Connect with us

Otomobil Haberleri

Mega kent İstanbul’un 100 yeni Otokar metrobüsü için imzalar atıldı

İETT Genel Müdürlüğü tarafından açılan 100 adetlik metrobüs alımı için Otokar’ın kazandığı ihalenin imzaları atıldı. İstanbulluları taşıyacak …

Published

on

İETT Genel Müdürlüğü tarafından açılan 100 adetlik metrobüs alımı için Otokar’ın kazandığı ihalenin imzaları atıldı. İstanbulluları taşıyacak yeni metrobüsler için İETT Metrobüs Garajı’nda gerçekleşen imza töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ün katılımıyla gerçekleşti. İstanbul ulaşımında standartları yükseltecek yerli metrobüsü geliştiren Otokar, yeni araçların teslimatını partiler halinde 2022 yılı içerisinde tamamlayacak. Otokar, İETT’ye 3 yıl boyunca satış sonrası hizmeti de sunacak.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerin toplu taşıma filolarını yenilikçi ve çevre dostu araçlarıyla güçlendirmeye devam ediyor. Ürettiği araçlarla 50’yi aşkın ülkede büyük beğeni toplayan Otokar, İETT’nin 100 adet metrobüs alımı ve araçların 3 yıl boyunca satış sonrası hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin, toplam değeri 606 milyon TL olan ihaleyi kazandı. İETT’nin Edirnekapı’daki metrobüs garajında gerçekleşen imza töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç‘ün katılımıyla gerçekleşti.

Son yıllarda Türkiye’deki pek çok büyükşehir belediyesi tarafından ve Avrupa’da Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Romanya gibi ülkelerde tercih edilen Otokar, İstanbul toplu ulaşımı için KENT’in 21 metrelik metrobüs versiyonu olan KENT XL’yi geliştirdi. İstanbul’un toplu ulaşımında üst düzey konfor sunacak olan 100 adet KENT XL metrobüs, 2022 yıllına kadar partiler halinde teslim edilecek. Otokar sözleşme gereği 3 yıl boyunca araçların satış sonrası hizmetlerini de sunacak.

“HER DAİM İSTANBUL’UN YANINDAYIZ”

Düzenlenen törende Otokar’ın metrobüslelerini Türk mühendislerince tasarlandığı, Türk işçileri tarafından üretileceğini belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT üst yönetimine bizlere olan güveni için tüm Otokar çalışanları adına teşekkür ederim. 2012 yılından bu yana 1000’den fazla şehir içi otobüsümüz İETT bünyesinde başarıyla hizmet veriyor, İstanbulluları taşıyor. Mega kent İstanbul’un şartlarını, yollarını, toplu taşımadaki zorlukları çok iyi biliyoruz; bu büyük sorumluluğun farkındayız. Üreteceğimiz metrobüslerle şehir içi seyahat konforunu artırırken; satış sonrası hizmetlerimizle işletme maliyetlerinin azaltılmasına katkı sağlayacağız. Her daim İstanbul’un yanında olacağız. Yeni Otokar otobüslerimizin İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Gerçekleşen imza töreni sonrasında Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yerli metrobüsün maketini takdim etti. Katılımcılar tören sonrasında İstanbul’un yeni metrobüsünü inceleyip, test etti.

TÜRKİYE’NİN YERLİ METROBÜSÜ

Otokar’ın araç ailesine kattığı 21 metre uzunluğundaki ve 200 yolcu kapasitesi bulunan Türkiye’nin yerli metrobüsü KENT XL, yüksek performansı, dayanıklılığı, düşük yakıt tüketimi, üst seviyede emniyet ve konfor seviyesi ile toplu ulaşımda yeni bir dönem başlatacak. Yolcuların hızlı bir şekilde metrobüse binmesine ve inmesine imkân veren geniş, güvenli ve dışa açılan kapılara sahip olan araç, basamaksız tasarımı ve kolay ulaşılabilir koltuklarıyla toplu taşımada engelleri de ortadan kaldırıyor. KENT XL; yüksek tavan yapısı, ferah iç hacmi ve güçlü kliması ile şehir içi toplu taşımacılıkta üst düzey keyif vadediyor. Araç, yüksek ısı ve ses yalıtımıyla da fark yaratıyor.

