Connect with us

Bitcoin Haber

Moody’s, El Salvador’un Notunu Düşürdü

Moody’s, El Salvador’un notunu B3’ten Caa1’e düşürdü. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram …

Published

on

Bitcoin, El Salvador

Moody’s, El Salvador’un notunu B3’ten Caa1’e düşürdü.

Derecelendirme kuruluşu Moody’s, Cuma günü yaptığı açıklamada El Salvador’un notunu düşürdü ve kısmen hükümetin Bitcoin‘i ülkede yasal bir hale getirmesi nedeniyle ülke ekonomisine yönelik olumsuz görünümün sürdüğünü kaydetti.

Kuruluş “politika oluşturma kalitesinde bir bozulmaya” dikkat çekerek, Bitcoin yasasının ve diğer önlemlerin “El Salvador’daki zayıf yönetimi yansıttığını, ABD dahil olmak üzere uluslararası ortaklarla gerilimi artırdığını ve IMF ile bir anlaşmaya doğru ilerlemeyi tehlikeye attığını” söyledi.

7 Eylül’de yürürlüğe girecek olan Bitcoin yasası, satıcıların ABD doları ile birlikte Bitcoin’i kabul etmesini gerektiriyor.

Yasa, 9 Haziran’da 62 üyenin tasarı lehine oy kullanması ile üstün bir çoğunluk tarafından kabul edildi. Ancak bazı muhalifler, El Salvador anayasasının ihlal edildiğini öne sürerek sert bir tepki gösterdi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haber

SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Ağustos ayı boyunca CME Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde 10.8 milyon dolar tuttu

BlackRock, Ağustos’ta Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde 10 Milyon Dolar Tuttu SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık …

Published

on

By

BlackRock, Ağustos’ta Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerinde 10 Milyon Dolar Tuttu

SEC’e yapılan yeni bir dosyalamaya göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, Ağustos ayı boyunca CME Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde 10.8 milyon dolar tuttu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vadeli işlem sözleşmeleri, bir varlığın gelecekte belirli bir fiyat üzerinden alınıp satılmasına olanak sağlayan finansal araçlardır.

Bitcoin, Ağustos ayında yaklaşık olarak %33 oranında değer kazandı. Ancak o günden beri düşüş eğilimi gösterdi.

BlackRock ilk kez 2021 yılının başında Bitcoin vadeli işlemlerine giriş yaptı. Şirket Ocak ayında iki fonu için Bitcoin’e yeşil ışık yaktı.

BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, şirketin Bitcoin pozisyonunu “çok ılımlı” olarak nitelendirdi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu blockchain‘i olan Nervos ile ortaklık kurdu

Cardano (ADA) Tabanlı DEX, Çin’in Kamu Blockchain’i Nervos ile Ortaklık Kurdu Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu …

Published

on

By

Cardano (ADA) Tabanlı DEX, Çin’in Kamu Blockchain’i Nervos ile Ortaklık Kurdu

Cardano (ADA) merkezli DEX SundaeSwap, Çin’in önde gelen kamu blockchain’i olan Nervos ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ortaklıkla birlikte DEX, daha fazla likidite sağlayabilmek için Nervos’un Force Bridge’inden faydalanabilecek.

Birlikte çalışabilirlik çözümü ilk etapta Aralık ayında Ethereum‘a (ETH) bağlanmak için başlatılmıştı. Cardano geliştiricisi IOHK, iki platformu birbirine bağlamak için ve zincirler arasındaki köprüyü geliştirmek için Nervos ile Haziran ayında ortaklık kurmuştu.

Cardano’nun köprüsünün yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor.

SundaeSwap Labs’in CEO’su Mateen Motavaf, şirketinin Force Bridge çözümünü ilk benimseyenlerden olmasından ötürü mutlu olduğunu dile getirdi.

“SundaeSwap Labs, Nervos ile stratejik bir ortaklığa girmekten heyecan duyuyor. Cardano’da çalışan bir DEX olarak, Cardano ekosistemini bir bütün olarak güçlendiren ve diğer blockchain‘ler arasında birlikte çalışabilirliği destekleyen çözümler sunmaya kararlıyız”

Continue Reading

Bitcoin Haber

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir …

Published

on

By

Deutsche Bank Analisti, Bitcoin’in (BTC) Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olmaktan çok dijital altın olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist Laboure’a göre Bitcoin, sınırlı bir arza sahip olması nedeniyle ödeme yöntemi olarak etkin bir şekilde kullanılamaz. Zira şu anda 21 milyon Bitcoin arzının %89’u halihazırda dolaşımda yer alıyor ve dünya nüfusunun %10’undan daha az bu varlığı elinde tutuyor. Bu nedenle dünya çağında bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için gerekli yeterliliğe sahip değil.

Bununla beraber Laboure, Bitcoin’in bu özellikleri nedeniyle dijital altın olarak lanse edilebileceğini söylüyor. Varlığın deflasyonist doğası, enflasyona karşı güvenli bir yatırım aracı olmasını sağlıyor.

“İnsanlar her zaman hükümet tarafından kontrol edilemeyen varlıkları aradılar. Altın yüzyıllardır bu role sahip konumdadır. Evet, potansiyel olarak Bitcoin’in 21. yüzyılın dijital altını olduğunu görebiliyorum”

Analiste göre Bitcoin “dijital altın” olarak adlandırılıyorsa, Ethereum (ETH) da dijital gümüş olarak adlandırılmalıdır.

Laboure, Bitcoin’in karbon ayak izinin de endişe verici olduğunu belirtirken, bu sorunun çözülmesinin ardından piyasaya daha fazla yatırımcının dahil olmasını beklediğini söyledi.

Continue Reading

Trending