Connect with us

Kripto Haberleri

Emsalsiz ve Legal: Escoin’in Hızlı Yükselişi

Fincras&Invcras Digital Services OÜ, Escoin ile kripto varlık anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Dünyada eşine rastlanmayan, yakın gelecekte …

Published

on

Fincras&Invcras Digital Services OÜ, Escoin ile kripto varlık anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Dünyada eşine rastlanmayan, yakın gelecekte rastlanması da pek mümkün olmayan bir projenin meyvesi: Escoin. Kendine özgü bir ekosistem ile piyasaya giriş yapan Escoin, binlerce kişilik avukat ve müvekkil ağının aktif rolü ile birlikte dünya genelinde yaygınlaşıyor. Hızlı yükselişi ile dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başaran Escoin, bu başarısını neye borçlu?

Escoin ile Tanışmakta Fayda Var

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Escoin ya da tam adı ile EscoinToken, “ELG” kısaltması ile kripto varlık işlem platformlarında işlem görmektedir. Ayrıca bu markanın Fincras&Invcras Digital firmasının patentli markası olması da dikkat çekiyor.

Listeleme detayları dikkate alındığında da öne çıkan Escoin, çok sayıda popüler işlem platform listelerinde yer almaktadır. Uluslararası piyasalarda Coinmarketcap, Coingecko, Coinpaprika ve Nomics gibi listelerde ciddi derece ilgi gören bir tokendir. İşin Türkiye tarafına bakıldığında ise tokenin; Finexbox, DexTrade, Vindax, Bankcex, CoinBase, Uniswap gibi işlem platformlarında özellikle ilgilenilen markalar arasında yer aldığını görmek mümkündür.

İşlem hacminde sürekli olarak yükseliş gözlemlenen ELG, Coingecko ve Nomics listelemesinde de 250’lik dilime girme başarısı gösterdi.

Doğru Bir Firma ile Atılan Adımlar

Escoin patentine sahip olan Fincras&Invcras Digital Services OÜ, dijital varlıklar adına sunduğu hizmetler ile bu yükselişin en önemli dinamiklerinden biri olmuştur. 2018 yılında kurulmuş olan firma dijital para üretme, fon yönetimi ve dijital varlık barındırma gibi hizmetler sunmaktadır. Söz konusu hizmetleri sunma şekli ve başarısı, firmayı ELG ile birlikte zirveye taşıyacak gibi görünüyor.

Escoin Whitepaper detayları da dikkatlerin bu firma üzerinde olmasının nedenleri arasındadır. Firmadan, hukuk hizmeti pazarında yeni bir sayfa açan emsalsiz bir adım geldi. Bu adım doğrultusunda hizmete sunulan Escoin’in amacı; ülke sınırlarını ortadan kaldırıp ihtiyaç duyulan tüm altyapıyı kapsamlı bir şekilde sunarak, müvekkilleri ve hukuk firmalarını buluşturmak olarak belirtiliyor. Bu buluşma, ortak çıkarlar doğrultusunda dijital ortamda kurulan iş birlikleri ile mümkün oluyor.

Escoin’in Başarısı ve Emsalsiz Sistemi

Escoin’in hızlı yükselişinde önemli rol oynayan proje, gelecekte de piyasada önemli bir algı farklılaşmasını sağlayacak olan unsurdur. Söz konusu proje daha önce hiç hayata geçirilmediği için başlangıçta soru işaretleri ile karşılandı. Fakat firmanın doğru dizayn edilmiş altyapısı ve kusursuz işleyen sistemi ile bu yöntemin benzersiz olduğu anlaşıldı. Emsalsiz olduğu, sürecin her aşamasında belirtilen bu projenin bir benzerine, yakın gelecekte de rastlanabileceğinin normal şartlarda çok zor olduğu düşünülüyor.

Projenin temel amacı ve başarı kaynağı, Yemeksepeti ve Uber gibi altyapıların birleşimi ile ortaya çıkacak bir sistemi dünya genelinde aktif kılmak. Böyle bir projenin sadece network ile mümkün olabileceği düşünüldüğünde, benzer bir networke sahip olan başka bir oluşumun var olmadığı da hemen akıllara geliyor. Dolayısıyla projenin benzersizliği, Escoin’in başarısında kilit nokta olarak görülüyor.