ÜST DÜZEY KONFOR VE GÜVENLİK SUNUYOR

Yüksek motor gücü ve torku sunan araç, Super Eco sürüş moduyla vites geçiş aralıklarını optimize edip, yakıt tüketimini düşürüyor. İstanbul’un yol ve hava koşulları gözetilerek geliştirilen KENT XL, direksiyonlanabilir bağımsız süspansiyonlu 4’üncü aks yapısı ile yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Dönüşlerde savrulmayı engelleyen, motorun gücünü ve torkunu otomatik olarak limitleyen, elektronik körük yönetim sistemiyle yüksek güvenlik sunan Otokar KENT XL, sürüş esnasında çevresini tarayıp, yaya ve bisiklet algılıyor. Araç, kör noktaları tespit ederek edip tehlike anında şoförü ikaz eden uyarı sistemlerini de üzerinde barındırıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Otomobil Haberleri

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sağlıklı Yaşam Konusunda Çalışanlarını Bilgilendiriyor – İnternet Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, insana ve çalışanlarına değer katmaya devam ediyor. Sağlık Ayı kapsamında tüm çalışanlarını sağlıklı beslenme …

Published

on

By

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, insana ve çalışanlarına değer katmaya devam ediyor. Sağlık Ayı kapsamında tüm çalışanlarını sağlıklı beslenme, spor ve iyi yaşam hakkında bilgilendirdi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, sağlıklı yaşam farkındalığını artırarak, bütünsel sağlık bilinci oluşturmak amacıyla global Toyota hedefleri ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu faaliyetlerine “Sağlık Ayı”nda da devam etti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanların kendi sağlığını geliştirmesi, koruması ve bunu sürdürülebilir bir yaşam tarzı haline getirebilmeleri temasını içeren pek çok değerli bilgiyi iç iletişim kanallarını kullanarak çalışanları ile paylaştı.

Paylaşımlarda, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak, dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek, kaliteli uyumak, sedanter yaşamdan kurtulacağımız egzersizler yapmak, stresle başa çıkabilmeyi öğrenmek, sigara-alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, aile ve dostlarla verimli zaman geçirmek, dinlenmek ve gülümsemek gibi eylemleri davranışa dönüştürebileceğimiz ve sürdürebileceğimiz yaşam tarzına geçmenin önemi vurgulandı.

Yaptığım Sporu Tanıtıyorum yazı yarışması kapsamında harekete geçme motivasyonunu artırmayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanlarına yaptıkları sporu anlattıkları bir yarışma düzenledi. Çalışanlar, ilgili spor ile tanışma hikayelerini, sağlıkları üzerindeki olumlu etkileri, iş ve sosyal hayat arasında kurdukları dengeyi anlattılar.

Bunun yanı sıra Sağlık ve İş Güvenliği ekibi , Sodexo ekibi ile birlikte haftada bir gün özel temalı menüler hazırladı. Güçlü Bağışıklık Temalı Menüde, sebze ve meyvelerin, baklagillerin ve hayvansal protein kaynaklarının önemine dikkat çekildi. Yeşilin Gücü Temalı Menü ile çalışanlarına vitamin, mineral ve liflerin sofralarımızdaki yerine dikkat çekilerek yeşil sebze ve meyveler hakkında bilgi verildi. Şifanın rengi olarak da sayılan yeşilin sofralarımız için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtildi. Antioksidanların Gücü Temalı Menü ile hücrelerimizin çevresel zararlarla savaşı için yeterli antioksidan alıp almadığımızın üzerinde duruldu.

Yine bir başka aktivite olarak açık havada spor yapma alışkanlığı kazanmak için, Kıdemli Başkan Yardımcısı liderliğinde gönüllülerle Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye sınırları içindeki parkurda haftada iki gün iş çıkışı yürüyüş-koşu sporu yapıldı. Ayrıca şirket içi online platformlarda egzersiz eğitim videoları paylaşıldı.

Çalışanların Covid19 aşıları hakkında merak ettikleri Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube’den Halk Sağlığı Uzmanı Dr Enes Ahmet Güven ile düzenlenen Covid-19 aşıları ile ilgili sık sorulan sorular online seminerinde ele alındı.

Hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal açılardan eşzamanlı olarak dengeli, dingin, mutlu, zinde, enerjik, barışık ve huzurlu hissetmeye başladığımızda bütünsel olarak sağlıklı olmaktan bahsedilebileceğine dikkat çeken Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ‘’esenlik haline ulaşma’’ ile ilgili çalışanlarını bilinçlendirme, destekleme ve teşvik etme faaliyetlerine devam edecektir..

