Connect with us

Bitcoin Haber

Bitcoin Neden Düştü? Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 42.600 dolarlık bölgeden aşağı taraflı bir düzeltme başlattı. BTC şu anda 40.000 doların altında süreç …

Published

on

Bitcoin Neden Düştü? Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 42.600 dolarlık bölgeden aşağı taraflı bir düzeltme başlattı. BTC şu anda 40.000 doların altında süreç görüyor ve 38.500 dolara kadar düşüş yaşayabilir. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Bitcoin 41.200 dolar ve 40.000 dolar takviye düzeylerinin altında aşağı istikametli bir düzeltme başlattı.
  • Fiyat şu anda 40.000 doların ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altında süreç görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken bilgilerine göre) 40.500 dolara yakın dirençle oluşan kıymetli bir düşüş trendi çizgisi var.
  • Paritenin yakın vadede 38.500 dolarlık takviye bölgesine hakikat düşmeye devam etmesi mümkün.

Bitcoin (BTC) 40.000 Doların Altına Geri Döndü

Bitcoin fiyatı artışını 42.000 dolar direnç düzeyinin üzerine çıkardı. BTC, 42.500 dolarlık direnç düzeyinin üzerine bile tırmandı ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın üzerine yerleşti.

Lakin fiyat, 42.600 dolar düzeyinin üzerinde uğraş etti. Aşağı istikametli bir düzeltmeye başlamadan evvel 42.629 dolar civarında bir yüksek oluştu. 41.200 dolar ve 40.500 dolar dayanak düzeylerinin altında bir kırılma oldu. 40.000 dolarlık takviye düzeyini ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamayı bile kırdı.

Fiyat 39.281 dolar civarına kadar düştü ve fiyat artık konsolide oluyor. Üst tarafta anlık bir direnç 40.000 dolar düzeyine yakın. Bu 42.629 dolardan 39.281 dolara düşüş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme düzeyine yakın.

Birinci büyük direnç 40.500 dolar düzeyine ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamaya yakın. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 40.500 dolar civarında dirençle oluşan değerli bir düşüş trendi çizgisi de var.

Trend çizgisi, 42.629 dolardan 39.281 dolara düşüş hareketinin %50 Fib geri çekilme düzeyine yakın. Trend çizgisinin üzerinde üst istikametli bir kırılma olursa, Bitcoin 41.200 dolara yükselebilir. Üst tarafta bir sonraki büyük direnç 42.000 dolar bölgesine yakın.

Bitcoin (BTC) Daha Fazla Düşer mi?

Bitcoin 40.000 dolar ve 40.500 dolarlık direnç düzeylerinin üzerine çıkamazsa, düşmeye devam edebilir. Aşağı istikamette birinci dayanak 39.200 dolar düzeyine yakın.

Birinci büyük takviye artık 38.500 dolarlık bölgeye yakın. 38.500 dolarlık dayanağın altında net bir aşağı taraflı kırılma daha fazla kayıp gerektirebilir. Bir sonraki büyük takviye 37.000 dolar bölgesine yakın.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş sürat kazanıyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 30 düzeyinin epey altında.
  • Ana Takviye Düzeyleri – 38.500 akabinde 37.000 ABD Doları
  • AnaDirenç Düzeyleri – 40.000, 40.500 ve 42.000 ABD Doları

Bitcoin (BTC) Neden Düştü?

Bitcoin ABD’deki tüm kripto para sanayisine kıymetli ölçüde vergi yükü getirecek yasa tasarısına ait telaşlar nedeniyle düşmüş olabilir. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir habere nazaran, ABD altyapı çalışmalarına ait harcamalarda kripto para vergilerine kıymetli ölçüde yer alırmış görünüyor. ABD’nin bu vergi kaleminde toplamayı düşündüğü vergi meblağı 28 milyar dolar olarak iddia ediliyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Saudi Aramco’nun Bitcoin madenciliği yapacağı söylentilerini yalanlaması da düşüşte tesirli olmuş olabilir.

