Connect with us

Ekonomi Haber

“Dış ticaretin finansmanı tarafında Türkiye’nin ana bankalarından biri olmayı hedefliyoruz” – İnternet Haber

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın hayata geçirdiği “Üretime Dönüş” buluşmalarının beşincisi “Yeni Çağın İhracat Kodları” başlığı altında 8 Ekim …

Published

on

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın hayata geçirdiği “Üretime Dönüş” buluşmalarının beşincisi “Yeni Çağın İhracat Kodları” başlığı altında 8 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi. Türkiye’nin en çok ihracat yapan beşinci şehri Gaziantep’te gerçekleştirilen buluşmanın konukları Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Şölen Gıda CEO’su Elif Çoban ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı ve Kileci Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kileci oldu.

Ev sahipliğini Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam’ın yaptığı buluşmada Murat Akşam:

“Türkiye’nin 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabileceğine inanıyoruz. 10’ar milyar dolar ihracat yapacağımız 50 tane ülke bulsak veya 50 tane 10’ar milyar dolarlık ihracat yapan ilimiz olsa bunu başarabiliriz. Çünkü bugün Gaziantep’in yıllık ihracatı 10 milyar dolara yaklaşmış durumda. O nedenle bu rakamın erişilebilir olduğuna inanıyoruz. Türkiye Finans olarak her zaman üretim ve ticaretin içinde olacağız. Bankamızın özellikle döviz mevduat tarafında çok güçlü bir kaynağı var. Bu taraftaki mevduatı sanayicilerimize, ihracatçılarımıza kullandırmak istiyoruz. Bu ülkede sanayicinin işletme ve yatırım sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız. Dış ticaretin finansmanı tarafında Türkiye’nin ana bankalarından biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye Finans Katılım Bankası ve Fast Company Türkiye dergisi iş birliğiyle geçen yıldan bu yana devam eden “Üretime Dönüş” buluşmalarının beşincisi “Yeni Çağın İhracat Kodları” başlığı ile 8 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşamın yaptığı buluşmanın konukları Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Şölen Gıda CEO’su Elif Çoban ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı ve Kileci Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kileci oldu.

MURAT AKŞAM: “BU ÜLKENİN POTANSİYELİ 500 MİLYAR DOLAR İHRACAT YAPMAYA MÜSAİT”

“Yeni Çağın İhracat Kodları” oturumunda konuşma yapan Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam tüm katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi: “Biz gücünü üretimden alan katılım finans sisteminin bir parçası olarak üretim ve ihracata çok inanıyoruz. Her yerde bunun bayraktarlığını yapmak ve anlatmak istiyoruz. Doksanlı yılların başında ilk iş hayatına dış ticarette başladığımda Türkiye’nin yüz milyar dolar ihracat yapacak potansiyele sahip olduğunu düşünüyorduk. O zaman ülkenin ihracatı 10-12 milyar dolar seviyesinde idi. O zaman ‘acaba 100 milyar dolar ihracat yapabilir miyiz’ diye konuşuyorduk. Şimdi, 2021 yılının sadece eylül ayında ihracatımız 18 milyar doların üzerine çıktı. Bu yıl sonuna kadar 210 milyar dolara ulaşacağımızı ön görüyoruz. Türkiye’nin 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabileceğine inanıyoruz. 10’ar milyar dolar ihracat yapacağımız 50 tane ülke bulsak veya 50 tane 10’ar milyar dolarlık ihracat yapan ilimiz olsa bunu başarabiliriz. Çünkü bugün Gaziantep’in yıllık ihracatı 10 milyar dolara yaklaşmış durumda. O nedenle bu rakamın erişilebilir olduğuna inanıyoruz. Diğer yandan ihracatla birlikte ithalat da artıyor. En önemlisi ihracatın ithalatı karşılama oranı da yüzde 82-83’lere gelmiş durumda. Bu da çok önemli bir başarı.”

