Connect with us

Altcoin Haber

Cardano Kurucusu: Güncelleme İçin Geri Sayım Başlayabilir

Cardano, son vakitlerde ekosistemin en önde gelen projelerinden biri oldu ve kaydettiği gelişmeler kimilerini kendisini Ethereum ile …

Published

on

Cardano Kurucusu: Güncelleme İçin Geri Sayım Başlayabilir

Cardano, son vakitlerde ekosistemin en önde gelen projelerinden biri oldu ve kaydettiği gelişmeler kimilerini kendisini Ethereum ile karşılaştırmaya zorladı. Şu anda Goguen periyodunda olan Cardano, Alonzo aracılığıyla akıllı mukavele fonksiyonları kazanmayı bekliyor.

IOHK’dan Charles Hoskinson’a nazaran, ana ağdaki Alonzo güncellemesi bundan birkaç hafta sonra gerçekleşecek. Hoskinson ayrıyeten ağda gerçekleşecek iki modüllü değişiklikleri de paylaştı. Yakın tarihli bir görüntüde Alonzo güncellemesine değinen Hoskinson şunları söyledi:

“Artık güncelleme (hard fork birleştirici etkinliği), Alonzo yeteneklerini node’a almakla ilgili ve bu, Plutus kodu gönderilirse, geçerli olacak bu süreçleri gerçekleştirebileceğiniz manasına geliyor.”

İkinci aktiflik ise altyapıyı bu node etrafında inşa etmekle ilgili. Bunun hem zincir dışı hem de zincir üstü koda müsaade vermesi ve birebir vakitte sistem içinde tam DApp’lerin oluşturulmasını teşvik etmesi bekleniyor. Hoskinson ekledi:

“…yani, birinci kısım güncelleme [için] gerekli olan şey, geri kalan her şey yazılım. Temel olarak, bir şeyler yazıyorsunuz ve Plutus’un çekirdeğinde derleniyor ve çalışıyor.”

Güncelleme Öncesi

Birinci Alonzo aktifliğine ulaşmak için takımın evvel birkaç şeyle ilgilenmesi gerekiyor. Bu aksiyonların her biri şu anda devam ediyor. Örneğin grup, işleyen bir node’a tam entegre bir art uca muhtaçlık duyuyor. Artık büsbütün fonksiyonel bir node’un alınması tamamlandı lakin entegrasyon hala devam ediyor.

IOHK yöneticisine nazaran, bu önümüzdeki hafta tamamlanacak. Tıpkı formda, Daedalus cüzdanının da entegre edilmesi gerekecek:

“Bu entegrasyon sürecini halihazırda başlattık ve bu modüllerin birbirine uyması ekseriyetle bir ila iki hafta sürer. Bu gerçekleştiğinde, o dizayndan ve bu ledger kurallarından şad olduğumuz sürece, bir güncelleme süreci için geri sayımı başlatabiliriz.”

Güncelleme Vakti

Dahası, Polymarket’e nazaran birçok insan Cardano’nun 1 Ekim’e kadar ana ağdaki akıllı kontratları destekleyemeyeceğine bahse giriyor.

En son Alonzo güncellemesi, topluluk için farklı bir vakitte geldi. Bu ADA’nın ölçülü fiyat hareketiyle birleştiğinde, kimileri projenin güvenilirliğini sorgulamaya başladı.

Altcoin Haber

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment Chainlink ile ilgili verilerini açıkladı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Santiment: Chainlink Balinaları, 1.45 Milyar Dolarlık LINK Satın Aldı Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment Chainlink ile ilgili verilerini …

Published

on

By

Santiment: Chainlink Balinaları, 1.45 Milyar Dolarlık LINK Satın Aldı

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment Chainlink ile ilgili verilerini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Santiment, Twitter hesabı üzerinden Chainlink verilerine ilişkin bir takım paylaşımlarda bulundu. Önde gelen veri analiz platformu, balinaların geçen hafta büyük oranda LINK satın aldığını söyledi. Büyük piyasa oyuncuları, toplam LINK arzının %3.4 cüzdanlarına ekledi.

Balinalar LINK Biriktiriyor

Son zamanlarda yaşanan düşüşlerle birlikte kısa dönem yatırımcılar elindeki LINK varlıklarını satmaya başladı. 1 ila 10 milyon arasında LINK tutan balinalar ise, bu zayıf ellerin sattığı varlıkları topladı. Piyasa dip yaptığında balinalar, 62.02 milyon LINK satın aldı. Bu ise 1.45 milyar dolara karşılık geliyor ve Chainlik arzının %3.4’ünü oluşturuyor.

Diğer taraftan Santiment, geçtiğimiz haftalarda paylaştığı veriler ile LINK balinalarının varlıklarını tutmaya hevesli olmadıklarını ortaya koymuştu. Bunun nedeni ise, basitçe piyasa volatilitesi olabilir. LINK 10 Mayıs’ta 52 dolar ile bir ATH belirlemiş ve büyük düşüş ile birlikte 14 dolara kadar gerilemişti. Piyasanın toparlanmasıyla LINK, yeniden 35 dolara yükselmeyi başarmıştı.

LINK, yayın saati itibariyle Çin’den gelen haberler ile bir miktar düşüş yaşadı ve yayın saati itibariyle 23.29 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Continue Reading

Altcoin Haber

Satılık beyaz adam (White Male for Sale) NFT’si New York’ta Christie’s’de milyonlara ulaşarak satışa sunulacak

Kölelik Üzerine Bir Eleştiri Olan “Satılık Beyaz Adam” NFT’sini Satışa Çıkacak Satılık beyaz adam (White Male for Sale) NFT’si New York’ta …

Published

on

By

Kölelik Üzerine Bir Eleştiri Olan “Satılık Beyaz Adam” NFT’sini Satışa Çıkacak

Satılık beyaz adam (White Male for Sale) NFT’si New York’ta Christie’s’de milyonlara ulaşarak satışa sunulacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Christie’s Americas’tan Barrett White eser için The Post’a şunları söyledi:

“Hem çağdaş ve tarihsel yorumu hem de disiplinlerin büyüleyici birleşimi için büyük bir sanat eseri olacağı belliydi.

“Satılık Beyaz Erkek”, sanatçı-provokatör Dread Scott’ın eseri. Çalışma, yoğun bir Brooklyn kavşağının ortasında, bir müzayede bloğunda duran, ifadesiz, beyaz gömlek ve siyah pantolon içinde, ortalama görünümlü beyaz bir adamı gösteren 70 saniyelik döngülü bir videodan oluşuyor. Videoda, Covid-19 maskeli siyahi yayalar yanından geçiyor. Sahne, Flatbush ve Church Avenues’de çekildi.

Sanatçı Scott, çalışmasıyla ilgili Instagram’da şu ifadelere yer verdi;

“İnsanlar doğaları gereği yenilmezdir. Ancak kölelik, gelişen kapitalizmin ayrılmaz bir parçası haline geldikçe, köleleştiriciler insanları metalara dönüştürmeye ve onları takas edilebilir hale getirmeye çalıştılar. Amerika tarihinde köleleştirilmiş insanlar müzayedede satıldı. Bu müzayedeler genellikle bir sokak köşesinde yapılırdı. Köleleştirilmiş kişi, müzayede yapılırken bir blokta bekletilirdi. ‘Satılık zenciler’ şeklinde ilan verilirdi.”

Scott, The Post’tan gelen çok sayıda yorum talebine yanıt vermedi, ancak Art Net’e çalışmasının 2 milyon doların üzerinde olabileceğini söyleyerek, kapitalizmin bazı taraflarıyla barıştığını öne sürdü.

“White Male for Sale” 1 Ekim’de Christie’nin 20 Rockefeller Plaza’daki müzayede evinde açık artırmaya çıkarılacak.

Çalışma, NFT’yi “ucuz” ve “saçma” olarak niteleyen Manhattanlı ressam David Paul Kay gibi diğer sanatçılar arasında şimdiden tartışmalara yol açtı. Kay, The Post’a verdiği demeçte şunları söyledi;

“Sadece para kazanmaya çalışıyor. Bu bahsettiği sorunu çözmüyor. Kelimenin tam anlamıyla durumu daha da kötüleştiriyor. Bu adam sadece bir fırsatçı. Diğer sanatçıları ezmeyi sevmiyorum ama böyle düşünüyorum.”

Continue Reading

Altcoin Haber

ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP hakkında açıklamalarda bulundu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yetkilisi XRP’yi Överken Diğer Kripto Varlıkları Eleştirdi ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP …

Published

on

By

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yetkilisi XRP’yi Överken Diğer Kripto Varlıkları Eleştirdi

ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rios, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda sınır ötesi kullanımını nedeniyle XRP’ye övgü dolu sözler sarf etti. Rios ayrıca bu özelliğinin kendisinin spekülatif olduğunu öne sürdüğü diğer kripto varlıklardan ayırdığını iddia etti. Ona göre Çin’in son hamlesi de bu noktaya işaret ediyor.

Ancak bu yorumlar, kendisi halihazırda Ripple’ın yönetim kurulunda olması nedeniyle dikkatle ele alınmalı. San Francisco merkezli şirket, Mayıs ayında Rios’u şirketin yönetim kuruluna getirmişti.

Kraken CEO’su Jesse Powell ise Ripple ve Rios’un XRP hakkındaki övgülerine şu yanıtı verdi:

“Bu politikacılardan bazılarının fikirlerini nereden aldığını merak ediyorsanız. Hepimiz aynı takımda değiliz ve hepimizin aynı hedefleri yok. Bunu unutma.”

Continue Reading

Trending