Connect with us

Teknoloji Haberleri

Daha Şık ve Konforlu Yaşamın Sırrı LG Ürünlerinde – İnternet Haber

Günlük hayatın temposu tüketicileri her alanda daha hızlı olmaya, pratik çözümler bulmaya itiyor. LG, üstün teknolojiye sahip ürünleriyle …

Published

on

Günlük hayatın temposu tüketicileri her alanda daha hızlı olmaya, pratik çözümler bulmaya itiyor. LG, üstün teknolojiye sahip ürünleriyle, tüketicilere aradıkları hızı, her zaman hayalini kurdukları konfor ve şıklıkla birlikte sunuyor. Kendilerine esneklik ve rahatlık sağlayan LG ürünleriyle zamandan tasarruf eden tüketiciler, bu ürünlerin sahip olduğu üst düzey tasarımla da yaşam alanlarını güzelleştiriyorlar.

Yaşamın yoğun temposu karşısında tüketicilerin beklentileri her zamankinden farklı bir hal aldı. Ev düzeninin gerektirdiği sorumluluklar iş ve sosyal hayatın temposu ile birleşince işler içerisinden çıkılamaz bir hal almaya başladı. Bu durum da, tüketicilerin bir ürün alırken bir çok fonksiyonu bir arada aramalarına neden olmaya başladı. Artık tüketiciler, bir ürün alırken sadece işlevine dikkat etmekle kalmıyor. O ürünün hayatlarına katacağı hız, kendilerine kazandıracağı zaman, yaşamlarına katacağı değer ve sağlayacağı duygusal tatmine de dikkat ediyorlar. LG, geniş ürün yelpazesi ve tüketicilerin beklentileri doğrultusunda şekillenen Ar-Ge çalışmalarıyla, tüketicilerin bir üründen bekleyebilecekleri her şeye yanıt veriyor.

ThinQ ile Her Yer Ev

Yapay zeka özelliği ile ev sınırlarını genişleten ve bunu bir misyon haline getiren LG, “Yapay Zeka” özellikli ve “bağlantılı” beyaz eşya, iklimlendirme çözümleri, TV ve ses sitemleriyle kullanıcıların hayatlarına konfor katıyor. Yapay zeka sayesinde, eşyaları sadece işlevi ile sınırlandırmayan LG, bir akıllı televizyonu kişisel asistana, bir buzdolabını ise içerisindeki ürünlere göre yemek tarifi veren bir şefe dönüştürebiliyor. LG, evle ilgili tüm işlere uzaktan erişim sağlayarak kullanıcılara diledikleri yerden cihazlarını kontrol etme rahatlığı sunan mobil uygulaması ThinQ ile tüketicilerin hayatına benzersiz bir konfor getiriyor. Kullanıcılar uygulama sayesinde, ev dışında olsalar dahi cihazlarını çalıştırabiliyor, programlayabiliyor ya da çalışmalarını sonlandırabiliyorlar. Cihazların çalışmaları sona erdiğinde cep telefonlarına bildirim alabiliyorlar. Ayrıca, uygulama sayesinde gerektiği zaman servis desteğine kolaylıkla ulaşıyorlar.

Tüm İçeriklere Tek Tuşla Erişim

LG’nin ev eğlencesi ekosisteminin ayrılmaz bir bileşeni olan webOS ile kullanıcılar, Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, Disney+ gibi küresel online video platformu uygulamaları ve spor yayın hizmeti DAZN’nin yanı sıra BluTV, Bein Connect, TV+, Vodafone TV, Tivibu Go gibi popüler yerel uygulama seçeneklerine tek tuşla erişim sağlayabiliyorlar. webOS platformu, milyonlarca filme ve TV şovuna erişmenin en kolay yolu olarak gösteriliyor.

Estetik ve Teknoloji LG Cihazlarında Buluşuyor

LG ürünleri, ileri teknoloji eseri olmalarının yanı sıra, bulundukları mekana cazibe katacak tasarımları da bünyelerinde barındırıyor. Örneğin sanat eserinden ilham alınarak tasarlanan Galeri Tasarımı LG OLED evo, kendinden aydınlatmalı OLED piksel teknolojisini yenilikçi ve minimalist bir tarzla sunuyor. Duvara boşluksuz monte edilebilen ve kullanıcıların TV izlerken dikkatlerini dağıtabilecek her türlü detaydan arındırılmış bir tasarıma sahip ekran, aynı zamanda LG’nin şimdiye kadar ürettiği en iyi OLED TV modeli olma özelliğini taşıyor. Kutu içerisinden çıkan özel askı aparatı sayesinde duvarla mükemmel uyum sağlayan OLED evo’da bulunan Galeri Modu özelliği de kullanıcıların TV izlemedikleri anlarda birbirinden değerli sanat eserleri ve fotoğrafları göstererek ekranı bir tabloya dönüştürüyor.

