Connect with us

Kripto Haberleri

Ünlü Hip Hop Yıldızı Ja Rule: “Bitcoin’in Merkeziyetsiz Olmasını Seviyorum”

2021 yılında NFT endüstrisinin birden patlamasıyla birlikte sanatçılar, sporcular ve diğer birçok sektörden insanlar bu alanı fırsat bilerek …

Published

on

2021 yılında NFT endüstrisinin birden patlamasıyla birlikte sanatçılar, sporcular ve diğer birçok sektörden insanlar bu alanı fırsat bilerek NFT’lere yöneldi. Son olarak, Amerikalı popüler rapçi Ja Rule NFT dünyasına giriş yapan bir başka sanatçı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Albümleri listelerde bir numara olan, “Always on Time” gibi şarkıları ile tanınan kayıt sanatçısı Ja Rule Bitcoin.com News’e NFT’ler ve kripto varlık ekosistemiyle ilgili konuştu.

Ja Rule, NFT’lere olan hayranlığını anlatırken bu alanın çok farklı olduğunu, buna ek olarak Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklara olan ilgisinden de bahsetti. Ünlü rapçi kripto varlıkların ekonominin bir sonraki ilerlemesi olduğuna ve NFT alanının bir gün multi milyar dolarlık bir endüstri olacağına inandığını söyledi.

NFT’lere ilk girişimi NBA Top Shot ile olduğunu anlatan ünlü rapçi, Top Shot NFT’lerini toplamaya başlayarak bu alana girdiğini fakat o sırada NFT olduklarının bile farkında olmadığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Sadece yeni dijital spor kartları gibi olduklarını düşündüm. Bunları toplamaya başladım çünkü normal spor kartları topluyorum. Bu, spor kartları için bir sonraki bariz ilerleme gibiydi. Sonra bir arkadaşım, topladığım şeyin aslında NFT’ler olduğunu söyledi.”

NFT’lere ek olarak, Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yükselişinden de bahseden Ja Rule şunları söyledi;

“Bitcoin’i, Ethereum’u seviyorum, kripto varlıkları ve merkeziyetsiz olmalarını seviyorum. Bunun ekonomide bir sonraki adım olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki beş veya on yıl ilginç olacak. Elimde biraz Bitcoin, Ethereum, Solana ve Cardano var. Aslında benim de kendi kripto param var. ICONN adlı şirkette sosyal bir tokenim var. Henüz başlatmadım, piyasaya sürmedim ama kesinlikle kullanıma hazır kendi para birimim var.”

Çok sayıda hip-hop sanatçısı rapçinin ve birçok farklı alandan sanatçının NFT endüstrisine girmesiyle ilgili konuşan Ja Rule;

“Bence insanlar gerçekten NFT’lerin ne olduğu anlamak için bu sektöre giriyorlar. Borsa, ülke spor kulübü ve topluluk hepsi bir arada bu durum çok ilginç.”

Merkeziyetsiz sistemi de sevdiğini söyleyen Ja Rule, insanların paralarını farklı şekillerde hareket ettirebilmelerinin ve tüm forumlarda kullanabileceği bir para biriminin olmasının çok ilginç olduğunu, bu varlıkların sadece Amerika’da değil, her ülkede ve herkes için dünya para birimi olduğunu dile getirdi.

Kripto Haberleri

Ethereum (ETH) geliştiricisi Virgil Griffith, 2019 yılında bir Kuzey Kore konferansında kripto varlık ve blockchain sunumu yaptığı gerekçesiyle, yaptırım yasasını ihlal etmekle suçlandı

Ethereum (ETH) Geliştiricisi Virgil Griffith, Suçunu Kabul Etti Ethereum (ETH) geliştiricisi Virgil Griffith, 2019 yılında bir Kuzey Kore …

Published

on

By

Ethereum (ETH) Geliştiricisi Virgil Griffith, Suçunu Kabul Etti

Ethereum (ETH) geliştiricisi Virgil Griffith, 2019 yılında bir Kuzey Kore konferansında kripto varlık ve blockchain sunumu yaptığı gerekçesiyle, yaptırım yasasını ihlal etmekle suçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’nin yaptırım yasasını ihmal etmekle suçlanan Griffith, federal savcılarla yaptığı anlaşma neticesinde suçunu kabul etti.

Ethereum geliştiricisi suçunu kabul etmesinin ardından, 63 ila 78 ay arasında bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Yargılama süreci Ocak 2022’de başlayacak.

Geliştirici, Kuzey Kore kripto varlık konferansında, kripto varlık ve blockchain sunumu yapmasının ardından Kasım 2019’da tutuklandı.

