Connect with us

Kripto Haberleri

Milyonlarca Dolara Satılmış En Pahalı 8 NFT Eser

Son zamanlarda popülaritesi giderek artan, kripto varlık ekosistemiyle dijital sanatı birleştiren NFT eserleri çok yüksek rakamlardan alıcı …

Published

on

Son zamanlarda popülaritesi giderek artan, kripto varlık ekosistemiyle dijital sanatı birleştiren NFT eserleri çok yüksek rakamlardan alıcı buluyor. Bu zamana kadar satılan en pahalı 8 NFT eserini sizler için derledik.

1. Everydays: The First 5000 Days: 69,3 Milyon Dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital sanatçı Mike “Beeple” Winkelmann’ın Everydays: The First 5000 Days isimli NFT’si şimdiye kadar satılan en pahalı NFT’ler listesinin başında yer alıyor. Christie’nin 11 Mart’taki ilk dijital sanat müzayedesinde 69,3 milyon dolara rekor kıran fiyatla satıldı. Eser, tarihi bir müzayede evinde satılan ilk NFT oldu. Beeple’ın 5 bin parçasının bir derlemesi olan jpg formatındaki dijital sanatı, 25 Şubat’ta başlayan açık artırmanın ardından 69,4 (yaklaşık 523 milyon Türk lirası) milyon dolara satıldı.

2. Hashmasks: 17 Milyon Dolar

Bir benzeri daha bulunmayan ve yetmişin üzerinde sanatçı tarafından oluşturulan bir dijital portre koleksiyonu olan Hashmasks. İsviçre’den Suum Cuique Labs tarafından getirildi. NFT ürünleri arasında oldukça popüler bir konumda yer alıyor. Koleksiyonun parçaları arasında 0.0001 Ethereum‘dan 420 Ethereum’a kadar değer biçilen pek çok tablo yer alıyor. Tüm koleksiyonun yaklaşık değeri ise 17 milyon doları buluyor ve bu tutar her geçen gün büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

3. CryptoPunk #7523: 11.8 Milyon Dolar

CryptoPunks, son aylarda NFT sanat piyasasına hakim oldu ve bu NFT’lerden dördü şimdiye kadar satılan en pahalı on NFT arasında yer aldı. Haziran ayında Sotheby’s müzayede evi tarafından satılan, Covid Alien olarak da bilinen CryptoPunk #7523, CryptoPunks’ın çok aranan uzaylı çeşidine aittir.

Toplam 10.000 CryptoPunk’tan yalnızca dokuz tane uzaylı CryptoPunk mevcut, bu da onları değerli bir koleksiyon parçası haline getiriyor. Larva Labs, 24×24 piksel 8-bit tarzı Ethereum blok zincirindeki ilk NFT’lerden olan CryptoPunk karakterlerini 2017 yılında piyasaya sürdü.

4. CryptoPunk #3100: 7,58 Milyon Dolar

İkinci en pahalı CryptoPunk, Larva Labs tarafından yaratılan dokuz nadir deniz mavisi renkli uzaylı CryptoPunk’tan biri. Bu CrpytoPunk, onu diğer dokuz uzaylıdan ayıran beyaz ve mavi bir kafa bandı takıyor. Cryptopunk #3100, Mart 2021’de satılsa da hemen yeniden satışa sunuldu.

5. CryptoPunk #7804: 7.57 Milyon Dolar

Listemize giren üçüncü uzaylı CryptoPunk, CyrptoPunk #7804, Mart 2021’de Twitter’da isimsiz bir alıcıya satıldı. CryptoPunk #7804, var olan en nadir Cryptopunk’lar arasında yer alıyor.

6. Crossroads: 6.66 Milyon Dolar

Dijital sanatçı Beeple’ın bir başka NFT’si Crossroads, eski Başkan Donald Trump’ın yenilgisiyle dalga geçen siyasi bir içerik. 10 saniyelik videoda, Trump çıplak vücuduna karalanmış küfürlerle yerde yüzüstü yatıyor.

Trump, Beeple’ın ilk siyasi içeriği değil. Ayrıca Beeple, Bernie Sanders ve Hillary Clinton’ın karikatürlerini yaptı.

7. CryptoPunk #8857: 6.6 Milyon Dolar

Dördüncü en pahalı CryptoPunk olan CryptoPunk #8857 OpenSea’de 6.63 milyon dolara satıldı. Alıcının kimlikleri ise henüz bilinmiyor.

8. Grimes Dijital Sanat Koleksiyonu: 6 Milyon Dolar

Listenin sekizinci sırasında ise Kanadalı şarkıcı Grimes’ın dijital koleksiyonu yer alıyor. Mart ayında açık arttırmaya çıkan dijital sanat koleksiyonu yaklaşık 6 milyon dolara satıldı. 10 ana parçadan oluşan bu dijital sanat koleksiyonu hem eşsiz hem de binlerce kopyası bulunan ürünlerden oluşuyor. Koleksiyonda en çok ilgi gören eser ise “Death of the Old” adlı video oldu. Grimes’ın orijinal bir şarkısına ayarlanmış olan ve uçan melekler, bir haç, bir kılıç ile parlayan ışıkları içeren video yaklaşık 389 bin dolara alıcı buldu.

Kripto Haberleri

Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor

BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor. Son …

Published

on

By

BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı

Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu (DWTCA) ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, DWTCA’nın ekonomi bölgesinde yer almayan yerlerde kripto varlıkların düzenlenmesini ve ticaretini desteklemeyi amaçlıyor.

Anlaşmanın Detayları

Anlaşma, DWTCA’nın kripto varlıklarla ilgili finansal faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli onayları ve lisansları vermesine olanak sağlayan bit çerçeve meydana getiriyor.

SCA, anlaşmanın bir parçası olarak kripto ile ilgili büyük faaliyetleri de denetleyecek. Bu faaliyetler kripto paraların verilmesini, teklif edilmesini, ticaretini ve listelenmesini de içine alacak.

Anlaşma, SCA CEO’su Dr. Maryam Al Suwaidi ve DWTCA ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (DTCM) Genel Müdürü Helal Saeed Al Marri tarafından imzalandı.

Dr. Maryam Al Suwaidi, konuyla ilgili ayrıntıları paylaştı.

“SCA, kripto tekliflerini, ihraç edilmesini, listelenmesini ve ticaret edilmesini ve bunlarla alakalı finansal faaliyetlerin DWTCA serbest bölgesini sınırları içerisinde lisanslanmasından sorumlu olacak. Ek olarak SCA, serbest bölge içerisinde faaliyet gösteren lisanslı kuruluşları da denetleyecektir”

Continue Reading

Kripto Haberleri

Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü oldu

Grayscale’in Üst Düzey Yöneticisi, Robinhood’a Katıldı Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü …

Published

on

By

Grayscale’in Üst Düzey Yöneticisi, Robinhood’a Katıldı

Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü oldu. Melnicki Grayscale’e de bu Ocak ayının başında katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robinhood’un kripto varlık kolu, şu sıralar finansal düzenleyicilerinin incelemesiyle karşı karşıya görünüyor. Robinhood, kara para aklama ve siber güvenlik sorunları sebebiyle soruşturma altında.

Robinhood bununla birlikte yıl sonunda kullanıcıları için kripto varlık cüzdanı çıkarmayı planlıyor. Cüzdan denemeleri Ekim ayında başlayacak ve müşteriler, kripto varlıklarını Robinhood dışındaki adreslere sorunsuz bir biçimde taşıyabilecek.

Continue Reading

Kripto Haberleri

SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile yaşadığı çıkmazdan başarılı bir biçimde kurtulacağını çünkü birçok kişinin şirketin planladığı ürünlerle ilgilendiğini söyledi

Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile Olan Çıkmazdan Kurtulacağını Söylüyor SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile …

Published

on

By

Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile Olan Çıkmazdan Kurtulacağını Söylüyor

SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile yaşadığı çıkmazdan başarılı bir biçimde kurtulacağını çünkü birçok kişinin şirketin planladığı ürünlerle ilgilendiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Squawk Box’a katılan Scaramucci, SEC’in kripto ve blockchain endüstrisini düzenlemek için aşırı gayret sarf etmesine dair endişelerini dile getirdi. Ona göre bu gelişme Amerika’daki kripto endüstrisi için son derece kötü bir durum. Bunun tüm finans sektörünü tehdit ettiğini ifade ediyor.

“Bence Coinbase kazanacak. Daha önce de UBER’in kapatılmasını istemişlerdi. Ancak insanlar UBER’i istediği için UBER’i kapatamadılar. Bence bu tekrar yaşanacak”

Scaramucci, SEC’in ürünü tamamen yasaklamak yerine düzenlemeye gideceğini tahmin ediyor.

Coinbase, hafta başında SEC’in şirketi tehdit etmesi gerekçesiyle Lending ürününden vazgeçtiğini açıklamıştı.

“Çin Hakkında Endişelenmeyi Bırakın”

Scaramucci, Çin’in Bitcoin’i (BTC) durduramayacağını ve insanların Çin FUD’u hakkında endişelenmeyi bırakmaları gerektiğini söyledi.

Çin Merkez Bankası, kripto işlemlerini yasadışı ilan ettiğini açıklamıştı. Ülke ayrıca kripto üzerinde daha fazla kısıtlama söz verdi.

“Uzun vadede temeli gerçekten etkilediğini düşünmüyorum. Hash oranı tekrar yükseldi ve madenciler taşındı. Bu sabah madencilik teçhizatları üzerinde küçük bir kontrol gerçekleştirdik. Bunların çoğu Çin’de üretiliyor ve görünüşe göre teçhizatlar hala Çin’den taşınan madencilere gidecek”

Continue Reading

Trending