Aynalı paneli ile bulunduğu ortama şıklık katan LG’nin 2021 Klima serisinin üyesi Yeni Artcool, her türlü ortamla mükemmel uyum sağlamasının yanı sıra, UVNano özelliği fanı daha temiz ve hijyenik hava sağlıyor. Iyonizer özelliği ise, zararlı partikülleri yüksek oranda filtreliyor ve kokuları da gideriyor. Üstelik, LG ThinQ uygulaması sayesinde uzaktan kontrol edilebilmesiyle de dikkat çeken klimalarla kullanıcılar, evde olmadıkları sırada bile evlerini diledikleri serinliğe ya da sıcaklığa getirebiliyorlar.

LG ürünleri ile hayatlarına konfor katan tüketiciler, LG Ergo Monitörlerle iş ve oyun saatlerini de keyife dönüştürüyor. Her yöne hareket kolayca hareket ettirebilme özelliğine sahip monitörler bu sayede bilgisayar başında uzun saatler geçirenlerin vücut sağlığına zarar vermemiş oluyor.

LG’nin kullanıcılara hem konfor hem de sağlık sunan bir diğer ürünü ise LG PuriCare Hava Temizleme Cihazı… Devrim yaratan hava temizleme cihazı LG PuriCare, endüstriyel hava kirliliği, toz ve kötü kokular nedeniyle bozulan iç mekan havasını temizliyor, ferahlık ve tazelik veriyor, sağlıklı bir ortam yaratılmasına yardımcı oluyor. Son derece sessiz çalışan ve ThinQ uygulamasıyla uzaktan da yönetilebilen LG PuriCare 360, benzersiz arıtma yöntemi ve olağanüstü çoklu filtre sistemi ile daha saf, daha temiz hava sağlamak için altı farklı tipte partikülü yakalıyor. Çift filtreye sahip LG PuriCare™ 360 Dual Filter astım ve alerji dostu olmasıyla da öne çıkıyor.

LG’nin tasarımının yanı sıra işleviyle de öne çıkan ürünlerinden bir diğeri de ikonik hale gelen buzdolabı LG InstaView. LG InstaView buzdolabının ön kapağında bulunan cam panel sayesinde, cihaz sahipleri, buzdolabının kapağını açmadan, sadece iki tıklama ile içerisinde yer alan ürünleri görebiliyor. Böylelikle, buzdolabı kapısının sürekli açılıp kapanması nedeniyle ortaya çıkan ısı farkı ve enerji kaybının da önüne geçiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji Haberleri

Castlevania: Grimoire Of Souls’a Cadılar Bayramı geliyor! – İnternet Haber

Cadılar Bayramı, order moduna yeni Cadılar Bayramı temalı seviyelerin yanı sıra çok özel kıyafetler, login bonusları ve daha fazlasını getirecek …

Published

on

By

Cadılar Bayramı, order moduna yeni Cadılar Bayramı temalı seviyelerin yanı sıra çok özel kıyafetler, login bonusları ve daha fazlasını getirecek

Konami Digital Entertainment B.V. bugün itibarıyla, Castlevania: Grimoire of Souls‘a Cadılar Bayramı temalı bir güncelleme geldiğini duyurdu. Bu güncelleme, 200’den fazla premium oyuna ücretsiz erişim imkânı sunan Apple’ın popüler oyun abonelik hizmeti Apple Arcade üzerinde geliyor.

Grimoire of Souls‘un order moduna, oyuncuların en üst kata ulaşmak için beş karaktere kadar gruplar kurarak ilerleyebildiği Cadılar Bayramı temalı seviyeler eklendi. Bölümü başarıyla geçen karakterlerin HP ve MP’leri bir üst bölüme taşınacak ve bu da oyuna ekstra bir zorluk seviyesi ekleyecek. Bu nedenle oyuncular, hangi karakteri kullanacaklarına karar vermeden önce bölüm türünü, seviyenin farklı özelliklerini ve karakterin kalan HP/MP’sini göz önünde bulundurmak zorunda kalacaklar. Temizlenen her kat bir öncekinden daha yüksek oyun içi para ödülü sunacak. Her ne kadar eklenen bölümler Cadılar Bayramı’na denk gelse de bu bölümlerin oyunda kalıcı olacağı belirtiliyor.