Gaziantep’in ihracat başarısına da değinen Murat Akşam, “Gaziantepliler memleketine yatırım yapıyor. Kazandığını dışarıya değil memleketine yatırıyor ve burayı büyütüyor. Gaziantep de işçisine, sanayicisine sahip çıkan öncü bir şehir. Gaziantep’in Türkiye’nin ihracatından aldığı pay yüzde 1’den 5’lere geldi. İhracatta kuvvetli rakamlarla devam ediyor. Tüm bunlar girişimciler, sanayiciler ve kamu iş birlikleri sayesinde oluyor” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN İHRACAT MERKEZİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Türkiye Finans’ın ihracatçıya verdiği desteklerden söz eden Akşam, katılım finans sisteminin özünde üretim, ticaret ve ihracat olduğunu bir kez daha vurgulayarak bu ekosistemin içinde var olduklarını, Türkiye Finans’ın ana işi ve büyüme hedefinin de üretim ve ihracatı desteklemek olduğunu belirtti. Türkiye’nin en büyük 12. bankası olarak hedeflerinin 10’uncu en büyük banka olmak olduğunu kaydeden Murat Akşam, bu büyümenin ticari tarafta iş birliği yaptıkları fonlamalar sayesinde mümkün olabileceğini dile getirdi. Akşam, “Birlikte çalıştığımız ihracatçı ve sanayicilere öncelik veriyor, onları işletme ve yatırım sermayesi ihtiyaç fonlarıyla destekliyoruz. Bizim duruşumuz çok net. Banka olarak her zaman üretim ve ticaretin içinde olacağız. Sayımızı dış ticaret tarafında mümkün olduğunca arttıracağız. Diğer bankalardan farkımız kendi bünyemizde, banka içerisinde bir leasing yapılanmasının olması. Tüm şubelerinde bir dış ticaret temsilcisi olduğunu belirten Murat Akşam, dış ticaretin finansmanı tarafında Türkiye’nin ana bankalarından biri olmayı hedeflediklerini, bunu yaparken “birlikte kazanan ve birlikte paylaşanların bankası” vizyonuyla ülkemize ve insanımıza yatırım yapmak istediklerini kaydetti. Akşam son olarak Türkiye’nin dünyanın ihracat merkezi olacağına, bunun da genç, yetkin insan kaynağı ve üretim şevki ile yapılabileceğine inandıklarını, ülke olarak buna hazır olduklarını belirtti.

DÖVİZ MEVDUATIMIZI SANAYİCİYE, İHRACATÇIYA KULLANDIRMAK İSTİYORUZ

Türkiye Finans’ın mudilerinin döviz mevduat tarafında çok güçlü olduğunu belirten Akşam, bu taraftaki kaynağı sanayicilere, ihracatçılara kullandırmak istediklerini dile getirdi. Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, yenilenebilir enerji finansmanına da değinerek “Yenilenebilir enerjiyi fonlamak için çalışmalar yürütüyoruz. Paris İklim Anlaşması’ndan da bildiğimiz üzere dünyada karbon ayak izimizi azaltmalıyız. Banka olarak güneş enerjisini fonlama tarafında yüzde 20’ye yakın bir payımız var. Dünyanın en önemli enerji şirketlerinden HT Solar ile iş birliği yaptık. Bankadaki arkadaşlarımıza yenilenebilir enerji tarafında eğitimler veriyorlar. Çatı GES’lerin enerji maliyetlerini düşürmek için aracılık ediyoruz. Bu yaklaşımla hem yenilenebilir enerjiye destek veriyor, karbon ayak izini azaltıyor hem de enerji maliyetlerini düşürüyoruz. Türkiye Finans olarak bu ülkede sanayicinin işletme ve yatırım sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız” diyerek sözlerini noktaladı.

