Connect with us

Bitcoin Haber

Elon Musk, Bitcoin İşlemlerinde Yenilenebilir Enerji Kullanımının Arttığını Düşünüyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamasına nazaran Bitcoin (BTC), yenilenebilir güç tüketiminde %50’nin üzerine çıkmış olabilir. Elon Musk, kripto …

Published

on

Elon Musk, Bitcoin Yenilenebilir Enerji Kullanımının Arttığını Düşünüyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamasına nazaran Bitcoin (BTC), yenilenebilir güç tüketiminde %50’nin üzerine çıkmış olabilir. Elon Musk, kripto sanayisinin daha yeşil bir geleceğe yaklaştığına inanıyor. Lakin Tesla, şimdi Bitcoin ödemelerini tekrar başlatmış değil.

Musk’a nazaran Tesla, ödeme olarak kripto paraları düşünebilir lakin buna karar vermeden evvel gerekli ihtimamı gösterecek.

Elon Musk, Daha Doğal Bir Kripto Para Geleceği Düşünüyor

Musk, Bitcoin’in güç tüketiminin yenilenebilir güç kaynaklarına genişlediğini söyledi. Lakin yeşil güç kullanım süratının sorgulanabileceğini de belirtti.

Musk’a nazaran yenilenebilir güç kaynaklarıyla bu kadar kısa bir müddette enerjiyi arttırmak kolay bir iş değil. Lakin Tesla, sürdürülebilir enerjiyi arttırmayı hedefliyor. Bu nedenle de Bitcoin’in güç tüketimi konusunda durum tespiti yapmaları gerekiyor.

Tesla CEO’su yeşil güce geçme eğiliminin artışta olduğunu belirtse de bunun %50 oranının üzerinde olup olmadığını görmek için kıymetlendirme yapacaklarının altını çizdi. Şayet %50’lik oranın üzerine çıkıldıysa, Tesla’nın tekrardan Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabileceği konuşuluyor.

Tesla Mayıs ayında, petrol yakıtın çok kullanımı sebebiyle Bitcoin ödemelerini durdurduğunu duyurmuştu. Duyurunun akabinde varlığın fiyatı büyük bir düşüş yaşamıştı.

Bitcoin Haber

SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Ağustos ayı boyunca CME Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde 10.8 milyon dolar tuttu

BlackRock, Ağustos’ta Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde 10 Milyon Dolar Tuttu SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık …

Published

on

By

BlackRock, Ağustos’ta Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde 10 Milyon Dolar Tuttu

SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Ağustos ayı boyunca CME Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde 10.8 milyon dolar tuttu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vadeli işlem sözleşmeleri, bir varlığın gelecekte belirli bir fiyat üzerinden alınıp satılmasına olanak sağlayan finansal araçlardır.

Bitcoin, Ağustos ayında yaklaşık olarak %33 oranında değer kazandı. Ancak o günden beri düşüş eğilimi gösterdi.

BlackRock ilk kez 2021 yılının başında Bitcoin vadeli işlemlerine giriş yaptı. Şirket Ocak ayında iki fonu için Bitcoin’e yeşil ışık yaktı.

BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, şirketin Bitcoin pozisyonunu “çok ılımlı” olarak nitelendirdi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu blockchain‘i olan Nervos ile ortaklık kurdu

Cardano (ADA) Tabanlı DEX, Çin’in Kamu Blockchain’i Nervos ile Ortaklık Kurdu Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu …

Published

on

By

Cardano (ADA) Tabanlı DEX, Çin’in Kamu Blockchain’i Nervos ile Ortaklık Kurdu

Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu blockchain’i olan Nervos ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ortaklıkla birlikte DEX, daha fazla likidite sağlayabilmek için Nervos’un Force Bridge’inden faydalanabilecek.

Birlikte çalışabilirlik çözümü ilk etapta Aralık ayında Ethereum‘a (ETH) bağlanmak için başlatılmıştı. Cardano geliştiricisi IOHK, iki platformu birbirine bağlamak için ve zincirler arasındaki köprüyü geliştirmek için Nervos ile Haziran ayında ortaklık kurmuştu.

Cardano’nun köprüsünün yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor.

SundaeSwap Labs’in CEO’su Mateen Motavaf, şirketinin Force Bridge çözümünü ilk benimseyenlerden olmasından ötürü mutlu olduğunu dile getirdi.

“SundaeSwap Labs, Nervos ile stratejik bir ortaklığa girmekten heyecan duyuyor. Cardano’da çalışan bir DEX olarak, Cardano ekosistemini bir bütün olarak güçlendiren ve diğer blockchain‘ler arasında birlikte çalışabilirliği destekleyen çözümler sunmaya kararlıyız”

Continue Reading

Bitcoin Haber

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir …

Published

on

By

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist Laboure’a göre Bitcoin, sınırlı bir arza sahip olması nedeniyle ödeme yöntemi olarak etkin bir şekilde kullanılamaz. Zira şu anda 21 milyon Bitcoin arzının %89’u halihazırda dolaşımda yer alıyor ve dünya nüfusunun %10’undan daha az bu varlığı elinde tutuyor. Bu nedenle dünya çağında bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için gerekli yeterliliğe sahip değil.

Bununla beraber Laboure, Bitcoin’in bu özellikleri nedeniyle dijital altın olarak lanse edilebileceğini söylüyor. Varlığın deflasyonist doğası, enflasyona karşı güvenli bir yatırım aracı olmasını sağlıyor.

“İnsanlar her zaman hükümet tarafından kontrol edilemeyen varlıkları aradılar. Altın yüzyıllardır bu role sahip konumdadır. Evet, potansiyel olarak Bitcoin’in 21. yüzyılın dijital altını olduğunu görebiliyorum”

Analiste göre Bitcoin “dijital altın” olarak adlandırılıyorsa, Ethereum (ETH) da dijital gümüş olarak adlandırılmalıdır.

Laboure, Bitcoin’in karbon ayak izinin de endişe verici olduğunu belirtirken, bu sorunun çözülmesinin ardından piyasaya daha fazla yatırımcının dahil olmasını beklediğini söyledi.

Continue Reading

Trending