Griffith, 2020’de kefaletle serbest kaldı, ancak daha sonra kefalet koşullarını ihlal ettiği iddiasıyla tekrar hapse gönderildi.

Kamuya açık belgelere göre, savunma avukatları defalarca suçlamalar hakkında netlik talebinde bulundu.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Kripto varlık alım satım platformu Bitfinex 100.000 dolarlık Tether (USDT) taşıdı.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bitfinex, Tek Bir Ethereum İşlemi İçin 23.7 Milyon Dolar Ödedi Kripto varlık alım satım platformu Bitfinex 100.000 dolarlık Tether (USDT …

Published

on

By

Bitfinex, Tek Bir Ethereum İşlemi İçin 23.7 Milyon Dolar Ödedi

Kripto varlık alım satım platformu Bitfinex 100.000 dolarlık Tether (USDT) taşıdı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir The Block haberine göre, alım satım platformlarından Bitfinex, 100.000 dolarlık USDT taşıdı ve karşılığında 23.7 milyon dolarlık bir işlem ücreti ödedi. Bu dolar bazında şimdiye kadar ödenen en büyük Ethereum işlem ücreti olabilir. 

Etherscan verilerine göre Bitfinex, işlemi 2 saat önce gerçekleştirdi. Söz konusu işlem Bitfinex’in ana cüzdanlarından, 2019’da Bitfinex’ten çıkarılan vesayetsiz bir borsa olan Deversifi’ın cüzdanlarından birine gönderildi. 

Söz konusu işlem ise, anonim bir Ethereum madencisinin çıkardığı bloka dahil edildi. Bu madenci ise son 7 günde çıkarılan blok sayısı konusunda ilk 10 içerisinde yer alıyor.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Altı eski Binance yöneticisi ve Morgan Stanley’nin FICC departmanından üç eski yazılım mimarı, bu Eylül ayında Fairdesk adında yeni bir kripto borsası başlatıyor

Binance ve Morgan Stanley’in Eski Geliştiricileri Bir Kripto Para Borsası Kuruyor Altı eski Binance yöneticisi ve Morgan Stanley’nin FICC …

Published

on

By

Binance ve Morgan Stanley’in Eski Geliştiricileri Bir Kripto Para Borsası Kuruyor

Altı eski Binance yöneticisi ve Morgan Stanley’nin FICC departmanından üç eski yazılım mimarı, bu Eylül ayında Fairdesk adında yeni bir kripto borsası başlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fairdesk kendisini trader’ların 125X’e kadar kaldıraçla hem long hem de short ile hem yükseliş hem de düşüş piyasalarından kar etmelerini sağlayan bir platform oluşturmaya odaklanan ileriye dönük bir şirket olarak tanımlıyor. Fairdesk güvenlik, güvenilirlik ve yüksek performans özelliklerini kullanıcıya sunuyor.

Yapılan açıklamada Fairdesk’in temel özellikleri şu şekilde anlatıldı:

Güvenlik: Çok seviyeli soğuk cüzdanlarda saklanan tüm fonlar ve manuel olarak incelenen ve çevrimdışı olarak imzalanan her işlem ile Fairdesk, müşterilerine ve paydaşlarına en üst düzeyde koruma sağlar.

Güvenilirlik: Fairdesk’in ticaret altyapısı güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Sistemin çökmesi durumunda açık pozisyonları olan müşterilere tazminat ödeyeceklerini iddia ediyorlar.

Yüksek performanslı altyapı: Tescilli eşleştirme motorları, siparişlerin %99,9’u bir milisaniyede gerçekleştirilerek, müşterilerine inanılmaz hızlı bir ticaret deneyimi sağlayarak saniyede 450.000’den fazla siparişi verimli bir şekilde işleyebilir.

Kripto şirketinin kurucu ortaklarından Jacky Choi, Morgan Stanley ile beş yıldan fazla çalıştıktan sonra Binance’e teknoloji yöneticisi olarak katıldı. Choi, şunları söyledi:

“Blockchain ve gelecek kullanıcılar çok aktif olduğu için tüm kripto ticareti endüstrisi oldukça büyüleyici. Bununla birlikte, kripto ticareti işi hala çok genç ve ticareti daha hızlı, daha güvenli ve daha adil hale getirmek için çok şey yapılabilir. Fikirleri eski meslektaşlarımızla paylaştık ve hepimiz bunu gerçekleştirmek için birlikte yeni bir ticaret platformu oluşturmaya karar verdik ve başardık.”

Continue Reading

Trending