Yaklaşık 140 ülkede hazır bir bağlantının varlığı ve bu bağlantıların, ülkelerdeki en az bir firma tarafından yürütülüyor olması da proje ile ilgili önemli bir detay. Sistemin işleyişi düşünüldüğünde ise her ülkedeki binlerce avukat ve müvekkil sayesinde projenin çok daha geniş bir kitleye ulaşması kaçınılmaz olacaktır.

Escoin Gerçekten Çözüm Sunabiliyor Mu?

Firmaların doğru avukat bulmakta zorlanmaları ile müvekkil bulma gibi sorunlar aynı düzlemde incelendiğinde, projenin sunduğu çözümler ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabileceğini göstermektedir. Sunduğu çözümlerden doğan en önemli avantajlar ise bağımlılığı ve zaman kaybını minimuma indirmesidir.

Proje doğrultusunda şirketler, bulundukları ülkelerde ve şehirlerde hizmet veren, alanlarında gerçek anlamda uzmanlaşmış avukatlara kolayca ulaşabilecekler. Ön anlaşmaların ardından yapılacak olan görüntülü görüşmeler ise her şeyi netleştirecektir ve kayıplar söz konusu olmaktan çıkacaktır.

Avukat seçimi sırasında yardımcı olabilecek pek çok parametre de mevcut bir şekilde görüntülenebilecektir. Avukatların dava portföyleri oluşturulmuş durumdadır ve kalite kriterlerine göre bir derecelendirme söz konusudur. Uzmanlık ve deneyim gibi detaylara göre bir avukata ulaşmak ve yine bu detaylar doğrultusunda fiyat teklifi alabilmek de mümkün olacaktır.

Escoin’in en verimli çözümlerinden biri de vakalar için para transfer ücreti ödenmeyecek olmasıdır. Ayrıca transferler, ortalama bir hızlı transferden çok daha yüksek hızda gerçekleşebilecektir. Alanında uzman yerel avukatlar, sektördeki gelir adaletsizliğini en aza indirmek için küresel müvekkillerle birlikte çalışacaktır. Yerel ve küresel unsurların bir araya gelebildiği bu projeden alınan sonuçların da etkisi büyük olacaktır.

Tüm Bu Çözümler Nasıl Mümkün Olabiliyor?

Projenin ciddi anlamda destekçileri ve çok geniş bir hizmet ağı bulunmaktadır. Sistem müşterilerinin 142 ülkedeki ticaret merkezlerinde bulunan ve 252 ofisten oluşan geniş ağı aracılığıyla küresel ve yasal kaynaklara erişmelerini sağlar. Müşteriler dünyanın her noktasından, sınır ötesi işlemlerde uzmanlaşmış avukatlara ulaşabiliyorlar.

Escoin’in başarısı ve çözümlerin verimliliği dünya çapında ve hukuki olmasından kaynaklanıyor. Temel amacı ise yerel yasalar, gelenekler ve yargı sistemleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olarak, dünyanın herhangi bir yargı alanında, hukukun herhangi bir uzmanlık alanındaki müvekkillerinin ihtiyaçlarını karşılamak oluşturuyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Haberleri

Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor

BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor. Son …

Published

on

By

BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı

Orta Doğu’da kripto kabulü hiç olmadığı kadar yüksek bir biçimde artış gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu (DWTCA) ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, DWTCA’nın ekonomi bölgesinde yer almayan yerlerde kripto varlıkların düzenlenmesini ve ticaretini desteklemeyi amaçlıyor.

Anlaşmanın Detayları

Anlaşma, DWTCA’nın kripto varlıklarla ilgili finansal faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli onayları ve lisansları vermesine olanak sağlayan bit çerçeve meydana getiriyor.

SCA, anlaşmanın bir parçası olarak kripto ile ilgili büyük faaliyetleri de denetleyecek. Bu faaliyetler kripto paraların verilmesini, teklif edilmesini, ticaretini ve listelenmesini de içine alacak.