Buluşmanın diğer konuklarından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Artık dünyada yeni bir dönem var. Şehirler yarışıyor, kalkınma yerelde başlıyor. Şehir ekonomileri çok önemli bir yer tutuyor. Bizim de Gaziantep Belediyesi olarak; insanı merkeze alan, şehrin yaşam kalitesini ve ekonomisini yükselten kurumsal örgütlenmiş güçlü bir alt yapımız var. Gaziantep bir üretim merkezi. Bütün dünyaya mal ve ürün satmayı başarıyor, dünyada rakamlar küçülürken Gaziantep tüm rakamlarını büyütüyor. Bunu başarmanın alt yapısında ise büyük bir geçmiş, medeniyet, kültür ve en önemlisi de yetişmiş insan gücü var.” dedi. Fatma Şahin sözlerineşu şekilde devam etti: “Günümüzde en kaliteli malı en uygun fiyatla elde edip, teknolojiyle harmanlamanız ve üzerine inovasyonla tasarımı koyup dünyaya satmanız gerekiyor. Bunu başarabilmek için sanayicimize olan desteği arttırmamız çok önemli. Dünya Bankası’nın yaptığı araştırma sonucunda Gaziantep; dünyanın rekabet etme gücü en yüksek olan 7. şehri çıktı. Bu noktaya gelmemizin en büyük sebebi bize düşen görevi bilerek; sanayiciyi ön plana almak, işini kolaylaştırmak ve işçilerimizin verimliliğini arttıracak modeller geliştirmek oldu.”

Gaziantep’te sanayi tarafında 155 farklı ürün üretildiğini ve bu ürünlerle 180 farklı ülkeye ihracat yapıldığını belirten Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Günümüzde dünyada ham madde kaynaklı büyük bir enflasyon var. Bunun önüne geçmek için de tek çözüm üretimi arttırmak. Buna ne kadar hızlı müdahale edilirse o kadar başarılı olunacak. Bunun yanında ihracatçılara da düşen büyük görevler var. Bunlardan en önemlisi ürünlerinin karbon ayak izlerini çıkararak ne kadar karbon salınımı yaptıklarını ve bunları ne kadar azaltabileceklerini ortaya koymak. Artık Avrupa girişlerinde farklı ürünler farklı zaman dilimleri içerisinde gümrükte karbon vergisine tabii tutulacak. Bir müddet sonra da standartları karşılamayan ürünler ülkelere alınmayacak. Bu nedenle yeşil mutabakat kanunu çerçevesindeki çalışmalarımıza şimdiden başlamamız gerekiyor.”

Şölen CEO’su Elif Çoban, “Gaziantep son yıllarda büyük bir yol aldı. Bu durum biz sanayicilere ve üreticilere ihracat anlamında büyük katkılar sağladı. Bugün gelinen noktada UNESCO’dan ödüller almış bir şehirde üretiyor olmanın vermiş olduğu gururla en büyük tesislerimiz Gaziantep’te diyebiliyoruz. Şu an dünyada yenilik ve inovasyon denince ilk 3’te Şölen’in adı geçiyor. Bunun nedeni bizim dünyadaki ihtiyaçları belirleyerek onlara yönelik çalışmalar yapmamız. Şu anda 120 ülkeye ihracatımız var. Şölen olarak yıllarca kazandıklarımızın hepsini yatırıma dönüştüren bir firma olduk.” dedi.

Gaziantep’teki üretimin ve sektör çeşitliliğinin günden güne arttığını belirten Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı ve Kileci Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kileci, “Gaziantep olarak çok farklı alanlara çok farklı yatırımlar yapıyoruz. Bu bölgenin ihracatı yeni pazarlar ve ürünlerle gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunun sebebi de insana yaptığımız yatırımlar. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri olarak geçtiğimiz süreç içerisinde, özellikle pandemi döneminde, kaynağımıza hep insanı koyduk. Onları; sanayiye, üretime, ihracata ve ekonomiye kazandırmak adına önemli projeler hayata geçirdik. Sertifikalı e-ihracat, e-ticaret ve dış ticaret uzmanlık eğitimleri verdik. Yaklaşık 800 mezunumuz oldu.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi Haber

