Connect with us

Bitcoin Haber

Bitcoin Madencilik Firması Marathon Digital Holdings, Bitmain’den 30.000 Adet Madencilik Aygıtı Aldı

Kuzey Amerika’daki en büyük kurumsal Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, Bitmain ile 120.7 milyon dolar …

Published

on

Bitcoin Madencilik Firması Marathon Digital Holdings, Bitmain’den 30.000 Adet Madencilik Aygıtı Aldı
Bitcoin Madencilik Firması Marathon Digital Holdings, Bitmain’den 30.000 Adet Madencilik Aygıtı Aldı

Kuzey Amerika’daki en büyük kurumsal Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, Bitmain ile 120.7 milyon dolar karşılığında 30.000 Antminer S19j Pro (100 TH/s) madencilik aygıtı satın almak için bir mukavele yaptı.

Mevcut teslimat programlarına nazaran Marathon, 30.000 yeni satın alınan aygıtın Ocak 2022 ile Haziran 2022 ortasında Bitmain’den sevk edilmesini bekleyecek. Sonuç olarak, şirketin madencilik operasyonlarının 133.000’den fazla Bitcoin madencisinden oluşması ve yaklaşık 13.3 EH/sn üretmesi bekleniyor. Marathon’un tüm madencileri bugün konuşlandırılsaydı, şirketin hash oranı, 1 Ağustos 2021 itibariyle yaklaşık 109 EH/s olan Bitcoin ağının toplam hash oranının yaklaşık %12’sini temsil ederdi.

Marathon’dan Fred Thiel, şu tabirleri kullandı:

“Ağın toplam hash oranındaki yüzdemizi artırmak, Bitcoin kazanma olasılığımızı artırıyor ve mevcut madencilik ortamındaki eşsiz elverişli şartlar göz önüne alındığında, operasyonlarımıza yeni aygıtları eklemek için uygun bir vakit olduğuna inanıyoruz. Bu yeni siparişle operasyonlarımızı %30 oranında büyüterek yaklaşık 133.000 madenciye ulaştırıyoruz ve 13,3 EH/s üretiyoruz. Sonuç olarak, tüm madenciler tam olarak görevlendirildikten sonra, madencilik operasyonlarımız sırf Kuzey Amerika’da değil, tüm dünyada en büyükler ortasında olacak. Operasyonlarımızı daha da ölçeklendirmek ve Marathon’u Kuzey Amerika’nın önde gelen Bitcoin madencilerinden biri haline getirmek için çalışırken bu siparişi hızlandırdığı için Bitmain grubuna teşekkür etmek istiyoruz.”

Bitmain Satış Yöneticisi Irene Gao ise “Marathon, Bitmain’in değerli bir müşterisi onları büyük bir siparişle destekleme fırsatını takdir ediyoruz. Verimli madenciler İşbirliğine devam etmeyi ve karşılıklı olarak faydalı olan bu bağlantıyı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

Bitcoin Haber

2 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Transferi İçin 1 Dolardan Az Ücret Alındı

Anonim bir Bitcoin cüzdanından, 2 milyar doların üzerinde BTC transfer edilirken oldukça küçük bir ücret alındı. Son dakika gelişmelerden anında …

Published

on

By

Anonim bir Bitcoin cüzdanından, 2 milyar doların üzerinde BTC transfer edilirken oldukça küçük bir ücret alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

44,598 BTC taşınmasına karşın yalnızca 0,00001713 BTC ücret alındı. Bu da bir dolardan daha az bir miktara denk düşüyor.

Bitcoin‘in ortalama işlem ücreti, Nisan ayındaki 64.000 dolarlık ATH seviyesine ulaşıldığında 60 doların üzerine çıkmıştı. Temmuz ayında ortalama maliyet 11 dolara kadar düştü. Şu anda yazı yazılırken bu ortalama 3 doların altına kadar indi.

Bu miktar, Mayıs ayında 71.72 dolara kadar yükselen ve ortalama olarak 5.12 dolara kadar gerileyen Ethereum işlem ücretleri ile kıyaslanıyor.

Nominal ücretler her ne kadar standart olsa da, zaman zaman fahiş miktarlar da ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında bir kişi, 1,18 dolarlık BTC göndermek için 82.000 dolarlık ücret ödedi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Afrika’da Bitcoin (BTC) Benimsenme Oranı Artıyor

Afrika’da kripto sektörü her geçen gün büyüyor. Özellikle para transfer etmek isteyen kullanıcılar sebebiyle, küresel açından en hızlı büyüyen …

Published

on

By

Afrika’da kripto sektörü her geçen gün büyüyor. Özellikle para transfer etmek isteyen kullanıcılar sebebiyle, küresel açından en hızlı büyüyen üçüncü bölge olarak öne çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chainalysis’in raporuna göre Afrika’da Bitcoin benimsenmesi geçen yıl %1200’ün üzerinde artış gösterdi. Özellikle para transfer etmek isteyen perakende yatırımcılar, bunun en önemli sebebi.

P2P borsası Paxful’un kurucu ortağı ve COO’su Artur Schaback, Chainalysis’e yaptığı açıklamada, platformun özellikle Nijerya’da %57 ve Kenya’da %300’ün üzerinde bir büyüme kaydettiğini ifade etti. Afrika dünyadaki en büyük P2P Bitcoin ticaret hacmine sahip konumda.

P2P pazarları sayesinde Afrika ülkelerinin vatandaşları, havale kısıtlamalarına takılmadan rahatça para transfer etme şansına sahip oldular.

Schaback havalelere ek olarak, Afrikalı trader’ların uluslararası ticari işlemleri daha kolay bir biçimde gerçekleştirebildiklerini vurguladı. Bu yöntem geleneksel bankacılık yöntemlerine kıyasla çok daha ucuza yapılabiliyor.

“Nijerya veya Kenya’da satılacak malları ithal etmek için Çinli bir ortakla çalışıyorsanız ,satın alımlarınızı tamamlamak için Çin’e yeterli fiat para göndermek oldukça zor olabilir. P2P borsasında Bitcoin satın almak ve göndermek genellikle daha kolaydır”

Nijerya CBDC piyasaya sürerek bu rüzgara yanıt vermeye çalışsa da, katılımcılar bundan memnun değil. Zira e-naira’nın istikrarsızlık ve yönetim sorunları barındıracağını düşünüyorlar.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Solana’dan (SOL) Yaşanan Probleme İlişkin Yeni Bir Açıklama Geldi

Solana ağında yaşanan sıkıntıya ilişkin, projenin ekibinden yeni bir açıklama yapıldı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Solana ağında yaşanan sıkıntıya ilişkin, projenin ekibinden yeni bir açıklama yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün Solana ağında yaşanan problemden ötürü işlemler ve blok üretimi durdu. Solana ekibi konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Ekibin açıklamasına göre saniyede 400.000’e ulaşan işlem sayısı sebebiyle ağda tıkanıklık meydana geldi ve bir çatallanma oluştu.

Yaşanan çatallanma sebebiyle aşırı bellek tüketimi gerçekleşti ve bazı node’lar çevrimdışı oldu. Ekosistemde yer alan mühendisler ağı stabilize etmeye çalışsalar da başarısız oldular.

Solana ekibi seçilen yeni doğrulayıcılarla birlikte ağı yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Yeni sürümle ilgili detayların Discord kanalında yayınlanacağı belirtildi.

Varlık yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 154.63 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Trending