunu duyurdu.

 

 

Kripto para sanayisinin karbon ayak izini sınırlamak için kademeli olarak daha etraf dostu yeniliklere kaymasıyla Elrond, yakın vakitte artık karbon negatif olduğunu açıkladı. Böylelikle, muvaffakiyete ulaşan birinci Avrupa blockchain projesi oldu.

 

“Elrond Karbon Negatif Oluyor”

Evvelki günkü basın açıklamasına nazaran, internet ölçekli blockchain projesi, ağının kullandığından daha fazla CO2’yi telafi ettiğini ortaya koydu.

Elrond, teknolojisinin gezegene olumlu bir katkı yapmasını sağlamaya büsbütün bağlı olduğunu kaydetti. Bu nedenle, karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olmak için karbon emisyonlarını azaltmaya odaklanan bir şirket olan Offsetra ile iştirak kurdu.

Offsetra’dan uzmanlar, evvel Elrond blok zinciri emisyonlarının derinlemesine bir tahlilini yaparak karbon durumunu olumsuzlamayı başardılar.

6 kıtaya dağılmış 30 farklı ülkede 5.000’den fazla sunucu tarafından tüketilen güç ölçüsünü ve bunları birbirine bağlayan ağın operasyonlarının çevresel tesirini tahlil ettiler.

Offsetra, Elrond’un karbon ayak izinin yaklaşık 6 milyon kg olduğunu keşfetti ve daha sonra 7,4 milyon kg CO2’ye muadil ünitelerin kullanımdan kaldırılmasıyla dengelendi ve Elrond blok zinciri için etraf üzerinde %25 olumlu bir tesir kazandı.

Projenin CEO’su ve kurucu ortağı Benjamin Mincu, bu dönüm noktasının projenin ileride kalmasına yardımcı olacağına ve onu gelecekteki yenilikçiler için uygun bir platform haline getireceğine inanıyor:

“Blockchain’imizin sorumlu olduğu daha fazla CO2’yi dengeleyerek, ekosistem büyümesinin önünde kalabilir ve bu kuşak yenilikçilerin gelecek kuşaklar için dijital bir inanç ağının temellerini atması için Elrond’u verimli bir taban haline getirebiliriz.”

Karbon Emisyonları: Kripto Sanayisinde Büyüyen Bir Sorun

Son vakitlerde, madencilik üzere kripto faaliyetlerinden kaynaklanan karbon emisyonu konusu, birçok kişiyi bu sanayinin bir modülü olmaya kuşkuyla yaklaştırdı. Güç telaşı, Elon Musk’ın elektrikli araba şirketi Tesla’nın eserleri için Bitcoin kabul etmeyi süreksiz olarak durdurmasının ana nedeniydi.

Proof-of-Work (PoW) konsensüs algoritmasını kullanan kimi blok zincirleri, orta büyüklükteki bir ülkenin çok az sayıda hesaplama sürecini işlemek için kullandığı ölçüden daha fazla güç tüketir.

Fakat Elrond ağı şu anda saniyede 15.000 süreç kapasitesine sahip ve bu 100.000 TPS’nin üzerinde ölçeklenebilir. Bu, süreç hacminde ve yürütme suratında 1.000 kat uygunlaştırma sağlar ve bir sürecin işlenmesi için gereken güç altı milyon kata kadar daha düşüktür.

 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Haberleri

Güney Kore’de 60 Kripto Varlık İşlem Platformu Askıya Alınacak

Güney Kore, ülkedeli kripto varlık ticareti kısıtlamalarını devam ettiriyor. Son olarak ülkede faaliyet gösteren 60 kripto varlık işlem …

Published

on

By

Güney Kore, ülkedeli kripto varlık ticareti kısıtlamalarını devam ettiriyor. Son olarak ülkede faaliyet gösteren 60 kripto varlık işlem platformunun, bugün gece yarısına kadar müşterilerini ticaretin askıya alınacağına dair bilgilendirmesi gerektiği duyuruldu. Yeni düzenlemelerin önümüzdeki hafta yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore’de platformların operasyonlarını devam ettirebilmeleri için 24 Eylül’den önce Mali İstihbarat Birimi’nde doğrulama yapmaları ve internet güvenlik kurumundan güvenlik sertifikası sağlamaları gerekiyor. Buna ek olarak, her dijital varlık borsası ülkedeki herhangi bir kayıtlı banka ile çalışmak zorunda.

Eğer borsalar, 24 Eylül’e kadar kendilerini kaydettirmezse, ülkedeki çalışmalarını askıya almak zorunda kalacak. Bankalarla ortaklık kurmayan kayıtlı borsalar ise herhangi bir Won işlem çifti açamayacak. Finansal Hizmetler Komisyonu bu haftanın başlarında, platformların müşterilerini beklenen kapanış tarihi hakkında bilgilendirmesi ve fiili kapanıştan en az bir hafta önce borsadan fonlarını çekme prosedürleri konusunda onlara rehberlik etmesi gerektiğini bildirdi.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Shiba Inu (SHIB) Coinbase’de İşlem Görmeye Başladı

ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, Shiba Inu’nun artık trade işlemlerine hazır olduğunu açıkladı https://twitter.com …

Published

on

By

ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, Shiba Inu’nun artık trade işlemlerine hazır olduğunu açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin‘in (DOGE) en önemli rakibi olarak bilinen Shiba Inu, bu haftanın başlarında da Binance US borsasında listelenmişti.

Shiba Inu ilk etapta 17 Haziran’da Chiliz (CHZ) ve Keep Network (KEEP) ile birlikte Coinbase Pro’ya eklenecekti. Ancak teknik sorunlar sebebiyle ertelenmişti.

SHIB, 9 Eylül’de Coinbase Pro’ya geldi. Listelemenin ardından varlığında değeri %30 oranında artış gösterdi.

SHIB şu anda ATH seviyesinden %81 oranında düşük bir değerde yer alıyor. Yazı kaleme alındığı sırada varlık, Coinmarketcap verilerine göre 0.000007275 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Kurumsal Şirketlerden Avalanche’a (AVAX) 230 Milyon Dolarlık Yatırım

Avalanche blokzinciri, kurumsal yatırımcılara yapılan bir token satışından 230 milyon dolar topladı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar …

Published

on

By

Avalanche blokzinciri, kurumsal yatırımcılara yapılan bir token satışından 230 milyon dolar topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polychain ve Three Arrows Capital başta olmak üzere birçok yatırımcı, Avalanche’e yatırım yaptı.

Gelen bu fonlar, platformun DeFi etkinliklerini arttırmak ve kurumsal araçları desteklemek için kullanılacak.

Avalanche Foundadion direktörü Emin Gün Sirer, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu, DeFi ekosisteminin, NFT’lerin, koleksiyonların ve bazı yenilikçi sistemlerin gelişmesini teşvik edecek”

Sirer buna ek olarak “yeni varlık türlerini” temsil edeceklerini de ima ederken, konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı.

Avalanche, yazı kaleme alındığı sırada Coingecko verilerine göre 66,25 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Trending