Doğuş Otomotiv Geleceğin Müşteri Deneyim merkezini açtı – İnternet Haber

Doğuş Otomotiv, İstanbul’un yeni çekim merkezi Galataport’ta yepyeni bir müşteri deneyim merkezinin kapılarını açtı. Doğuş Otomotiv Plus adı …

Published

on

By

Doğuş Otomotiv, İstanbul’un yeni çekim merkezi Galataport’ta yepyeni bir müşteri deneyim merkezinin kapılarını açtı. Doğuş Otomotiv Plus adı verilen deneyim merkezi otomotiv dünyasına sürdürülebilir, dijital ve sanatsal bir bakış açısı sunuyor

Otomotiv sektörü tarihinin en hızlı ve en köklü değişim sürecini yaşıyor. Çağın getirdiği tüm teknolojik imkanların yanında tüketiciler otomobil markalarından aynı zamanda sürdürülebilirlik ve gezegenin iyiliği için adım atmalarını bekliyor. Doğuş Otomotiv de İstanbul’un yeni cazibe merkezi Galataport’ta açtığı Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi’nde distribütörlüğünü yaptığı markaların yeni modellerinin yanı sıra gelecek, sürdürülebilirlik ve inovasyonla ilgili öngörülerini ziyaretçilerine sunuyor.

Otomotive bir artı değer sunuyoruz

Müşteri deneyim merkezi hakkında bilgi veren Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “Galataport sadece bir üyesi olmaktan gurur duyduğumuz Doğuş Grubu için değil, ülkemiz için de yepyeni bir değer. Bu değer sadece kültür ve sanat dünyamızın değil, daha birçok alanın da buluşmasına, yeni fikirlerin gelişmesine olanak sağlayacak çok kapsamlı bir merkez olacak. Biz de Doğuş Otomotiv olarak bu merkezde yerimizi aldık. Doğuş Otomotiv Plus adını verdiğimiz yeni bir deneyim merkeziyle Galataport’tayız. İsminde yer alan Plus ifadesiyle otomotive artı bir değer katma amacımızı ifade ediyoruz. Gerek temsil ettiğimiz markaların, gerekse Doğuş Otomotiv’in kurum kültürü haline gelen inovasyon, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme konusundaki çalışmalar ve gelecek öngörüleri ziyaretçilerimizle paylaşılacak ve farklı deneyimler sunulacak” dedi.

Yüksek teknoloji merkezi

Doğuş Otomotiv, Galataport’ta hizmete aldığı Doğuş Otomotiv Plus ile yepyeni bir müşteri deneyimi sunuyor. İstanbul’un yeni buluşma noktası Galataport içinde yer alan Müşteri Deneyim Merkezi, Türkiye’de distribütörlüğünü üstlendiği markalara ait ürünlerin tasarım dilini, markaların gelecek hedeflerini teknoloji, sanat ve sürdürülebilir bir bakış açısıyla harmanlayarak yepyeni bir müşteri deneyimi sunuyor.

Yüksek teknoloji ile donatılan merkezde 3 dev ekranda ziyaretçiler diledikleri otomobilleri konfigüre edebiliyor. 3 boyutlu gözlüklerle otomobilleri en ince ayrıntısına kadar inceleme fırsatı buluyorlar. Doğuş Otomotiv, temsil ettiği markalar Audi, Porsche, Volkswagen ve SEAT markalarının efsaneleşmiş modellerini ve müzelerinden eşsiz koleksiyon parçalarını bu showroom’da belirli dönemlerde sergileyecek. Sadece fuarlarda sahne alan konsept otomobiller de Türkiye’deki otomobil severlerle bu alanda buluşacak. Satış ve satış sonrası hizmetler konusunda her türlü bilginin verileceği deneyim merkezi haftanın 7 günü hizmet verecek. Showroom’un ilk ziyaretçisi ise belirli bir süreliğine Audi Q8 olacak.

