Connect with us

Altcoin Haber

Geçtiğimiz Hafta (6 Eylül-12 Eylül) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Ulaşan Kripto Varlıklar

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre (6 Eylül-12 Eylül) tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Avalanche …

Published

on

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre (6 Eylül-12 Eylül) tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Avalanche (AVAX), Elrond (EGLD), Terra (LUNA), Quant (QNT), Solana (SOL) ve FTX Token (FTT) ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Avalanche (AVAX)
  • Elrond (EGLD)
  • Terra (LUNA)
  • Quant (QNT)
  • Solana (SOL)
  • FTX Token (FTT)

Avalanche (AVAX): Avalanche (AVAX) merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, dijital varlıklar, alım satım platformları ve benzeri servisler için altyapı sağlayan blok zinciri projesidir. İsteyen herkese yeni bir blok zinciri geliştirmeye gerek kalmadan, merkeziyetsiz platform üzerinde kendi blok zincirini, dijital varlığını ya da kripto varlığını üretme imkanı verir.Avalanche, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 12 Eylül 2021’de 64.69 dolarla ulaştı. Avalanche, 38 piyasa ve 20 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Elrond (EGLD): Elrond, parçalanmış durum mimarisine ve güvenli bir Hisse Kanıtı fikir birliği mekanizmasıyla tasarlanmış dağıtık bir veritabanıdır. Diğer blok zinciri ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Elrond PoS (Proof of stake) fikir birliği mekanizmasına sahip sharding (zincir parçalara ayrılmış) akıllı sözleşmelerin çalıştırıldığı platformdur. Elrond, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 12 Eylül 2021’de 279 dolarla ulaştı. 24 piyasada ve 14 borsada işlem gören Binance’dir.

Terra (LUNA): Terra, ödemelere ve ticarete odaklanarak, fiyatı istikrarlı kripto varlıklar için oluşturulmuş bir ağdır. Terra, tüm zamanların en yüksek fiyatına 11 Eylül 2021’de 43.89 dolarla ulaştı. En aktif borsası Binance olan Terra, 40 piyasada ve 17 Borsada işlem görmektedir.

Quant (QNT): Quant (QNT) kendisini yüksek güvenlik sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan bir kripto varlık platformu olarak nitelendiriyor. Quant’taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedeflemektedir. Ethereum blok zincirinde üretilen Quant, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 11 Eylül 2021’de 425 dolarla ulaştı. Quant, 21 piyasa ve 10 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Solana (SOL): Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. Solana, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 9 Eylül 2021’de 213 dolarla ulaştı. 46 piyasada ve 18 borsada işlem gören Solana’ın en aktifi borsası Binance’dir.

FTX Token (FTT): Bir kripto varlık likidite sağlayıcısı olarak bilinen Alameda Research tarafından tasarlanmış olan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlamakta olan bir proje. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomatik işlem unsurları entegre ediliyor. FTC Token, tüm zamanların en yüksek fiyatına 9 Eylül 2021 tarihinde 84.37 dolarla ulaştı. 23 piyasa ve 11 borsada işlem gören FTX Token’in en aktif borsası FTX Spot’tur.

Altcoin Haber

ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP hakkında açıklamalarda bulundu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yetkilisi XRP’yi Överken Diğer Kripto Varlıkları Eleştirdi ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP …

Published

on

By

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yetkilisi XRP’yi Överken Diğer Kripto Varlıkları Eleştirdi

ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yetkilisi Rosie Rios XRP hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rios, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda sınır ötesi kullanımını nedeniyle XRP’ye övgü dolu sözler sarf etti. Rios ayrıca bu özelliğinin kendisinin spekülatif olduğunu öne sürdüğü diğer kripto varlıklardan ayırdığını iddia etti. Ona göre Çin’in son hamlesi de bu noktaya işaret ediyor.

Ancak bu yorumlar, kendisi halihazırda Ripple’ın yönetim kurulunda olması nedeniyle dikkatle ele alınmalı. San Francisco merkezli şirket, Mayıs ayında Rios’u şirketin yönetim kuruluna getirmişti.

Kraken CEO’su Jesse Powell ise Ripple ve Rios’un XRP hakkındaki övgülerine şu yanıtı verdi:

“Bu politikacılardan bazılarının fikirlerini nereden aldığını merak ediyorsanız. Hepimiz aynı takımda değiliz ve hepimizin aynı hedefleri yok. Bunu unutma.”

Continue Reading

Altcoin Haber

Devam eden Cardano Zirvesi 2021’in ortasında, IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Cardano ile uydudan doğrudan yayın sağlayan dijital bir platform olan DISH Network arasında bir ortaklık duyurdu

Cardano (ADA), DISH Network ile Ortaklık Kuruyor Devam eden Cardano Zirvesi 2021’in ortasında, IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Cardano ile …

Published

on

By

Cardano (ADA), DISH Network ile Ortaklık Kuruyor

Devam eden Cardano Zirvesi 2021’in ortasında, IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Cardano ile uydudan doğrudan yayın sağlayan dijital bir platform olan DISH Network arasında bir ortaklık duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stratejik ortaklık, Cardano’nun blok zinciri teknolojisini DISH’in telekom hizmetlerinde tanıtmayı, Cardano’nun benimsenmesini artırmayı ve telefon uydusunda 8 milyon dijital kimlik (DID) ile DISH kullanıcılarına fayda sağlamayı amaçlıyor.

Milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak.

2021 Cardano Zirvesi’nde konuşan Hoskinson, ana fikrin kullanıcıların bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde hareket edebilecekleri bir ağ oluşturmak olmasının yanı sıra temel iş altyapısının “kemikleşmiş” kaldığını söyledi.

Hoskinson konuyla ilgili şunları söyledi;

“Kimliğin kullanımıyla veri kapasitesi değişim hareketinin yapılabilecek ve keşfedilebilecek diğer şeyler arasında çok fazla kesişme olduğunu düşünüyoruz. Bu, nasıl gittiğini görmek için sabırsızlandığımız heyecan verici bir ilişki.”

IOHK kurucusu, blockchain teknolojisinin sahaya uygulanmasının zorluklarına rağmen ortaklığın Telekom endüstrisinin tüm modelini dönüştüreceği umduğunu da sözlerine ekledi.

Hoskinson’a göre, milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak. Başarılı olursa, telekom alanı için varsayılan iş modeline dönüşebilir.

DISH, 19 milyondan fazla müşterisi ile kullanıcılara hesaplarının her yönü üzerinde tam kontrol sağlayan en büyük Telekom hizmetlerinden biri. Şirket ayrıca kripto para ödemelerini kabul eden ilk halka açık şirketlerden biri.

Continue Reading

Altcoin Haber

Graviton, çoklu zincirler arası köprüleri bir araya getiren ve varlık sarmalı etrafında ödüle dayalı bir sistem yaratan paketlenmiş bir likidite projesidir

Son 2 Haftada %2000 Oranında Artan Graviton (GTON) Nedir? Graviton, çoklu zincirler arası köprüleri bir araya getiren ve varlık sarmalı …

Published

on

By

Son 2 Haftada %2000 Oranında Artan Graviton (GTON) Nedir?

Graviton, çoklu zincirler arası köprüleri bir araya getiren ve varlık sarmalı etrafında ödüle dayalı bir sistem yaratan paketlenmiş bir likidite projesidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Projenin yerel tokeni GTON’dur. Graviton, sarmal dijital varlıklar için zincirler arası likiditeyi artırmak ve GTON ödüllü tokeni aracılığıyla getirilerini artırmak için yönetişim araçları sağlar. Böylece Graviton’un birincil amacı, zincirler, AMM’ler, çiftlikler ve tokenler gibi farklı blok zinciri projelerinin izole topluluklarını birleştirmektir.

Graviton, toplulukları birden fazla zincirde ilk likiditelerini artırmaya teşvik etmeyi amaçlayan 1-2 haftalık bir dizi program olan Catalyst’i organize eder.

CoinGecko verilerine göre Graviton, son 2 hafta içerisinde %2043 oranında artış gösterdi. Kripto paranın şu anki değeri ise 3,99 dolar. Piyasa değeri 14.494.846 dolar olan Graviton’un dolaşım arzı 3.630.100’dür.

Karmaşık, çok adımlı kullanıcı deneyimi ve Ethereum dışındaki zincirlere sarılmış tokenlerin yetersiz likiditesi sorunlarını çözen Graviton’un altyapısı, köprü toplayıcıları, zincirler arası cüzdanları ve LP ödüllü çiftçilik ürünlerini içerir.

Continue Reading

Trending