Connect with us

Altcoin Haber

Axie Infinity’nin Günlük Faal Kullanıcı Sayısı 1 Milyonu Aştı, Fakat Bir Sorun Olabilir

Geliştirici Sky Mavis’in aktüel sayılarına nazaran, Ethereum tabanlı bir görüntü oyunu olan Axie Infinity, günlük 1 milyon faal kullanıcıyı aştı …

Published

on

Axie Infinity’nin Günlük Faal Kullanıcı Sayısı 1 Milyonu Aştı, Fakat Bir Sorun Olabilir

Geliştirici Sky Mavis’in aktüel sayılarına nazaran, Ethereum tabanlı bir görüntü oyunu olan Axie Infinity, günlük 1 milyon faal kullanıcıyı aştı.

Axie Infinity’nin Günlük Faal Kullanıcı Sayısı 1 Milyonu Aştı, Fakat Bir Sorun Olabilir

Popülerliği her geçen gün artan Axie Infinity’nin günlük etkin kullanıcı sayısı, Haziran ayından bu yana on kat artarak 1 milyona ulaştı. Lakin, uygulamayı yükleyen kullanıcıların tümü, oyunu sahiden oynamak için gerekli Axie canavarı NFT’lerine sahip olmayabilir.

Ethereum tabanlı canavarlarla uğraş oyunu Axie Infinity kısa mühlet evvel yükselen NFT süreç hacmi ve mahallî AXS idare token’ının belirlediği tüm vakitlerin en yüksek düzeyi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Artık ise oyun başarılarına bir yenisini ekledi ve günlük bir milyondan fazla etkin kullanıcıya (DAU) ulaştı.

Geliştirici Sky Mavis tarafından sağlanan bilgiler, Axie Infinity uygulamalarının son 24 saat içinde 1.02 milyondan fazla faal kullanıcıya ulaştığını gösteriyor.

Fakat bu günlük sayıya ait dikkate bedel bir ihtar var: Axie Infinity’yi indirmek fiyatsız olsa da, çabucak oyuna girip oynamaya başlayamıyorsunuz. Oyun, NFT formunda satılan üç Axie canavarından oluşan bir grup gerektiriyor. Bu token’lar, dijital bir öğeye -bu durumda, etkileşimli bir görüntü oyunu yaratığı- sahiplik evrakı üzere hareket eder ve ucuz değillerdir. Her bir NFT, 200-300 dolar bandından başlar.

Bununla birlikte, Axie sahiplerinin fazla NFT’lerini bir kar paylaşımı modeli aracılığıyla oyunculara Yeld Guild Games startup’ı aracılığıyla ödünç verdiği üçüncü taraf bir “burs” seçeneği de mevcuttur. Bilhassa gelişmekte olan ülkelerdeki birtakım oyuncular, oyun oynayarak ve savaşta kazanılan SLP token’larını satarak geçimlerini sağlıyor. Bu hafta kripto para borsası FTX, Yield Guild Games programı aracılığıyla 137 ek Axie akademisyenine sponsor olacağını duyurdu.

Sky Mavis, uygulamayı indiren ve açan kullanıcı sayısına kıyasla Axies’e sahip kullanıcı sayısıyla ilgili güncellenmiş sayıları paylaşmadı. Bununla birlikte, 2 Ağustos Pazartesi itibariyle geliştirici, Axie NFT’leri tutan 836.000’den fazla cüzdanla günlük 910.000’den fazla etkin kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi. Kripto para analitik firması CryptoSlam şu anda toplam 914.000’den fazla cüzdanın Axie NFT’leri barındırdığını bildiriyor. Diğer bir deyişle, oyunu indirip açan lakin şimdi tam manasıyla oynayacak donanıma sahip olmayan büyük bir kitle var.

Buna karşın Axie Infinity, son iki ayda oyuncu sayısında muazzam bir artış gördü. 8 Haziran’da Sky Mavis, günlük 108.000’in biraz üzerinde faal kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi ve bu sayı 5 Temmuz prestijiyle üç kattan fazla artarak 350.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Bu yılın başlarında Axie, Ethereum fiyatlarını ve tıkanıklığı en aza indirmek için bir Ronin yan zincirini devreye soktu ve mevcut patlama başlamadan çabucak evvel Nisan ayı sonlarında kullanıcıların NFT varlıklarını Ronin’e taşımaya başladı.