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Otomobil Haberleri

Otokar’dan Ukrayna’ya doğalgazlı KENT teslimatı – İnternet Haber

Türkiye’nin lider otobüs markası Otokar ihracatta hız kesmiyor. 50’den fazla ülkede 35 binden fazla otobüsü ile milyonlarca yolcuya konforlu …

Published

on

By

Türkiye’nin lider otobüs markası Otokar ihracatta hız kesmiyor. 50’den fazla ülkede 35 binden fazla otobüsü ile milyonlarca yolcuya konforlu, güvenli seyahat imkânı sunan Otokar, yeni teslimatını Ukrayna’nın Vinnitsa şehrine yaptı. Vinnitsa Ulaşım şirketi tarafından alınan 10 adet doğalgazlı Otokar Kent CNG, gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, ürettiği otobüslerle ihracat pazarlarında büyümeye devam ediyor. Fikri mülkiyet hakları kendisine ait otobüsleriyle Romanya’dan İspanya’ya, İtalya’dan Almanya’ya, Fransa’dan Belçika ve Sırbistan’a kadar dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde toplu ulaşıma yeni bir soluk getiren Otokar, yeni ihracatını Ukrayna’nın Vinnitsa şehrine yaptı.

Tarihi yapısıyla bugüne kadar 6 kez Ukrayna’nın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında üst sıralarda yer alan Vinnitsa’nın toplu ulaşımdaki yeni gözdesi Otokar’ın Kent otobüsleri oldu. Vinnitsa Ulaşım şirketi tarafından alınan 10 adet doğalgazlı Otokar Kent CNG düzenlenen törenle teslim edildi.

Ulaşımda çevreci bir dönüşüm için alınan araçlar için düzenlenen teslimat törenine Vinnitsa Belediye Başkanı Serhii Morhunov’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı, Vinnitsa Ulaşımdan Sorumlu Genel Müdürü, Vinnitsa Ulaşım şirketi Genel Müdürü, Otokar Bayii Modern Trucks yetkilileri ve Otokar’dan Ticari Araçlar Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü Hakan Bubik, Ticari Araçlar Uluslararası Pazarlama ve Satış Grup Yöneticisi Aydın Özgür katıldı.

Düzenlenen törende Ukrayna ulaşımında Otokar’ın tercih edilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını belirten Otokar Ticari Araçlar Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü Hakan Bubik, “Şehirlerin toplu ulaşım dönüşümünde tercih edilmekten ve çevreci ulaşıma katkı sağlamaktan mutluyuz. Vinnitsa Ulaşım şirketinin talepleri doğrultusunda özel olarak ürettiğimiz Kent CNG otobüslerimiz, geniş iç hacmi ve üstün özellikleriyle şehrin toplu taşıma hizmetlerinde eşsiz konfor sunacak” açıklamasını yaptı.

Kent otobüsleri, modern iç ve dış görüntüsü, çevreci motoru, alçak taban girişi, yüksek yolcu kapasitesi, üstün yol tutuşu ve güçlü klimasıyla dikkat çekiyor. ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunan araç; aynı zamanda toplu ulaşımda üst düzey konfor vadediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Otomobil Haberleri

Araba Şovlarının Bir Geleceği Varsa, Araba Şovları Nasıl Görünebilir?

MÜNİH – Pandemi önceleri fuarları daha fazla şekillendirmeden otomobil üreticileri en otomobiller için yarışmalar. Pırıl pırıl yeni, gösterişli …

Published

on

By

MÜNİH – Pandemi önceleri fuarları daha fazla şekillendirmeden otomobil üreticileri en otomobiller için yarışmalar. Pırıl pırıl yeni, gösterişli ışık şovları vardır. Çoğunluğu erkek şehirin kalabalık, Wolfsburg, ve Stuttgart’tan en son beygir gücü ve gösterilerini gösterilerini takip ediyor.

Ancak, pandemi kitlesel toplantıları sona ermeden önce bile kalabalıktı.

İlk günü Münih’te sergilenen Avrupa’nın iki yıllık ilk büyük otomobil modeli şuna benzer: En son modellerde pahalı pavyonlardan fazla açık hava meydanlarında sergileniyor. Işık gösterileri otonom gibi perakendelerin yerlerini aldı. Ve bisikletler sergileniyor. (Evet, bisikletçiler.)