Anlaşma, SCA CEO’su Dr. Maryam Al Suwaidi ve DWTCA ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (DTCM) Genel Müdürü Helal Saeed Al Marri tarafından imzalandı.

Dr. Maryam Al Suwaidi, konuyla ilgili ayrıntıları paylaştı.

“SCA, kripto tekliflerini, ihraç edilmesini, listelenmesini ve ticaret edilmesini ve bunlarla alakalı finansal faaliyetlerin DWTCA serbest bölgesini sınırları içerisinde lisanslanmasından sorumlu olacak. Ek olarak SCA, serbest bölge içerisinde faaliyet gösteren lisanslı kuruluşları da denetleyecektir”

Continue Reading

Kripto Haberleri

Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü oldu

Grayscale’in Üst Düzey Yöneticisi, Robinhood’a Katıldı Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü …

Published

on

By

Grayscale’in Üst Düzey Yöneticisi, Robinhood’a Katıldı

Grayscale Investments’ta görev alan Benjamin Melnicki, Robinhood’un yeni Uyum Direktörü oldu. Melnicki Grayscale’e de bu Ocak ayının başında katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robinhood’un kripto varlık kolu, şu sıralar finansal düzenleyicilerinin incelemesiyle karşı karşıya görünüyor. Robinhood, kara para aklama ve siber güvenlik sorunları sebebiyle soruşturma altında.

Robinhood bununla birlikte yıl sonunda kullanıcıları için kripto varlık cüzdanı çıkarmayı planlıyor. Cüzdan denemeleri Ekim ayında başlayacak ve müşteriler, kripto varlıklarını Robinhood dışındaki adreslere sorunsuz bir biçimde taşıyabilecek.

Continue Reading

Kripto Haberleri

SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile yaşadığı çıkmazdan başarılı bir biçimde kurtulacağını çünkü birçok kişinin şirketin planladığı ürünlerle ilgilendiğini söyledi

Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile Olan Çıkmazdan Kurtulacağını Söylüyor SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile …

Published

on

By

Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile Olan Çıkmazdan Kurtulacağını Söylüyor

SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in SEC ile yaşadığı çıkmazdan başarılı bir biçimde kurtulacağını çünkü birçok kişinin şirketin planladığı ürünlerle ilgilendiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Squawk Box’a katılan Scaramucci, SEC’in kripto ve blockchain endüstrisini düzenlemek için aşırı gayret sarf etmesine dair endişelerini dile getirdi. Ona göre bu gelişme Amerika’daki kripto endüstrisi için son derece kötü bir durum. Bunun tüm finans sektörünü tehdit ettiğini ifade ediyor.

“Bence Coinbase kazanacak. Daha önce de UBER’in kapatılmasını istemişlerdi. Ancak insanlar UBER’i istediği için UBER’i kapatamadılar. Bence bu tekrar yaşanacak”

Scaramucci, SEC’in ürünü tamamen yasaklamak yerine düzenlemeye gideceğini tahmin ediyor.

Coinbase, hafta başında SEC’in şirketi tehdit etmesi gerekçesiyle Lending ürününden vazgeçtiğini açıklamıştı.

“Çin Hakkında Endişelenmeyi Bırakın”

Scaramucci, Çin’in Bitcoin’i (BTC) durduramayacağını ve insanların Çin FUD’u hakkında endişelenmeyi bırakmaları gerektiğini söyledi.

Çin Merkez Bankası, kripto işlemlerini yasadışı ilan ettiğini açıklamıştı. Ülke ayrıca kripto üzerinde daha fazla kısıtlama söz verdi.

“Uzun vadede temeli gerçekten etkilediğini düşünmüyorum. Hash oranı tekrar yükseldi ve madenciler taşındı. Bu sabah madencilik teçhizatları üzerinde küçük bir kontrol gerçekleştirdik. Bunların çoğu Çin’de üretiliyor ve görünüşe göre teçhizatlar hala Çin’den taşınan madencilere gidecek”

Continue Reading

Trending