Fakat, süratli genişleme birtakım meseleleri beraberinde getirdi. Axie Infinity, oyun son haftalarda her vakit düzgün çalışmadığı için artan kullanıcı talebinin tartısı altında çaba etti. Bunun da ötesinde Sky Mavis, sunucu barındırma problemlerinin yanı sıra dağıtılmış hizmet reddi (DDOS) hücumları nedeniyle sorun yaşadı.

Axie Infinity’nin artan sayıları, oyunun resmi piyasasının son 30 gün içinde 1 milyar dolardan fazla NFT süreç hacmi bildirmesiyle şaşırttı. Lakin CryptoSlam, son 30 gün içinde 740 milyon dolarlık NFT satışı gösteren farklı sayılar bildirdi ve tüm vakitlerin düzeyi şu anda 1 milyar doları aşıyor. Bu farklılık kısmen, bugünün mevcut pahası üzerinden hesaplamak yerine, her satın alma yapıldığında ETH bedelinin dikkate alınmasından kaynaklanıyor olabilir. Öteki taraftan Ethereum’un pahası son 30 günde %26 arttı.

Oyunun AXS token’ı, 1 Ocak’ta yalnızca 0.59 dolardan süreç görüyordu. Temmuz sonunda ise tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 52 doların üzerine çıktı. Bu %8.700’den fazla bir artış manasına geliyor. Token şu anda 43.21 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Altcoin Haber

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment Chainlink ile ilgili verilerini açıkladı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Santiment: Chainlink Balinaları, 1.45 Milyar Dolarlık LINK Satın Aldı Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment Chainlink ile ilgili verilerini …

Published

on

By

Santiment: Chainlink Balinaları, 1.45 Milyar Dolarlık LINK Satın Aldı

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment Chainlink ile ilgili verilerini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Santiment, Twitter hesabı üzerinden Chainlink verilerine ilişkin bir takım paylaşımlarda bulundu. Önde gelen veri analiz platformu, balinaların geçen hafta büyük oranda LINK satın aldığını söyledi. Büyük piyasa oyuncuları, toplam LINK arzının %3.4 cüzdanlarına ekledi.

Balinalar LINK Biriktiriyor

Son zamanlarda yaşanan düşüşlerle birlikte kısa dönem yatırımcılar elindeki LINK varlıklarını satmaya başladı. 1 ila 10 milyon arasında LINK tutan balinalar ise, bu zayıf ellerin sattığı varlıkları topladı. Piyasa dip yaptığında balinalar, 62.02 milyon LINK satın aldı. Bu ise 1.45 milyar dolara karşılık geliyor ve Chainlik arzının %3.4’ünü oluşturuyor.

Diğer taraftan Santiment, geçtiğimiz haftalarda paylaştığı veriler ile LINK balinalarının varlıklarını tutmaya hevesli olmadıklarını ortaya koymuştu. Bunun nedeni ise, basitçe piyasa volatilitesi olabilir. LINK 10 Mayıs’ta 52 dolar ile bir ATH belirlemiş ve büyük düşüş ile birlikte 14 dolara kadar gerilemişti. Piyasanın toparlanmasıyla LINK, yeniden 35 dolara yükselmeyi başarmıştı.

LINK, yayın saati itibariyle Çin’den gelen haberler ile bir miktar düşüş yaşadı ve yayın saati itibariyle 23.29 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Continue Reading

Altcoin Haber

Satılık beyaz adam (White Male for Sale) NFT’si New York’ta Christie’s’de milyonlara ulaşarak satışa sunulacak

Kölelik Üzerine Bir Eleştiri Olan “Satılık Beyaz Adam” NFT’sini Satışa Çıkacak Satılık beyaz adam (White Male for Sale) NFT’si New York’ta …

Published

on

By

Kölelik Üzerine Bir Eleştiri Olan “Satılık Beyaz Adam” NFT’sini Satışa Çıkacak

Satılık beyaz adam (White Male for Sale) NFT’si New York’ta Christie’s’de milyonlara ulaşarak satışa sunulacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Christie’s Americas’tan Barrett White eser için The Post’a şunları söyledi:

“Hem çağdaş ve tarihsel yorumu hem de disiplinlerin büyüleyici birleşimi için büyük bir sanat eseri olacağı belliydi.