Oyunda ayrıca Cadılar Bayramı’na özel coinler de mevcut olacak ve bunlar karşılığında oyuncular kostüm, silah veya zırh gibi çeşitli eşyalar alabilecekler.

Yıl boyunca sürecek login kampanyalarının ilki olacak özel giriş bonusu, 22 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak. Bu kampanya döneminde oyuna giriş yapan oyuncular, toplamda 14 ekstra ödül kazanma şansına sahip; bu süre zarfında oyuna 14 kez giriş yapan oyuncular tüm ödülleri almış olacak.

Apple Arcade, kullanıcılara bir aylık ücretsiz deneme fırsatı sunmakta. Servis yine bir aylık ücretsiz deneme fırsatı ile Apple One’ın Bireysel, Aile ve Premier aylık planlarının bir parçası*

*Apple One ücretsiz denemesi, yalnızca şu anda ücretsiz deneme veya abonelik yoluyla kullanılmayan hizmetleri içerir. Plan, deneme süresinden sonra iptal edilene kadar otomatik olarak yenilenir. Kısıtlamalar ve diğer şartlar geçerlidir.

Castlevania: Grimoire of Souls Hakkında

Castlevania hayranlarının bildiği ve sevdiği klasik 2D aksiyona sahip Grimoire of Souls, oyunculara Castlevania’nın her biri kendine özgü yeteneklere sahip beş karakteri aracılığıyla 60 farklı seviye sunuyor. Oyuncular, Castlevania: Symphony of the Night’ın meşhur Alucard’ı, orijinal Castlevania‘nın ünlü kahramanı Simon Belmont, Castlevania: Rondo of Blood’dan Maria Renard, Castlevania: Portrait of Ruin’den Charlotte Aulin veya Castlevania: Order of Ecclesia‘dan Shanoa olarak oynayabilirler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Samsung’un Eğlence Modu, yeni AR filtreleriyle dijital moda dünyasının kapılarını aralıyor – İnternet Haber

Samsung çok sevilen Eğlence Modu’ndaki AR filtrelerini Galaxy Kamera uygulamasında yerleşik hale getirdi. Böylece kullanıcılar bu filtreleri …

Published

on

By

Samsung çok sevilen Eğlence Modu’ndaki AR filtrelerini Galaxy Kamera uygulamasında yerleşik hale getirdi. Böylece kullanıcılar bu filtreleri kullanarak sosyal medyada yapacakları paylaşımlarda fotoğraflarını ve kliplerini süslerken içlerindeki moda ikonlarını da ortaya çıkarabilecek.

İlk olarak bu yılın başında Galaxy A Serisi cihazlarda piyasaya sürülen Samsung’un çok sevilen Eğlence Modu, Snapchat’in gerçekliğe yeni biçimler kazandıran AR filtrelerini Galaxy Kamera uygulamasında yerleşik hale getirdi. Söz konusu özellik aynı zamanda Snapchat’in en yeni 3D tam boyut izleme teknolojisinin kullanıldığı eğlenceli ve ilginç hareketli öğeleri içerecek şekilde geliştirilerek, Ultra Geniş merceklere uyum sağlamak üzere optimize edildi. Bu sayede kullanıcılar, kendilerini sosyal medyada öne çıkaran filtreler ile gönderiler yayınlayabiliyor. Daha fazla kullanıcının kendini ifade etmesi ve daha iyi fotoğraf ve videolar oluşturabilmesi için Eğlence Modu artık Galaxy M serisi cihazlarda da kullanılabilecek.

