Connect with us

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini savunmaya devam ediyor

Bitcoin (BTC) Boğaları Ayılarla Savaş Veriyor! Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini …

Published

on

Bitcoin (BTC) Boğaları Ayılarla Savaş Veriyor!

Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini savunmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lider kripto para biriminin fiyatı, 40.000 dolarlık desteği kaybetmeye çok yaklaştıktan sonra ani bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı. BTC, Bitstamp borsasında gün içi en yüksek değeri olan 43,780 dolara sıçradı ve iki saatten kısa bir sürede %7’den fazla değer kazandı.

Sabah saatlerinde bildirdiğimiz üzere kripto borsası Huobi, dün Çin anakarasından yeni müşteri kabul etmeyi bıraktıktan sonra 2021 yılının sonuna kadar mevcut tüm Çinli kullanıcılarını engelleyeceğini duyurdu. Huobi duyurusu, Bitcoin’in gün içi en düşük seviye olan 40.808 dolara düşmesine neden oldu, ancak alıcılar günü kurtarmak için hızla devreye girdi.

Dalgalı geçen bugünün sonunda lider kripto para birimi çalkantılı bir haftayı kapatmış olacak. Pazartesi günü, emlak devi Evergrande’nin küresel piyasaları panik moduna sokan borç krizi nedeniyle Bitcoin neredeyse %8 oranında düşüş yaşamayıştı. Daha sonra ardı arkasına gelen fud haberlerle beraber piyasada ciddi bir gerileme gerçekleşti.

Lider kripto para Evergrande krizinin ardından Çin’in kripto para ticareti ve yerel kripto madenciliği endüstrisi üzerindeki baskısını yoğunlaştırmasının ardından Cuma günü daha da düştü. Bybt tarafından sağlanan verilere göre, yalnızca son 12 saat içinde 296 milyon dolar değerinde kripto para tasfiye edildi.

Bitcoin Haber

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi BTCC borsasının …

Published

on

By

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti. Lee’ye göre bu durum BTC fiyatını 100.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloombeg’e verdiği bir röportajda çok konuşulacak açıklamalara imza atan Lee, Çin yasağından da bahsetti. Lee, bu kısıtlamaların zaten uzun bir süredir devam ettiğini ve 2017’de görülen başka bir kripto para yasaklamasına benzediğini söyledi.

200.00 Dolar Seviyesi de Olası

Lee, madencilik baskıları nedeniyle madencilerin artık Çin dışına gittiğini söyledi. Ancak ülkede hala stake yapma imkanının olduğunu dile getiren ünlü isim, bu gibi durumların devlet tarafından takip edilmesinin de zor olduğunu söyledi. Lee, bu yasakları önceden tahmin ettiğini de ifade ederek, “Kötü haber yayıldı ve şimdi piyasa bu bilgiyi işiyor, sindiriyor” ifadelerini kullandı.

Lee, şu açıklamaları yaptı:

“Özellikle yıl sonu rallisi, bir FOMO rallisi yaşanacağı konusunda çok iyimserim. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda Bitcoin fiyatlarının tekrar patlaması bekleniyor… Bence kolayca 100.000 doları aşacak ve rallinin ne kadar keskin olduğuna bağlı olarak 200.000 dolar veya üstüne bile dokunması muhtemel.”

Lee’ye göre, 100.000 dolarlık seviye, mahrum kalma korkusuyla körüklenen yeni bir ralli sunacak ve bu ralli bütün medyada yer alacak.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC …

Published

on

By

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, Mayıs ayında enerji tüketen süreçle ilgili dört aylık moratoryumu duyurdu.

İran’ın Tahran ve diğer şehirlerinde meydana gelen elektrik kesintilerinden Bitcoin madencileri sorumlu tutulmuştu.

Bugünden itibaren, lisanslı olarak faaliyet gösteren Bitcoin madencileri, kısıtlama olmaksızın faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek.

Ülkedeki kripto madenciliği operasyonlarının %85’inin yasa dışı olarak kurulduğu ifade ediliyor.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık …

Published

on

By

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dokuz parçalık NFT, Ethereum tabanlı pazar yer UNXD’de satışa çıktı. Koleksiyon için açık arttırma 28 Eylül’de başladı.

“The Doge Crown” isimli NFT, 423.5 ETH tutarına (yaklaşık 1,3 milyon dolar) satıldı ve koleksiyonun en değerli parçası oldu. Dokuz parçalık NFT’lerden satın alanlar, öğenin fiziksel koleksiyonlarını da elde etmiş oldular.

UNXD ek olarak, moda endüstrisinde NFT kullanımı genişletme maksadıyla, 10 milyon dolarlık yeni bir “Kültür Fonu” başlatmak için Polygon (MATIC) ile ortaklık kurdu.

Continue Reading

Trending