“Satılık Beyaz Erkek”, sanatçı-provokatör Dread Scott’ın eseri. Çalışma, yoğun bir Brooklyn kavşağının ortasında, bir müzayede bloğunda duran, ifadesiz, beyaz gömlek ve siyah pantolon içinde, ortalama görünümlü beyaz bir adamı gösteren 70 saniyelik döngülü bir videodan oluşuyor. Videoda, Covid-19 maskeli siyahi yayalar yanından geçiyor. Sahne, Flatbush ve Church Avenues’de çekildi.

Sanatçı Scott, çalışmasıyla ilgili Instagram’da şu ifadelere yer verdi;

“İnsanlar doğaları gereği yenilmezdir. Ancak kölelik, gelişen kapitalizmin ayrılmaz bir parçası haline geldikçe, köleleştiriciler insanları metalara dönüştürmeye ve onları takas edilebilir hale getirmeye çalıştılar. Amerika tarihinde köleleştirilmiş insanlar müzayedede satıldı. Bu müzayedeler genellikle bir sokak köşesinde yapılırdı. Köleleştirilmiş kişi, müzayede yapılırken bir blokta bekletilirdi. ‘Satılık zenciler’ şeklinde ilan verilirdi.”

Scott, The Post’tan gelen çok sayıda yorum talebine yanıt vermedi, ancak Art Net’e çalışmasının 2 milyon doların üzerinde olabileceğini söyleyerek, kapitalizmin bazı taraflarıyla barıştığını öne sürdü.

“White Male for Sale” 1 Ekim’de Christie’nin 20 Rockefeller Plaza’daki müzayede evinde açık artırmaya çıkarılacak.

Çalışma, NFT’yi “ucuz” ve “saçma” olarak niteleyen Manhattanlı ressam David Paul Kay gibi diğer sanatçılar arasında şimdiden tartışmalara yol açtı. Kay, The Post’a verdiği demeçte şunları söyledi;

“Sadece para kazanmaya çalışıyor. Bu bahsettiği sorunu çözmüyor. Kelimenin tam anlamıyla durumu daha da kötüleştiriyor. Bu adam sadece bir fırsatçı. Diğer sanatçıları ezmeyi sevmiyorum ama böyle düşünüyorum.”

Continue Reading

Altcoin Haber

ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP hakkında açıklamalarda bulundu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yetkilisi XRP’yi Överken Diğer Kripto Varlıkları Eleştirdi ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP …

Published

on

By

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yetkilisi XRP’yi Överken Diğer Kripto Varlıkları Eleştirdi

ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rios, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda sınır ötesi kullanımını nedeniyle XRP’ye övgü dolu sözler sarf etti. Rios ayrıca bu özelliğinin kendisinin spekülatif olduğunu öne sürdüğü diğer kripto varlıklardan ayırdığını iddia etti. Ona göre Çin’in son hamlesi de bu noktaya işaret ediyor.

Ancak bu yorumlar, kendisi halihazırda Ripple’ın yönetim kurulunda olması nedeniyle dikkatle ele alınmalı. San Francisco merkezli şirket, Mayıs ayında Rios’u şirketin yönetim kuruluna getirmişti.

Kraken CEO’su Jesse Powell ise Ripple ve Rios’un XRP hakkındaki övgülerine şu yanıtı verdi:

“Bu politikacılardan bazılarının fikirlerini nereden aldığını merak ediyorsanız. Hepimiz aynı takımda değiliz ve hepimizin aynı hedefleri yok. Bunu unutma.”

Continue Reading

Trending