Otomobil dünyasına sanatsal dokunuş

Doğuş Otomotiv’in kurum kültürü içerisinde önemli bir yer alan sürdürülebilirlik anlayışı showroomlarına da yansımaya devam ediyor. Doğuş Otomotiv Plus, marka işbirliklerinin yanı sıra, güzel sanatlar fakülteleri, kültür-sanat vakıf, dernek veya kuruluşlarıyla geliştireceği projeleri ve deneyimleri misafirleriyle paylaşmayı, geri dönüştürülebilir materyallerle yapılmış endüstriyel araç tasarımlarını hayata geçirmeyi planlıyor. Elektrikli ve micro mobilite kullanımının dahil edileceği şehir içi ulaşım projeleri gibi workshoplar, sektör buluşmaları gibi çalışmalarla geleceğe yön veren bir tanıtım merkezi olmayı hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Ekonomi Haber

Yakıt maliyetlerini indirdi, yılın girişimcisi seçildi – İnternet Haber

atış sonrası teknolojiler kategorisinde bulunuyor. Kişiselleştirilmiş ilişki kurulmasını sağlayan Qumpara üçüncü oldu Nilhan Gür ve Banu …

Published

on

By

atış sonrası teknolojiler kategorisinde bulunuyor.

Kişiselleştirilmiş ilişki kurulmasını sağlayan Qumpara üçüncü oldu

Nilhan Gür ve Banu Turgut Ahıska’nın kurucu ortaklığını üstlendiği Qumpara, tüketicilerin alışveriş yaptıktan sonra fişlerini yükledikleri bir mobil uygulama. Qumpara bu sayede tüketici ve marka arasındaki iletişim boşluğunu dolduruyor ve birebir kişiselleştirilmiş ilişki kurulmasını sağlıyor. Ayrıca tüketiciye yeni teklif ve marka sadakati sunuyor. Kullanıcılar her ay kampanyalı noktalar, ürünler veya ürün gruplarından sürpriz hediyeler ve Qumpara Puan kazanırken bu puanlar çeşitli ödüllere veya alışveriş çeklerine dönüştürülebiliyor, biriktirip banka hesabına aktarılabiliyor.

Yarışmaya hem ev sahipliği yapan hem de jüri koltuğunda bulunan MediaMarktSaturn Perakende Grubu COO’su ve MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, Türkiye’de iyi işlere imza atan ancak sesini istediği gibi duyuramayan, büyümek için güçlü ve yetkin bir desteğe ihtiyaç duyan girişimcilerin sesi olmak için yola çıktıklarını söyledi. Gökyıldırım “Her yıl birbirinden değerli iş fikirlerini değerlendiriyoruz ve bunu, girişimcilerimizle geleceğe yön vermek için yapıyoruz. Başka bir değişle MediaMarkt Startup Challenge ile projelerin hayata geçmesinde bir kaldıraç görevi görüyoruz. Geçmiş yılların bazı başarılı girişimcileriyle çalışmalarımızı çoktan hayata geçirdik, bazılarıyla da çalışmalarımız sürüyor. Bu nedenle girişimcilerin projemize olan talebinde her yıl artış yaşanıyor. Son 4 yılı göz önünde bulundurduğumuzda en yoğun başvuruyu bu yıl aldığımızı söyleyebilirim. Bu, doğru yolda olduğumuzun da net bir göstergesi ve baktığınızda bu yıl tam 46 ülkeden başvuru aldık. Bununla gurur duyuyoruz. Ayrıca başta Optiyol, MoEngage ve Qumpara başta olmak üzere tüm girişimcilerimizi kutlarım” diye konuştu.

