Connect with us

Kripto Haberleri

Ernst&Young, Polygon ile İşbirliği Yapıyor

Denetim ve danışmanlık şirketi Ernst & Young (EY) tarafından oluşturulan EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer gibi blockchain hizmetlerinin …

Published

on

Denetim ve danışmanlık şirketi Ernst & Young (EY) tarafından oluşturulan EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer gibi blockchain hizmetlerinin Ethereum işlemlerine izin verecek şekilde yapılması için Polygon ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polygon taahhüt zinciri, EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer hizmetlerini EY’nin blok zincirine bağladı. EY müşterileri, operasyonlarını Polygon’un sistem ağıyla bağlayabilir ve işletmelerin, işlemleri EY’nin blok zinciri portalından halka açık Ethereum ana ağına taşımasına olanak tanır.

EY’nin basın açıklamasına göre, Polygon’un taahhüt zinciri entegrasyonu, EY’nin müşterilerine daha öngörülebilir ücretler ve hızlı ödeme sürelerine erişerek artan işlem hacimleri sunmasına olanak tanıyacak.

Ethereum blok zincirindeki artan işlem hacimleri ve maliyetleri, endişe kaynağı oldu. Kanadalı işadamı ve “Shark Tank” yatırımcısı Kevin O’Leary dün CNBC’ye verdiği demeçte, Ethereum’u bir kullanıcı olarak “çok yavaş” bulduğunu söyledi. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 30 işlem gerçekleştiriyor, ancak gelecek yıl tamamen devreye alınması beklenen Eth2 yükseltmesi bunu saniyede yaklaşık 100.000 işleme ölçeklendirebilir. Ethereum ağındaki tıkanıklık, Londra hard fork‘una rağmen Pazar günü ortalama 39,74 ABD Doları olan işlem maliyetlerini artırıyor. İşlem ücretlerini daha öngörülebilir hale getirmek ve sorunların üstesinden gelmek için, Polygon gibi Ethereum Layer 2 ölçeklendirme çözümleri öne çıktı.

İki firma, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için işlem doğrulama modellerinden yararlanan özel sektör zincirleri oluşturmak için de işbirliği yapıyor. Bu zincirler, işletmelere Ethereum ana ağı ile uyumlu kapalı bir sistemin güvenliğini sağlayacak. Bu, gelecekte kamu ağlarına daha hızlı ve daha az riskli geçiş yapmalarını sağlayacak.

EY Global Blockchain Lideri Paul Brody konuyla ilgili şunları söyledi;

“Polygon ile çalışmak, EY ekiplerinin ve müşterilerinin işlemlerini ölçeklendirmek için güç sağlıyor. Ethereum ana ağına entegrasyon için daha hızlı bir yol haritası sunuyor. Açık sistem ağları etrafında ortak önceliklerimizi keşfettik. Ethereum ekosistemi bu alanda işbirliğini çok daha kolaylaştıracak.”

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal ise şöyle konuştu;

“EY’nin Ethereum ekosistemine ve açık standartlara olan bağlılığı, yaklaşımların geliştirilmesinde büyük bir güç. Başka hiçbir kuruluş ekosisteme ve açık sistemlere aynı ölçekte bağlılık göstermedi. Bu EY kuruluşunun sahip olduğu teknoloji derinliğini ile gerçekleşti.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Haberleri

ABD’li Milyarder Ray Dalio: Bitcoin (BTC) Düzenleyiciler Tarafından Yok Edilebilir

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ABD’li milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

By

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ABD’li milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder CNBC’ye Bitcoin hakkında bir takım açıklamalar ve tahminlerde bulundu. Dalio, Bitcoin’in en sonunda düzenleyiciler tarafından yok edileceğine inandığını söyledi. Dalio konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bence günün sonunda gerçekten başarılı olursa onu yok edecekler. Onu yok etmeye çalışacaklar ve bence onu yok etmenin yolları olduğu için yok edecekler.”

Dalio ayrıca Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını öne sürdü:

“Kripto varlıkları veya diyelim ki Bitcoin’i tarihsel perspektife koyarsanız… tarihsel perspektifte gerçek değeri olmayan pek çok şey vardı.”

Milyarder ayrıca, Çin ve Hindistan’ın Bitcoin’den kurtulmaya çalıştığına işaret ederek El Salvador’un ses getiren Bitcoin hamlesini de küçümsedi.

Diğer taraftan Dalio Bitcoin yatırımı olduğunu belirtti. Fiat paranın çöp olduğunu söyleyen Dalio, finansal araçlara alternatif olabilecek her şeyin değerlendirilebileceğini söyledi.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Coinbase Tahvil Satışı Büyüklüğünü 2 Milyar Dolara Çıkardı

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Şirket, şimdi bu rakamı 500 …

Published

on

By

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Şirket, şimdi bu rakamı 500 milyon dolar daha artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters’ta yer alan bir habere göre Coinbase Global, tahvil satışına 500 milyon dolar daha ekledi. Bu rakam şimdi toplamda 2 milyar dolara ulaştı. Büyümenin nedeniyse pazarın ilgisi olarak tahmin ediliyor.

Coinbase, toplanan fonları ürün geliştirmenin yanı sıra kripto ve finans piyasalarındaki diğer şirketlerin olası satın alımları ve birleşmeler için kullanacak.

Continue Reading

Kripto Haberleri

Polkadot (DOT) Kurucusu, Solana’nın (SOL) Yaşadığı Sorun Hakkında Konuştu

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Solana’nın yaşadığı ağ sorunu hakkında konuştu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Solana’nın yaşadığı ağ sorunu hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web3 Vakfı’ndan Polkadot ve Kusama’nın kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı olan Wood, dün Solana’nın yaşadığı stabilize problemi hakkında konuştu. Wood, merkeziyetsizlik problemine vurgu yaptı ve merkeziyetsiz bir ağdaki sorunların merkezileştirilmiş bir şekilde müdahale edilmesini eleştirdi. Wood blokzinciri teknolojisinin veriminin merkezileşme pahasına elde edilmemesi gerektiğine inanıyor.

Wood, gerçek merkeziyetsizlik ve iyi tasarlanmış güvenliğin saniyede on binlerce işlem işlemekten daha değerli olduğunu belirtti. Ona göre bu işlem gücü dağıtılmış bir node olmaksızın gerçekleştirildiğinde bir bankadan farkı olmayacak.

Bilindiği gibi Solana, mühendislerin sorunları çözme girişimlerinin başarısız olmasının ardından seçilmiş node’lar ile ağın yeniden başlatılacağını söylemişti. Doğrulayıcıların ağı yeniden başlatmaya karar vermesinin ardından ağ bugün sabah saatlerinde yeniden başlatıldı.

Continue Reading

Trending