Connect with us

Kripto Haberleri

Ukrayna, Bitcoin’i (BTC) Görüşmek Üzere El Salvador’a Bir Heyet Gönderdi

Ukrayna, Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul eden bir sonraki ülke olabilir. Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenski, kripto varlıklar için …

Published

on

Ukrayna, Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul eden bir sonraki ülke olabilir. Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenski, kripto varlıklar için bir plan belirlemeden önce El Salvador’daki meslektaşları ile görüşmek üzere bir heyet gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

El Salvador’un Bitcoin hamlesinin ardından, kripto varlıklara yasal bir statü kazandırmak üzere çalışmalarda bulunan ülke sayısı artıyor. Ukrayna bu yönde çalışmalarda bulunan son ülke oldu ve yakın zamanda Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden El Salvador’a bir heyet gönderdi.

Konunun uzmanı Profesör Vyacheslav Evgenyev, Ukrayna’nın 2023’ün başında Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul ederek iki paralı bir sisteme geçebileceği ve hatta ülkenin resmi para birimi olan Grivna’yı aşamalı olarak kaldırabileceğini söylüyor.

Evgenyev’e göre, Ukrayna ile El Salvador’un bazı ortak yönleri var. Her ikisi de Bitcoin hakkında açık sözlü olan bir devlet başkanına, Bitcoin madencilerini çekecek enerji kaynaklarına, genç bir nüfusa ve komşusunun (Rusya) gölgesinden çıkması arzusuna sahip. Profesör konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Projenin tamamlanması, uluslararası finans otoritelerinin desteği olsun veya olmasın, iki yıldan az sürecek ve Bitcoin’in Ukrayna’nın baskın para birimi haline geldiğini görecek.”

Geçtiğimiz hafta Ukrayna, kripto varlıklara yasal statü kazandıracak bir yasa tasarısını kabul etmişti. Tasarı ile ülkede kripto varlıklar ilk kez tanındı ancak diğer taraftan kripto varlıklar bir ödeme aracı olarak kullanılamıyor.

Kripto Haberleri

ABD’li Milyarder Ray Dalio: Bitcoin (BTC) Düzenleyiciler Tarafından Yok Edilebilir

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ABD’li milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

By

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ABD’li milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder CNBC’ye Bitcoin hakkında bir takım açıklamalar ve tahminlerde bulundu. Dalio, Bitcoin’in en sonunda düzenleyiciler tarafından yok edileceğine inandığını söyledi. Dalio konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bence günün sonunda gerçekten başarılı olursa onu yok edecekler. Onu yok etmeye çalışacaklar ve bence onu yok etmenin yolları olduğu için yok edecekler.”

Dalio ayrıca Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını öne sürdü:

“Kripto varlıkları veya diyelim ki Bitcoin’i tarihsel perspektife koyarsanız… tarihsel perspektifte gerçek değeri olmayan pek çok şey vardı.”

Milyarder ayrıca, Çin ve Hindistan’ın Bitcoin’den kurtulmaya çalıştığına işaret ederek El Salvador’un ses getiren Bitcoin hamlesini de küçümsedi.

Diğer taraftan Dalio Bitcoin yatırımı olduğunu belirtti. Fiat paranın çöp olduğunu söyleyen Dalio, finansal araçlara alternatif olabilecek her şeyin değerlendirilebileceğini söyledi.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Coinbase Tahvil Satışı Büyüklüğünü 2 Milyar Dolara Çıkardı

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Şirket, şimdi bu rakamı 500 …

Published

on

By

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Şirket, şimdi bu rakamı 500 milyon dolar daha artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters’ta yer alan bir habere göre Coinbase Global, tahvil satışına 500 milyon dolar daha ekledi. Bu rakam şimdi toplamda 2 milyar dolara ulaştı. Büyümenin nedeniyse pazarın ilgisi olarak tahmin ediliyor.

Coinbase, toplanan fonları ürün geliştirmenin yanı sıra kripto ve finans piyasalarındaki diğer şirketlerin olası satın alımları ve birleşmeler için kullanacak.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Polkadot (DOT) Kurucusu, Solana’nın (SOL) Yaşadığı Sorun Hakkında Konuştu

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Solana’nın yaşadığı ağ sorunu hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Solana’nın yaşadığı ağ sorunu hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web3 Vakfı’ndan Polkadot ve Kusama’nın kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı olan Wood, dün Solana’nın yaşadığı stabilize problemi hakkında konuştu. Wood, merkeziyetsizlik problemine vurgu yaptı ve merkeziyetsiz bir ağdaki sorunların merkezileştirilmiş bir şekilde müdahale edilmesini eleştirdi. Wood blokzinciri teknolojisinin veriminin merkezileşme pahasına elde edilmemesi gerektiğine inanıyor.

Wood, gerçek merkeziyetsizlik ve iyi tasarlanmış güvenliğin saniyede on binlerce işlem işlemekten daha değerli olduğunu belirtti. Ona göre bu işlem gücü dağıtılmış bir node olmaksızın gerçekleştirildiğinde bir bankadan farkı olmayacak.

Bilindiği gibi Solana, mühendislerin sorunları çözme girişimlerinin başarısız olmasının ardından seçilmiş node’lar ile ağın yeniden başlatılacağını söylemişti. Doğrulayıcıların ağı yeniden başlatmaya karar vermesinin ardından ağ bugün sabah saatlerinde yeniden başlatıldı.

Continue Reading

Trending