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı olarak aslında şey Münih’e mekan ve I. A. A. Hareketlilik olarak yeniden markalandı. Tahrik bir şekilde ne olursa olsun, her türlü ulaşım kabul edilmektedir. (I.A.A., Uluslararası Otomobil Ausstellung veya Uluslararası Otomobil Fuarı anlamına gelir.)

Gösteriyi iki derneğe bir olacak bir Alman Otomotiv Endüstrisi, teknolojidekie ve yapacaklar arasında bir otomobilin gılaktan kürtremesinin gelen zehirli kustuğuna süt artana yanıt veriyor.

Cannondale ve Pegasus gibi markaların da yararlanmış olması bisikletler ve e-bisikletler, bir arazi bisiklet parkuruyla birlikte etkinlikte sergilendi. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

Bu, otomobil endüstrisi için garip bir an. Otomobil üreticileri hala karlarının benzinli veya dizel araçlardan elde ediyor. Ancak genel kullanıma yönelik tüm paralarını ve enerjilerini elektrikli araçlara ve otonom oyun yazılımlarına aktarıyorlar ve yeni teknolojiye doğru şekilde doğruya sınıflar.

Mercedes-Benz’in fuarda tanıttığı yeni beşi de pille denemesi. Bir zamanlar arabaların arabalarının önünden büyük bir müzikle sergilenecekleriyle Volkswagen, Pazar günleri basınçlı basınçlı araçlarla gösterilecekti.

Bunun yerine, Volkswagen bir inek festivali teklif etti. Muhabirler, Volkswagen yöneticileriyle otonom oyun, pil teknolojisi ve ürün satın almalarını planlamak için küçük gruplara ayrıldı.

Geçmiş Volkswagen, Pink yıldızların çekicileriyle çok güzel büyüledi. Bu yıl ünlü konuk, Pittsburg’daki Pittsburg gezileri olan otonom oyunu Argo AI’nın CEO’su Bryan Salesky idi.

Volkswagen, lazer ışığının onun tasarımının tekniklerini ve tasarımının planlayıcıları tarafından tasarlanan otonom oyun ve pil tasarımı hakkında konuşma yapacak. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

Sn. Volkswagen’in CEO’su Salesky ve Herbert Diess, göğüs hizasında bir masada ellerinde mikrofonlarlalar ve kendi kendine gidebilen arabalar neden bu kadar zor olduğunu tartıştılar.

Bay Salesky, “Bence dünyada ne kadar uzun süredir anlıyor” dedi. “Çocuklarımız üzerinde deneyeceğiz. ”

“Sürdürülebilirlik” moda oldu. BMW, yeniden tasarlanmaktan yapılmış bir konsept sergilemek. Ancak model seçimlerinin, seçim sisteminden faydalanmak için talepte bulunmak için üretim yapmak için var. Greenpeace’in araçları, Volkswagen’in ve diğerlerinin protesto gösterileri düzenlerini insanların kullandığı her günki çoğu otomobilin saldığı sera gazlarını hatırlattı.

Beygir gücü ve maçoluk ikonları olan Ferrari ve Lamborghini’nin fuarda hiçbir sergisi bulunmazken, Cannondale ve Pegasus gibi markaların yanı sıra bir çift pod olmak, üç tekerlekli araçlara dahil olan tüm salon bisikletlere ve e-bisikletlere binmek. pedallar ve küçük elektrik motorları ile.

Organizatörler, en yeni küçük sergilerini Münih’teki halka açık meydanlara’s yeni küçük sergilerini bir festival yaratmayı ve daha geniş bir kitleyi taşıyacak olan 20 yol için yaklaşık 24 dolar ödemeye binmek için giriş yapıyorlardı. Jüri, yeni formatın, son sınıftan tüm büyük büyük fuarlarını şansını hedefleyebileceklerini çevirip içinden geçemeyecekleri kararsız.

Mercedes-Benz'den giriş seviyesi EQA 250 elektrikli otomobil. Mercedes tarafından fuarda tanıtılan yeni beşi de pille çalışıyor. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

(mtag0702)Ziyaretçilerin büyük bir sektör, sektör için Çarşamba günü “Etrikli Filonuzu Yönetin”, “Otomotiv Tedarik Zincirini Karbondan Arındırmak”; gibi başlıklarla panel tartışmaları içeren Davos benzeri bir “zirve” de satın alındı. ve “Dijitalleşme Çağında Hıristiyan Dünya Görüşünün Meydan Okuması. ”

Danışmanlık firması Accenture’ın otomotiv bölümü başkanı Axel Schmidt, yeni bir formatın geciktiğini ve organizatörlerin doğru yolda olduğunu düşündüğünü söyledi. Ama işe yarayacağından emindi.