Yarışmada jüri koltuğunda bulunan Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak işe şunları söyledi: “Globalde ve Türkiye’de teknolojide akıllı dönüşümün öncülüğünü üstlenen Lenovo olarak MediaMarkt ile iş birliği içinde dijitalleşmeyi iş süreçlerine en yaratıcı şekilde katan girişimcileri MediaMarkt Startup Challenge projesiyle tanımaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnovasyona olan bağlılığımızla, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen projede yarışan, perakende satış teknolojileri, satış sonrası teknolojiler ve kurumsal dijitalleşme süreçlerine yönelik çözümler üreten tüm girişimcilerin inovatif projelerini tebrik ediyoruz. Yarışmanın birincisi yeni nesil rota optimizasyonu çözümü sunan Optiyol’u ve sırasıyla ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin sahibi olan MoEngage ve Qumpara’yı gönülden kutluyoruz.Mediamarkt ile iş birliği yaptığımız MediaMarkt Startup Challenge projesinin geleceğe yön verecek girişimcilere cesaret katacağına inanıyoruz.”

Jüri koltuğunda başarılı isimler yer aldı

MediaMarkt Startup Challenge’ın bu yıl jüri üyeleri arasında MediaMarktSaturn Perakende Grubu COO’su ve MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, MediaMarktSaturn N3XT Operasyon Direktörü Sonja Moosburger, Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak, Inbusiness Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Hülya Güler, Hackquarters Kurucusu ve CEO’su Kaan Akın bulunuyordu.

Başvuran projeler hakkında

  • 46 ülkeden başvuru geldi.
  • Bunlardan 114’ü perakende satış teknolojileri,
  • 60’ı kurumsal dijitalleşme süreçleri,
  • 18’i satış sonrası teknolojilerle ilgili girişimler oldu.
  • Geri kalan başvurular ise farklı alanlarda yapıldı.
  • Başvuran girişimlerden 113’ü yatırımcılardan fon toplamayı başardı.

Geçmiş yıllarda MediaMarkt Startup Challenge

4 yıl içerisinde 600’e yakın girişimci MediaMarkt Startup Challange’a başvurdu.

Bunların dağılımlarına bakıldığında;

  • 268 girişim perakende satış teknolojisi
  • 145 girişim kurumsal dijitalleşme süreçleri
  • 54 girişim satış sonrası teknolojileri
  • 56 girişim de diğer olarak nitelendirdiğimiz perakende dışı projelerden oluşuyor.

Bu girişimler içinden 6’sı şu anda MediaMarkt Almanya ve MediaMarkt Türkiye’de kullanılıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Ekonomi Haber

Multinet Up ve Akbank iş birliği ile restoranlara finansal destek – İnternet Haber

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up ve Akbank iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında; Multinet Up’ın tedarik çözümü MultiAvantaj …

Published

on

By

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up ve Akbank iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında; Multinet Up’ın tedarik çözümü MultiAvantaj Kart sayesinde vade beklemeden ticaret yapabilen restoranlar Akbank’ın avantajlı koşullarda sunduğu ticari artı para kredisi, taksitli ticari kredi, ticari kredi kartı, POS hizmetleri ve maaş ödeme programı gibi çeşitli ürün ve hizmetlerinden yararlanacak. Restoranlar ayrıca MultiAvantaj kartlarına Akbank hesaplarından para transferi yaparak tedarik süreçlerini daha hızlı ve kolay yönetebilecek.

Yeni nesil finansal teknoloji grubuMultinet Up, Akbank ile gerçekleştirdiği iş birliği ile 60.000 MultiNet üye iş yeri ağının çoğunluğunu oluşturan 26.000 restorana finansal destek sunuyor. MultiNet üye iş yeri olan işletmelerin operasyonel giderlerini maliyet avantajları ile yönetmesini sağlayan geniş tedarik zinciri MultiAvantaj, işletmelerin MultiNet ile yapılan harcamalardan biriken alacaklarını vade süresi beklemeden, toplu satın alma harcamalarında değerlendirmelerine imkân sağlıyor. MultinetUp ve Akbankiş birliği ile MultiAvantaj kart kullanıcısı işletmeler, ticareti kolaylaştıran birçok avantajdan daha yararlanacak.

İş birliği kapsamında; MultiNet üye iş yeri olan restoranlar, Akbank’ın sunduğu ticari artı para kredisinden yararlanabilecek, MultiAvantaj kartlarına Akbank Mobil, Akbank İnternet ve ATMler aracılığıyla ilave bakiye yükleyebilecek. Böylece üye işletmeler, bakiyelerini artırarak Metro, A101, G2M, Bizim Toptan ve daha birçok MultiAvantaj noktasında, MultiAvantaj kart kullanıcılarına sunulan maliyet avantajlarını değerlendirebilecek. MultiNet üye iş yeri olan restoranlar ayrıca Akbanktan, 2 gün süresince 0 faizle ticari artı para kredisi kullanabilecek. Yeni Akbank müşterisi olan KOBİ’ler ise, ilk 3 ay boyunca Akbank’ın sunduğu 50 indirimli POS hizmetleri ile tüm kanallar aracılığıyla hesaptan yapılan ücretsiz havale, EFT, swift, çek ve senet işlemleri gibi MultiAvantajlılara özel ayrıcalıklardan da yararlanabilecek. MultiAvantajlılardan ilk yıl kredi kartı ücreti de alınmayacak. Ayrıca, ilk kez Axess Business ya da Wings Business ticari kredi kartı alan KOBİ’ler 1.000 TLye varan chip para fırsatından yararlanabilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Multinet Up CEOsu Demirhan Şener, Multinet Up olarak ekosistemimizdeki tüm paydaşlarımız için fayda ve değer yaratma stratejimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Özellikle pandemiyle birlikte restoran sektörünün içinde bulunduğu zor koşulları da göz önünde bulundurarak, üye iş yeri ağımızdaki işletmelerin hayatını kolaylaştıracak çalışmalara odaklandık. İş yerlerinin operasyonel gereksinimlerini maliyet avantajlarıyla yönetmesini sağladığımız tedarik zincirimiz MultiAvantaj ile MultiNet üyesi işletmeler MultiNette biriken bakiyeleri vade süresi beklemeden; organize toptan ticaret noktalarında, anlaşmalı tedarikçilerimizde veya MultiNet üyesi diğer tüm noktalarda kullanabiliyor. Üyelerimizin işletme giderlerini karşılamada ticari artı para kredisinin onlara kolaylık sağlayacağını düşünerek bu döngü içine Akbank iş birliğini de ekledik. Restoranlarımız 0 faizli ticari artı para kredisi ile nakit ihtiyacını karşılayabilecek, ihtiyaç duyduklarında ticari artı para kredisi limitinden ya da kredi kartlarından MultiAvantaj kartlarına bakiye yükleyebilecek. MultiAvantaj karta transfer işlemlerini Akbank Mobil, Akbank İnternet ve ATMler üzerinden yapabilecek. Bu iş birliğinin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Multinet Upta kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiğimiz çözümlerin alanının en güçlü aktörleriyle kurduğumuz iş birlikleri aracılığıyla güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırarak, işlerine destek olacak bu iş birliği ile ilgili açıklama yapan Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını yakından izlediklerini belirterek, Bildiğiniz gibi, KOBİ’lerin ticari faaliyetlerini sürdürebilmeleri için her alanda desteklenmeye ihtiyacı var. Multinet Up ile yaptığımız iş birliği kapsamında restoranlara sadece bankacılık ürünleriyle değil, yaptığımız iş birlikleriyle de alternatif finansman destekleri sağlamayı amaçlıyoruz. MultiNet üye iş yeri olan restoranlar MultiAvantaj kartta biriken bakiyesini, vade süresi beklemeden harcayabiliyor. Bu iş birliği ile kartlarına Akbank Mobil, Akbank İnternet ve ATMler aracılığıyla kolaylıkla ilave bakiye yükleyebilecekler. Buna ilave olarak üye iş yeri, taksitli ticari kredi, ticari kredi kartı ve maaş ödeme programı gibi ürün ve hizmetlerimizdeki ayrıcalıklardan yararlanabilecekler.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending