Connect with us

Kripto Haberleri

Mastercard Kripto Para Açıklaması

Mastercard CEO’su Michael Miebach, finansal verilerin açıklandığı toplantıda şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu …

Published

on

Kripto Para
Kripto Para
 

Mastercard CEO’su Michael Miebach, finansal verilerin açıklandığı toplantıda şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu söyledi.

 

Kripto para birimlerinin benimsenmesi ana akım bir aşamaya girerken, geleneksel finansal hizmetler platformları değişen finansal ekosisteme uyum sağlamaya çalışıyor.

Bu sektördeki konumlarını korumak için Mastercard ve Visa gibi ödeme işlemcileri, CBDC veya stablecoin projelerini test ederken hem devlet hem de özel kuruluşları çekmek için geniş müşteri tabanlarını ve uluslararası erişimlerini kullanmayı planlıyor.

Finansal verilerin açıklandığı toplantıda Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, şirketin yeni girişimlere yardımcı olmak için yeni bir girişim ve merkez bankaları için sanal bir test platformu geliştirdiğini açıkladı.

Mastercard CEO’su: Bu Alanda Olmalıyız

Miebach’a göre, kripto para birimi endüstrisi hala nispeten yeni bir pazar ve insanlar tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyor. Şirket, insanların bu kullanım alanlarını ve etkilerini anlamalarına yardımcı olacak bir bağlantı kurmayı hedefliyor:

“Yaptığımıza inandığımız şey, multi-rail bir ödeme sağlayıcısı olarak piyasaya bir bakış açısı getirmek. Bu alanda olmalıyız çünkü insanlar cevaplar arıyor.”

Miebach, şirketin kendi uzmanlık alanında deneyimli olduğunu ve özellikle artan CBDC trendi karşısında merkez bankalarına ihtiyaç duydukları her türlü hizmeti sunmaya hazır olduğunu kaydetti.

Stablecoin’ler konusunda Miebach, ihraççıların finansal düzenlemelere sıkı sıkıya bağlı kalmaları ve kullanıcıların güvenliğini sağlamaları koşuluyla Mastercard’ın yakında bu tür işlemler için destek sağlayacağını açıkladı.

Sadece birkaç hafta önce Mastercard, platformunda USDC yerleşimlerini test etmek için USDC stablecoin’inin ihraççısı Circle ile ortaklık yaptığını duyurmuştu.

Mastercard Dükkanları Kripto Para Kabul Edecek

Birkaç kurumsal ve bireysel yatırımcının kripto para birimlerine giderek daha fazla ilgi duymasıyla, Mastercard gibi ödeme işlemcileri, müşterilerini rakiplerine kaptırmamak için onlara destek sağlamaya karar verdi.

Bu yılın başlarında şirket, ödeme sektörünün hayati bir parçası haline geldiklerini kabul ederek seçilmiş birkaç kripto para birimini desteklemeye başlayacağını açıklamıştı.

Girişim, Mastercard’ın 900 milyondan fazla kullanıcısının kripto varlıklarını desteklenen tüm Mastercard satıcılarına harcamasına izin verecek.

 

Kripto Haberleri

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı planlıyor

Bitmain, Çin’deki Madencilik Ekipmanı Satışlarını Durduracak Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı …

Published

on

By

Bitmain, Çin’deki Madencilik Ekipmanı Satışlarını Durduracak

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Çin’deki makine satışını askıya almayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in haberine göre Bitmain konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, üç yakın kaynak şirketin böyle bir planı olduğundan söz etti.

Bitmain, gelen bilgilere göre üretiminin önemli bir bölümünü Shenzhen bölgesinden taşımayı planlıyor. Ancak şirketin bir sonraki planı ise gün yüzüne çıkmış değil.

Geçtiğimiz gün, Bitmain cihazları için önemli bir satış platformu olan Alibaba da donanım satışlarının 8 Ekim’den itibaren askıya alınacağını duyurmuştu.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz, Başkan Joe Biden tarafından Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) atanan Seaule Omarova’nın adaylığına karşı çıkıyor

Teksas Senatörü, Biden’ın Kripto Karşıtı OCC Seçimine Karşı çıktı Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz …

Published

on

By

Teksas Senatörü, Biden’ın Kripto Karşıtı OCC Seçimine Karşı çıktı

Kripto sektörünün bir “müttefiki” olarak öne çıkan Teksas Senatörü Ted Cruz, Başkan Joe Biden tarafından Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) atanan Seaule Omarova’nın adaylığına karşı çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cruz, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Omarova’nın kripto endüstrisini “unutulacak şekilde” düzenlemeye istekli olduğunu iddia etti.

“Kripto geleceğini belirleyen hükümet düzenlemeleriyle karşı karşıya. Bu adaylığın durdurulması gerekiyor”

OCC, kripto endüstrisinin mevcut yükselişinin “işlevsiz” bir finansal sistemin işareti olduğuna dikkat çekerken, kriptonun finansı demokratikleştirdiği fikrine ise şüpheyle yaklaşıyor.

Omarova ilk etapta büyük bankaların da bir rakibi olarak tanınıyor. Omarova atmış olduğu tweet’lerde JPMorgan’ı hedef almıştı.

İronik bir şekilde kripto varlık lobisi, Omarova’nın adaylığına engel olmak için bankalarla aynı safta yer alacak.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Miami Belediye Başkanı Suarez Çin Hakkında Konuştu Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler …

Published

on

By

Miami Belediye Başkanı Suarez Çin Hakkında Konuştu

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez Bitcoin hamleleri ve piyasadaki son gelişmeler hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Francis Suarez, Anthony Pompliano’nun Best Business Show programına katıldı. Suarez belediye çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılması ve Bitcoin ile vergi ödenmesi gibi çalışmalarının başladığını söyledi. Belediye başkanı çalışmaların Ekim ayı sonuna kadar tamamlanmasını beklediklerini belirtti.

“Şimdi Ekim ayında ‘teklif talebi’ olarak adlandırılan şeyi yayınlamak üzereyiz – bu şekilde satıcıları seçmemiz gerekiyor – ve çalışanlarımıza Bitcoin olarak ödeme yapmamıza ve ücret olarak Bitcoin’i kabul etmemize izin verecek bir satıcımız olacak.”

Suarez şu anda vergilerin BTC ile nasıl ödeneceğini araştıran bir ilçe komisyon üyesine sahip olduklarının altını çiziyor:

“Bitcoin ile yapmak istiyoruz çünkü bildiğimiz ve güvendiğimiz şey bu. Bunun en doğrulanabilir ve en güvenilir ağ olduğunu düşünüyoruz.”

Çin Büyük Hata Yaptı

Suarez, Çin haberlerini de değerlendirdi ve Çin’in kripto varlık işlemlerini yasa dışı ilan ederek büyük bir hata yaptığını söyledi.

Bitcoin destekçisi belediye başkanı ayrıca ABD’li senatör Toomey gibi ABD’nin bundan yararlanması gerektiğine inanıyor. Suarez’e göre ABD, daha fazla madenciyi ülkeye çekerek bundan daha fazla yararlanma potansiyeline sahip görünüyor.

Continue Reading

Trending