Samsung, son olarak ünlü K-Pop sanatçısı ve şarkıcı-söz yazarı BIBI ile yaptığı iş birliğiyle, BIBI’nin “The Weekend” parçası için çektiği en son müzik videosunda da kullandığı Snapchat AR Fashion Filtrelerini Eğlence Moduna ekledi. Son dönemin ünlü dijital moda tasarımcıları Ines Alpha, Adiella Bachshe, Taşkın Göç, Aliina Kauranne, Gwen Kim ve Linxi Zhu ise yepyeni ve göz alıcı AR görünümleri tasarladı. Artık kullanıcılar BIBI’nin en güzel kombinlerini sanal olarak deneyebilecek ve en sevdikleri kombinleri sosyal mecralarda paylaşabilecek. Kullanıcılar, Eğlence Modundaki BIBI kombinleriyle fotoğraflarını ve kliplerini süslerken içlerindeki moda ikonlarını da ortaya çıkarabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

LG Projektörlerle 4K Sinema Deneyimi ve Üstün İş Performansı Bir Arada – İnternet Haber

Yenilikçi LED teknolojisine sahip LG 4K UHD projektörler ve parlaklığı, sunduğu yüksek çözünürlüklü görüntü, akıllı bağlantı gibi özellikleriyle …

Published

on

By

Yenilikçi LED teknolojisine sahip LG 4K UHD projektörler ve parlaklığı, sunduğu yüksek çözünürlüklü görüntü, akıllı bağlantı gibi özellikleriyle öne çıkan LG ProBeam projektörler, kullanıcıların hem iş hem de eğlenceye yönelik ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılıyor.

LG Electronics (LG), bireysel ya da küçük grupların kullanımına uygun projeksiyon cihazlarının yanı sıra, büyük kurumsal şirketler, okul, otel ya da hastane kullanımına uygun, evlerinde sinema salonu olanların tercih edebileceği üst sınıf projektörleri ile de göz dolduruyor. LG’nin en aydınlık ortamlarda ve en karanlık sahnelerde dahi üstün görüntü kalitesi sunan, yüksek çözünürlüklü, kolay kullanımlı CineBeam ve ProBeam projeksiyon cihazları kullanıcılara daha zengin ve derin renklere sahip canlı görüntü sağlıyor. Kullanıcılar böylelikle, hem iş hem de özel kullanımlarında mükemmel görüntü kalitesinin keyfini çıkartıyorlar.

LG ProBeam Projektörler: Kolaylık ve Üstün Performans

LG ProBeam modelleri, mükemmel görüntü kalitesi ve çok sayıda kullanışlı özelliğiyle, kullanıcıların toplantı odasından, perakende noktalarına, konaklama alanlarından sınıfa kadar hemen hemen her ortamda önemli bilgileri ve mesajları daha iyi iletmelerine yardımcı oluyor. Odadaki herkese canlı ve net görüntüler için gelişmiş parlaklık ve yüksek çözünürlük sağlayan LG ProBeam projektörler, iş toplantıları ve konferanslar için mükemmel özelliklerle donatılmış durumda. Kullanıcılar, LG ProBeam’i kablolu veya kablosuz bağlantı yoluyla doğrudan bir şirket veya konferans tesisi ağına bağlayarak dizüstü bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Yerleşik Office görüntüleyici sayesinde Microsoft PowerPoint ve Excel dosyaları doğrudan bir USB cihazından açılabiliyor. Ekran paylaşımı ve ekran yansıtma, Windows veya Android işletim sistemini çalıştıran cihazlardan içerik yansıtmayı özellikle kolaylaştırarak kullanıcılara sunumlarını görüntülemek için daha fazla seçenek sunuyor.

Üstelik tüm bunlar LG Probeam’in 5.000 ANSI Lümen parlaklığı ve Lazer 4K UHD görüntü kalitesi eşliğinde sunuluyor. LG ProBeam’de bulunan güçlü lazer ışık kaynağı, lamba teknolojisi kullanan klasik cihazlara kıyasla çok daha daha parlak görüntüler sağlamasının yanı sıra, 20.000 saate kadar ömür sunuyor. Başka bir deyişle LG ProBeam, günde 8 saat çalışması durumunda dahi 7 yıl dayanıyor.

LG CineBeam: Eğlencenin Merkezi

Yüksek çözünürlüğü ile mükemmel görüntü kalitesi sağlayan LG CineBeam 4K, evde film izlemekten hoşlananlara üstün özellikler sunuyor. 140 inç boyutuna kadar olan projeksiyon ekranıyla gerçek bir sinematik izleme ortamı sağlayan LG 4K UHD LED projektör büyüleyici bir ev sineması ortamı yaratıyor. Gerçek 4K UHD (3840×2160) olması, 8,3 Mega piksel görüntü kalitesi, 4 Kanallı LED Teknolojisi, webOS uyumu, 1,25 x Yakınlaştırma ve Uzaktan Odaklama özellikleri ile LG CineBeam 4K açık alanları bile sinema salonuna dönüştürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending