Connect with us

Altcoin Haber

En Çok Ziyaret Edilenler Arasında Yer Alan Joe (JOE) Nedir?

Avalanche blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Trader Joe, aynı zamanda, sahiplerini borsa gelirlerinden …

Published

on

Avalanche blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Trader Joe, aynı zamanda, sahiplerini borsa gelirlerinden bir pay ile ödüllendiren bir yönetim simgesidir. Kendisini “tek noktadan ticaret platformu” olarak nitelendiren Trader Joe, NFT’ler ve blok zincirler arası köprü gibi özelliklere odaklanan Uniswap ve Pancakeswap benzerleri ile dolu bir alanda yalnızca DeFi’a odaklanarak farklılaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinGecko verilerine göre Trader Joe, 30 gün içerisinde %5996.7 oranında artış gösterdi. Kripto varlık yazının yazıldığı sırada ise 1,67 dolardan işlem gördü. Piyasa değeri 141.638.802 dolar olan Trader Joe’nun dolaşım arzı 79.066.805’dir.

Trader Joe Özellikleri

Trade Tokenleri

Borsa, kullanıcıların iki token arasında geçiş yapmasına yardımcı olan otomatik bir piyasa yapıcıdır.

Farm Tokenleri

Trader Joe, kullanıcıların likidite sağlayıcı (LP) tokenlerini stake ederek JOE tokenleri kazanmalarına yardımcı olur.

Stake Tokenleri

Protokol ücretleri aracılığıyla daha fazla JOE kazanmak için JOE tokenlerinizi kullanın.

Token Ödünç Al

Kullanıcılar, getiri elde etmek veya ticaret kaldıraçlarını artırmak için Trader Joe’dan token ödünç alabilecekler.

Trader Joe’nun yol haritası, toplamda 3 aşamaya bölünmüş durumda. Her bir aşama, sektöre getirilecek yenilik seviyelerini yükseltmek adına özenle tasarlanmış. İlk aşama bir AMM protokolünü iyileştirmek için yapılan ufak tefek yeniliklerle ilgili. İkinci aşamada ise, Avalanche için yeni olacak bir özellik sunmak ile ilgili. Son aşama ise, bir bütün olarak DeFi sektörü adına yeni özellikleri sunuyor.

Trader Joe’nun Yol Haritası

İlk Aşama

 • Özel tasarlanmış bir kullanıcı ara yüzü
 • Mum grafikleri
 • Pangolin ile tek tıkla entegrasyon
 • Tokenden LP tokene tek tıkla geçiş
 • Çift ödüllü farm sistemi

İkinci Aşama

 • Token borç verme/alma
 • Kaldıraçlı işlemler
 • Kredi stratejileri için yield farming optimizasyonları

Üçüncü Aşama

 • Limit emirleri
 • Opsiyon ve vadeli işlemler
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin Haber

Son 24 Saatte %163 Oranında Yükselen Gala Games (GALA) Nedir?

Blockchain oyunlarından oluşan, ekosistem oluşturmayı amaçlayan bir GameFi platformu olan Gala Games, tek bir oyun değil, daha çok eğlenceyi …

Published

on

By

Blockchain oyunlarından oluşan, ekosistem oluşturmayı amaçlayan bir GameFi platformu olan Gala Games, tek bir oyun değil, daha çok eğlenceyi önceleyen ve arka planda blockchain olan bir dizi farklı oyun sunar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oyuncuların blockchain oyunları oynayabileceği ve oyun içi NFT varlıklarını alıp satabileceği bir platformdur. Oyuncular ayrıca hangi oyunun geliştirilmesi gerektiğini veya oylama yoluyla fon sağlanması gerektiğine karar verebilirler. Gala Games’in yerel tokeni GALA Token, NFT’leri satın almak ve işlemleri kolaylaştırmak için ağ içinde bir yardımcı program tokeni olarak kullanılır. GALA token, node operatörü teşvikleri, ağ yönetimi, platform oyunları oynamak için oyun içi ödüller, Gala mağazasında ürün satın almak için oyun içi para birimi ve NFT’ler için kullanılır.

CoinGecko verilerine göre, son 24 saat içinde %163 ve 7 günde %466 oranında yükselen Gala Games, yazının yazıldığı sırada 0,120072 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değeri 905.630.743 dolar olan Gala Games’in dolaşım arzı 7.542.496.572’dir.

Gala, ekosistemde çok çeşitli kullanımlara sahip yardımcı program tokenidir. Gala, ZPT sistemi için ikincil coin görevi görür ve destekleyici rolünde faaliyet gösteren bir sisteme sahiptir. Tüm ZPT sahipleri, Akıllı Sözleşmelerini ve işlemlerini güçlendirmek için düzenli olarak belirli miktarlarda GALA token alabilir. En yakın eşdeğeri NEO ve GAS kullanımıdır, ancak Zeepin token ekonomisinin bazı temel farklılıkları vardır. GALA için kullanım durumları da oldukça çeşitlidir.

GalaCloud etkileşimleri Blockchain bulut depolamasının yanı sıra sabit disk madenciliği ödülleri, işlemleri vb. için yapılan ödemeler.

Program coin olarak hizmet veren Gala coin Zeepin Zincirinin günlük işleyişi için oldukça önemli bir görevdir. Gala coin şu anda Ethereum blok zincirinde bulunur ve ERC-20 standardına uygun şekilde tasarlanmıştır. Gala coin Gala Games programında bulunan katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılan bir sistemdir. Ayrıca iade edilmeyen bir hizmet varlığı özelliği bulunur.

Continue Reading

Altcoin Haber

Geçtiğimiz Hafta (6 Eylül-12 Eylül) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Ulaşan Kripto Varlıklar

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre (6 Eylül-12 Eylül) tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Avalanche …

Published

on

By

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre (6 Eylül-12 Eylül) tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Avalanche (AVAX), Elrond (EGLD), Terra (LUNA), Quant (QNT), Solana (SOL) ve FTX Token (FTT) ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

 • Avalanche (AVAX)
 • Elrond (EGLD)
 • Terra (LUNA)
 • Quant (QNT)
 • Solana (SOL)
 • FTX Token (FTT)

Avalanche (AVAX): Avalanche (AVAX) merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, dijital varlıklar, alım satım platformları ve benzeri servisler için altyapı sağlayan blok zinciri projesidir. İsteyen herkese yeni bir blok zinciri geliştirmeye gerek kalmadan, merkeziyetsiz platform üzerinde kendi blok zincirini, dijital varlığını ya da kripto varlığını üretme imkanı verir.Avalanche, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 12 Eylül 2021’de 64.69 dolarla ulaştı. Avalanche, 38 piyasa ve 20 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Elrond (EGLD): Elrond, parçalanmış durum mimarisine ve güvenli bir Hisse Kanıtı fikir birliği mekanizmasıyla tasarlanmış dağıtık bir veritabanıdır. Diğer blok zinciri ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Elrond PoS (Proof of stake) fikir birliği mekanizmasına sahip sharding (zincir parçalara ayrılmış) akıllı sözleşmelerin çalıştırıldığı platformdur. Elrond, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 12 Eylül 2021’de 279 dolarla ulaştı. 24 piyasada ve 14 borsada işlem gören Binance’dir.

Terra (LUNA): Terra, ödemelere ve ticarete odaklanarak, fiyatı istikrarlı kripto varlıklar için oluşturulmuş bir ağdır. Terra, tüm zamanların en yüksek fiyatına 11 Eylül 2021’de 43.89 dolarla ulaştı. En aktif borsası Binance olan Terra, 40 piyasada ve 17 Borsada işlem görmektedir.

Quant (QNT): Quant (QNT) kendisini yüksek güvenlik sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan bir kripto varlık platformu olarak nitelendiriyor. Quant’taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedeflemektedir. Ethereum blok zincirinde üretilen Quant, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 11 Eylül 2021’de 425 dolarla ulaştı. Quant, 21 piyasa ve 10 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Solana (SOL): Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. Solana, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 9 Eylül 2021’de 213 dolarla ulaştı. 46 piyasada ve 18 borsada işlem gören Solana’ın en aktifi borsası Binance’dir.

FTX Token (FTT): Bir kripto varlık likidite sağlayıcısı olarak bilinen Alameda Research tarafından tasarlanmış olan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlamakta olan bir proje. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomatik işlem unsurları entegre ediliyor. FTC Token, tüm zamanların en yüksek fiyatına 9 Eylül 2021 tarihinde 84.37 dolarla ulaştı. 23 piyasa ve 11 borsada işlem gören FTX Token’in en aktif borsası FTX Spot’tur.

Continue Reading

Altcoin Haber

CoinGecko’da En Çok Aranan Projelerden Biri Olan Verasity (VRA) Nedir?

Verasity, video reklamlarındaki sahte izleyicilerin tespit edilmesini sağlayan bir blockchain projesidir. Yerel tokeni VRA’dır. Kullanıcılar …

Published

on

By

Verasity, video reklamlarındaki sahte izleyicilerin tespit edilmesini sağlayan bir blockchain projesidir. Yerel tokeni VRA’dır. Kullanıcılar video izleyerek VRA tokeni kazanırlar. Online reklamların %40’ı botlar tarafından görüntülenmektedir. Bu kayıp hem içerik oluşturanları hem de reklam aracılarını zarara uğratmaktadır. Verasity ise 400 milyar dolarlık online reklam sektöründeki bu problemi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bireysel yatırımcılar için alım-satım olmadan da coin kazanabilmeyi, kurumsal yatırımcılar için ise reklam denetimi yapabilmeyi sağlayan bir altcoin olan VRA coin, CoinGecko verilerine göre en çok aranan projeler arasında yer alıyor. Son 14 gün içerisinde %40 oranında artış gösteren Verasity, 0,040 dolardan işlem görüyor.

Verasity projesinin temel amacı oyun içeriklerini ödüllendirerek milyarlarca dolarlık bir dev haline gelen eSpor sektörüne hizmet vermek. Ödüllendirme işini iki yöntemle yapıyorlar. Bunlardan birincisi Verasity Ad Stack ile Google mobil ve Google masaüstü reklamlarını çeşitli uygulamalarına entegre etmek. Diğer yöntem ise Proof of View (POV) adını verdikleri yöntem. Hem içerik üretenleri hem de izleyenleri ödüllendirmeyi daha güvenli bir yöntem olan blockchain kullanarak sağlıyorlar. Verasity patenti için başvuru yaptıkları POV sistemiyle izleyici metriklerinin değiştirilmemesi için verileri blockchain ağında saklamayı düşünmüş böylece reklam verenler için de sahte metriklerden arındırılmış en doğru verileri sunmayı amaçlamış.

Verasity Youtube, Twitch, Vimeo, JWPlayer, Brightcove, VideoJS, Kaltura, Flowplayer gibi mevcut video ve reklam dağıtım platformların üzerine inşa edilmiş bir projedir.

Toplamda 2 milyon oyun videoları yayıncısının gelirlerini %35 oranında artırmayı hedefliyorlar.

Projenin hedefinde ESL Pro League, Dreamhack ve Blast Premier gibi büyük eSpor turnuvaları ve eSpor bahisleri gibi fonksiyonlar da var. Bu fonksiyonları VeraWallet sayesinde kazandırıyorlar.

Verasity (VRA) Projesinin Avantajları Neler?

VRA avantajlarından biri arbitraja oldukça uygun olmasıdır. Diğer bir avantajı ise sadece bireysel yatırımcılara değil kurumsal şirketlere de geniş bir fayda kazanımı sunmasıdır. VRA işlem hacmi geniş ve likiditesi farklı birçok borsada işlem görüyor Bu yüzden onu farklı fiyatlardan bulmak ve en avantajlı şekilde satmak mümkündür.

VRA Coin aynı zamanda sadece reklamları izleyen gerçek kullanıcılara dağıtılıyor. Bu kapsamda Verasity ağında reklamı olan kurumsal firma dağıtılan VRA Coin miktarına bakarak reklamı gerçek kaç kişinin izlediğini öğrenir. Nasıl bir verim sağladığını gerçekçi şekilde öğrenme avantajı kazanır.

Continue Reading

Trending