Bay Schmidt bir röportajda “Bu, sonun bitmek üzere mi yoksa yeni bir yakında mı geliyorum” dedi.

Sonun belirgin belirgin bir olasılıktır. Şehrin merkezi Messe Münih’teki geniş sergi salonlarının çoğu, Peugeot ve Jeep fuar genel Stellantis gibi şirketler yer kiralamak için geniş boştu.

Tüm araçlara sahip sistemlerde baskı altında. Yarı iletkenkıt, satışları pandemi öncesi seviyelerin çok kayıt indiren artan araba fiyatlarına yol açtı. Ancak elektrikli araç satışları giderek artıyor.

Ve pandemi insanlarına rutin ve tırmanmaya yönelik saldırılara katılmak, otomobillerin yöneticilerini de ne kadar büyük değerlere inanmaya yönelik girişimlerde bulunuyorlar. Bir endüstrideki dünyadaki etkinliklerden biri olan Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı, organatörlerin gelecek yıl devam edecek olan söyleyeceklerine 2019’dan beri düzenlenmeyecek.

Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük otomobil fuarı olan Kuzey Amerika fuarından, Pontiac, Mich’deki bir yarış pisti olan M1 Concourse’a ait olan Kuzey Amerika otomobil fuarında bu yıl adapte oluyor. ABD’deki yüksek arazi sporlara binme veya bir arazi parkurunda çarpma ve ayrıca otomobil üreticilerinin daha fazla sayıda sergilerini görmekte olan bir mülke sahip bulunuyor.

Geely of China’ya ait bir küçük araba olacak olan Polestar’ın CEO’su olan Alman otomobil tasarımcısı Thomas Ingenlath, ortaki pavyonunda “Artık bu gelecek” dedi. “Bu kapalı ortamda kaldı. ”

Polestar’ın CEO’su Thomas Ingenlath, “Münih'te olmak ve gerçekten bir festival gibi olmak çok daha iyi” dedi. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

Münih’in zarif dış mekan plazaları, gösteride sergilenen Polestar için bir çekiliş oldu. “Önemli olan bu,” dedi Bay Ingenlath. “Münih'te olmak ve gerçekten olmak daha çok bir festival gibi çok daha iyi. ”

Otomobil platformlarından fuarlarından ayrılıyor ve potansiyel alıcılarla konuşmanın yeni tercihdu ve pandemi bu ucuzdu. Mutfak araçları için pilni ana hatlarıyla günü günü Volkswagen’de olmak, iki milyonluk bir insan olmak için beş milyon izleyici çekti.

Mercedes, akşamları gidenler, renkli spot araçlar da olmak üzere çok çeşitli koleksiyonlardan oluşan bir gösteri sergisi; dev video görüntüsü; ve Münih’te Devado bir R&B sürücüsü olan Debby van Dooren’den bir yıldız kameramanı. Ancak etkinlik, en az ücretsizdövleri yiyen gazetecileri o kadar canlıen izleyicilere yöneliktir.

(I. A. A. Hareketlilik in Münih organizatörleri, en az bir kutsal araba şovu kapsamı korudu: pahalı, vasat aşırı uzun uzun insan kuyrukları.)

Araba şovları için bir umut varsa, artan sayıda büyük araba tedarik etmek için ortaya çıkmaktan gelebilir.

(mtag10902)Bir örnek, evler açık takviyeler için Wallbox güvenlik sistemleri ve bir şirket;tır. Haziran ayında Wallbox, özel amaçlı bir satın alma şirketi olan Kensington Capital Acquisition SPAC ile şirkete 1 dolar değerinde bir ilişkide birleşeceğini duyurdu. 5 milyar.

Wallbox’ın kurucuları Enric Asunción ve Eduard Casteñeda, Pazartesi günügünüm’teki standlarında, elektrikli bir arabayı 15 sevmeye yetebileceklerini yapabilecek bir cihazda olmak olmak için en sonuncusu sergiler.

Bay Asunción, “Bir devrilme taşınk” dedi. “Şimdi küresel bir lider olarak burada olmamız gereken zaman. ”

Continue Reading

Trending