Son olarak, birçok önde gelen teknik analist, Bitcoin’in 42.000 dolar civarında kıymetli bir dirençle karşılacağının altını çiziyordu. Bitcoin, grafiklerin işaret ettiği üzere aşağı taraflı bir düzeltme başlatmış olabilir.

Bitcoin Haber

SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Ağustos ayı boyunca CME Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde 10.8 milyon dolar tuttu

BlackRock, Ağustos’ta Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde 10 Milyon Dolar Tuttu SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık …

Published

on

By

BlackRock, Ağustos’ta Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde 10 Milyon Dolar Tuttu

SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Ağustos ayı boyunca CME Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde 10.8 milyon dolar tuttu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vadeli işlem sözleşmeleri, bir varlığın gelecekte belirli bir fiyat üzerinden alınıp satılmasına olanak sağlayan finansal araçlardır.

Bitcoin, Ağustos ayında yaklaşık olarak %33 oranında değer kazandı. Ancak o günden beri düşüş eğilimi gösterdi.

BlackRock ilk kez 2021 yılının başında Bitcoin vadeli işlemlerine giriş yaptı. Şirket Ocak ayında iki fonu için Bitcoin’e yeşil ışık yaktı.

BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, şirketin Bitcoin pozisyonunu “çok ılımlı” olarak nitelendirdi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu blockchain‘i olan Nervos ile ortaklık kurdu

Cardano (ADA) Tabanlı DEX, Çin’in Kamu Blockchain’i Nervos ile Ortaklık Kurdu Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu …

Published

on

By

Cardano (ADA) Tabanlı DEX, Çin’in Kamu Blockchain’i Nervos ile Ortaklık Kurdu

Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu blockchain’i olan Nervos ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ortaklıkla birlikte DEX, daha fazla likidite sağlayabilmek için Nervos’un Force Bridge’inden faydalanabilecek.

Birlikte çalışabilirlik çözümü ilk etapta Aralık ayında Ethereum‘a (ETH) bağlanmak için başlatılmıştı. Cardano geliştiricisi IOHK, iki platformu birbirine bağlamak için ve zincirler arasındaki köprüyü geliştirmek için Nervos ile Haziran ayında ortaklık kurmuştu.

Cardano’nun köprüsünün yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor.

SundaeSwap Labs’in CEO’su Mateen Motavaf, şirketinin Force Bridge çözümünü ilk benimseyenlerden olmasından ötürü mutlu olduğunu dile getirdi.

“SundaeSwap Labs, Nervos ile stratejik bir ortaklığa girmekten heyecan duyuyor. Cardano’da çalışan bir DEX olarak, Cardano ekosistemini bir bütün olarak güçlendiren ve diğer blockchain‘ler arasında birlikte çalışabilirliği destekleyen çözümler sunmaya kararlıyız”

Continue Reading

Bitcoin Haber

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir …

Published

on

By

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist Laboure’a göre Bitcoin, sınırlı bir arza sahip olması nedeniyle ödeme yöntemi olarak etkin bir şekilde kullanılamaz. Zira şu anda 21 milyon Bitcoin arzının %89’u halihazırda dolaşımda yer alıyor ve dünya nüfusunun %10’undan daha az bu varlığı elinde tutuyor. Bu nedenle dünya çağında bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için gerekli yeterliliğe sahip değil.

Bununla beraber Laboure, Bitcoin’in bu özellikleri nedeniyle dijital altın olarak lanse edilebileceğini söylüyor. Varlığın deflasyonist doğası, enflasyona karşı güvenli bir yatırım aracı olmasını sağlıyor.

“İnsanlar her zaman hükümet tarafından kontrol edilemeyen varlıkları aradılar. Altın yüzyıllardır bu role sahip konumdadır. Evet, potansiyel olarak Bitcoin’in 21. yüzyılın dijital altını olduğunu görebiliyorum”

Analiste göre Bitcoin “dijital altın” olarak adlandırılıyorsa, Ethereum (ETH) da dijital gümüş olarak adlandırılmalıdır.

Laboure, Bitcoin’in karbon ayak izinin de endişe verici olduğunu belirtirken, bu sorunun çözülmesinin ardından piyasaya daha fazla yatırımcının dahil olmasını beklediğini söyledi.

Continue Reading

Trending