Connect with us

Bitcoin Haber

2 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Transferi İçin 1 Dolardan Az Ücret Alındı

Anonim bir Bitcoin cüzdanından, 2 milyar doların üzerinde BTC transfer edilirken oldukça küçük bir ücret alındı. Son dakika gelişmelerden anında …

Published

on

Anonim bir Bitcoin cüzdanından, 2 milyar doların üzerinde BTC transfer edilirken oldukça küçük bir ücret alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

44,598 BTC taşınmasına karşın yalnızca 0,00001713 BTC ücret alındı. Bu da bir dolardan daha az bir miktara denk düşüyor.

Bitcoin‘in ortalama işlem ücreti, Nisan ayındaki 64.000 dolarlık ATH seviyesine ulaşıldığında 60 doların üzerine çıkmıştı. Temmuz ayında ortalama maliyet 11 dolara kadar düştü. Şu anda yazı yazılırken bu ortalama 3 doların altına kadar indi.

Bu miktar, Mayıs ayında 71.72 dolara kadar yükselen ve ortalama olarak 5.12 dolara kadar gerileyen Ethereum işlem ücretleri ile kıyaslanıyor.

Nominal ücretler her ne kadar standart olsa da, zaman zaman fahiş miktarlar da ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında bir kişi, 1,18 dolarlık BTC göndermek için 82.000 dolarlık ücret ödedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haber

Çin’den gelen son manipülatif haberlere rağmen, kripto varlık piyasası yükselişe geçerek yeniden 2 trilyon doları aştı

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: 100.000 Dolar Tahmin Edilenden Daha Erken mi Gelecek? Çin’den gelen son manipülatif haberlere rağmen, kripto varlık …

Published

on

By

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: 100.000 Dolar Tahmin Edilenden Daha Erken mi Gelecek?

Çin’den gelen son manipülatif haberlere rağmen, kripto varlık piyasası yükselişe geçerek yeniden 2 trilyon doları aştı. Diğer taraftan ABD SEC’den gelebilecek bir haberin, piyasada başka bir yükseliş ayağını körükleyebileceği konuşuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa yorumcuları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) uzun zamandır beklenen bir Bitcoin ETF’ine yeşil ışık yakabileceğini söylüyor. Bu ise bilindiği gibi Bitcoin fiyatını daha önce görülmemiş bir şekilde yukarıya çıkarabilecek bir gelişme.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli stratejistlerinden Mike McGlone geçen hafta Stansberry Research’e verdiği demeçte bunun “hala oldukça yüksek bir olasılık” olduğuna dikkat çekti:

“ABD’nin belki de vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF ile Kanada’yı takip edeceğine dair hala yüksek bir olasılık var.

Şu anda 30’dan fazla [Bitcoin ETF] başvurusu var ve paranın ABD’den (Cathie Wood ve Ark’tan) Kanada’ya göç ettiği gerçeği, ABD’li düzenleyicilerinin ‘Tamam, burada biraz eksiklik yaşıyoruz ve bunu yapmamız gerekiyor’ demesine neden olabilir.”

Yatırım devi Fidelity, SEC’yi bir Bitcoin ETF’ini onaylamaya çağırırken SEC Başkanı Gensler, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile kripto varlıklara olan mesafesini korudu.

Diğer taraftan McGlone, 100.000 dolarlık yıl sonu Bitcoin fiyat hedefini bir kez daha vurguladı. Bitcoin’in yıl sonuna kadar psikolojik seviyeye ulaşacağını öngörürken, bunun Ekim gibi daha erken bir zaman diliminde de gerçekleşebileceğini tahmin ediyor.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini savunmaya devam ediyor

Bitcoin (BTC) Boğaları Ayılarla Savaş Veriyor! Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini …

Published

on

By

Bitcoin (BTC) Boğaları Ayılarla Savaş Veriyor!

Bitcoin (BTC) boğaları, Çin’den gelen haberlerle beraber 40.000 dolarlık destek seviyesini savunmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lider kripto para biriminin fiyatı, 40.000 dolarlık desteği kaybetmeye çok yaklaştıktan sonra ani bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı. BTC, Bitstamp borsasında gün içi en yüksek değeri olan 43,780 dolara sıçradı ve iki saatten kısa bir sürede %7’den fazla değer kazandı.

Sabah saatlerinde bildirdiğimiz üzere kripto borsası Huobi, dün Çin anakarasından yeni müşteri kabul etmeyi bıraktıktan sonra 2021 yılının sonuna kadar mevcut tüm Çinli kullanıcılarını engelleyeceğini duyurdu. Huobi duyurusu, Bitcoin’in gün içi en düşük seviye olan 40.808 dolara düşmesine neden oldu, ancak alıcılar günü kurtarmak için hızla devreye girdi.

Dalgalı geçen bugünün sonunda lider kripto para birimi çalkantılı bir haftayı kapatmış olacak. Pazartesi günü, emlak devi Evergrande’nin küresel piyasaları panik moduna sokan borç krizi nedeniyle Bitcoin neredeyse %8 oranında düşüş yaşamayıştı. Daha sonra ardı arkasına gelen fud haberlerle beraber piyasada ciddi bir gerileme gerçekleşti.

Lider kripto para Evergrande krizinin ardından Çin’in kripto para ticareti ve yerel kripto madenciliği endüstrisi üzerindeki baskısını yoğunlaştırmasının ardından Cuma günü daha da düştü. Bybt tarafından sağlanan verilere göre, yalnızca son 12 saat içinde 296 milyon dolar değerinde kripto para tasfiye edildi.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Popüler kripto para analistine göre Bitcoin’in (BTC) 30.000 doların altına düşmesini engellemek için önemli olan bu seviyeyi geri alması gerekiyor

Analiste Göre Bitcoin’in 30.000 Doların Altına Düşmesini Önlemek İçin Bu Seviyeyi Kazanması Şart Popüler kripto para analistine göre Bitcoin’in …

Published

on

By

Analiste Göre Bitcoin’in 30.000 Doların Altına Düşmesini Önlemek İçin Bu Seviyeyi Kazanması Şart

Popüler kripto para analistine göre Bitcoin’in (BTC) 30.000 doların altına düşmesini engellemek için önemli olan bu seviyeyi geri alması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist DonAlt, Bitcoin için 52.000 dolardan kilit direnci çıkarma ivmesi verebilecek bir yükseliş senaryosu çiziyor:

“Diyelim ki haberlere dayalı bir bomba alıyorsunuz, sanki yükseliş haberleri almıyormuşsunuz gibi yutulursa, sadece fiyat hareketi onu geri iter. Bu durumdan genellikle sıkılırsınız. Bu durumda, bu sıkıştırma, diyelim ki buraya (44.000 dolar) geri dönersek, onu kolayca 50.000 dolar bölgesine götürür. Bu noktada, bence bu yüksek seviyeye (52.000 dolar) öylece çıkaramayacak kadar çok yakınız.”

DonAlt, boğa eğiliminin devam etmesi ve Bitcoin’in 28.000 dolara kadar düştüğü bir senaryodan kaçınmak için BTC’nin önce kilit bir seviyenin üzerinde kapanması gerektiğini söylüyor.

“Bir şey olursa, 42.400 doların üzerinde bir kapanış bekleyin. Bana göre yapması gereken en az şey bu. Bunu bile beceremiyorsa, bence 30.000 doların altına iner. 42.400 doların üzerinde kapanabilirse bu bir sonraki hamleye karar verecek.”

CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken Bitcoin 43.000 doladan işlem görüyordu.

Continue Reading

Trending